Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

5 minutes ago, chios said:

Μην το κοιτάς καθόλου, ψάξε για άλλο.

Τόσο χάλια; Οκ, ευχαριστώ! Θυμάμαι παλιότερα που ήταν μια κοινή πρακτική το rooting και είχα κάνει κι εγώ σε κάποια τηλέφωνα αλλά θυμάμαι να τρώω και άπειρες ώρες ψάχνοντας τη διαδικασία και δεν έχω τόσο χρόνο να ασχοληθώ πια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, Varza said:

Μπορώ να βάλω θήκη μαγνητική και να φορτίζει ασύρματα χωρίς καλώδια όπως το iphone magsafe? 

Αν πάρεις θήκη που προσθέτει MagSafe στο κινητό, μπορείς να κουμπώσεις όλα τα MagSafe compatible αξεσουάρ, ναι.

Μπορείς επίσης να πάρεις μόνο μαγνήτες και να τους βάλεις στο κινητό απευθείας(έρχονται με ταινία διπλής όψης) ή σε οποιαδήποτε θήκη είναι από υλικό που μπορεί να κολλήσει η ταινία, δηλαδή όχι μαλακές θήκες σιλικόνης. Καλύτερα να πάρεις θήκη έτοιμη με τους μαγνήτες.

Είναι πιθανό να μην δουλεύει το SPen στο σημείο που βρίσκεται ο μαγνήτης όταν έχεις κάτι πάνω, δηλαδή δεν θα μπορείς να γράφεις στη μέση της οθόνης την ώρα που έχεις ένα MagSafe φορτιστή ή κάποιο μαγνητικό πορτοφόλι για κάρτες ή pop socket.

Edited by dante897
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Varza said:

Μπορώ να βάλω θήκη μαγνητική και να φορτίζει ασύρματα χωρίς καλώδια όπως το iphone magsafe? 

Αυτη έχω με δυνατό μαγνητη και λειτουργεί τέλεια 

Quad lock Galaxy s22U Case

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να αλλάξω ήχο ειδοποίησης σε εφαρμογή, συγκεκριμένα στο Instagram και τώρα δεν βρίσκω την επιλογή.

Συνήθως πήγαινα από τις ρυθμίσεις, εφαρμογές, έβρισκα την εφαρμογή που ήθελα και άλλαζα τον ήχο ειδοποίησης. Ούτε μέσα από ρυθμίσεις της ίδιας της εφαρμογής δεν υπάρχει.

Το έχουν αφαιρέσει ή το έχουν χώσει πουθενά αλλού με την αναβάθμιση σε 6.1?

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2024 at 3:21 ΜΜ, antonis_kiriazis said:

Είχα καιρό να αλλάξω ήχο ειδοποίησης σε εφαρμογή, συγκεκριμένα στο Instagram και τώρα δεν βρίσκω την επιλογή.

Συνήθως πήγαινα από τις ρυθμίσεις, εφαρμογές, έβρισκα την εφαρμογή που ήθελα και άλλαζα τον ήχο ειδοποίησης. Ούτε μέσα από ρυθμίσεις της ίδιας της εφαρμογής δεν υπάρχει.

Το έχουν αφαιρέσει ή το έχουν χώσει πουθενά αλλού με την αναβάθμιση σε 6.1?

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το "Ρυθμίσεις->Ειδοποιήσεις ->Σύνθετες ρυθμίσεις->Διαχείριση κατηγοριών ειδοποιήσεων για κάθε εφαρμογή" , ακολούθως ανοίγεις τις ρυθμίσεις της εφαρμογής που επιθυμείς και επιλέγεις "Ειδοποιήσεις->Κατηγορίες ειδοποιήσεων" και από εκεί "πατάς την κατηγορία" που επιθυμείς να αλλάξεις ήχο.

Πρόκειται για μια ατυχή αλλαγή της Samsung στο OneUI 6.1 , μάλλον στα πλαίσια μιας κακώς εννοούμενης απλοποίησης του 😕

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ψαχνω να βρω πως μπορω να βαλω τον ηχο που θελω εγω στο ξυπνυτηρι η σε καποια επαφη. δεν μπορω να το βρω με τιποτα . Μου γραφει οτι δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη παιχνιδιου κατα τη κληση.Οποιος ξερει παρακαλω να με βοηθησει.Αυτο μου το παρουσιασε μετα την τελευταια αναβαθμηση.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, setter61 said:

Παιδια καλημερα ψαχνω να βρω πως μπορω να βαλω τον ηχο που θελω εγω στο ξυπνυτηρι η σε καποια επαφη. δεν μπορω να το βρω με τιποτα . Μου γραφει οτι δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη παιχνιδιου κατα τη κληση.Οποιος ξερει παρακαλω να με βοηθησει.Αυτο μου το παρουσιασε μετα την τελευταια αναβαθμηση.Ευχαριστω

Για ξυπνητήρι πατάς "ήχος ξυπνητηριού"Επιλέγεις "ήχος κλήσης"δίνεις πρόσβαση και επιλέγεις τον ήχο που θες.

