Jump to content

Το διαφημιστικό κομμάτι της Wind


angelina_22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Chris, γιατι ξερω οτι θα ξετρελαθεις......

 

http://www.youtube.com/watch?v=-oO140hZXVw

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=g7KWoe9g3es

:eek: :eek:

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

:heat: :yahoo: :yahoo:

:respect:

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣΣΣ!!!

Να ξερες τι μου θύμισες τώραααααα.....

Και πάνω που έχασα 5-0 στο τάβλι (ανάθεμα το ζάρι μου -αλλά όποιος χάνει στα χαρτιάααα...) μου έφτιαξες τη διάθεση!!!

Αν είχες και το τραγουδάκι, άγαλμα θα σου έφτιαχνα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα έκανες remove αυτά;

:mad:

Ο H2SO4 τα είχε ανεβάσει;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι αυτό όπως και το προηγούμενο δημιουργήθηκε για την TIM/WIND. Και έχω την υποψία ότι και τα δύο τραγούδια τα λέει η ίδια ερμηνεύτρια.

Προσέξτε λίγο τη φωνή στη διαφήμιση αλλαγής από TELESTET σε TIM και από ΤΙΜ σε WIND.

 

Τα βίντεο ξανά:

http://www.youtube.com/watch?v=53xHLCaye9M

http://www.youtube.com/watch?v=g8VEqtp9LCE

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το σλόγκαν μου φαίνεται λίγο λάθος! Το πιο σωστό για να στέκει νοηματικά θα ήταν το "πολλά περισσότερα" αντί για πολύ...Μου θυμίζει λίγο την άλλη τη μαλ... της Cosmote που λέει "είναι καλύτερα να είσαι μπροστά"! Καλύτερα από τι? Στο συγκριτικό βαθμό πρέπει να υπάρχει και μια σύγκριση! Πούντη?
Link to comment
Share on other sites

Πάσχουν! Εγώ πάλι θα προτιμούσα να έβαζαν "πολύ περισσότερο" αν ήθελαν οπωσδήποτε κάτι τέτοιο... Για να μην θίξω τις διαφημίσεις του ΟΤΕ με το "πιο πολύ" του Χατζηγιάννη που αν δεν είναι αυτό WIND, τι είναι...
Link to comment
Share on other sites

Πάσχουν! Εγώ πάλι θα προτιμούσα να έβαζαν "πολύ περισσότερο" αν ήθελαν οπωσδήποτε κάτι τέτοιο... Για να μην θίξω τις διαφημίσεις του ΟΤΕ με το "πιο πολύ" του Χατζηγιάννη που αν δεν είναι αυτό WIND, τι είναι...

ευγε! κι εγω αυτο λεω...ο Χατζηγιαννης κανει πολυ μπαμ! μα πολυ...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Και ταιριάζει κιόλας. Όχι σαν το... το απερίγραπτο τραγούδι που έχουν τώρα. Αυτό είναι ακόμη χειρότερο και από το Seems fine που είχαν πριν το Thinking about you... :p
Link to comment
Share on other sites

:p παντως ειναι ωραιο τραγουδι

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Την καινούρια διαφήμηση-απάντηση της WIND στις διαφημίσεις-απαντήσεις των COSMOTE και Vodafone, την είδατε;

Έλεος πια.... Τηλεοπτικός πόλεμος... Παρακμή...

Link to comment
Share on other sites

Την καινούρια διαφήμηση-απάντηση της WIND στις διαφημίσεις-απαντήσεις των COSMOTE και Vodafone, την είδατε;

Έλεος πια.... Τηλεοπτικός πόλεμος... Παρακμή...

 

Η επιθετική διαφήμιση υπάρχει εδώ και δεκαετίες (Αν δεις π.χ. BMW vs Mercedes θα πεις ότι αυτό δεν είναι τίποτα) . Στη χώρα μας όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό αλλά πλέον είναι εδώ.

Τηλεοπτικό πόλεμο, δε θα το έλεγα πάντως ούτε παρακμή.

