Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην εφαρμογή της μουσικής παρατήρησα πως δεν υπάρχει τρόπος να βάλεις τα τραγούδια ενός άλμπουμ με την σειρά, πράγμα το οποίο είναι πολύ περίεργο.... 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες ανά τακτά χρονικά διαστήματα μου εμφανίζεται ακαριαία ένα παράθυρο στην οθόνη χωρίς να προλαβαίνω να δω αν είναι κάποιο μήνυμα πχ από κάποια εφαρμογή ή οτιδήποτε άλλο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματήσει; 

Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone το εικονίδιο volte δεν φαίνεται αλλά γιατί είναι και απενργοποιημενο. Κλήση wifi εχει

Screenshot_2023-01-01-11-51-56-99_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Χρονιά σε όλους. Με VPN υπάρχει μεγάλη αναβάθμιση C.06. Μπήκα με χώρα Γερμανία. Πιστεύω ότι σίγουρα υπάρχει βελτίωση στη φωτογραφία. Για μπαταρία, μετά το μακελειό της επίσημης C.05, ΘΕΛΩ να πιστεύω ότι πάει καλυτερα αλλά θα επανέλθω σε 2-3 μέρες.

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geovision said:

Καλησπέρα και καλή Χρονιά σε όλους. Με VPN υπάρχει μεγάλη αναβάθμιση C.06. Μπήκα με χώρα Γερμανία. Πιστεύω ότι σίγουρα υπάρχει βελτίωση στη φωτογραφία. Για μπαταρία, μετά το μακελειό της επίσημης C.05, ΘΕΛΩ να πιστεύω ότι πάει καλυτερα αλλά θα επανέλθω σε 2-3 μέρες.

Μακάρι τελειώνει σε μια μέρα και έχω κλείσει τα πάντα έρχομαι από realme 8 που κρατούσε 2μιση μέρες τελικά πήγα και εγω από vpn το σκέφτομαι... γιατί κατέβηκε 

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geovision said:

Καλησπέρα και καλή Χρονιά σε όλους. Με VPN υπάρχει μεγάλη αναβάθμιση C.06. Μπήκα με χώρα Γερμανία. Πιστεύω ότι σίγουρα υπάρχει βελτίωση στη φωτογραφία. Για μπαταρία, μετά το μακελειό της επίσημης C.05, ΘΕΛΩ να πιστεύω ότι πάει καλυτερα αλλά θα επανέλθω σε 2-3 μέρες.

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση, την έβαλα μόλις. Παρατήρησα τα εξής:

-πάλι realme ui 3 βγάζει στο κεντρικό μενού της συσκευής και όταν μπεις μέσα λέει 4.

-τα εικονίδια ειδοποιησεων της aod θέλουν πάλι μεγεθυντικό φακό για να τα δεις 

-η περιγραφή των features είναι ακριβώς ή ίδια με την c05

- auto brightness υπερβολικά χαμηλό στο σκοτάδι σε σημείο που να θέλει manual αύξηση φωτεινότητας για να δεις την οθόνη

Σχετικά με μπαταρία, θα δείξει μετά τις πρώτες φορτίσεις. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.Σκεφτομαι να πάρω στα 330€ το gt2 5G 8/128..Λέτε θα έχω θέμα με την μνήμη θα μου χρειαστεί μελλοντικά;Το βασικό μου θέμα είναι πόσο υπερθερμαίνεται γιατί έχω διαβάσει διάφορα και έχω αγχωθει...Τι παίζει;Όταν έχεις ανοιχτα δεδομένα και gps για ώρα; Ή αν παίζεις κάνα μισάωρο ζεματαει;

Κάνει δουλειά το cool?

Γιατί είχα το ίδιο θέμα με το Huawei p20 pro και το πούλησα γτ ζεματαγε...

 

Οι κάμερες βράδυ τι λένε ;Και το βίντεο smooth?

Εχει φορτιστή μέσα που φορτίζει με 65;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, kingsummer said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.Σκεφτομαι να πάρω στα 330€ το gt2 5G 8/128..Λέτε θα έχω θέμα με την μνήμη θα μου χρειαστεί μελλοντικά;Το βασικό μου θέμα είναι πόσο υπερθερμαίνεται γιατί έχω διαβάσει διάφορα και έχω αγχωθει...Τι παίζει;Όταν έχεις ανοιχτα δεδομένα και gps για ώρα; Ή αν παίζεις κάνα μισάωρο ζεματαει;

Κάνει δουλειά το cool?

Γιατί είχα το ίδιο θέμα με το Huawei p20 pro και το πούλησα γτ ζεματαγε...

 

Οι κάμερες βράδυ τι λένε ;Και το βίντεο smooth?

Εχει φορτιστή μέσα που φορτίζει με 65;

 

Ευχαριστώ

Ναι έχει φορτιστή 65 δεν ζεσταίνεται 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kingsummer said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.Σκεφτομαι να πάρω στα 330€ το gt2 5G 8/128..Λέτε θα έχω θέμα με την μνήμη θα μου χρειαστεί μελλοντικά;Το βασικό μου θέμα είναι πόσο υπερθερμαίνεται γιατί έχω διαβάσει διάφορα και έχω αγχωθει...Τι παίζει;Όταν έχεις ανοιχτα δεδομένα και gps για ώρα; Ή αν παίζεις κάνα μισάωρο ζεματαει;

Κάνει δουλειά το cool?

Γιατί είχα το ίδιο θέμα με το Huawei p20 pro και το πούλησα γτ ζεματαγε...

 

Οι κάμερες βράδυ τι λένε ;Και το βίντεο smooth?

