Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί και έψαχνα μέσα στην εφαρμογή να απενεργοποιήσω τα πάντα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Just now, Antwny said:

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί και έψαχνα μέσα στην εφαρμογή να απενεργοποιήσω τα πάντα

Α....μαλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το S21 Ultra απλά είπα να γράψω γιατί βλέπω συνέχεια παράπονα για το SOT και τη μπαταρία. Εκτός από whatsapp viber messenger κλπ θεωρώ ότι ΟΛΑ τα άλλα πρέπει να είναι σε DEEP SLEEP. Εκτος Αν κάποιος θέλει να έρχονται άμεσα τα email κλπ. Επίσης έχω κλείσει τις ειδοποιήσεις από ΟΛΑ εκτός των παραπάνω που είπα που θέλω να δέχομαι άμεσα τα μηνύματα. Όλα τα άλλα είναι χωρίς ειδοποιήσεις και σε deep sleep. ΔΕ Τρώει μπαταρία τίποτα. Δείτε το λίγο...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι αυτα που περιγραφεις ειναι σωστα οταν εφαρμοζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα τους ξανα πηρα τηλεφωνο οπως και χθες οπως και προχθες παρασκευη η τελευταια ενημερωση που ειχα ητανε πως φερανε τα samsung galaxy s22 και τα samsung galaxy s22 plus την περασμενη εβδομαδα οποτε μου ειπε η κοπελλα λογικα την ερχομενη εβδομαδα γι αυτη την εβδομαδα θα φερουνε τα s22 ultra μεχρι στιγμης τιποτα το μονο που μου ειπανε οτι οντως το καθυστερισαν παρα πολυ απο το αναμενομενο. Μην ανησυχειτε μου ειπανε και μολις τα εχουμε θα ειστε απο τους πρωτους που θα παραλαβατε πραγματικα τα εχασα παιδια με αυτη  την primetel. Υπαρχει καποιος που να μην παρελαβε ακομα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στην εξυπηρέτηση πελατών της Samsung Greece και για τις κάρτες SIM. Η συσκευή δεν δέχεται δύο eSIM, όπως είχε αναφέρει τις προάλλες κάποιο μέλος εδώ μέσα. Δέχεται είτε δύο φυσικές κάρτες (όπως είναι και στη δική μου συσκευή), είτε μία κάρτα SIM και μία eSIM.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το gps εξακολουθεί να έχει θέματα οπότε θα το πάω για σέρβις. Σε ακινησία και σε κίνηση μεταφέρετε πολύ μακρια μέσα από κτήρια πάει όπου να ναι. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gm87 said:

Ρώτησα στην εξυπηρέτηση πελατών της Samsung Greece και για τις κάρτες SIM. Η συσκευή δεν δέχεται δύο eSIM, όπως είχε αναφέρει τις προάλλες κάποιο μέλος εδώ μέσα. Δέχεται είτε δύο φυσικές κάρτες (όπως είναι και στη δική μου συσκευή), είτε μία κάρτα SIM και μία eSIM.

Οσες συσκευες υποστηριζουν esim υποστηριζουν μονο 1... απο το android 13 θα υποστηριζονται 2 esim απο οσο γνωριζω

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, domigr said:

ωραιο το samsung πληκτρολόγιο αλλα εμένα μου λείπουν 2 πράγματα σε σχέση με το google.

1ον η φωνητική εισαγωγή στα Ελληνικά

2ον το ελληνικό ερωτηματικό δίπλα απο το τελικό "ς" όπως το έχει η google

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλησπερα σημερα τους ξανα πηρα τηλεφωνο οπως και χθες οπως και προχθες παρασκευη η τελευταια ενημερωση που ειχα ητανε πως φερανε τα samsung galaxy s22 και τα samsung galaxy s22 plus την περασμενη εβδομαδα οποτε μου ειπε η κοπελλα λογικα την ερχομενη εβδομαδα γι αυτη την εβδομαδα θα φερουνε τα s22 ultra μεχρι στιγμης τιποτα το μονο που μου ειπανε οτι οντως το καθυστερισαν παρα πολυ απο το αναμενομενο. Μην ανησυχειτε μου ειπανε και μολις τα εχουμε θα ειστε απο τους πρωτους που θα παραλαβατε πραγματικα τα εχασα παιδια με αυτη  την primetel. Υπαρχει καποιος που να μην παρελαβε ακομα ;

