Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

On 13/5/2022 at 1:35 ΠΜ, eltsele said:

Το Note10 το έχω με το set της Pitaka (MagZ case και βάση αυτοκινήτου στον αεραγωγό) από τον Αύγουστο, κανένα θέμα. Δεν έχει φύγει ποτέ, δεν έχει κουνηθεί ποτέ και θεωρώ ότι είναι ό,τι πιο βολικό γιατί ακουμπάς το κινητό και τέλος.
Αυτά παρήγγειλα και για το S22U και τα περιμένω. Απλώς είναι τσιμπημένη η τιμή τους.Παρήγγειλα την official:
https://www.skroutz.gr/s/34446134/Samsung-Screen-Protector-Galaxy-S22-Ultra-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Φαίνεται και εύκολης τοποθέτησης αλλά δεν έχω προλάβει να την περάσω γιατί ήρθε σήμερα το τηλέφωνο. Θα επανέλθω με εντυπώσεις!

Sent from Note10+ using Tapatalk
 

Φίλε μου τελικά την τοποθέτησες την γνήσια μεμβράνη να μας πεις εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλοι, έχει κανείς ενεργοποιήσει το developer options; Βλέπω διαφορά βίντεο και βλέπω πολλοί να το έχουν ενεργοποιήσει και να κάνουν διάφορες αλλαγές και πιο συγκεκριμένα πειράζουν το window animation scale, transition animation scale και animator duration scale από 1x σε .5x

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι, έχει κανείς ενεργοποιήσει το developer options; Βλέπω διαφορά βίντεο και βλέπω πολλοί να το έχουν ενεργοποιήσει και να κάνουν διάφορες αλλαγές και πιο συγκεκριμένα πειράζουν το window animation scale, transition animation scale και animator duration scale από 1x σε .5x
Ναι, νομίζω οι περισσότεροι. Να το κάνεις. Έτσι βλέπαμε και το ρυθμό ανανέωσης από που μέχρι που κυμαίνεται.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τελικά την τοποθέτησες την γνήσια μεμβράνη να μας πεις εντυπώσεις;
Σου απάντησα αλλά το έφαγαν το μήνυμα μαζί με ένα off topic που ακολούθησε!
Ελπίζω να το είδες! Αν όχι, πες μου να τα ξαναγράψω πιο αναλυτικά.

Γενικά, πολύ καλή εφαρμογή και τοποθέτηση, θα τσεκάρω αναλυτικότερα απόκριση όταν το στήσω.

Sent from Note10+ using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι, έχει κανείς ενεργοποιήσει το developer options; Βλέπω διαφορά βίντεο και βλέπω πολλοί να το έχουν ενεργοποιήσει και να κάνουν διάφορες αλλαγές και πιο συγκεκριμένα πειράζουν το window animation scale, transition animation scale και animator duration scale από 1x σε .5x
Εγώ αυτές τις ρυθμίσεις στις έκανα σε όλα τα κινητά που είχα. Δεν μου αρέσει αυτή η καθυστέρηση. Αν θέλεις μπορείς να το πας και 0 , θα ανοίγουν τα παραθυρα αστραπιαία, αλλά εμένα δεν μου αρέσει. Στο 0,5 είναι καλά πιστεύω. Γούστα είναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, eltsele said:

Σου απάντησα αλλά το έφαγαν το μήνυμα μαζί με ένα off topic που ακολούθησε!
Ελπίζω να το είδες! Αν όχι, πες μου να τα ξαναγράψω πιο αναλυτικά.

Γενικά, πολύ καλή εφαρμογή και τοποθέτηση, θα τσεκάρω αναλυτικότερα απόκριση όταν το στήσω.

Sent from Note10+ using Tapatalk
 

Ναι ναι το πρόλαβα, thanks!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, eltsele said:

Σου απάντησα αλλά το έφαγαν το μήνυμα μαζί με ένα off topic που ακολούθησε!
Ελπίζω να το είδες! Αν όχι, πες μου να τα ξαναγράψω πιο αναλυτικά.

Γενικά, πολύ καλή εφαρμογή και τοποθέτηση, θα τσεκάρω αναλυτικότερα απόκριση όταν το στήσω.

Sent from Note10+ using Tapatalk
 

Αν θες μας ξαναλές τις εντυπώσεις σου 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια αρχεία docx & Excel στον κρυφό φάκελο. Μπαίνω στον κρυφό φάκελο και τα ανοίγω. Και μου τα κλείνει σε άσχετο χρόνο, συνήθως αμέσως ή μέχρι και 1 λεπτό αργότερα, χωρίς να σώσει τις αλλαγές, κρατώντας με εντός του κρυφού φακέλου. Και ξανά 2η φορά και ξανά 3η. Ποτέ μέχρι τώρα 4η. 

