Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

April 25/2023: OnePlus today rolled out OxygenOS 13.1 update for the OnePlus 10 Pro Globally with the build number NE2213_13.1.0.520 (EX01).

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, spanop said:

April 25/2023: OnePlus today rolled out OxygenOS 13.1 update for the OnePlus 10 Pro Globally with the build number NE2213_13.1.0.520 (EX01).

Απορω που κυκλοφορησε. Σε ολες τις χωρες δοκιμασα με vpn και πουθενα δεν υπαρχει, οπως και στο φορουμ τους δεν ειδα κανεναν να γραφει απο ποια χωρα την ελαβε κτλ 

Link to comment
Share on other sites

To εβαλε φίλος χτες με Oxygen Updater. Καλα λεει οτι παίζει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, asot said:

To εβαλε φίλος χτες με Oxygen Updater. Καλα λεει οτι παίζει...

Oxygen το αποφευγω εγω προσωπικα. Μονο απο ΟΤΑ τις περναω εγω και αυτες μεσω VPN αναλογα την χωρα που θα διαβασω ο,τι την ελαβαν που μεχρι τωρα δεν ειδα κανεναν.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

παντα αναβαθμιζω με το oxygen updater ποτε δεν ειχα προβλημα ετσι και με την εκδοση   NE2213_13.1.0.520 ολα καλα για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spanop said:

παντα αναβαθμιζω με το oxygen updater ποτε δεν ειχα προβλημα ετσι και με την εκδοση   NE2213_13.1.0.520 ολα καλα για την ωρα.

Και γω σε 4 Oneplus τα τελευταία χρόνια, με Oxygen Updater αναβαθμίζω, επίσης δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο ειναι ο,τι δεν υπαρχει σε καμια EU χωρα ΟΤΑ η ενημερωση. Ενδεχομενως να σταματησε το rollout της...

Καθως ειχαν γραψει αυτο:

As part of our optimization process, we will be transitioning to a new format of the OTA version number for OxygenOS 13.1. We apologize for any inconvenience this may cause. 

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα από Oxyzen Updater αλλά θα περιμένω λίγο ακόμη να έρθει ΟΤΑ.

Δεν πιστεύω να καθυστερήσει όπως η αρχική 13άρα που αναγκάστηκα να την κάνω τελικά από το Oxyzen Updater μετά από κανά 2-3 μήνες.

Η τελευταία πάντως που έχει (ΙΝ2213_11_C30) ήρθε πολύ γρήγορα σε σχέση με το Oxyzen Updater.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μέρες έχασα δυστυχώς το 8 pro μου (12/256), κινητό από το οποίο ήμουν 100% ικανοποιημένος (αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα που υπήρχε μέχρι να ενεργοποιηθεί το 5G).

Οπότε σκέφτομαι να παραμείνω πιστός στην OnePlus και καλοβλέπω το 10 pro (το 11 τρώει πόρτα λόγω έλλειψης ασύρματης φόρτισης).

Μια ερώτηση λοιπόν... Το 5G λειτουργεί κανονικά με Vodafone και Cosmote (ιδίως) - έχω 2 συνδέσεις - ή έχουμε θέμα ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, harmon17 said:

Πριν 2-3 μέρες έχασα δυστυχώς το 8 pro μου (12/256), κινητό από το οποίο ήμουν 100% ικανοποιημένος (αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα που υπήρχε μέχρι να ενεργοποιηθεί το 5G).

Οπότε σκέφτομαι να παραμείνω πιστός στην OnePlus και καλοβλέπω το 10 pro (το 11 τρώει πόρτα λόγω έλλειψης ασύρματης φόρτισης).

Μια ερώτηση λοιπόν... Το 5G λειτουργεί κανονικά με Vodafone και Cosmote (ιδίως) - έχω 2 συνδέσεις - ή έχουμε θέμα ?