καλημέρα σε όλους, πραγματικά φίλε διαβάζω από την αρχη το θέμα και θαυμάζω την υπομονή σου…. Δε ξέρω πως στο καλό σου έχουν αργήσει τόσο την συσκευή, αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι προπαραγγελια.
Ίσως στην θέση σου κοιτούσα αν μπορώ να κάνω κάτι μέσω της προστασίας του καταναλωτή, να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω και να ακυρώσω την παραγγελία. Υποθέτω ότι αυτό θα μπορούσε να εκληφθεί ως misadvertisement εφόσον κάτι διαφημίζεται ως προπαραγγελια και τελικά αργεί 2 μήνες… 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Σημερα με καλεσαν απο την samsung να μου πουν οτι βγηκε αναβαθμιση χθες για το προβλημα των κλησεων 😊 τους λεω την εχω κανει ολα καλα 😆

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Meteo said:

Εμένα το gps εξακολουθεί να έχει θέματα οπότε θα το πάω για σέρβις. Σε ακινησία και σε κίνηση μεταφέρετε πολύ μακρια μέσα από κτήρια πάει όπου να ναι. 

Εχεις δοκιμασει να κανεις υψηλη βαθμονομηση με την καμερα στο maps μπας και συνελθει ?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Στο guardians μου βγάζει 36% από το fb τις τελευταίες 24 ώρες!

Σχετικά με το FB... Έχει γραφτεί παλιά (και επανηλειμμένα), ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή σε μερικές ενημερώσεις της παρουσιάζει προβλήματα (ανεξαρτήτως κινητού) σχετικά με τα resources και την μπαταρία... Εγώ την έχω σε αδράνεια και κάνω πρόσβαση στην σελιδα μου στο FB μέσω browser. Έχω βάλει και ένα shortcut στην home screen και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Είναι μία λύση που μπορεί να έχετε ως εναλλακτική.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stsalkit said:

Σχετικά με το FB... Έχει γραφτεί παλιά (και επανηλειμμένα), ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή σε μερικές ενημερώσεις της παρουσιάζει προβλήματα (ανεξαρτήτως κινητού) σχετικά με τα resources και την μπαταρία... Εγώ την έχω σε αδράνεια και κάνω πρόσβαση στην σελιδα μου στο FB μέσω browser. Έχω βάλει και ένα shortcut στην home screen και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Είναι μία λύση που μπορεί να έχετε ως εναλλακτική.

δεν έχεις άδικο. και σε ios κατά περιόδους μου δημιουργούσε φοβερό battery drain

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, domigr said:

Καλημερα σας! Σημερα με καλεσαν απο την samsung να μου πουν οτι βγηκε αναβαθμιση χθες για το προβλημα των κλησεων 😊 τους λεω την εχω κανει ολα καλα 😆

Και εμένα με κάλεσαν, για τον ίδιο λόγο φυσικά. Αλλά ακόμη άφαντη η ενημέρωση. Έλεος με αυτόν το Γερμανό, πολύ πίσω αφήνει τις συσκευές του, λες και μας τις δίνει τσάμπα. Θα βγω στην πλατεία να διαμαρτυρηθώ, με πανό που θα γράφει "δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ, Γερμανέ, Γερμανέέέέέ!!!!! Και πραγματικά, "δεν θα γίνει Έλληνας ποτέ", αφού δεν δίνει τις αναβαθμίσεις μαζί με όλες τις υπόλοιπες ελληνικές συσκευές. Μάλλον πάει μαζί με τη Ζιμπάμπουε ή τη Μποτσουάνα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Gm87 said:

