Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα και μου είπαν να πάω να βάλω 5€ και θα ανανεωθεί η κάρτα για 6 μήνες!!!

DemetreKre γιατί λές ότι θα ανανεωθεί για 12 μήνες?

στα 1228 δεν μπορεί να στείλει μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα και μου είπαν να πάω να βάλω 5€ και θα ανανεωθεί η κάρτα για 6 μήνες!!!

DemetreKre γιατί λές ότι θα ανανεωθεί για 12 μήνες?

στα 1228 δεν μπορεί να στείλει μήνυμα...

 

Απο το ταμπλετ που εχω την sim για το 1 gb, στελνω κανονικα sms στο 1228 και απαντα οτι δεν υπαρχουν δεδομενα.

Αν κανουμε αναναιωση 5€ δεν χρειαζεται να κανουν ξατι για να επανελθει σε ισχυ ο αριθμος;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά δεν ξέρω τι παίζει....

στο τάμπλετ που έχω την κάρτα γράφει wind gr αλλά όχι 3g... ενώ στην αρχή ήταν όλα κανονικά!!!

φταίνε τα 5€ ή είναι κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα και μου είπαν να πάω να βάλω 5€ και θα ανανεωθεί η κάρτα για 6 μήνες!!!

DemetreKre γιατί λές ότι θα ανανεωθεί για 12 μήνες?

στα 1228 δεν μπορεί να στείλει μήνυμα...

 

δοκιμασε να στειλεις "." τελεια στο 1228

ειναι καρτα mobile broadband εχει 12μηνη διαρκεια

 

Απο το ταμπλετ που εχω την sim για το 1 gb, στελνω κανονικα sms στο 1228 και απαντα οτι δεν υπαρχουν δεδομενα.

Αν κανουμε αναναιωση 5€ δεν χρειαζεται να κανουν ξατι για να επανελθει σε ισχυ ο αριθμος;

 

ειτε περιμενεις τον επομενο μηνα να μπουν 1/2/2016 ειτε βαζεις 5€ για να εχεις απο σημερα και για 30ημερες 1GB.

αν εχει φτασει στους 12μηνες θελει απλα 5€

 

ειλικρινά δεν ξέρω τι παίζει....

στο τάμπλετ που έχω την κάρτα γράφει wind gr αλλά όχι 3g... ενώ στην αρχή ήταν όλα κανονικά!!!

φταίνε τα 5€ ή είναι κάτι άλλο?

 

καταρχας ξεκαθαρισε αν φταιει η καρτα ή ο εξοπλισμός σου. καλεσε το 1231 θα σε κατευθυνουν ειναι πιο αρμοδιο τμημα για internet.

 

δεν σας λεω τυχαια τα παραπανω ακουστε με!

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εμπειρία έχει ως εξής:

Χρησιμοποιούσα το δωρεάν broadband από τότε που πρωτοβγήκε η υπηρεσία χωρίς ποτέ να βάλω χρήματα.

Αρκετές φορές μάλιστα είχα εξαντλήσει τα mb και στον επόμενο μήνα ανανεώνονταν και δούλευε πάλι κανονικά.

 

Τον Αύγουστο του 2014 και ενώ έβλεπα τα highlights απ'το motogp τα mb εξαντλήθηκαν.

Τον επόμενο μήνα ενώ τα mb ανανεώθηκαν δεν έμπαινε στο internet.

Παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών κι ένα ευγενικό παιδί μου λέει πως όταν τελείωσαν τα mb δεν πρόλαβε να κλείσει η σύνδεση με το δίκτυο και καταναλώθηκε το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας.

Του λέω οτι εγώ ποτέ δεν έχω βάλει χρήματα, ναι μου λέει αλλά όταν πήρατε την κάρτα είχε από μόνη της μέσα κάποιο ποσό για να λειτουργεί.

Τώρα τι γίνεται του λέω, μην ανησυχείτε μου λέει, θα σας βάλω εγώ 0,01€ και τέλος το πρόβλημα. Έτσι κι έγινε.

 

Τον Αύγουστο του 2015 ξαφνικά δεν έμπαινε στο internet παρόλο που είχα διαθέσιμα mb.

Παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και λέω στην κοπέλα που το σήκωσε οτι έχω mb αλλά δεν συνδέεται (το internet όχι η κοπέλλα). Μου λέει προωθώ την κλήση σας στο τεχνικό τμήμα κι εκεί ένα παιδί μου λέει πρέπει να πάτε σε κατάστημα να βάλετε 5€.

Του λέω γιατί; μου λέει έτσι γίνεται, έτσι πρέπει. Του λέω δεν μπορείτε να βάλετε 0,01€; Όχι μου λέει δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Τίποτα τίποτα; του λέω, ΤΙΠΟΤΑ μου απαντάει, περίπου σαν τον Δημήτρη Χορν στο "Μια ζωή την έχουμε".