Για επαφή, ανοίγεις την επαφή Τρεις τελίτσες κάτω δεξιά και στο μενού που ανοίγει κάτω κάτω "αλλαγή ήχου κλήσης/δόνησης.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Anlibafojo said:

Για ξυπνητήρι πατάς "ήχος ξυπνητηριού"Επιλέγεις "ήχος κλήσης"δίνεις πρόσβαση και επιλέγεις τον ήχο που θες.

Για επαφή, ανοίγεις την επαφή Τρεις τελίτσες κάτω δεξιά και στο μενού που ανοίγει κάτω κάτω "αλλαγή ήχου κλήσης/δόνησης.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω πρόβλημα με το Power button. Έχει αρχίσει να πατιέται αρκετά δύσκολα.

Το πήγα στη Smartec και μου είπε 3 ενδεχόμενα. 1) Αλλάζει ΜΟΝΟ το power button, 2) To power button αλλάζει μαζί με το πλαίσιο 3) το Power button αλλάζει μαζί με πλαίσιο  ΚΑΙ οθόνη.

Δεν προλάβαινα να το αφήσω οπότε δεν ξέρω τι ισχύει και θα αλλαχθεί τελικά. Έχει αλλάξει κάποιος άλλος power button να μου πει ( κατ εκτίμηση) τι θα πρέπει να αλλάχθεί;

Να αναφέρω ότι τα volume buttons λειτουργούν κανονικά, όπως και όλο το υπόλοιπο τηλέφωνο.

Η συσκευή είναι εκτός εγγύησης.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πολυ σπανια το χρησιμοποιω παντως. Ανοιγοκλεινω οθονη με double tap. Αντε να το εχω πατησει 50 φορες στα 2 χρονια που εχω το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Εγω πολυ σπανια το χρησιμοποιω παντως. Ανοιγοκλεινω οθονη με double tap. Αντε να το εχω πατησει 50 φορες στα 2 χρονια που εχω το κινητο.

Άρα λες να μην ασχοληθώ ε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, harisnikolop said:

Άρα λες να μην ασχοληθώ ε;

Εξαρταται απο το κοστος και ποσο σε ενοχλει... Αλλιως το αφηνεις ως εχει.

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα πλεον 2 ετια με το κινητο και μαζι εληξε και η εγγυηση. 2 χρονια χωρις το παραμικρο παραπονο η προβλημα. Προχθες επιβιωσε και απο την πρωτη μεγαλη πτωση χωρις το παραμικρο (με θηκη Spigen Liquid Air και μεμβρανη το εχω). Μπαταρια συνεχιζει να με καλυπτει οποτε συνεχιζουμε..

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα αναβάθμιση μέσω galaxy store και δεν βρίσκω πουθενά τον ασφαλή φάκελο. Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα??? 

12 minutes ago, alex61 said:

Παίδες έκανα αναβάθμιση μέσω galaxy store και δεν βρίσκω πουθενά τον ασφαλή φάκελο. Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα??? 

Ευρέθη, ευρέθη, θέλει ξανά ενεργοποίηση για να εμφανίζεται στο app drawer 

Ήρθε αναβάθμιση ασφαλείας 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GMF80 said:

Ηρθε ενημερωση (οχι ασφαλειας παραμενει σε Μαιο) EUR

Έχεις δίκιο και εγώ τώρα το είδα 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το τελευταιο διαστημα εχω δει μια σημαντικη πτωση στη μπαταρια χωρις να φαινεται κατι που "ρουφαει". Bεβαια εστω και ετσι μου βγαζει τη μερα οποτε δεν το ψαχνω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετά την αναβάθμιση σε ui 6.1 έχω πρόβλημα με το Android Auto. Πριν δουλευε άψογα και τώρα δεν ανοίγει με τίποτα, έχω δοκιμάσει 5 καλώδια. Με το που συνδέω usb μου βγάζει μήνυμα αν επιτρέπω η συσκευή να έχει βλέπει τα αρχεία κάπως έτσι, πατάω επιτρέπεται αλλά δεν κάνει κάτι. Έκανα downgrade την εφαρμογη του android auto αλλά δεν έγινε κάτι.

Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στο ui 6.0 ? Ειλικρινά θα το σπάσω απο τα νεύρα μου

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2024 at 12:08 ΜΜ, GMF80 said:

Το τελευταιο διαστημα εχω δει μια σημαντικη πτωση στη μπαταρια χωρις να φαινεται κατι που "ρουφαει". Bεβαια εστω και ετσι μου βγαζει τη μερα οποτε δεν το ψαχνω παραπανω.

Παρομοίως, αλλά εμενα δεν μου βγάζει τη μέρα. Από Σεπτέμβριο θα πάω για αλλαγή μπαταρίας μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα clear cache και ενα galaxy app booster η μπαταρια βελτιωθηκε καπως. Προφανως και δεν μπορει να επανελθει στα παλια καθως εχει φαει 2 χρονια φορτισεων. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...