Jump to content

Διπλασιασμός κάρτας και άλλες προσφορές στην καρτοκινητή!


arkon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

de to nomizo...an labeis upopsin sou pos teleutaia ananeosh ego ekana ligo meta to pasxa....

isos skeftontai "ayth de to xrhsimopoiei to kinhto,siga mh diplasiasei..."

 

Η σκεψη τους ειναι "αυτη δεν το χρησημοποιει καθολου το κινητο, θα της δωσουμε ενα καροτο για να το χρησιμοποιησει" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 495
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η σκεψη τους ειναι "αυτη δεν το χρησημοποιει καθολου το κινητο, θα της δωσουμε ενα καροτο για να το χρησιμοποιησει" ;)

 

Πρέπει να απαγορέψουμε στην ΤΙΜ να χαρίζει χρήματα πιστεύω :cry: .

Δεν είναι σωστό , όταν έχουμε συνηθίσει οι άλλες εταιρείες να μας τα παίρνουν κανονικά και να μην επιστρέφουν τίποτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να απαγορέψουμε στην ΤΙΜ να χαρίζει χρήματα πιστεύω :cry: .

Δεν είναι σωστό , όταν έχουμε συνηθίσει οι άλλες εταιρείες να μας τα παίρνουν κανονικά και να μην επιστρέφουν τίποτα!!!!!

 

Περικαλω? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ένα sms στο καρτοκινητό ότι αν βρεθώ στο εξωτερικό από 15/12 έως 15/01 θα καλώ με νέες χρεώσεις περιαγωγής και η ΤΙΜ θα μου επιστρέψει κάθε λεπτό εξερχόμενης κλήσης!

 

Επειδή θα βρίσκομαι στο εξωτερικό εκείνο το διάστημα, γνωρίζει κανείς ποιές είναι αυτές οι νέες χρεώσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ένα sms στο καρτοκινητό ότι αν βρεθώ στο εξωτερικό από 15/12 έως 15/01 θα καλώ με νέες χρεώσεις περιαγωγής και η ΤΙΜ θα μου επιστρέψει κάθε λεπτό εξερχόμενης κλήσης!

 

Επειδή θα βρίσκομαι στο εξωτερικό εκείνο το διάστημα, γνωρίζει κανείς ποιές είναι αυτές οι νέες χρεώσεις?

Βασικά δεν έχει καμμία σημασία .... Όσο και να είναι θα τα πάρεις πίσω .Τυχεράκια

Link to comment
Share on other sites

θα επιστρεψει χρηματα ή λεπτα??? Γιατι αν προκειται για χρηματα προκειται για καλη προσφορα, οι χρεωσεις του εξωτερικου ειναι ιδιαιτερα υψηλες...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε λεπτά αναφέρεται η προσφορά. Το μήνυμα λέει:

 

"Αν βρεθείτε με καρτοκινητό ΤΙΜ στο εξωτερικό από 15/12 έως 15/01, καλέστε με τις νέες χρεώσεις περιαγωγής και σας επιστρέφουμε κάθε λεπτό εξερχόμενης κλήσης"

 

Γι'αυτό ρωτάω, αν ξέρει κάποιος, ποιές είναι αυτές οι "νέες χρεώσεις", γιατί ως γνωστόν το roaming κοστίζει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 1216 από το κινητό που κέρδισε την προσφορα για να ακούσεις λεπτομέριες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλειε, λοιπόν όσο χρόνο μιλήσω θα μου επιστραφεί σε δευτερόλεπτα, τον οποίο μπορώ όμως να χρησιμοποιήσω μόνο για κλήσεις σε κινητά ΤΙΜ.

Όσο για τις χρεώσεις, η κλήση από Ευρώπη προς Ελλάδα χρεώνεται 2,01 ευρώ/λεπτό (τελική τιμή με ΦΠΑ και χρήση Roaming)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλειε, λοιπόν όσο χρόνο μιλήσω θα μου επιστραφεί σε δευτερόλεπτα, τον οποίο μπορώ όμως να χρησιμοποιήσω μόνο για κλήσεις σε κινητά ΤΙΜ.