Πάω στο κατάστημα και χωρίς να αναφέρω τι προηγήθηκε λέω κάτι έπαθε το internet γιατί είμαι και πονηρός (αυτό το τελευταίο δεν το είπα).

Μου ζητάει το νούμερο μπαίνει στο σύστημα και μου λέει πρέπει να βάλετε 5€ -γιατί; - γιατί έληξε -γιατί έληξε; γιατί είναι καρτοκινητό και όλα τα καρτοκινητά κάποτε λήγουν.

Θα μπορούσα βέβαια να της πώ οτι όταν το διαφήμιζε η wind έλεγε οτι η υπηρεσία διατίθεται εντελώς δωρεάν για όσο διαρκεί η σταθερή σύνδεση αλλά σκέφτηκα οτι δεν θα είχε κάτι να μου απαντήσει και δεν ήθελα να την αποστομώσω και να αισθανθεί ταπεινωμένη μια κοπέλα σαν τα κρύα τα νερά για 5 ψωροευρώ οπότε της τα έδωσα κι ένιωσε αυτή καλά κι εγώ καλύτερα.

Edited by gongisone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω το wind doubleplay αυτό με τα 20,99 αρχικά τον πρώτο χρόνο και 25,99 τον δεύτερο έχει 35 ευρώ τέλος ενεργοποίησης θα μου έρθει για 24 μήνες συμβόλαιο 25 ευρώ τον μήνα το υπολόγισα υπάρχει πουθενά κρυφό κόστος κάθισα και διάβασα ότι βρήκα αλλά ρωτάω μήπως δεν πρόσεξα κάτι σχετικό.

Είμαι με δυο κινητά f2g και vodafone doubleplay χωρίς δέσμευση.

Υπάρχει περίπτωση αν επιμείνω να πάρω καλύτερη τιμή γιατί βλέπω αυτή που μου πρόσφεραν είναι ίδια με αυτό που γράφει ο ιστότοπος τους;

Και μία διευκρίνηση πότε θα ειδοποιηθούν στη vodafone για να μου κάνουν αντιπροσφορά αφού έχω στείλει το υπογεγραμμένο συμβόλαιο πίσω στη wind;

Τίποτα άλλο καλύτερο υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω το wind doubleplay αυτό με τα 20,99 αρχικά τον πρώτο χρόνο και 25,99 τον δεύτερο έχει 35 ευρώ τέλος ενεργοποίησης θα μου έρθει για 24 μήνες συμβόλαιο 25 ευρώ τον μήνα το υπολόγισα υπάρχει πουθενά κρυφό κόστος κάθισα και διάβασα ότι βρήκα αλλά ρωτάω μήπως δεν πρόσεξα κάτι σχετικό.

Είμαι με δυο κινητά f2g και vodafone doubleplay χωρίς δέσμευση.

Υπάρχει περίπτωση αν επιμείνω να πάρω καλύτερη τιμή γιατί βλέπω αυτή που μου πρόσφεραν είναι ίδια με αυτό που γράφει ο ιστότοπος τους;

Και μία διευκρίνηση πότε θα ειδοποιηθούν στη vodafone για να μου κάνουν αντιπροσφορά αφού έχω στείλει το υπογεγραμμένο συμβόλαιο πίσω στη wind;

Τίποτα άλλο καλύτερο υπάρχει;

Εκεί γύρω παίζουν οι τιμές. Δες λίγες σελίδες πίσω ένα δικό μου ποστ με προσφορά για vdsl από ενδιάμεσο προωθητή. Γνωρίζω ότι για vdsl υπήρχαν 2 τέλη ενεργοποίησης που με έκπτωση βγαίναν και τα δύο μαζί 35€, ενώ κανονικά ήταν 55-75€. Από ότι έχω καταλάβει οι προσφορές σου κάνουν έκπτωση σε τέλη και αυξάνουν οι παροχές. Να πάρεις τα 120' δώρο στο f2g ε;

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι οι κάρτες με το 1 GB λήγουν στον χρόνο.

όταν λήξουν πάμε σε κατάστημα και ζητάμε να μας δώσουν μία καινούρια και συνεχίζουμε κανονικά.

τώρα αν κάποιος θέλει να βάλει ένα τάλιρο για να την ανανεώσει, λογικά και έτσι θα παίξει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι οι κάρτες με το 1 GB λήγουν στον χρόνο.

όταν λήξουν πάμε σε κατάστημα και ζητάμε να μας δώσουν μία καινούρια και συνεχίζουμε κανονικά.

τώρα αν κάποιος θέλει να βάλει ένα τάλιρο για να την ανανεώσει, λογικά και έτσι θα παίξει κανονικά.

 

Επειδη εχει αναφερθει πολλες φορες, το εκανα. Και μου απαντηαν οτι ειναι παραξενο αυτο που ζηταω, καθε χρονο νεα καρτα. Και φυσικα δεν μου εδωσαν . Το παραξενο ειναι βεβαια οτιβουτε αναναιωση με 5€ με αφησαν να κανω.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα δεν μου εδωσαν .