 

Σαν διαφήμιση πάντως καλή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Η Επιτροπή Ελέγχου Επικοινωνίας με χθεσινή της απόφαση ζητά την τροποποίηση του διαφημιστικού σποτ "COSMOΚΑΡΤΑ", σημεία του οποίου αναφέρονται απαξιωτικά σε αντίστοιχη διαφήμιση της WIND.

apo to satleo

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ ωραίο θέαμα να ανοίγεις τηλεόραση και να βλέπεις:

Την WIND να γιορτάζει που μείωσε τις τιμές

Την COSMOTE να γιορτάζει που τις είχε από χρόνια

Την Vodafone να τα χώνει στην WIND και στην COSMOTE που την αντιγράφουν

Και την WIND να τα χώνει στην COSMOTE που λέει τα μισά, στη Vodafone που αμφισβητεί τη δέσμευση τιμή...

Τώρα ποιά έχει σειρά; Σαν debate το έχουν κάνει...

Αυτή είναι η παρακμή...

Link to comment
Share on other sites

exi sira i Q telecom pou itan pio ftini arxika apo oles ke proipirxe lol hahahha 8a vgi ke 8a pi ...voulosteto giati ego eimoun pio ftini apo oles lol

 

apla tora exi mpi ston omilo tis wind pou piso apo aftin legete krivete i MIG marfin tes pa alo kefaleo afto

Link to comment
Share on other sites

exi sira i Q telecom pou itan pio ftini arxika apo oles ke proipirxe lol hahahha 8a vgi ke 8a pi ...voulosteto giati ego eimoun pio ftini apo oles lol

Δεν θα βγει γιατί αυτή ελέγχεται πλέον από... αλλού :shifty:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ ωραίο θέαμα να ανοίγεις τηλεόραση και να βλέπεις:

Την WIND να γιορτάζει που μείωσε τις τιμές

Την COSMOTE να γιορτάζει που τις είχε από χρόνια

Την Vodafone να τα χώνει στην WIND και στην COSMOTE που την αντιγράφουν

Και την WIND να τα χώνει στην COSMOTE που λέει τα μισά, στη Vodafone που αμφισβητεί τη δέσμευση τιμή...

Τώρα ποιά έχει σειρά; Σαν debate το έχουν κάνει...

Αυτή είναι η παρακμή...

 

Μακάρι να ήταν μόνο αυτό το χάλι της τηλεόρασης. ;)

Κατά τα λοιπά αν αυτό το θεωρείς παρακμή τότε, πάσο. Ο καθένας μας το βλέπει όπως νομίζει.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ καλά γνωρίζουν όλοι όσοι συχνάζουν στα θέματα της WIND, δεν είμαι σίγουρα οπαδός της. Όμως η διαφήμισή της είναι η πιο τίμια και δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα, μια και απλά αναφέρει τις τιμές των ανταγωνιστών της, σε αντίθεση με τις γλοιώδεις διαφημίσεις υποστάθμης της cosmote και vodafone, οι οποίες όντως προσπαθούν να παραπλανήσουν το κοινό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ καλά γνωρίζουν όλοι όσοι συχνάζουν στα θέματα της WIND, δεν είμαι σίγουρα οπαδός της. Όμως η διαφήμισή της είναι η πιο τίμια και δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα, μια και απλά αναφέρει τις τιμές των ανταγωνιστών της, σε αντίθεση με τις γλοιώδεις διαφημίσεις υποστάθμης της cosmote και vodafone, οι οποίες όντως προσπαθούν να παραπλανήσουν το κοινό...

Ακριβώς, η WIND λέει απλώς την αλήθεια ενώ οι άλλοι το μόνο που κάνουν είναι να προσπαθούν να ρίξουν στάχτη στα μάτια του κοινού συνεχίζοντας τα ψέμματα με τις διαφημίσεις του τύπου "όχι και ΣΑΝ τη vodafone!"... Έλεος

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ το καινούριο πρόσωπο της πρώην tim/telstet με τα nonstop, nonstop plus, δέσμευση τιμής κτλ. Γιαυτό και άλλαξα απο vodafone σε wind μετά απο 7 χρόνια :)

 

Όπως και να χει ανταγωνισμός είναι αυτός, μόνο καλό μπορεί να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...