Όσο για τις χρεώσεις, η κλήση από Ευρώπη προς Ελλάδα χρεώνεται 2,01 ευρώ/λεπτό (τελική τιμή με ΦΠΑ και χρήση Roaming)

Πάντως είναι πολύ ακριβά τα τιμολόγια roaming άρα πρέπει να κάνεις λογική χρήση της προσφοράς... εκτός και αν έχεις πολούς ΤΙΜ φίλους για να μιλάς μετά που θα γυρίσεις .

Link to comment
Share on other sites

Είνα άσχετο προς το θέμα αυτό που θα ρωτήσω αλλά μήπως ξέρετε πόσο χρεώνονται οι εισερχόμενες κλήσεις στο κινητό σου ΤΙΜ όταν βρίσκεσαι Βουλγαρία?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλειε, λοιπόν όσο χρόνο μιλήσω θα μου επιστραφεί σε δευτερόλεπτα, τον οποίο μπορώ όμως να χρησιμοποιήσω μόνο για κλήσεις σε κινητά ΤΙΜ.

Όσο για τις χρεώσεις, η κλήση από Ευρώπη προς Ελλάδα χρεώνεται 2,01 ευρώ/λεπτό (τελική τιμή με ΦΠΑ και χρήση Roaming)

 

 

....απατη μου φαινεται....μιλας 5 λεπτα απο ευρωπη προς ελλαδα και σου χρεωνονται 10 ευρω...και σου επιστρεφονται 300 δευτερολεπτα χρονος ομιλιας προς κινιτα ΤΙΜ εντος Ελλαδος που κοστιζουν αναλογα με το καρτοκινητο απο 2 ευρω εως 3 ευρω :wacko:

 

 

ΥΓ

παντως παιδες...αν πηγαινεται συχνα εξωτερικο η λυση για φθηνο κνητο ειναι ....

 

http://www.prepaidgsm.net/en/international.html

 

:rolleyes:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν είπα ότι συμφέρει κι όλας! Hθελα όμως να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες. Τουλάχιστον επιστρέφουν κάτι!

Μακάρι η ΤΙΜ να είχε κάτι ανάλογο με το passport της Vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα κι εγώ μια διαφορετική προσφορά:

"ΤΙΜ: ΤΩΡΑ ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΧΕΣΤΕ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ! ΓΙΑ ΚΑΘΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ Η ΤΙΜ ΣΑΣ ΧΑΡΙΖΕΙ 1 ΕΥΡΩ ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 30/5/06. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΟ 1216"

 

Πώς σας φαίνεται;

 

Έχω ΤΙΜ σύνδεση κι ένα f2g για non-stop. Η κοπέλα μου έχει ορίσει για νούμερο non-stop τη σύνδεσή μου, οπότε το f2g έχει δεχθεί σε 55 ημέρες ζωής μόνο μία εισερχόμενη κλήση των 8 δευτερολέπτων όλη κι όλη, ίσως έτσι κολλάει και η προσφορά.

 

Θα πάρω τηλέφωνο να μάθω αν ισχύει και με non-stop (αν και δεν φαντάζομαι) και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα κι εγώ μια διαφορετική προσφορά:

"ΤΙΜ: ΤΩΡΑ ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΧΕΣΤΕ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ! ΓΙΑ ΚΑΘΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ Η ΤΙΜ ΣΑΣ ΧΑΡΙΖΕΙ 1 ΕΥΡΩ ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 30/5/06. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΟ 1216"

 

Πώς σας φαίνεται;

 

Έχω ΤΙΜ σύνδεση κι ένα f2g για non-stop. Η κοπέλα μου έχει ορίσει για νούμερο non-stop τη σύνδεσή μου, οπότε το f2g έχει δεχθεί σε 55 ημέρες ζωής μόνο μία εισερχόμενη κλήση των 8 δευτερολέπτων όλη κι όλη, ίσως έτσι κολλάει και η προσφορά.

