Jump to content

Realme GT 2 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην λεμε οτι θελουμε, για δωστε scores απο S22 ULTRA να συγκρινουμε!

Μπορει να εχει τον πατατα απο κατασκευης samsung GEN 1, αλλα η realme εχει κανει παπαδες στην διαχειριση!

2102879754_gt2pro.thumb.JPG.955333ec2c2a3015c0e1ea811b2877c7.JPG1730635119_s22ultra.thumb.JPG.c66da8c4f7beffe71f8abb6d17ad8dda.JPGCapture.thumb.JPG.86b4f13543c4af2e2704491c239b25a4.JPG

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

Έχω διαβάσει ότι αυτή η εφαρμογή δουλεύει Σχετικά.

(Τα έχει κλειδώσει η google, και απαγορεύεται η ηχογράφηση.).

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης κι εγώ, είμαι στη δεύτερη μέρα, ακόμα προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου. Γενικά, πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή. Χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια σε 2 πράγματα: 1) Δε με αφήνει να δημιουργήσω widgets του Tapatak στη home screen και 2) Υπάρχει κάποιο led notification app που προτεινετε;
Τέλος, ανυπομονώ για μία αξιόπιστη και εύκολη λύση για root, είχα καλομάθει χωρίς τις διαφημίσεις...

Sent from my RMX3301 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης κι εγώ, είμαι στη δεύτερη μέρα, ακόμα προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου. Γενικά, πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή. Χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια σε 2 πράγματα: 1) Δε με αφήνει να δημιουργήσω widgets του Tapatak στη home screen και 2) Υπάρχει κάποιο led notification app που προτεινετε;
Τέλος, ανυπομονώ για μία αξιόπιστη και εύκολη λύση για root, είχα καλομάθει χωρίς τις διαφημίσεις...

Sent from my RMX3301 using Tapatalk




Ψάξε στις ρυθμίσεις για dns και βάλε προσωπικό (δεν ξέρω πως το λέει η realme) dns.adguard.com. Κόβει πάρα πολλές διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στις ρυθμίσεις για dns και βάλε προσωπικό (δεν ξέρω πως το λέει η realme) dns.adguard.com. Κόβει πάρα πολλές διαφημίσεις.
Καλημέρα. Κατάλαβα τι εννοείς, το δοκιμάζω τώρα. Σε ευχαριστώ.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(Δεν έχω το κινητό, δύσκολο να το πάρω, πολλά λεφτά, και διαβάζω το νήμα).

Για τις διαφημίσεις, υπάρχει ( free ) blokada 

https://blokada.org/,

χωρίς root. Στο YouTube δεν νομίζω ότι δουλεύει., το είχα σε μια συσκευή,, εναλλακτική protonvpn, nordvpn κλπ που κόβουν διαφημίσεις, επί πληρωμή.

Και Adguard, και αυτό επί πληρωμή., η πλήρης έκδοση, το είχα σε κινητό/ υπολογιστή, πολύ καλό.

https://adguard.com/en/welcome.html

Για root κοίτα στο xda,/ telegram,  μηπως υπάρχει κάποιος οδηγός., 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε 1+ 8 pro/ που το έχω root , έχω το  AdAway
https://adaway.org/
Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου. Στο OnePlus 5t που είχα μέχρι τώρα, χρησιμοποιούσα το AdAway (root). Δοκίμασα τη λύση του φίλου πιο πάνω, μέχρι στιγμής όλα καλά. Εννοείται ότι μπαίνω σε xda, μόλις το πάρουν περισσότεροι developers στα χέρια τους, ελπίζω να αρχίσουμε να βλέπουμε λύσεις για root, recovery, custom roms, κλπ. Αν βρω μια λύση ώστε με κάποιο τρόπο να υπάρχει μόνιμο notification στην οθόνη, θα είμαι χαρούμενος.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@spyrakos

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alextern.shortcuthelper , την έχω αγοράσει την εφαρμογή, κλπ, το 1+ 5Τ το είχα, το πούλησα,

Το 7Τ το είχα root, με magisk, patched img without twrp, το πούλησα,(, με οδηγό από xda, δεν χρειάζότανε twrp.).

τώρα έχω 8Τ non root,  8 pro  root without twrp, με patched img, magisk.

