Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν κάνω πλάκα γιατί το είδε και το παιδί που έκανε την αλλαγή  και του λέω πως γίνεται αυτό ?
Μου λέει έχει συμβεί και σε άλλα τηλέφωνα το ίδιο που έρχονται από Αμερική.
Σε τεστ που του έκανα έξω σε μερικά σημεία εμφανίζει μόνο LTE αλλά πχ Σύνταγμα εμφανίζει 5G που φεύγει σε μερικές κλήσεις ....άλλο κουλό .
Εξάλλου δεν έχω λόγο να σας κάνω πλάκα διότι δε μ ενδιέφερε και ποτέ το 5G αλλά καθαρά μόνο το τηλέφωνο . Στο 6 το απλό της γυναίκας μου με σύνδεση Cosmote βγάζει μόνο LTE ...κουλό ομοίως 
Με Cosmote σου το εμφάνισε δηλαδή. Όχι με Vodafone.

Επίσης νομίζω ότι το Pro μοντέλο έχει κάποια επιπλέον πρότυπα για 5G που δεν έχουν τα απλά 6αρια. Απλά δεν θυμάμαι ακόμα κι αυτό αν έχει να κάνει με συγκεκριμένους παρόχους κινητής στην Αμερική.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

26 minutes ago, jimteo said:

Μήπως παίζει ρόλο που έβαλες καινούρια sim;

Εστάλη από το Pixel 6


 

Η φυσική sim εμφάνισε το 5G 

Η esim μόνο LTE και οι 2 κάρτες ειναι Vodafone .

H γυναίκα μου έχει το απλό 6 με Cosmote φυσική και μόνο LTE εμφανίζει

Link to comment
Share on other sites

Η φυσική sim εμφάνισε το 5G 
Η esim μόνο LTE και οι 2 κάρτες ειναι Vodafone .
H γυναίκα μου έχει το απλό 6 με Cosmote φυσική και μόνο LTE εμφανίζει
Μήπως αναφέρεσαι σε αυτό το μενού; 06820874655f795794bff058af583a33.jpg

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτό το ξέρω . Είπα ότι μερικές φορές το εμφανίζει και άλλες οχι 

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτό το ξέρω . Είπα ότι μερικές φορές το εμφανίζει και άλλες οχι 
Άρα βλέπει 5G σε κάποια σημεία και κάποια όχι. Για ψάξε το λίγο παραπάνω εκεί που κινείσαι.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου σας ανέφερα τι είδα και μαλιστα στη Vodafone Χαλανδρίου παρουσία και του υπαλλήλου 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου σας ανέφερα τι είδα και μαλιστα στη Vodafone Χαλανδρίου παρουσία και του υπαλλήλου 
Δεν παίρνεις κάποιον στον λαιμό σου, ούτε θα τρέξουμε να πάρουμε Pixel 6 Pro για να δούμε 5G Απλά όταν θα είσαι έξω με δεδομένα, προσπάθησε να δεις αν θα στο εμφανίσει κι άλλες φορές κι αν έχει να κάνει με την κάλυψη 5G σε αυτά τα σημεία. Γιατί προφανώς 5G δεν υπάρχει παντού ακόμα.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν κάνω πλάκα γιατί το είδε και το παιδί που έκανε την αλλαγή  και του λέω πως γίνεται αυτό ?
Μου λέει έχει συμβεί και σε άλλα τηλέφωνα το ίδιο που έρχονται από Αμερική.
Σε τεστ που του έκανα έξω σε μερικά σημεία εμφανίζει μόνο LTE αλλά πχ Σύνταγμα εμφανίζει 5G που φεύγει σε μερικές κλήσεις ....άλλο κουλό .
Εξάλλου δεν έχω λόγο να σας κάνω πλάκα διότι δε μ ενδιέφερε και ποτέ το 5G αλλά καθαρά μόνο το τηλέφωνο . Στο 6 το απλό της γυναίκας μου με σύνδεση Cosmote βγάζει μόνο LTE ...κουλό ομοίως 
Αναμένουμε οπότε μπορείς να το τσεκάρεις! Επίσης αν επιτρέπεται απο που το πήρες γιατί δεν το βρίσκω πουθενά!

