Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω σπιτι forthnet και σκεφτομαι να βαλω wind τηλεφωνια + ιντερνετ με 41 ευρω το μηνα , εναν λογαριασμο δωρο και -10 ευρω στο κινητο μου ΚΑΘΕ μηνα .

 

 

 

--πληρωνω καποια χρεωση μεταφορας ή μεταβιβασης ? εχω forthnet πανω απο χρονο

--απο την μεχρι τωρα εμπειρια σας υπαρχουν προβληματα στην τηλεφωνια ή στον ιντερνετ λογω του οτι η wind δεν εχει ιδιοκτητο δικτυο ?

 

ευχαριστω

 

απλά να σε προειδοποιήσω ότι είναι απατεώνες και σου χρεώνουν το ΦΠΑ (!) πάνω στην έκπτωση που σου κάνουν(!) δλδ υπολόγιζε -8,4 και όχι -10,33 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

απλά να σε προειδοποιήσω ότι είναι απατεώνες και σου χρεώνουν το ΦΠΑ (!) πάνω στην έκπτωση που σου κάνουν(!) δλδ υπολόγιζε -8,4 και όχι -10,33 :ninja:

 

α μαλιστα .... σε ευχαριστω για την πληροφορια φιλε !

τουλαχιστον στο αφαιρουν ΚΑΘΕ μηνα ή ξεχνιουνται που κ που ?

 

επισης , αν κανω ΤΩΡΑ την αιτηση μεσω ιντερνετ σε ποσο καιρο θα γινει η μεταφορα ? και πως θα κερδισω τους 3 μηνες δωρο ? δηλαδη θα πληρωσω τον 1ο και μετα δωρεαν 2ος, 3ος και 4ος ?

Link to comment
Share on other sites

απλά να σε προειδοποιήσω ότι είναι απατεώνες και σου χρεώνουν το ΦΠΑ (!) πάνω στην έκπτωση που σου κάνουν(!) δλδ υπολόγιζε -8,4 και όχι -10,33 :ninja:

 

Βασικά το ίδιο είναι! Ο καταναλωτής το "χειροπιαστό" που αντιλαμβάνεται είναι η τελική τιμή, σουλουπωμένη, αυτό που θα πρέπει να πληρώσει.

 

Δηλαδή θα ήτανε προτιμώτερο να σου πούνε 8,4€ έκπτωση πρό Φ.Π.Α. ή 10,33€ με το Φ.Π.Α.; Τότε θα έπρεπε να βρεις το πάγιό σου προ και μετά Φ.Π.Α. για να συγκρίνεις!

 

Δηλαδή 25,21€ - 8,40€ προ Φ.Π.Α.

ή 31,01€ -10,33€ μετά Φ.Π.Α

 

που είναι το ίδιο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

οτι κ να λετε καμια σχεση ο οτε με την wind! απο προσοπικη αποψη στο θεμα ιντερνετ 1 χρονο που ειχα οτε δεν αποσινδεθηκε ουτε για ενα δευτερολεπτο σε σχεση με την wind που εδω κ ενα μηνα το εχει κανει αθλημα! εχει χαρη που ειναι δυσκολοι οι καιροι κ εχουν καλητερες τιμες!
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα .... σε ευχαριστω για την πληροφορια φιλε !

τουλαχιστον στο αφαιρουν ΚΑΘΕ μηνα ή ξεχνιουνται που κ που ?

 

επισης , αν κανω ΤΩΡΑ την αιτηση μεσω ιντερνετ σε ποσο καιρο θα γινει η μεταφορα ? και πως θα κερδισω τους 3 μηνες δωρο ? δηλαδη θα πληρωσω τον 1ο και μετα δωρεαν 2ος, 3ος και 4ος ?

Επειδή και εγώ είμαι στην διαδικασία φορητότητας, έκανα την αίτηση μέσω ίντερνετ στις 15/11 και μου έχουν στείλει sms ¨οτι μάλλον πάει για 3/12.

Οπότε θα έλεγα 20 μέρες χοντρά το λιγότερο.

Για τους 3 μήνες δωρεάν, μου έχουν πει ότι θα γίνει όπως το έγραψες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι στην διαδικασία φορητότητας, έκανα την αίτηση μέσω ίντερνετ στις 15/11 και μου έχουν στείλει sms ¨οτι μάλλον πάει για 3/12.

