Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

2 ώρες πριν, mips said:

Κατέβασε το Cube ACR απο το play store.

Αυτό είπαμε εδώ και μια εβδομάδα δεν δουλεύει λόγω νομικης συμμόρφωσης με τα πρότυπα της google. 

Κάποιο αλλο;ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 30/4/2023 at 10:46 ΜΜ, partas001 said:

Καλησπέρα και από μένα .

κάτοχος του Samsung s22 Ultra.

ήθελα να ρωτήσω επειδή έχει σταματήσει να δουλεύει η εφαρμογή cube acr εάν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που δουλεύει σιγουρα και την γνωρίζετε .Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Η cube acr μέχρι και την τελευταία αναβάθμιση δούλευε αλλά την φωνή του ανταποκριτή σου την έγγραφε χαμηλά.

Με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής στο Google Play δεν δουλεύει γιατί αναγκάστηκαν απο την Google να μην χρησιμοποιούν τα accessibility services για την εγγραφή.

Σου προτείνουν ως λύση, να κατεβάσεις την εφαρμογή απο το site τους που δουλεύει όπως πριν. Δες εδώ:

https://cubeacr.app/latest-update.html

Επίσης αν προτιμάς μπορείς να δοκιμάσεις απο το Goole Play το Talker ACR που είναι το δίδυμο του Cube ACR. Μέχρι στιγμής δεν το έχουν αναβαθμίσει και δουλεύει (με την φωνή του ανταποκριτή χαμηλά κι αυτό εννοείται):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.talker.acr

 

 

Edited by taxtax

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Η cube acr μέχρι και την τελευταία αναβάθμιση δούλευε αλλά την φωνή του ανταποκριτή σου την έγγραφε χαμηλά.
Με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής στο Google Play δεν δουλεύει γιατί αναγκάστηκαν απο την Google να μην χρησιμοποιούν τα accessibility services για την εγγραφή.
Σου προτείνουν ως λύση, να κατεβάσεις την εφαρμογή απο το site τους που δουλεύει όπως πριν. Δες εδώ:
https://cubeacr.app/latest-update.html
Επίσης αν προτιμάς μπορείς να δοκιμάσεις απο το Goole Play το Talker ACR που είναι το δίδυμο του Cube ACR. Μέχρι στιγμής δεν το έχουν αναβαθμίσει και δουλεύει (με την φωνή του ανταποκριτή χαμηλά κι αυτό εννοείται):
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.talker.acr
 
 
εάν κατεβάσουμε το cube acr από το site τους ηχογραφεί την φωνή μου από το Bluetooth;
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν ακούγεται καν ο συνομιλητής μου μόνο εγώ. δοκίμασα όλες τις ρυθμίσεις

Φλασαρε μια ρομ που το έχει εγγενές μέσα και τελείωσες… λιγότερο θα παιδευόσουν


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς gcam στο κινητό για να μας δώσει ένα μικρό feedback?

Επίσης 2-3 φορές το τελευταίο τρίμηνο ενώ προσπάθησα να απαντήσω σε κλήση κόλλησε το κινητό και έκανε επανεκκίνηση. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι κάτι σύνηθες ή το δικό μου πρωτοτυπεί;

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2023 at 7:57 ΜΜ, riki_ said:

Έχει δοκιμάσει κανείς gcam στο κινητό για να μας δώσει ένα μικρό feedback?

Επίσης 2-3 φορές το τελευταίο τρίμηνο ενώ προσπάθησα να απαντήσω σε κλήση κόλλησε το κινητό και έκανε επανεκκίνηση. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι κάτι σύνηθες ή το δικό μου πρωτοτυπεί;

Exynos και gcam το ξεχνάς ,που κ που κάνε καμία επανεκκίνηση καλό κάνει 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον χρονο πλεον με το κινητο. Κανω επανεκκινηση και clear cache απο το recovery 1-2 φορες το μηνα και ποτε δεν ειχα κανενα απο θεματα που εχουν αναφερθει ανα καιρους. 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2023 at 1:22 ΠΜ, taxtax said:

Η cube acr μέχρι και την τελευταία αναβάθμιση δούλευε αλλά την φωνή του ανταποκριτή σου την έγγραφε χαμηλά.

Με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής στο Google Play δεν δουλεύει γιατί αναγκάστηκαν απο την Google να μην χρησιμοποιούν τα accessibility services για την εγγραφή.

Σου προτείνουν ως λύση, να κατεβάσεις την εφαρμογή απο το site τους που δουλεύει όπως πριν. Δες εδώ:

https://cubeacr.app/latest-update.html

Επίσης αν προτιμάς μπορείς να δοκιμάσεις απο το Goole Play το Talker ACR που είναι το δίδυμο του Cube ACR. Μέχρι στιγμής δεν το έχουν αναβαθμίσει και δουλεύει (με την φωνή του ανταποκριτή χαμηλά κι αυτό εννοείται):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.talker.acr

 

 

Ευχαριστώ πολύ. 

Είσαι άρχοντας.

Για αυτό πρέπει να υπάρχουν αυτά τα φόρουμ γιατί βοηθούνε τον κόσμο που δεν γνωρίζει τόσα πολλά να βρει λύσεις που σε άλλη περίπτωση δεν θα μπορούσε.

