Jump to content

Samsung Galaxy S22


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 7/10/2022 at 12:21 ΜΜ, Sofos_5 said:

Παιδιά για πείτε τη γνώμη σας όσοι έχετε το "μικρό" τερατάκι, ευχαριστημένοι από την απόδοση της συσκευής και από μπαταρία;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Πανέμορφο και στο μέγεθος μικρότερο από το S21. Για αυτόν το λόγο το είχα πάρει αλλά το κράτησα για λίγο, είχε αρκετό lag και μη ομαλή αναπαραγωγή στα videos. Ελπίζω να έχει στρώσει τώρα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα αυτή την ενημέρωση.  Μου γράφει μόνο για security update,  ήταν όμως 2.283 MB, είναι δυνατόν?

Screenshot_20221010-151839_Software update.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το s22 ultra 256gb. Όποιος ενδιαφέρεται για ανταλλαγή με διαφορά από εσάς φυσικά ας μου στείλει!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάποιος που να πήγε σε s22 από s21 είδε μεγάλη διαφορά στην αυτονομία; Άλλες διαφορές γενικότερα; Μου αρέσει πολύ το μέγεθος του και έχω καλομάθει με τα μικρά πλέον. Αν πέσει στην τιμή που το θέλω αρχές του 23 ίσως το τσιμπήσω.  Έχω συνηθίσει και την μπαταρία του s21, πρακτικά δεν αποτελεί πρόβλημα με λίγη φόρτιση μέσα στην μέρα. Αυτό δεν σημαίνει φυσικά ότι δεν θα έπρεπε να είναι καλύτερη. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι λέει από μπαταρία με 2 sim και 3 mails ;

Είμαι με note 10 lite και έχω κουραστεί ελαφρώς από το μέγεθος.  

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Η αδερφή μου πήρε ένα S22 αλλά δεν είχε μεμβράνη , όπως το δικό μου S20+.

Έχει αλλάξει πολιτική ή απλά βάζει μόνο στα Plus & Ultra ???

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jobous said:

Ερώτηση : Η αδερφή μου πήρε ένα S22 αλλά δεν είχε μεμβράνη , όπως το δικό μου S20+.

Έχει αλλάξει πολιτική ή απλά βάζει μόνο στα Plus & Ultra ???

Δεν βάζει σε κανένα πλέον, στη σειρά s σίγουρα. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος "κάτοχος" της συσκευής (τα εισαγωγικά γιατί πραγματικός κάτοχος είναι η γυναίκα μου που έκανε τελικά τη μετάβαση από το S9 ένεκα μαυροπαρασκευής.... ).

Να το δούμε πως θα πάει.... 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, thabull said:

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος "κάτοχος" της συσκευής (τα εισαγωγικά γιατί πραγματικός κάτοχος είναι η γυναίκα μου που έκανε τελικά τη μετάβαση από το S9 ένεκα μαυροπαρασκευής.... ).

Να το δούμε πως θα πάει.... 

Αν δεν εχει τρελλες απαιτησεις απο τη διαρκεια της μπαταριας, μια χαρα θα τα παει 😉

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, nfot said:

Αν δεν εχει τρελλες απαιτησεις απο τη διαρκεια της μπαταριας, μια χαρα θα τα παει 😉

Θεωρώ ότι από το S9 μετά από 4 χρόνια θα είναι καλύτερη η μπαταρία. Ελπίζω τουλάχιστον.... χαχαχαχαχα

Θα το παρακολουθώ....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω και εγώ από Γερμανός.
Όταν ανοίγει θα έχει το λογότυπο της cosmote ?

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω και εγώ από Γερμανός.
Όταν ανοίγει θα έχει το λογότυπο της cosmote ?

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όχι αλλά θα είναι branded cosmote

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά θα είναι branded cosmote

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Δηλαδή τι χάνω?

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kkoletsis said:

Δηλαδή τι χάνω?

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν εχω καταλαβει σωστα, θα εχεις firmware Cosmote και μαλλον καποιες δικες της εφαρμογες, προεγκατεστημενες.

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2022 at 2:44 ΜΜ, jobous said:

Ερώτηση : Η αδερφή μου πήρε ένα S22 αλλά δεν είχε μεμβράνη , όπως το δικό μου S20+.

Έχει αλλάξει πολιτική ή απλά βάζει μόνο στα Plus & Ultra ???

 

On 17/11/2022 at 2:47 ΜΜ, Rayden1 said:

Δεν βάζει σε κανένα πλέον, στη σειρά s σίγουρα. 

Εισαστε σιγουροι οτι δεν φοραει μεμβρανη το S22?

Το δικο μου S22+ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι φοραει οπως τα S21+ και S20+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή είμαι κοντά στο να το αγοράσω τελικά (λόγω και της εξωφρενικής τιμής που ξεκινάει το s23) υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει παλιότερα και το s21 να μας πει για την μπαταριά; Και εν τέλει, τόσο χάλια είναι; Εχει βελτιωθέι καθόλου με τις αναβαθμίσεις;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα για λίγο, έναν μήνα περίπου, το S22 αλλά το βρήκα κατώτερο του S21. Μπόλικο lag και χειρότερη αυτονομία. Δεν ξέρω από τον Ιούνιο που το έδωσα αν έχει βελτιωθεί με τις αναβαθμίσεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί κάπου αλλού αλλά δεν βρήκα κάτι.

To S8 είχε επιλογή λήψης “επιλεκτική εστίαση”. Μετά πήγαινες στην φωτο και μπορούσες να επιλέξεις το βάθος του πεδίου: προσκήνιο, υπόβαθρο, ή και τα δύο.
Το S22 δεν έχει κάτι τέτοιο ή αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, δεν το βρίσκω. Θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ.

Edited by eleley
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί κάπου αλλού αλλά δεν βρήκα κάτι.

To S8 είχε επιλογή λήψης “επιλεκτική εστίαση”. Μετά πήγαινες στην επεξεργασία της φωτογραφίας και μπορούσες να επιλέξεις το βάθος του πεδίου: προσκήνιο, υπόβαθρο, ή και τα δύο.
Το S22 δεν έχει κάτι τέτοιο ή αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, δεν το βρίσκω. Θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2023 at 8:47 ΠΜ, eleley said:

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί κάπου αλλού αλλά δεν βρήκα κάτι.

To S8 είχε επιλογή λήψης “επιλεκτική εστίαση”. Μετά πήγαινες στην επεξεργασία της φωτογραφίας και μπορούσες να επιλέξεις το βάθος του πεδίου: προσκήνιο, υπόβαθρο, ή και τα δύο.
Το S22 δεν έχει κάτι τέτοιο ή αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, δεν το βρίσκω. Θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ.

Έχει "αντικατασταθεί" από το Πορτραίτο, αλλά δεν μπορείς να κάνεις την εναλλαγή στην εστίαση του "μπρος" με "πίσω".

Το πέτυχα κάποια στιγμή σε κάποιο application επεξεργασίας εικόνας. Αν το ξαναβρώ ή το θυμηθώ, θα το έχω υπόψη...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...