Οπότε θα έλεγα 20 μέρες χοντρά το λιγότερο.

Για τους 3 μήνες δωρεάν, μου έχουν πει ότι θα γίνει όπως το έγραψες.

 

Κι εγώ για 3/12 είμαι για ενεργοποίηση, άιντε να δούμε πώς θα παίζει η γραμμή :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ίδιο είναι! Ο καταναλωτής το "χειροπιαστό" που αντιλαμβάνεται είναι η τελική τιμή, σουλουπωμένη, αυτό που θα πρέπει να πληρώσει.

 

Δηλαδή θα ήτανε προτιμώτερο να σου πούνε 8,4€ έκπτωση πρό Φ.Π.Α. ή 10,33€ με το Φ.Π.Α.; Τότε θα έπρεπε να βρεις το πάγιό σου προ και μετά Φ.Π.Α. για να συγκρίνεις!

 

Δηλαδή 25,21€ - 8,40€ προ Φ.Π.Α.

ή 31,01€ -10,33€ μετά Φ.Π.Α

 

που είναι το ίδιο... :lol:

 

έχεις δίκιο, είπα μεγάλη βλακεία και ζητώ συγνώμη. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ειχα πεσει σε συγχρονισμο κατω απο 11996 εδω και ενα χρονο.τελυταια εβδομαδα ανεβηκε στα 15000 με 1,5 κατεβασμα.πολυ καλα.χτες ειδα οτι υπαρχει μια αναβαθμιση πηγα να την κανω ολο εμενε στο περιμενετε και εκανα restart απο τοτε συγχρονιζω μονο 9700 με 900 κατεβασμα γμτ!χτες καποια στιγμη σε ενα restart ξαναεπιασε 15000 αλλα ξαναεπεσε.τι να εγινε?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τί γίνεται στην πέριπτωση που κάποιος ξεχάσει το όνομα και τον κωδικό που ζητείται στη συγκεκριμένη σελίδα;

 

Μόνη λύση έιναι το hard reset;

Υπάρχει περίπτωση να μου το πουν στο 13800;

Link to comment
Share on other sites

@DemetreKre δοκίμασες τα admin, admin?

 

από αυτή τη σελίδα: http://isp.tellas.gr/ipa/index.jsp

μπορείτε να στείλετε sms?

μπορώ να κάνω login αλλά δεν στέλνει μηνύματα

είναι μήπως μόνο για χρήστες συγκεκριμένων προγραμμάτων?

εγώ έχω στο Wind Double Play S (που είναι χωρίς δωρεάν κλήσεις)

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

@DemetreKre δοκίμασες τα admin, admin?

 

 

Έχω το thompson που βάζεις administrator μετά κενό κωδικό.

 

Είχα αλλάξει τον κωδικό και είχα βάλει κάποιο δικό μου

Αυτό δεν θυμάμαι!

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ειχα πεσει σε συγχρονισμο κατω απο 11996 εδω και ενα χρονο.τελυταια εβδομαδα ανεβηκε στα 15000 με 1,5 κατεβασμα.πολυ καλα.χτες ειδα οτι υπαρχει μια αναβαθμιση πηγα να την κανω ολο εμενε στο περιμενετε και εκανα restart απο τοτε συγχρονιζω μονο 9700 με 900 κατεβασμα γμτ!χτες καποια στιγμη σε ενα restart ξαναεπιασε 15000 αλλα ξαναεπεσε.τι να εγινε?

 

τελικα δηλωσα βλαβη και σε μια ωρα το ξανα ανεβασαν στα 16800!!!

Link to comment
Share on other sites

@DemetreKre δοκίμασες τα admin, admin?

 

από αυτή τη σελίδα: http://isp.tellas.gr/ipa/index.jsp

μπορείτε να στείλετε sms?

μπορώ να κάνω login αλλά δεν στέλνει μηνύματα

είναι μήπως μόνο για χρήστες συγκεκριμένων προγραμμάτων?

εγώ έχω στο Wind Double Play S (που είναι χωρίς δωρεάν κλήσεις)

 

http://ipa.tellas.gr/ipa/ ;)

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστώ πολύ ;)

αναρωτιέμαι τι το κρατάνε το προηγούμενο site

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνεις μέσα από αυτή τη σελίδα?

 

τελικα δηλωσα βλαβη και σε μια ωρα το ξανα ανεβασαν στα 16800!!!

