Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, drdedus said:

έχει κυκλοφορήσει με android 11 το gt 2 στο παρελθόν η ήρθε απευθείας με 12?

 

12

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2022 at 11:01 ΜΜ, chios said:

Υπερθερμάνσεις, κακή μπαταρία τουλάχιστον στα περισσότερα τηλέφωνα που τον φοράνε. Από την άλλη διαβάζοντας αυτά είναι λίγο ρίσκο και το pro+.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι πως αυτό το θέμα για το 9+ plus το είδα μετά από το post σου σε μερικά video στο youtube. Βέβαια το αναφέρουν λίγοι και εμφανίζεται κυρίως μετά από κάποια λεπτά χρήσης του video αλλά και πάλι είναι σημαντικό.

Από την άλλη, στο θέμα μας τώρα, βλέπω να αναφέρουν προβλήματα με το μικρόφωνο για το GT2 και όταν ηχογραφείς κάποιο video και κατά την διάρκεια κλήσεων. Έχετε εσείς τέτοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, JimBlack said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι πως αυτό το θέμα για το 9+ plus το είδα μετά από το post σου σε μερικά video στο youtube. Βέβαια το αναφέρουν λίγοι και εμφανίζεται κυρίως μετά από κάποια λεπτά χρήσης του video αλλά και πάλι είναι σημαντικό.

Από την άλλη, στο θέμα μας τώρα, βλέπω να αναφέρουν προβλήματα με το μικρόφωνο για το GT2 και όταν ηχογραφείς κάποιο video και κατά την διάρκεια κλήσεων. Έχετε εσείς τέτοιο πρόβλημα;

κανενα προβλημα απολυτως

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, drdedus said:

πηρε αναβαθμιση

Και γω περιμένω...

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Ενώ έχω ενεργοποιήσει όλες τις εφαρμογές που έχω περασμένες να μου έρχονται ειδοποιήσεις στην πραγματικότητα δεν μου έρχονται. Για παράδειγμα άμα μου στείλει κάποιος γνωστός στο messenger θα πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να να το δω χωρίς να έχει έρθει κάποια ειδοποίηση. Το ίδιο συμβαίνει παντού. Μόνο στο fb να μου βγάλει μια βούλα πάνω δεξιά αν και έχω την επιλογή με αριθμό. Ξέρει κανείς τι παίζει ή αν έχω κάνει κάπου λάθος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το realme GT2 και έχω ένα περίεργο θέμα που δεν το είχα σε προηγούμενα κινητά μου.

Όταν στέλνω SMS με την default εφαρμογή (Messages της google), κάνει να στείλει το μήνυμα πάνω από 30 δευτερόλεπτα. Δηλαδή γράφει "sending...."

Αυτό που δοκίμασα είναι να παίξω λίγο με τα δίκτυα και ανακάλυψα ότι όταν επιλέγω 3g/2g το μήνυμα φεύγει κανονικά και γρήγορα.

Όταν όμως επιλέγω 4g/3g/2g(auto) ή 5g/4g/3g/2g(auto), καθυστερεί να το στείλει.

Όπως καταλαβαίνετε αν το κάνω force 3g/2g ναι μεν λύνει το πρόβλημα, αλλά δεν έχω γρήγορα δεδομένα!

Επίσης έχω δοκιμάσει και άλλες εφαρμογές SMS και το πρόβλημα παραμένει το ίδιο.

Το περίεργο επίσης είναι ότι δοκιμάζοντας άλλη sim απο vodafone, τα μηνύματα έφευγαν κανονικά σφαιρατα χωρίς θέμα..

Μιλώντας με βονταφον, μου πρότειναν να αλλάξω την sim με καινούρια, το έκανα αλλα πάλι τα ίδια!

Έχει αντιμετωπίσει κανένας το πρόβλημα αυτό και αν ναι υπάρχει κάποια λύση??

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ManLag said:

Καλησπερα!

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το realme GT2 και έχω ένα περίεργο θέμα που δεν το είχα σε προηγούμενα κινητά μου.

Όταν στέλνω SMS με την default εφαρμογή (Messages της google), κάνει να στείλει το μήνυμα πάνω από 30 δευτερόλεπτα. Δηλαδή γράφει "sending...."

Αυτό που δοκίμασα είναι να παίξω λίγο με τα δίκτυα και ανακάλυψα ότι όταν επιλέγω 3g/2g το μήνυμα φεύγει κανονικά και γρήγορα.

Όταν όμως επιλέγω 4g/3g/2g(auto) ή 5g/4g/3g/2g(auto), καθυστερεί να το στείλει.

Όπως καταλαβαίνετε αν το κάνω force 3g/2g ναι μεν λύνει το πρόβλημα, αλλά δεν έχω γρήγορα δεδομένα!

Επίσης έχω δοκιμάσει και άλλες εφαρμογές SMS και το πρόβλημα παραμένει το ίδιο.

Το περίεργο επίσης είναι ότι δοκιμάζοντας άλλη sim απο vodafone, τα μηνύματα έφευγαν κανονικά σφαιρατα χωρίς θέμα..

Μιλώντας με βονταφον, μου πρότειναν να αλλάξω την sim με καινούρια, το έκανα αλλα πάλι τα ίδια!

Έχει αντιμετωπίσει κανένας το πρόβλημα αυτό και αν ναι υπάρχει κάποια λύση??