Δουλευει το 5G και στις 2 εταιριες κανονικα, οπως και τα υπολοιπα (volte & vowifi) εφοσον ειναι ενεργοποιημενα ως υπηρεσιες στη γραμμη σου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Δουλευει το 5G και στις 2 εταιριες κανονικα, οπως και τα υπολοιπα (volte & vowifi) εφοσον ειναι ενεργοποιημενα ως υπηρεσιες στη γραμμη σου.

Οκ φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ !

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, FoT1s said:

Δουλευει το 5G και στις 2 εταιριες κανονικα, οπως και τα υπολοιπα (volte & vowifi) εφοσον ειναι ενεργοποιημενα ως υπηρεσιες στη γραμμη σου.

Το 5G δουλευει και στην 2η καρτα κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2023 at 2:34 ΜΜ, Tearstios said:

Το 5G δουλευει και στην 2η καρτα κανονικα;

Ναι, το 5G δουλεύει και στις 2 sim κανονικά (Vodafone και Cosmote έχω). Απλά κάνεις επιλογή με ποιά κάρτα θέλεις να δουλεύεουν τα δεδομένα.

ΥΓ. Ναι, το πήρα σήμερα το 10 pro (12/256) !  😉

Μπορεί κάποιος να μου πει πως και από που ρυθμίζουμε να γίνεται αυτόματα απάντηση σε κλήση όταν έχουμε συνδεδεμένα με BT ακουστικά ?

Την ρύθμιση αυτή την είχα στο 8 pro και την χρειάζομαι γιατί φορώ το ακουστικά με κράνος όταν οδηγώ την μοτοσυκλέτα μου και φυσικά εν κινήσει δεν μπορώ να κάνω αποδοχή κλήσης.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου ήρθε νέα ενημέρωση από Oxyzen Updater

NE2213_13.1.0.521(EX01)

2023-05-08

This update improves system stability and performance.

System
  • Improves system stability and performance
  • Extends the battery life in some scenarios

4,83 GB

6 ώρες πριν, harmon17 said:

Μπορεί κάποιος να μου πει πως και από που ρυθμίζουμε να γίνεται αυτόματα απάντηση σε κλήση όταν έχουμε συνδεδεμένα με BT ακουστικά ?

Την ρύθμιση αυτή την είχα στο 8 pro και την χρειάζομαι γιατί φορώ το ακουστικά με κράνος όταν οδηγώ την μοτοσυκλέτα μου και φυσικά εν κινήσει δεν μπορώ να κάνω αποδοχή κλήσης.

Κλήσεις > 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά > Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί κλήσης > Απάντηση/Τερματισμός κλήσεων > Αυτόματη απάντηση σε κλήσεις όταν υπάρχει σύνδεση με εξωτερική συσκευή ήχου.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, terkos2 said:

Πριν από λίγο μου ήρθε νέα ενημέρωση από Oxyzen Updater

NE2213_13.1.0.521(EX01)

2023-05-08

This update improves system stability and performance.

System
  • Improves system stability and performance
  • Extends the battery life in some scenarios

4,83 GB

Κλήσεις > 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά > Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί κλήσης > Απάντηση/Τερματισμός κλήσεων > Αυτόματη απάντηση σε κλήσεις όταν υπάρχει σύνδεση με εξωτερική συσκευή ήχου.

Προς το παρον, ουτε αυτη υπαρχει μεσω οτα σε καποια ευρωπαικγ χωρα μεσω vpn παντως...

Link to comment
Share on other sites

Αφού η προηγούμενη δεν μου ήρθε ΟΤΑ μετά από τόσες ημέρες, αποφάσισα και τώρα μόλις την εγκατέστησα, λοιπόν όλα μια χαρά.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, terkos2 said:

Αφού η προηγούμενη δεν μου ήρθε ΟΤΑ μετά από τόσες ημέρες, αποφάσισα και τώρα μόλις την εγκατέστησα, λοιπόν όλα μια χαρά.

Η προηγουμενη δεν ηρθε γιατι την σταματησαν επειδη θα εβγαινε αυτη.