 

δε νομίζω να είναι στο χέρι τους να μη σου δώσουν.

πάρε τηλ στην μαμα wind και πες τους τι έγινε

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να είναι στο χέρι τους να μη σου δώσουν.

πάρε τηλ στην μαμα wind και πες τους τι έγινε

 

Πηρα. Δεν ειπα οτι δεν μου εδωσαν. Ρωτησα τι πρεπει να κανω και μου ειπαν κι αυτοι να κανω αναναιωση 5€. Ακομη δεν εχω κανει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου χουν καταργήσει τη σιμ επειδή έπρεπε να βάλω κάρτα 5 ευρώ μετά από 6 μήνες. Δώρο και καλά
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου χουν καταργήσει τη σιμ επειδή έπρεπε να βάλω κάρτα 5 ευρώ μετά από 6 μήνες. Δώρο και καλά

 

Εβαλες. ;;;;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει η κάρτα έχει αυτά που υποσχέθηκε η εταιρία λεπτά ή gb αλλά για να είναι σε ισχύ θέλει ανανέωση κάθε εξάμηνο τόσο χρόνο έχουν καθιερώσει όλες οι εταιρείες για να είναι ντε και καλά ok η κάρτα σου.

Που σημαίνει αν μένεις στο εξωτερικό ή τη χρησιμοποιείς περιστασιακά σου ανεβάζει το κόστος έχει κάποια βάση αυτό για τις εταιρείες αλλά το γεγονός ότι το κάνουν "σαν" καρτέλ λέει πολλά για την αγορά μας και τη πολιτεία στην οποία λειτουργούν αυτές.

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι οι κάρτες με το 1 GB λήγουν στον χρόνο.

όταν λήξουν πάμε σε κατάστημα και ζητάμε να μας δώσουν μία καινούρια και συνεχίζουμε κανονικά.

τώρα αν κάποιος θέλει να βάλει ένα τάλιρο για να την ανανεώσει, λογικά και έτσι θα παίξει κανονικά.

Επιβεβαιώνω ότι εμένα μου έδωσαν καινούργια απο κατάστημα, χωρίς χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ρωτησα σε καταστημα μου ειπαν οτι θελει ανανεωση καθε εξι μηνες αλλιως σταματαει να λειτουργει και δεν δινεται αλλη δωρεαν. Η τιμη της καρτας ειναι στα 14 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ρωτησα σε καταστημα μου ειπαν οτι θελει ανανεωση καθε εξι μηνες αλλιως σταματαει να λειτουργει και δεν δινεται αλλη δωρεαν. Η τιμη της καρτας ειναι στα 14 ευρω

Αλλο παλι τουτο; 14€ ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες. ;;;;

 

Όχι, γιατί η wind είναι ανύπαρκτη στο μέρος μου σε αντίθεση με τις άλλες δυο

Μόνο 2g πιανω

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γιατί η wind είναι ανύπαρκτη στο μέρος μου σε αντίθεση με τις άλλες δυο

Μόνο 2g πιανω

 

Ακριβως για τον ιδιο λογο δεν εβαλα κι εγω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σε καινούριο double play το router δεν είναι δωρεάν; Πριν 1 μήνα έβαλα προσφορά και μου στείλαν εξοπλισμό. Σήμερα έκανα αίτηση για άλλο χώρο και μου λένε 20€ το router.
Link to comment
Share on other sites

Σε καινούριο double play το router δεν είναι δωρεάν; Πριν 1 μήνα έβαλα προσφορά και μου στείλαν εξοπλισμό. Σήμερα έκανα αίτηση για άλλο χώρο και μου λένε 20€ το router.

 

Νεο χωρο; Εννοεις νεα συνδεση; Η μεταφορα;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σε καινούριο double play το router δεν είναι δωρεάν; Πριν 1 μήνα έβαλα προσφορά και μου στείλαν εξοπλισμό. Σήμερα έκανα αίτηση για άλλο χώρο και μου λένε 20€ το router.

 

Δεν ειναι δωρεαν. Το χρεωνουν κανονικα.

Εκτος κι αν πετύχεις καποια προσφορα που το δεινουν δωρεαν. Αυτη την περιοδο η wind δεινει δωρεαν σκληρο δισκο αν κανεις on line αιτηση, το router ομως το χρεωνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δωρεαν. Το χρεωνουν κανονικα.

Εκτος κι αν πετύχεις καποια προσφορα που το δεινουν δωρεαν. Αυτη την περιοδο η wind δεινει δωρεαν σκληρο δισκο αν κανεις on line αιτηση, το router ομως το χρεωνει.

 

Πλέον δεν χρειάζεται αλλαγή το ruter με κάθε αλλαγή παρόχου. Δουλεύουν όλα με όλους τους παρόχους χωρίς να πειράξεις τίποτα. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, μόνο ο ote δίνει καινούργιο ruter με κάθε νεα συνδεση...

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...