Και εμένα με κάλεσαν, για τον ίδιο λόγο φυσικά. Αλλά ακόμη άφαντη η ενημέρωση. Έλεος με αυτόν το Γερμανό, πολύ πίσω αφήνει τις συσκευές του, λες και μας τις δίνει τσάμπα. Θα βγω στην πλατεία να διαμαρτυρηθώ, με πανό που θα γράφει "δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ, Γερμανέ, Γερμανέέέέέ!!!!! Και πραγματικά, "δεν θα γίνει Έλληνας ποτέ", αφού δεν δίνει τις αναβαθμίσεις μαζί με όλες τις υπόλοιπες ελληνικές συσκευές. Μάλλον πάει μαζί με τη Ζιμπάμπουε ή τη Μποτσουάνα.

πιστεύω σε 2-3 μέρες μαξ θα την έχεις...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gm87 said:

Και εμένα με κάλεσαν, για τον ίδιο λόγο φυσικά. Αλλά ακόμη άφαντη η ενημέρωση. Έλεος με αυτόν το Γερμανό, πολύ πίσω αφήνει τις συσκευές του, λες και μας τις δίνει τσάμπα. Θα βγω στην πλατεία να διαμαρτυρηθώ, με πανό που θα γράφει "δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ, Γερμανέ, Γερμανέέέέέ!!!!! Και πραγματικά, "δεν θα γίνει Έλληνας ποτέ", αφού δεν δίνει τις αναβαθμίσεις μαζί με όλες τις υπόλοιπες ελληνικές συσκευές. Μάλλον πάει μαζί με τη Ζιμπάμπουε ή τη Μποτσουάνα.

Κοιτα,στα προηγουμενα update την μεγαλυτερη καθυστέρηση την είχε 7 μέρες,έπεσε στις 3 και την τελευταία την μεγάλη έκανε μια μέρα..πίστευω αύριο μεθαύριο θα την έχουμε και εμείς...συμφωνώ πως είναι σημαντική η συγκεκριμένη αλλά τώρα 2-3 μέρες δεν μας πειράζει...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα με την τελευταία μικρή ενημέρωση κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής με τις κλήσεις, που ήταν κ το μοναδικό θέμα της συσκευής μου από την αρχή. Έχω πλέον κλειστά volte & WiFi calling και δεν έχω χάσει καμία κλήση. Βλέπετε έχω κ εγώ Cosmote. Μου προκαλεί όμως απορία πώς κάποιες συσκευές, που αναφέρεται, ότι έχουν θέματα στο gps ακόμη και μετά από όλες αυτές τις αναβαθμίσεις.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG_20240222_110506.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε τρεις ημέρες αποκλείεται, αν δεν την πάρουμε Παρασκευή, πάει για Δευτέρα σίγουρα. Σιγά να μην ανοίξουν το Σάββατο τα αρμόδια τμήματά τους, μόνο και μόνο για να δώσουν σε εμάς την αναβάθμιση, στο Ελλάντα είμαστε. Πώς εξηγείται (πέρα από την πλάκα) όμως, εφόσον εξακολουθεί να είναι eux και όχι κάτι άλλο, το γεγονός ότι μία συσκευή του Γερμανού λαμβάνει τελευταία τα software updates? Σημαίνει ότι ο Γερμανός αγοράζει τις συσκευές του φθηνότερα, με κάποιου είδους συμφωνία χαμηλής προτεραιότητας των αναβαθμίσεων λογισμικού, ή ότι οι συσκευές αυτές προορίζονταν για κάποια άλλη χώρα με χαμηλότερη προτεραιότητα αλλά κατέληξαν εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gm87 said:

Σε τρεις ημέρες αποκλείεται, αν δεν την πάρουμε Παρασκευή, πάει για Δευτέρα σίγουρα. Σιγά να μην ανοίξουν το Σάββατο τα αρμόδια τμήματά τους, μόνο και μόνο για να δώσουν σε εμάς την αναβάθμιση, στο Ελλάντα είμαστε. Πώς εξηγείται (πέρα από την πλάκα) όμως, εφόσον εξακολουθεί να είναι eux και όχι κάτι άλλο, το γεγονός ότι μία συσκευή του Γερμανού λαμβάνει τελευταία τα software updates? Σημαίνει ότι ο Γερμανός αγοράζει τις συσκευές του φθηνότερα, με κάποιου είδους συμφωνία χαμηλής προτεραιότητας των αναβαθμίσεων λογισμικού, ή ότι οι συσκευές αυτές προορίζονταν για κάποια άλλη χώρα με χαμηλότερη προτεραιότητα αλλά κατέληξαν εδώ?