Εχει φορτιστή μέσα που φορτίζει με 65;

 

Ευχαριστώ

Καλησπέρα... Το αγόρασα πριν 5 μέρες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος... 

1. Τα 8 gb μνήμης είναι υπεραρκετά και δεν νομίζω ότι θα σε απογοητεύσουν κάπου (εκτός αν εννοείς την χωρητικότητα αλλά και πάλι και 4-5 παιχνίδια να έχεις κατεβάσει και 3000+ φωτογραφιες-βιντεο να έχεις δεν νομίζω ότι τα 128gb είναι λίγα)

2. Παρ όλο που είμαι hardcore χρήστης με πολλές ώρες την ημέρα και σε gaming δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανησυχητικό μέχρι στιγμής... Τώρα βέβαια το καλοκαίρι δεν ξέρω πως θα είναι γιατί η αλήθεια είναι ότι οι συσκευές ζορίζονται αρκετά στην μεγάλη ζέστη.

3. Βίντεο δεν έχω δοκιμάσει αλλά για φωτογραφίες είμαι ικανοποιημένος απόλυτα (προέρχομαι από xiaomi poco f1 k poco f3 και η διαφορά είναι μεγάλη). Ειδικά η κεντρική κάμερα ακόμα και βράδυ αποδίδει τέλεια (προφανως και δεν θα δεις αποτελέσματα τύπου iphone 14 pro max αλλά για 320 ευρώ το αποτέλεσμα είναι τρομερό).

4. Για μένα το καλύτερο χαρακτηριστικό του κινητού. Φορτίζει σφαίρα (από 8% σε 98% σε 30λεπτα)  και αν δεν έχεις ανοιχτά τα πάντα (τοποθεσία, 120hz,μεγάλη φωτεινότητα κτλ...) ίσως πλησιάσεις και τις 2 μέρες χρήσης.

Υ.Γ.  πάρε το άσπρο και θα με θυμηθείς. Η πίσω όψη είναι απίστευτα όμορφη.

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 5:47 ΜΜ, Livagoth said:

Έχει βρει κάποιος κανένα πρόγραμμα για call recording? Cube ACR δεν μου δουλεύει δυστυχώς... 

βρήκες άκρη για recording? Έχω δει αυτό, αλλά δεν έχω την συσκευή για να το δοκιμάσω 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, john_who said:

βρήκες άκρη για recording? Έχω δει αυτό, αλλά δεν έχω την συσκευή για να το δοκιμάσω 

 

Το έχω δει και εγώ, απλά λένε ότι πετάγονται 2 dialers. Σαν τελευταία λύση ίσως το δοκιμάσω, σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου ανοίγει το link νομίζω ότι ξέρω ποια εφαρμογή εννοείς.
Σε oneplus δούλευε αψογα ακόμα και με χρήση bluetooth.
Και οντως είναι 2 οι οθόνες κλήσης.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Αν και δεν μου ανοίγει το link νομίζω ότι ξέρω ποια εφαρμογή εννοείς.
Σε oneplus δούλευε αψογα ακόμα και με χρήση bluetooth.
Και οντως είναι 2 οι οθόνες κλήσης.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phone_Dialer_v12.201 λεγεται η εφαρμογή και το περιβάλλον είναι έτσι όπως φαίνεται στην εικόνα, παράξενο που δεν σου ανοίγει ο σύνδεσμος, είναι στο forum.xda

Screenshot_2022-05-22-19-41-21-76_83205596e5bc50f461d1fb1edf82f8b4.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2023 at 6:28 ΜΜ, Livagoth said:

Το έχω δει και εγώ, απλά λένε ότι πετάγονται 2 dialers. Σαν τελευταία λύση ίσως το δοκιμάσω, σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

ποια έκδοση του Cube ACR χρησιμοποιείς, αυτήν από το playstore? 

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, john_who said:

ποια έκδοση του Cube ACR χρησιμοποιείς, αυτήν από το playstore? 

Ναι αυτή. Με ότι ρύθμιση και να κάνω δεν μου δουλεύει, ακούω μόνο την φωνή μου. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. λογω δουλειας για κουριερ ποια θηκη μου προτεινετε για προστασια απο πεσιμο και βροχη;
εχω καταληξει σε 2 διαφορετικες αγορες τζαμι προστασιας οταν βρεχεται να μπορω να το δουλευω και και wallet θηκη με μαγνητικο κλειδωμα να μην ανοιγει αν πεσει;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανένα θέμα με τις πληρωμές με NFC γιατί διάβαζα κάτι σχόλια ότι κάποιες φορές δουλεύει και κάποιες όχι.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, JimBlack said:

Έχετε κανένα θέμα με τις πληρωμές με NFC γιατί διάβαζα κάτι σχόλια ότι κάποιες φορές δουλεύει και κάποιες όχι.

Όχι εμένα άψογο... Μέχρι στιγμής με περίπου 40-45 πληρωμές 100% περνανε

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2023 at 10:33 ΠΜ, Livagoth said:

Ναι αυτή. Με ότι ρύθμιση και να κάνω δεν μου δουλεύει, ακούω μόνο την φωνή μου. 

Βάλε ανοιχτή ακρόαση, μόνο έτσι μπορείς να το γράψεις

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εντυπώσεις από την c.08;; Την εγκατέστησα πριν λίγο οπότε δεν έχω ακόμα σχηματίσει άποψη. 

Επίσης μια ερώτηση αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει. Υπάρχει gcam για το συγκεκριμένο κινητό; (Όχι ότι είμαι δυσαρεστημένος από την ενσωματωμένη εφαρμογή, απλώς για περισσότερες δυνατοτητες-επιλογες)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...