Όταν ανοίξω αρχεία docx xlsx εκτός του κρυφού φακέλου δεν τα έχει κλείσει ποτέ...🤨

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikosdoc said:

Έχω κάποια αρχεία docx & Excel στον κρυφό φάκελο. Μπαίνω στον κρυφό φάκελο και τα ανοίγω. Και μου τα κλείνει σε άσχετο χρόνο, συνήθως αμέσως ή μέχρι και 1 λεπτό αργότερα, χωρίς να σώσει τις αλλαγές, κρατώντας με εντός του κρυφού φακέλου. Και ξανά 2η φορά και ξανά 3η. Ποτέ μέχρι τώρα 4η. 

Όταν ανοίξω αρχεία docx xlsx εκτός του κρυφού φακέλου δεν τα έχει κλείσει ποτέ...🤨

 

Μια ιδέα... μήπως πρέπει να κατεβάσεις και την εφαρμογή του office στον κρυφό φάκελλο;

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από δέκα μέρες κατοχής είμαι ΠΑΡΑ πολύ ικανοποιημένος με την μπαταρία. 120 hz, qhd, watch 4 συνδεδεμένο, buds Pro, 60% WiFi 40% δεδομένα, αυτόματη φωτεινότητα. Στο μεταξύ το vision booster κατω από τον ήλιο, ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ. Δεν χρησιμοποιώ Facebook και Instagram. Twitter, viber και Google messages ( rcs) ναι 0c4506ca830bd819b3dd58e3c58ea72c.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2022 at 10:43 ΠΜ, toxotis70 said:

Η αυτονομια είναι απλά καλή, αλλά όχι ανάλογη του κινητού.
Το ιδιο και τα lag που παραμένουν και μετά τις αναβαθμίσεις.
Τρομερό κινητο, το χαίρομαι πραγματικά, αλλά η samsung πρέπει να καταβάλει κι άλλη προσπάθεια, ειδικά στο software optimisation.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


 

Σορρυ αλλά δεν έχω κάπου lags.. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εφαρμογή της Τράπεζας Πειραιώς και τις υψηλές καταναλώσεις στο παρασκήνιο έστειλα χθες στο support@winbank.gr το εξής:

Χαίρετε. Έχω λογαριασμούς στην τράπεζά σας και χρησιμοποιώ την εφαρμογή Winbank Mobile στο κινητό (Samsung Galaxy S22 Ultra) για διάφορες τραπεζικές συναλλαγές αλλά κυρίως για ανέπαφες πληρωμές. Η εφαρμογή καταναλώνει μεγάλο μέρος της μπαταρίας (ακόμα και όταν τίθεται σε αδράνεια η εφαρμογή μετά από λίγες ημέρες αρχίζει από μόνη της να λειτουργεί πάλι στο παρασκήνιο) με αποτέλεσμα πολλές φορές να χρειαστεί να φορτίσει το κινητό στο ενδιάμεσο της ημέρας, πράγμα που δεν είναι πάντοτε εφικτό με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν δε διορθωθεί ή  αν αυτό δεν είναι δυνατό, υπάρχει ποτέ περίπτωση να μπορεί να περαστεί η κάρτα στο Google pay; 

Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες.
Ευχαριστώ.
Και τα στοιχεία μου.
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν περισσότερα στοιχεία για το πρόβλημα όπως μοντέλο συσκευής, αν είναι ρουταρισμένο, πόσο καιρό μου το παρουσιάζει αν την έχω σε πλήρη αδράνεια κλπ.
Στο τέλος με ενημέρωσε οτι θα μεταβιβάσει όλα τα στοιχεία στο αρμόδιο τμήμα και όταν υπάρχει κάτι νεώτερο θα με ενημερώσουν.
Επίσης μου είπε οτι αν γνωρίζω και άλλους με το ίδιο πρόβλημα να επικοινωνήσουν με το τηλ. κέντρο της Πειραιώς ή να στείλουν email στο support@winbank.gr
 
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε..εγώ τους είχα στείλει και δεν πήρα απάντηση ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kiriakos_tjet said:

Άντε να δούμε..εγώ τους είχα στείλει και δεν πήρα απάντηση ποτέ..