Παντως και σε αυτην δεν βλεπω πολυ κινηση στο forum της oneplus για EU χωρες.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, harmon17 said:

Ναι, το 5G δουλεύει και στις 2 sim κανονικά (Vodafone και Cosmote έχω). Απλά κάνεις επιλογή με ποιά κάρτα θέλεις να δουλεύεουν τα δεδομένα.

ΥΓ. Ναι, το πήρα σήμερα το 10 pro (12/256) !  😉

Μπορεί κάποιος να μου πει πως και από που ρυθμίζουμε να γίνεται αυτόματα απάντηση σε κλήση όταν έχουμε συνδεδεμένα με BT ακουστικά ?

Την ρύθμιση αυτή την είχα στο 8 pro και την χρειάζομαι γιατί φορώ το ακουστικά με κράνος όταν οδηγώ την μοτοσυκλέτα μου και φυσικά εν κινήσει δεν μπορώ να κάνω αποδοχή κλήσης.

Ετσι οπως το γραφεις φανταζομαι οτι εχεις σαν 2η την πρασινη. Αν ναι γιατι εμενα δεν μου εμφανιζει σαν επιλογη στα δικτυα το 5G σε αυτην; Μιλησα και με την εταιρεια μεσω messenger και μου ειπαν οτι ειναι ενεργοποιημενο σε ολες τις sim σαν προεπιλογη αρκει να το υποστηριζει η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FoT1s said:

Εχει κανει κανενας δοκιμες σε 5g και 4g στο θεμα μπαταριας; Εγω λιγο που τσεκαρα, το 5g καταναλωνει τα εντερα του σε μπαταρια

Παντα με 5G την εχω την πρωτη καρτα. Οταν λες τρωει τα εντερα του για τι χρηση μιλας; Εγω γενικα ικανοποιημενος ειμαι

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 4:00 ΠΜ, terkos2 said:

Πριν από λίγο μου ήρθε νέα ενημέρωση από Oxyzen Updater

NE2213_13.1.0.521(EX01)

2023-05-08

Κλήσεις > 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά > Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί κλήσης > Απάντηση/Τερματισμός κλήσεων > Αυτόματη απάντηση σε κλήσεις όταν υπάρχει σύνδεση με εξωτερική συσκευή ήχου.

Ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ!

On 9/5/2023 at 1:52 ΜΜ, Tearstios said:

Ετσι οπως το γραφεις φανταζομαι οτι εχεις σαν 2η την πρασινη. Αν ναι γιατι εμενα δεν μου εμφανιζει σαν επιλογη στα δικτυα το 5G σε αυτην; Μιλησα και με την εταιρεια μεσω messenger και μου ειπαν οτι ειναι ενεργοποιημενο σε ολες τις sim σαν προεπιλογη αρκει να το υποστηριζει η συσκευη

Έχω την Vodafone στην sim 1 (εταιρική σύνδεση) και την Cosmote στην sim 2. Και οι 2 δουλεύουν κανονικά με 5G. Για δεδομένα έχω σχεδόν μόνιμα την Cosmote και για κλήσεις κ.λ την Vodafone. Και δεν χρειάστηκε να κάνω καμιά ρύθμιση ή κάτι άλλο για να δω σύνδεση 5G και με τις 2 sim, δούλεψαν out of the box.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για αγορά από Ευρώπη (εκτός amazon δεν το έχει προσφορά αυτές τις μέρες) από που συνήθως αγοράζετε το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση από Oxygen Updater

NE2213_13.1.0.522(EX01)

2023-06-03

This update improves system security and allows you to add Exclusive Hasselblad watermark.

System
  • Integrates the May 2023 Android security patch to enhance system security.
  • Improves system stability.

Camera
  • Exclusive Hasselblad watermark is now available. Both the Hasselblad logo and camera specifications, presented in a way that is both attractive and useful, are added to your photos.

241 MB

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...