Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

On 21/1/2024 at 9:50 ΜΜ, alex61 said:

Απλώς λέω ότι η samsung ΔΕΝ με έπεισε με το s24u ότι υπάρχει "τρομερή" διαφορά (δεν είμαι δα και κανένας φωτογράφος ή κινηματογραφιστης) μεταξύ s22u και s24u για να σκάσω έστω και το 1000ρικο. Παίδες, Αμερική έχουν τρομερές προσφορές για μαθητές, καθηγητές κ. α. Μαααλλλλοοοονννν θα περιμένω το s25u. Περίμενα κάτι καλύτερο κατι ίσως πιο εντυπωσιακό, λίγο μεγαλυτερη οθόνη, μεγαλύτερη ταχύτητα φόρτισης, κάτι ρε μαμωτο που να μου κάνει κλικ 

Ο μόνος λόγος ο ΟΠΟΙΟΣ είναι αρκετός είναι η αυτονομία στην μπαταρία , 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Ο μόνος λόγος ο ΟΠΟΙΟΣ είναι αρκετός είναι η αυτονομία στην μπαταρία , 😉

Η διαφορά μπαταρίας μάλλον από ότι λες μπορεί να οφείλεται στον snapdragon? Διότι με το να φορτίζω μέχρι 85% για να την προσέχω αν φορτίσω ακόμη μια φορά παραπάνω δεν νομίζω ότι πειράζει. Αν όμως είχε 65w ή και παραπάνω γρήγορη φόρτιση ή αλλαγή θα ήταν περισσότερο ελκυστική. Μόνο για την  αυτονομία που λες παραπάνω εγώ τουλάχιστον (γνώμη μου βέβαια) δεν νομίζω ότι θέλω να δώσω 1000€ παραπάνω. 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Με τις ταχυτητες φορτισεων πλεον και η αυτονομια ειναι αδιαφορη για μενα. Εκτος και αν δουλευεις ολη μερα στα χωραφια (που αν δουλευεις δεν θα κοιτας το κινητο) . Ενα 5ωρο οθονης να σου δινει το λιγοτερο αξιοπρεπες το θεωρω. Το να φορτιζω μερα παρα μερα πχ μου ειναι αδιαφορο. Εχουμε πλεον συνηθισει στην καθημερινη φορτιση απο τοτε που βγηκαν τα smartphone.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη δεχεται μεχρι 45 οποτε ειναι μια χαρα το νουμερο. Καλυτερο δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2024 at 8:40 ΠΜ, GMF80 said:

Η συσκευη δεχεται μεχρι 45 οποτε ειναι μια χαρα το νουμερο. Καλυτερο δεν γινεται.

και το 45 πως μπορει καποιος να το πετυχει ? καθαρα απο περιεργια ρωταω. καλωδιο εχω και το γνησιο το δικο του , και του baseus το type C που ειναι καλό . 

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

Με φορτιστη απο 45 watt και πανω. Απλα οσα watt και να ειναι ο φορτιστης 45 δεχεται το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Με φορτιστη απο 45 watt και πανω. Απλα οσα watt και να ειναι ο φορτιστης 45 δεχεται το κινητο.

65 αρι εχω . ( https://www.aliexpress.com/item/1005005329130989.html ) , περιεργα πραγματα . 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

65 αρι εχω . ( https://www.aliexpress.com/item/1005005329130989.html ) , περιεργα πραγματα . 

Για να φορτίσει με 45w θα πρέπει να έχεις ενεργή την "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" από τη φροντίδα...δεν αρκεί μόνο ο φορτιστής και το καλώδιο.

Επίσης, αν έχεις καλώδιο με display, μην περιμένεις να γράψει 45...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

65 αρι εχω . ( https://www.aliexpress.com/item/1005005329130989.html ) , περιεργα πραγματα . 

Σε ποση ωρα ηθελες να φορτισει? Νομιζω 43 λεπτα που σου δειχνει απο 5 στα 100 ειναι το ιδανικο που μπορεις να πετυχεις.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Για να φορτίσει με 45w θα πρέπει να έχεις ενεργή την "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" από τη φροντίδα...δεν αρκεί μόνο ο φορτιστής και το καλώδιο.

Επίσης, αν έχεις καλώδιο με display, μην περιμένεις να γράψει 45...