την μεγάλη και τελευταία αναβάθμιση την πήραμε σαββατο ...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Επισης γενικα να κανετε οτι αναβαθμισεις εχουν οι εφαρμογες σε play store και samsung store 😉

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Gm87 said:

Σε τρεις ημέρες αποκλείεται, αν δεν την πάρουμε Παρασκευή, πάει για Δευτέρα σίγουρα. Σιγά να μην ανοίξουν το Σάββατο τα αρμόδια τμήματά τους, μόνο και μόνο για να δώσουν σε εμάς την αναβάθμιση, στο Ελλάντα είμαστε. Πώς εξηγείται (πέρα από την πλάκα) όμως, εφόσον εξακολουθεί να είναι eux και όχι κάτι άλλο, το γεγονός ότι μία συσκευή του Γερμανού λαμβάνει τελευταία τα software updates? Σημαίνει ότι ο Γερμανός αγοράζει τις συσκευές του φθηνότερα, με κάποιου είδους συμφωνία χαμηλής προτεραιότητας των αναβαθμίσεων λογισμικού, ή ότι οι συσκευές αυτές προορίζονταν για κάποια άλλη χώρα με χαμηλότερη προτεραιότητα αλλά κατέληξαν εδώ?

Την τελευταία αναβάθμιση την πήραν οι συσκευές από Γερμανό Σάββατο. Επίσης δεν τις δίνει η Samsung Ελλάδας αλλά η κατασκευάστρια εταιρία μέσω servers. Συνεπώς, δεν έχει να κάνει με Σαββατοκύριακα και λοιπές Ελληνικές αργίες. Όποτε τις ανεβάσουν στους server θα γίνουν και διαθέσιμες για κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anlibafojo said:

Την τελευταία αναβάθμιση την πήραν οι συσκευές από Γερμανό Σάββατο. Επίσης δεν τις δίνει η Samsung Ελλάδας αλλά η κατασκευάστρια εταιρία μέσω servers. Συνεπώς, δεν έχει να κάνει με Σαββατοκύριακα και λοιπές Ελληνικές αργίες. Όποτε τις ανεβάσουν στους server θα γίνουν και διαθέσιμες για κατέβασμα.

Μακάρι, απλά να μη με πιάσει Πάσχα (συγκεκριμένα, Μεγάλη Παρασκευή) άνευ update, διότι αν βρεθώ Λάρισα με VoLTE, σκούρα τα πράγματα με τις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gm87 said:

Μακάρι, απλά να μη με πιάσει Πάσχα (συγκεκριμένα, Μεγάλη Παρασκευή) άνευ update, διότι αν βρεθώ Λάρισα με VoLTE, σκούρα τα πράγματα με τις κλήσεις.

Μην αγχωνεσαι αφου ειχες κανει την ενεργοποιηση χειροκινητα 😉

Και με το volte δεν θα εχεις θεμα!

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν απο πλαίσιο οτι έχουν διαθέσιμα αλλά σε μάυρο κατόπιν παραγγελίας.. να μπω στη διαδικασία να κάνω νέα παραγγελία λέτε να μην υπάρχουν αυτά τα θέματα? έχουν βγάλει επιπλέον εγγύηση 1 έτος απο πλαίσιο + 2 από τον κατασκευαστή και -100€ όφελος ήτοι 1.299 απο 1.399 για την έκδοση των 256 .. δεν σας φαίνεται πολύ ύποπτο? προφανώς θα τους έχουν πάρει πίσω για παράπονα.. ωστόσο το πράσινο χρώμα είναι πιο πολύ σαν πετρόλ ? το έχει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...