Ξαναστείλε επώνυμα. Μπορεί να παράπεσε.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εφαρμογή της Τράπεζας Πειραιώς και τις υψηλές καταναλώσεις στο παρασκήνιο έστειλα χθες στο support@winbank.gr το εξής:
Χαίρετε. Έχω λογαριασμούς στην τράπεζά σας και χρησιμοποιώ την εφαρμογή Winbank Mobile στο κινητό (Samsung Galaxy S22 Ultra) για διάφορες τραπεζικές συναλλαγές αλλά κυρίως για ανέπαφες πληρωμές. Η εφαρμογή καταναλώνει μεγάλο μέρος της μπαταρίας (ακόμα και όταν τίθεται σε αδράνεια η εφαρμογή μετά από λίγες ημέρες αρχίζει από μόνη της να λειτουργεί πάλι στο παρασκήνιο) με αποτέλεσμα πολλές φορές να χρειαστεί να φορτίσει το κινητό στο ενδιάμεσο της ημέρας, πράγμα που δεν είναι πάντοτε εφικτό με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν δε διορθωθεί ή  αν αυτό δεν είναι δυνατό, υπάρχει ποτέ περίπτωση να μπορεί να περαστεί η κάρτα στο Google pay; 
Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες. Ευχαριστώ. Και τα στοιχεία μου. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν περισσότερα στοιχεία για το πρόβλημα όπως μοντέλο συσκευής, αν είναι ρουταρισμένο, πόσο καιρό μου το παρουσιάζει αν την έχω σε πλήρη αδράνεια κλπ. Στο τέλος με ενημέρωσε οτι θα μεταβιβάσει όλα τα στοιχεία στο αρμόδιο τμήμα και όταν υπάρχει κάτι νεώτερο θα με ενημερώσουν. Επίσης μου είπε οτι αν γνωρίζω και άλλους με το ίδιο πρόβλημα να επικοινωνήσουν με το τηλ. κέντρο της Πειραιώς ή να στείλουν email στο support@winbank.gr  
Τώρα σωθήκαμε.... Μέχρι τηλέφωνο με πήρε μια κυρία, για τα μάτια του κόσμου, πριν κάτι μήνες και μου είπε ότι θα το κοιτάξουν και στο πρόγραμμα τους είναι να βάλουν Google pay Samsung pay.... έκτοτε έχει περάσει ένας χρόνος. Μας δουλεύουν κανονικά στην Πειραιώς!!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Τώρα σωθήκαμε.... Μέχρι τηλέφωνο με πήρε μια κυρία, για τα μάτια του κόσμου, πριν κάτι μήνες και μου είπε ότι θα το κοιτάξουν και στο πρόγραμμα τους είναι να βάλουν Google pay Samsung pay.... έκτοτε έχει περάσει ένας χρόνος. Μας δουλεύουν κανονικά στην Πειραιώς!!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν αμφιβάλω και μπορεί και σε εμένα να κάνουν το ίδιο. Το θέμα είναι πόση ενόχληση αριθμητικά θα λάβουν. Όπως λέει και η παροιμία ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη. Πάρε πάλι κάνε μια υπενθύμιση να δουν ότι δεν το ξέχασες. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα γραπτα παράπονο στη τράπεζα. Μπείτε στη εξυπηρέτηση πελατών στα παράπονα και να αναφέρετε για την κατανάλωση στο app και για το Google pay . Για να δούμε λοιπόν τι θα απαντήσουν. Στα παράπονα όμως όχι αλλού.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, costsa41 said:

Μόλις έκανα γραπτα παράπονο στη τράπεζα. Μπείτε στη εξυπηρέτηση πελατών στα παράπονα και να αναφέρετε για την κατανάλωση στο app και για το Google pay . Για να δούμε λοιπόν τι θα απαντήσουν. Στα παράπονα όμως όχι αλλού.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πιστεύω πως το αντιμετωπίζουν σοβαρά και ο λόγος είναι ότι στο δικό μου email προς το support@winbank.gr έγραψα μόνο το ονοματεπώνυμο χωρίς άλλα στοιχεία. Αφού λοιπόν με πήραν τηλέφωνο σήμερα το πρωί σημαίνει ότι έψαξαν και βρήκαν το τηλέφωνό μου από τα στοιχεία που έχει η τράπεζα.

Αν υπάρξει μαζική αποστολή παραπόνων μπορεί και να καταφέρουμε μια διόρθωση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή το σχεδόν ανύπαρκτο δίκτυο στην περιοχή μου καταναλώνει αρκετή μπαταρία το να έχεις και την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς να σου αδειάζει κυριολεκτικά την μπαταρία δεν είναι αποδεκτό. Ως προσωρινή λύση και μέχρι να φτιάξει η εφαρμογή της τράπεζας έβαλα Revolut. Η εφαρμογή της Πειραιώς πήγε στον ασφαλή φάκελο για όλες τις λειτουργίες της πλην των ανέπαφων πληρωμών να δω πως θα συμπεριφερθεί. Και ανέπαφες πληρωμές μέσω Google pay με την κάρτα της revolut.