ολα οπως τα λες . ενεργοποιημενα τα παντα . και καλωδιο εχω και το γνησιο του κουτιού , αλλα και της baseus που ειχε μεσα ο φορστής αυτός

Link to comment
Share on other sites

Για το Super Fast Charging 2.0 της  Samsung, πρέπει ο φορτιστής να υποστηρίζει PPS και μάλιστα να μπορεί να δώσει 9v 5A, και να χρησιμοποιείς καλώδιο 100W (5Α) και ακόμα και έτσι 30-32W max θα δεις, και αυτά όχι για πολύ .... οπότε τα 23W που σου δίνει τώρα, φυσιολογικά είναι .....

Ο φορτιστής που έχεις δεν υποστηρίζει PPS ούτε μπορεί να δώσει 9V5A και ούτε το καλώδιο του είναι για 5Α......

Edited by greda
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη νέα ενημέρωση....

Έχουν σκοπό να πάνε το widget του καιρού στη μέση της οθόνης??? 🫤

493419147_Screenshot_20240130_174339_OneUIHome.thumb.jpg.2baa5a71f0685bb5930751774a92c210.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οπου θες εσυ το πας το widget...

Screenshot_20240130_201153_One UI Home.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχεις την οθονη σε πλεγμα 4x5 μαλλον, ενω εγω την εχω σε 5x6.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Επειδη εχεις την οθονη σε πλεγμα 4x5 μαλλον, ενω εγω την εχω σε 5x6.

Το άλλαξα σε 5x6 αλλά μου φαίνονται μικρά τα εικονίδια και δεν....OK! Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια σινύπαρξης ήρθε και η δική μου σειρά να αλλάξω σε s 24 ultra το κινητό το ευχαριστήθηκα όσο τίποτα αλλά νομίζω ήρθε η ώρα για αλλαγή

Το s22 ultra το έχω βάλει προς πώληση στις αγγελίες αν ενδιαφέρει κάποιον ας μου στείλει. ευχαριστώ πολύ και τα λέμε στο νήμα του s 24 ultra από εδώ και πέρα

Edited by dkon84
Link to comment
Share on other sites

Για σας σκέφτομαι να πάρω το κινητό για την γυναίκα για καλές φωτογραφίες και οθόνη είστε ευχαριστημένοι υπάρχουν προβλήματα? ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα παραμένει... τί προβλήματα να υπάρχουν...έχει ωριμάσει η συσκευή πια με όλεςτιςαναβαθμίσεις που έχει λάβει. Αν δεν θες να ανέβεις στο s23u το οποίο είναι σε δυο τρεις τομείς καλύτερο και φυσικά ένα χρόνο νεότερο το χτυπάς εκεί γύρω στα 5 με 6 κατοστάρικα ανάλογα την έκδοση. Προσωπικά έχω το s23u και τέτοια διαχείριση μπαταρίας και τόσο χαμηλές θερμοκρασίες δεν έχω ξαναδεί. Το 22u είναι ελαφρώς υποδεέστερο όμως αποτελεί μια αξιολογη πρόταση ακόμη και σήμερα με εξαιρετική οθόνη καλή μπαταρία και αρκετά καλές κάμερες, έχεις και το πενάκι να δημιουργείς και να παίζεις...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα ειπε ο konakis ολα. Οθοναρα και η φωτογραφικη για τουλαχιστον 2 χρονια ακομα θα ειναι ανωτερη απο καθε καινουργιο midrange.

Εγω κοντευω τη 2ετια με το κινητο και δεν ειχα ποτε το παραμικρο προβλημα η παραπονο. Στοχευω στην 4ετια να το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, doomgeorge said:

Για σας σκέφτομαι να πάρω το κινητό για την γυναίκα για καλές φωτογραφίες και οθόνη είστε ευχαριστημένοι υπάρχουν προβλήματα? ευχαριστώ 

Εγώ με αυτό θα μείνω δεν αλλάζω εύκολα κινητό γιαυτό περνώ καλά κινητά. 

Είναι κινηταρα με τα όλα της πάρε και μεγάλη χωρητικότητα και θα είσαι οκ .

Εγώ έχω 512 

Link to comment
Share on other sites

Είδατε κάποια διαφορά στις φωτογραφίες?

Επειδή η τελευταία ενημέρωση έλεγε βελτιωμένη απόδοση - κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...