Όσο για το φίλο που λέει ότι ακούγεται πολύ χαμηλά ο συνομιλητής , μπορεί να επιλέξει αν θέλει την ανοικτη ακρόαση για τα σημεία που θέλουν να εγγραφούν πιο δυνατά και είναι Ok.

 ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάρα πολύ το κινητακι και βρήκα ένα μεταχειρισμένο σε πραγματική άριστη κατάσταση, επειδή είμαι σε δίλημμα με αυτά που διαβάζω, η ερώτηση μου είναι η εξής, είναι όντος τόσο μεγάλη η διαφορά η κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με το s23 ultra????? 

Το να πάρω ένα s23 ultra η εύκολη λύση αλλά δεν τα έχω αυτά τα λεφτά, η χρήση που κάνω ως κινητό είναι μέτρια, 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites



Μου αρέσει πάρα πολύ το κινητακι και βρήκα ένα μεταχειρισμένο σε πραγματική άριστη κατάσταση, επειδή είμαι σε δίλημμα με αυτά που διαβάζω, η ερώτηση μου είναι η εξής, είναι όντος τόσο μεγάλη η διαφορά η κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με το s23 ultra????? 
Το να πάρω ένα s23 ultra η εύκολη λύση αλλά δεν τα έχω αυτά τα λεφτά, η χρήση που κάνω ως κινητό είναι μέτρια, 


Αφού δεν έχεις τα λεφτά τότε δεν είναι η εύκολη λύση

Πέρα από το χιουμορ... νομίζω ένα 30% σίγουρα διαφορά.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Konstantine73 said:


 

 


Αφού δεν έχεις τα λεφτά τότε δεν είναι η εύκολη λύση emoji28.png

Πέρα από το χιουμορ... νομίζω ένα 30% σίγουρα διαφορά.

sent from my S23Ultra 12/512
 

 

Εαν με το s22u βγαζω 6,30 ωρες sot με μετρια χρηση το 24ωρο θα ειμαι ok ! Τωρα το s23u  ειναι πυραβλος αλλα εχουν αρκετη διαφορα οικονομικα για εμενα

Link to comment
Share on other sites

Εαν με το s22u βγαζω 6,30 ωρες sot με μετρια χρηση το 24ωρο θα ειμαι ok ! Τωρα το s23u  ειναι πυραβλος αλλα εχουν αρκετη διαφορα οικονομικα για εμενα
Η χρήση στον καθένα είναι μοναδική.... Π.χ. για μένα η μέτρια χρήση που κάνω εγώ για σένα μπορεί να είναι η πολύ βαριά...

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Με μετρια χρηση δικια μου αν φορτισω 100% βγαζει 8 ωρες οθονης το 24ωρο. Πειραγμενο το εχω οπως ολα τα κινητα μου (ξηλωνω οτι δεν χρησιμοποιω) αλλα και χωρις να το πειραξεις 6 με 6μιση ωρες θα βγαζει θεωρω.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα...βαριά χρήση σχετικά - σπάνια όμως games...
93ccc5c2a72fb3bcd2be636941383859.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ SOT το S23 οντως. Αλλα και αυτο θα το πειραζα αν το επαιρνα 🤣

Βεβαια δεν εχω λογω καθως με καλυπτει απολυτα αυτο που εχω τωρα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σουπερ SOT το S23 οντως. Αλλα και αυτο θα το πειραζα αν το επαιρνα
Βεβαια δεν εχω λογω καθως με καλυπτει απολυτα αυτο που εχω τωρα.
Όταν κάτι δουλεύει καλά δεν το πειράζεις...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω ειναι καλα τα ποσοστά μπαταρίας που εχω ?? 
 
1339648317_Screenshot_20230516_165917_Devicecare.thumb.jpg.dde4f62a4e2dbc61d1f9c47f113de66c.jpg
αυτά είναι χειρότερα και από τα δικά μου με s21 fe που είναι γνωστό το θέμα με την μπαταρία του! κάτι σου καταναλώνει μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολύ υψηλό ποσοστό μπαταρίας στις υπηρεσίες google play...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chrispetses said:

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω ειναι καλα τα ποσοστά μπαταρίας που εχω ?? 

 

Screenshot_20230516_165917_Device care.jpg

Το έχει η γυναίκα μου και επειδή το ξέρω το κινητό είναι αδικαιολόγητα χαμηλά τα ποσοστά αυτά. Ακόμα και με facebook. Ακόμα και μέχρι τα 85% να φορτίζεις πάλι δεν δικαιολογείται. Μιλάς αρκετά βλέπω και αν έχεις μόνιμα χαλιά σήμα ίσως να φταίει αυτό. Παρακολούθησε το και αν είσαι συνέχεια σε αυτά τα ποσοστά κάνε το έσχατο, hard reset και στήσιμο από την αρχή αλλά αν ευθύνεται κάποια εφαρμογή μάλλον θα σου κάνει τα ίδια. Αν έχεις χρόνο και όρεξη μπορείς να δεις μια μια τις εφαρμογές εγκατάσταση - απεγκατάσταση να δεις αν φταίει κάποια συγκεκριμένη. Αν δεν βγάλεις άκρη ένας έλεγχος στο service είναι μονόδρομος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...