 

Screenshot_2022-03-31-23-32-11-71_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νέο firmware σήμερα με bug fixes. Ελπίζω να διόρθωσαν την αυτόματη φωτεινότητά(yeap fixed) και το battery life.

Edited by amagawdz
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, amagawdz said:

Υπάρχει νέο firmware σήμερα με bug fixes. Ελπίζω να διόρθωσαν την αυτόματη φωτεινότητά(yeap fixed) και το battery life.

Μόλις το κατέβασα κι εγώ. Η αλήθεια είναι ότι γενικά δε χρησιμοποιώ το auto brightness στις συσκευές μου. Το δοκίμασα αυτή τη φορά, δεν ενθουσιάστηκα, αλλά μικρό το κακό. Όσο για το battery life, δεν είχα πρόβλημα. Φεύγω από το σπίτι στις 8.30, φωτεινότητα λίγο κάτω από τη μέση, ανάλυση QHD, μόνιμα ανοιχτό 4g & wifi, bluetooth συνέχεια ανοιχτό συνδεδεμένο με smartwatch, 4 email accounts με push notifications, browsing, τηλεφωνικές συνομιλίες, social, κλπ και το βράδυ γύρω στις 20.00 είμαι με ένα 40%. Αν βελτιωθεί περαιτέρω, καλοδεχούμενο. Για τη γρήγορη φόρτιση δεν έχω λόγια, εξαιρετική. Ένα "κακό" που έχει αρχίσει να γίνεται αντιληπτό είναι το βάρος του, αλλά σε τέτοια μεγέθη συσκευών είναι μάλλον αναπόφευκτο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spyrakos said:

Μόλις το κατέβασα κι εγώ. Η αλήθεια είναι ότι γενικά δε χρησιμοποιώ το auto brightness στις συσκευές μου. Το δοκίμασα αυτή τη φορά, δεν ενθουσιάστηκα, αλλά μικρό το κακό. Όσο για το battery life, δεν είχα πρόβλημα. Φεύγω από το σπίτι στις 8.30, φωτεινότητα λίγο κάτω από τη μέση, ανάλυση QHD, μόνιμα ανοιχτό 4g & wifi, bluetooth συνέχεια ανοιχτό συνδεδεμένο με smartwatch, 4 email accounts με push notifications, browsing, τηλεφωνικές συνομιλίες, social, κλπ και το βράδυ γύρω στις 20.00 είμαι με ένα 40%. Αν βελτιωθεί περαιτέρω, καλοδεχούμενο. Για τη γρήγορη φόρτιση δεν έχω λόγια, εξαιρετική. Ένα "κακό" που έχει αρχίσει να γίνεται αντιληπτό είναι το βάρος του, αλλά σε τέτοια μεγέθη συσκευών είναι μάλλον αναπόφευκτο.

Εγω εχω το 5G σε χρήση αρκετά και εκει μάλλον την πατάω. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 5G σε χρήση αρκετά και εκει μάλλον την πατάω. 
Θα το γυρίσω σε 5g να δω διαφορά και θα σου πω.

Sent from my Realme GT 2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιείται το google feed απο αριστερα του menu . Υπαρχει περιπτωαη να φταίει για την καταναλωση μπαταριας . . ? ?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Nikos_s3 said:

ένδειξη volte γιατί δεν έχεις...?

Κανένα BKK μου κινητό δεν το δείχνει στο bar. Είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν ξέρω κάτι άλλο 

Link to comment
Share on other sites

στα gt master edition ,της μανας και του πατέρα μου, το δείχνει κανονικά...σε κοσμοτε.

φαντάζομαι έχεις στείλει wificall στο 1333

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nikos_s3 said:

στα gt master edition ,της μανας και του πατέρα μου, το δείχνει κανονικά...σε κοσμοτε.

φαντάζομαι έχεις στείλει wificall στο 1333

Ούτε που θυμάμαι .. έκανα τραμπα τις κάρτες και το δείχνει τώρα. Στο OP δεν είχα ασχοληθεί γιατί και καλά το έδειχνε με το 4G κατά την διάρκεια της κλήσης 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, spyrakos said:

Επιβεβαιώνω, υπάρχει διαφορά μεταξύ 4g και 5g στην κατανάλωση μπαταρίας...

Sent from my Realme GT 2 Pro using Tapatalk
 

Είναι λογικό αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιείται το google feed απο αριστερα του menu . Υπαρχει περιπτωαη να φταίει για την καταναλωση μπαταριας . . ? ?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...