πρεπει να ειναι θεμα τις vocafone γιατι και σε μενα το κανει σε voda ενω σε cosmo οχι

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας τα τέστ και δοκιμάζοντας ακόμη μια κάρτα σιμ βονταφον διαπίστωσα οτι:

1) οι δυο σιμ που είχαν καρτοκινητη (η δική μου και της γυναίκας μου) εχουν το πρόβλημα.

2) η σιμ που λειτουργούσε κανονικα είναι με συμβολαιο-συνδεση πως λέγεται.. το εταιρικό μου τηλέφωνο.

Πιασταυγο και κουρεφτο.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, greg2310 said:

TECH-PROTECT TPUCARBON REALME GT NEO 2 / GT 2 5G BLACK

 

Την εχει κανεις αυτη ? Εντυπωσεις?

Την είχα για άλλη συσκευή. Κάνει τη δουλειά για την οποία έχει φτιαχτεί. Πολύ καλή για εμένα. (Αυτό το autofocus να έλειπε)....

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, conan1 said:

Την είχα για άλλη συσκευή. Κάνει τη δουλειά για την οποία έχει φτιαχτεί. Πολύ καλή για εμένα. (Αυτό το autofocus να έλειπε)....

Προστασία να παρεχει,και να μη κανει σημάδια στο κινητο...το autofocus το αντεχω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, greg2310 said:

Προστασία να παρεχει,και να μη κανει σημάδια στο κινητο...το autofocus το αντεχω

Την είχα στο Realme GT master edition. Μια χαρά ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προστασία οθόνης να βάλω?Κάτι ποιοτικό στείλτε λινκ.Ευχαριστω..

Edited by tcouxtra
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tcouxtra said:

Παιδιά τι προστασία οθόνης να βάλω?Κάτι ποιοτικό στείλτε λινκ.Ευχαριστω..

irepair πας και σου βαζουν hyrdogel film και εισαι μπομπα

Link to comment
Share on other sites

 

On 11/9/2022 at 3:51 ΜΜ, tcouxtra said:

Παιδιά τι προστασία οθόνης να βάλω?Κάτι ποιοτικό στείλτε λινκ.Ευχαριστω..

για διαβασε γιατι παλι δεν ενημερώνουν για τα θετικα και τα αρνητικα

https://myphone.gr/forum/topic/191882/page/4/#comments

 

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2022 at 3:51 ΜΜ, tcouxtra said:

Παιδιά τι προστασία οθόνης να βάλω?Κάτι ποιοτικό στείλτε λινκ.Ευχαριστω..

Γνωμη μου μονο tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. δεν έρχεται με  gorilla glass 5?

Να υποθέσω δεν είναι αρκετό ε;

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Διάβασα ότι ο ήχος κλήσης δεν έχει σταθερή ένταση αλλά αυξάνεται σταδιακά χωρίς να υπάρχει επιλογή να αλλάξει αυτό. Ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2022 at 9:29 ΜΜ, JimBlack said:

Το τηλ. δεν έρχεται με  gorilla glass 5?

Να υποθέσω δεν είναι αρκετό ε;

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Διάβασα ότι ο ήχος κλήσης δεν έχει σταθερή ένταση αλλά αυξάνεται σταδιακά χωρίς να υπάρχει επιλογή να αλλάξει αυτό. Ισχύει αυτό;

Οχι φίλε δεν ισχύει αυτό.. Είναι από την αρχή μέχρι το τέλος στην ένταση που το έχεις βάλει εσύ! 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Margelis69 said:

Οχι φίλε δεν ισχύει αυτό.. Είναι από την αρχή μέχρι το τέλος στην ένταση που το έχεις βάλει εσύ! 

δλδ εσενα παιζει απο την αρχη φουλ ενταση ?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

δλδ εσενα παιζει απο την αρχη φουλ ενταση ?

Ναι γιατί, εσένα όχι? Να κάνω λάθος τι στο καλό δεν νομίζω θα το είχα διαπιστώσει, θα το δω πάλι σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Margelis69 said:

Ναι γιατί, εσένα όχι? Να κάνω λάθος τι στο καλό δεν νομίζω θα το είχα διαπιστώσει, θα το δω πάλι σήμερα 

τσεκαρε το γιατι ξεκιναει παντα απο σιγα σε ολα τα reralme

Link to comment
Share on other sites

Άρα από αυτά που λέτε να υποθέσω ότι όντως ισχύει αυτό με τον ήχο κλήσης ε;

Είναι τόσο εκνευριστικό; Υποθέτω ότι θα το συνηθήσω και θα μπορέσω να ζήσω με αυτό αν είναι το μόνο ας πούμε "πρόβλημα".

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να μην ειναι λειτουργια η ο ηχος?  

 

με την τελευταια αναβαθμιση δειχνει να τραβαει ανελέητα 4κ60fps με κλειστες τις υπολοιπες εφαρμογες gps η εστω και με αυτες τραβαει καποια ωρα χωρις να τα παιζει.. (βεβαια επεσε και λιγο η εξωτερικη θερμοκρασια) αλλα νιωθω σαν να επεσε η ζωντανια στο χρωμα .

Αυτο παρατηρησα απο τοτε που βγηκε η αναβαθμιση ισως κανα μηνα πριν που παραλληλα δροσισε και 2-4 βαθμους

λογικα το bitrate θα ειναι το ιδιο, πρεπει να δω στατιστικα σε παλια αλλα και καινουργια βιντεο ..

 

καταλαβε καποιος κατι παρομοιο? αναρωτιεμαι μηπως αλλαξα τις επιλογες που εχει για την οθονη και δεν το καταλαβα 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...