 

Θα πάρω τηλέφωνο να μάθω αν ισχύει και με non-stop (αν και δεν φαντάζομαι) και θα σας ενημερώσω.

 

Μακαρι να ισχυει για το νον-στοπ αλλα δεν το βλεπω, τιμ ειναι αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προφανώς δεν ισχύει από Non-stop αλλά επίσης δεν ισχύει και από "κατανάλωση δωρεάν χρόνου καρτοκινητού από προσφορά", οπότε φαντάζομαι εννοεί π.χ. τις προσφορές τύπου "μιλήστε δωρεάν το σαββατοκύριακο" κλπ.

 

Πολύ λογικοί μου φαίνονται οι όροι (μην είμαστε και πλεονέκτες) αλλά δυστυχώς θα πάει στράφι η προσφορά, σιγά μην κάνω πρώτο νούμερό μου το f2g!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδια εσας σας ερχεται καμια προσφορα?

εμενα εχει να μου ερθει....κανενα 2μηνο....

ειδαν που εχω μοναδες και δεν μου στελνουν.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι. Βέβαια δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε με ποιά κριτήρια γίνονται αυτές οι προσφορές. Πάντως επικρατεί μεγάλη ηρεμία... Ελπίζω να ετοιμάζουν κάτι και να μην κοιμούνται. Με την αρνητική διαφήμιση που έχει υποστεί η voda, θα μπορούσε να κερδίσει μερικούς συνδρομητές η ΤΙΜ αν φερθεί έξυπνα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσας σας ερχεται καμια προσφορα?

εμενα εχει να μου ερθει....κανενα 2μηνο....

ειδαν που εχω μοναδες και δεν μου στελνουν.

 

 

μου ηρθαν σε δυο νουμερα πριν λιγες μερες...το ενα ειχε πολυ λιγα χρηματα...το αλλο ομως ειχε αρκετα :cool:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως γίνεται ο διπλασιασμός; Στέλνει η ΤΙΜ γραπτό μήνυμα που ανακοινώνει κάτι τέτοιο; Έχει η μητέρα μου καρτοκινητό ΤΙΜ αλλά δεν σκαμπάζει και πολλά από κινητά γενικότερα (για γραπτά μηνύματα δεν το συζητώ καν :lol: )- αν είναι να πω στον πατέρα μου να προσέχει τα μηνύματα που στέλνει η ΤΙΜ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως γίνεται ο διπλασιασμός; Στέλνει η ΤΙΜ γραπτό μήνυμα που ανακοινώνει κάτι τέτοιο; Έχει η μητέρα μου καρτοκινητό ΤΙΜ αλλά δεν σκαμπάζει και πολλά από κινητά γενικότερα (για γραπτά μηνύματα δεν το συζητώ καν :lol: )- αν είναι να πω στον πατέρα μου να προσέχει τα μηνύματα που στέλνει η ΤΙΜ.

 

Ακριβώς! Σου έρχεται ένα SMS από την ΤΙΜ που αναφέρει ότι στην επόμενη μόνο ανανέωση του χρόνου ομιλίας θα διπλασιαστεί η αξία της κάρτας που θα ενεργοποιήσεις (πχ η 10άρα σου δίνει 20 κ.ο.κ). Άλλες φορές κερδίζεις το 50% της κάρτας που θα ενεργοποιήσεις (πχ η 10άρα σου δίνει 15 κ.ο.κ).

 

Η προσφορά ισχύει μόνο για τον αριθμό στον οποίο έρχεται το μήνυμα (άγνωστο το πώς επιλέγεται!) και για ενεργοποίηση κάρτας ανανέωσης που θα γίνει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από την στιγμή που λαμβάνεις το μήνυμα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...