941203609_Inked2022-05-1618_49.59_LI.thumb.jpg.07d5ad1adc3b75191fa10213085d3975.jpg

2135251796_Inked2022-05-1618_47.11_LI.thumb.jpg.af4d6194de6f90211f1234466654e81d.jpg

1785196482_Inked2022-05-1619_00.54_LI.thumb.jpg.6ecbb8abe09393e7de963ed87f170ea2.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έβαλα και εγώ την εφαρμογή της Πειραιώς. Και είδα την κατανάλωση. Όντως έχετε δίκιο!
Θα στείλω και εγώ email με αυτα τα 2 screenshot:
Ελπίζω να μπορέσουν να τα "διαβασουν"4b777c1ba7a68677cd0b88046f8d6eeb.jpgce4d2c0a93b784c3f325a3ef20c06c8c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πράγμα φίλε μου η τράπεζα. Εγώ την έχω με μερική αδράνεια και δεν την εμφανίζει καθόλου στα στατιστικά!!
Σαν να μην υπάρχει χαχαχα.
Πάντως την ασύρματη φόρτιση τη χαίρεσαι πραγματικά. Χθς βράδυ φόρτισα και τα τρία κινητό . ρολόι και buds και μόλις άναβαν πράσινα τα λαμπάκια τα έβγαζα ένα ένα. Άσε που το κινητό θέλει πολύ για να φορτίσει, στην αργή φόρτιση, οπότε το βράδυ στις 12.30 κατά τις 4. 30 είναι έτοιμο. Άσχετο βέβαια με την εφαρμογή της Πειραιώς αλλά ήθελα να το γράψω κι αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Πολύ πράγμα φίλε μου η τράπεζα. Εγώ την έχω με μερική αδράνεια και δεν την εμφανίζει καθόλου στα στατιστικά!!
Σαν να μην υπάρχει χαχαχα.
Πάντως την ασύρματη φόρτιση τη χαίρεσαι πραγματικά. Χθς βράδυ φόρτισα και τα τρία κινητό . ρολόι και buds και μόλις άναβαν πράσινα τα λαμπάκια τα έβγαζα ένα ένα. Άσε που το κινητό θέλει πολύ για να φορτίσει, στην αργή φόρτιση, οπότε το βράδυ στις 12.30 κατά τις 4. 30 είναι έτοιμο. Άσχετο βέβαια με την εφαρμογή της Πειραιώς αλλά ήθελα να το γράψω κι αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν δουλέψει έτσι που το έστησα ας κάνει ότι θέλει η τράπεζα. Όσο για τη φόρτιση πάντα αργή το βράδυ Με τις ρουτίνες δεν τα πάω καλά οπότε ο φορτιστής στο Tapo ρυθμισμένο σε δύο χρόνους on off. Πρώτα μια μερική φόρτιση από 12:00 έως 02:00 και κλείνει και δεύτερη από 05:00 έως 06:00 που πάλι κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλέψει έτσι που το έστησα ας κάνει ότι θέλει η τράπεζα. Όσο για τη φόρτιση πάντα αργή το βράδυ Με τις ρουτίνες δεν τα πάω καλά οπότε ο φορτιστής στο Tapo ρυθμισμένο σε δύο χρόνους on off. Πρώτα μια μερική φόρτιση από 12:00 έως 02:00 και κλείνει και δεύτερη από 05:00 έως 06:00 που πάλι κλείνει.
Ούτε κι εγώ δεν το έψαξα με τις ρουτίνες, ακόμα. Απλά ο ασύρματος φορτιστής έτσι δουλεύει και με έχει βολέψει παρά πολύ. Φορτίζει αργά και τα τρία και το πρωί σχεδόν είσαι έτοιμος. Πάντως η μπαταρία του είναι χάρμα. Πρώτη φορά, μετά που έβαλαν τη φόρτιση στο 85% το απολαμβάνω. Ξέρω ότι και να κάνω θα φορτίσω το βράδυ γιατί βγάζει όλη την μέρα άνετα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις πρώτες μέρες όπου και είχε παρουσιάσει το παρακάτω πρόβλημα, μετά για κάποιο λόγο είχε φτιάξει και λαμβανα τα notifications κανονικά, από Πειραιώς ( BTW δεν έχω το πρόβλημα με την υψηλή κατανάλωση,  χρησιμοποιώ βέβαια curve για google pay και όχι την εφαρμογή), gmail, συναγερμό αυτοκινήτου,σπιτιού κλπ....

Ξαφνικά από χτες πάλι για κάποιο λόγο είναι σαν να μπαίνει σε sleep και δεν έρχονται  μέχρι την άλλη μέρα το πρωί πχ που έρχονται όλα μαζί σαν βομβαρδισμός σε άσχετη στιγμή.... Όταν όμως περιμένω το notification απο τράπεζα για πληρωμή, είναι ένα πρόβλημα. Εννοείται έχουν μπει όλες οι εφαρμογές σε εξαίρεση αδράνειας...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...