Το θέμα είναι να μείνεις σταθερός εκεί.

Όχι να κάνεις αποσύνδεση/σύνδεση και ξανά να βρεθείς με μερικά mbits πιο κάτω..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;;εκανα μια αιτηση μεσω ιντερνετ για το wind telephony s που δινει δωρο τους 3πρωτους μηνες...δηλαδη το πρωτο τριμηνο δε θα πληρωσω τπτ απολυτως?και το δικτυο σταθερης της wind γενικα ειναι καλο στη δυτικη Θεσσαλονικη;;; Edited by kwstas18
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ έκανα αίτηση με τον ίδιο τρόπο. Οι 3 πρώτοι μήνες είναι δωρεάν. Μένω στην ανατολική Θεσ/νικη. Οι ταχύτητες είναι χαμηλές. Κουμπώνω μόλις με 6 mbps.

Έχω την εντύπωση ότι το router που μου έδωσαν, το oxygen είναι προβληματικό. Όταν είμαι συνδεμένος μέσω wifi, έχω πολύ συχνές αποσυνδέσεις. Με ethernet όλα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;;εκανα μια αιτηση μεσω ιντερνετ για το wind telephony s που δινει δωρο τους 3πρωτους μηνες...δηλαδη το πρωτο τριμηνο δε θα πληρωσω τπτ απολυτως?και το δικτυο σταθερης της wind γενικα ειναι καλο στη δυτικη Θεσσαλονικη;;;

 

Μένω στον Έυοσμο κοντά στον περιφερειακό. Παίρνω internet από το dslam του Κορδελιού και λόγω αυτής της απόστασης πιστεύω ότι το router κλειδώνει στα 10 mbps μόνο. Από κει και πέρα όμως ειμαι κολλημένος στα 900-1000 KB/sec στο download που είναι κοντά στο maximum της 10άρας γραμμής. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από τη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Μένω στον Έυοσμο κοντά στον περιφερειακό. Παίρνω internet από το dslam του Κορδελιού και λόγω αυτής της απόστασης πιστεύω ότι το router κλειδώνει στα 10 mbps μόνο. Από κει και πέρα όμως ειμαι κολλημένος στα 900-1000 KB/sec στο download που είναι κοντά στο maximum της 10άρας γραμμής. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από τη Wind.

 

εμ και τωρα που εχω forthnet νομιζεις ειμαι καλυτερα;;;οκ...ευχαριστω για τις απαντησεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ έκανα αίτηση με τον ίδιο τρόπο. Οι 3 πρώτοι μήνες είναι δωρεάν. Μένω στην ανατολική Θεσ/νικη. Οι ταχύτητες είναι χαμηλές. Κουμπώνω μόλις με 6 mbps.

Έχω την εντύπωση ότι το router που μου έδωσαν, το oxygen είναι προβληματικό. Όταν είμαι συνδεμένος μέσω wifi, έχω πολύ συχνές αποσυνδέσεις. Με ethernet όλα καλά.

 

από ότι έχω καταλάβει όλα τα oxygen έχουν πρόβλημα.. έκανα firmware update αλλά και πάλι δεν βοήθησε.. χρησιμοποιώ το αθάνατο (μην το ματιάσω) siemens ρουτερακι που έχω από φορθνετ εδώ και 2 χρόνια...

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις συνδεθώ περιμένω να δοκιμάσω πρώτα με Thomson 585 v7 και Linksys Wag200.

Το gennet τελευταίο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες ημέρες ενεργοποιηθηκατε; Σκέφτομαι να κάνω αίτηση την αλλη Δευτέρα online που λήγει κ η δέσμευση απτο connex. Ισχύει το γενικό δηλ; 30 ημέρες;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα αίτηση 5-Οκτ και είχα συνδεθεί 15-Νοε

(βέβαια από 11 μέχρι 15-Οκτ δεν είχα ούτε τηλ ούτε ιντερνετ - να 'ναι καλά ο γείτονας)

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα αίτηση 5-Οκτ και είχα συνδεθεί 15-Νοε

(βέβαια από 11 μέχρι 15-Οκτ δεν είχα ούτε τηλ ούτε ιντερνετ - να 'ναι καλά ο γείτονας)

 

Αλήθεια; Ποιον πάροχο είχες πριν πας στη wind;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...