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vasilisN900 said:

Αναμένουμε οπότε μπορείς να το τσεκάρεις! Επίσης αν επιτρέπεται απο που το πήρες γιατί δεν το βρίσκω πουθενά!

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 

Αν το έφερε από Αμερική όπως καταλαβαίνω, είναι πιθανό λόγω mmwave 5G να βρίσκει σήμα και εδώ; Κάτι που τα Ευρωπαϊκά μοντέλα δεν έχουν.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έφερε από Αμερική όπως καταλαβαίνω, είναι πιθανό λόγω mmwave 5G να βρίσκει σήμα και εδώ; Κάτι που τα Ευρωπαϊκά μοντέλα δεν έχουν.
Υποτίθεται οτι ολα τα pro έχουν mmwave

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vasilisN900 said:

Υποτίθεται οτι ολα τα pro έχουν mmwave

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 

Μόνο τα Αμερικάνικα 6 Pro. Τα απλά Pixel 6 σε συγκεκριμένους παρόχους. Τα ευρωπαϊκά μοντέλα, όχι.

https://www.xda-developers.com/google-pixel-6-pro-5g-support/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, baiosss said:

Μόνο τα Αμερικάνικα 6 Pro. *Τα απλά Pixel 6 σε συγκεκριμένους παρόχους.* Τα ευρωπαϊκά μοντέλα, όχι.

https://www.xda-developers.com/google-pixel-6-pro-5g-support/

https://support.google.com/pixelphone/answer/10082009?hl=en 

Και το απλό το Αμερικάνικο έχει mmWave... 

@baiosss *τώρα το διάβασα...* 

image.thumb.png.69b05522585e77cbf9cd3b1593ea86fe.png

πχ Γερμανία...

image.thumb.png.acc81082325a9d68c4831690a109ff9b.png

 

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/pixelphone/answer/10082009?hl=en 
Και το απλό το Αμερικάνικο έχει mmWave... 
@baiosss *τώρα το διάβασα...* 
image.thumb.png.69b05522585e77cbf9cd3b1593ea86fe.png
πχ Γερμανία...
image.thumb.png.acc81082325a9d68c4831690a109ff9b.png
 
Ναι σε τρεις παρόχους κινητης όμως.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

.Παρατηρώ οτι το τηλεφωνο δε τα παει καλα με τις κλησεις.....Αργεί να συνδεθεί οταν κανω μια κληση ...αλλες φορές Επισης  δεν ολοκληρώνει ποτε την κληση....ενα αλλο προβλημα οταν με καλούν ενω ξεκιναει να ακουγεται ο ηχος αργεί να ενεργοποιηθεί η οθονη και να εμφανιστεί ο dialer....Για παραδειγμα να αναφερω οτι σε σχεση με το s21 ultra που εχω κανει 3-4 δευτερόλεπτα παραπανω να συνδεθεί οταν κανω κληση...σας τα κανει και εσας αυτα τα προβληματα ?Εχετε υποψη καποια λυση?

Σημερα στο γραφειο ειχα σοβαρό θεμα στο να κανω κλησεις αλλα το οτι αργεί να συνδεθεί οταν καλώ καπου ειναι πολυ έντονο Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, eddiedimitris said:

.Παρατηρώ οτι το τηλεφωνο δε τα παει καλα με τις κλησεις.....Αργεί να συνδεθεί οταν κανω μια κληση ...αλλες φορές Επισης  δεν ολοκληρώνει ποτε την κληση....ενα αλλο προβλημα οταν με καλούν ενω ξεκιναει να ακουγεται ο ηχος αργεί να ενεργοποιηθεί η οθονη και να εμφανιστεί ο dialer....Για παραδειγμα να αναφερω οτι σε σχεση με το s21 ultra που εχω κανει 3-4 δευτερόλεπτα παραπανω να συνδεθεί οταν κανω κληση...σας τα κανει και εσας αυτα τα προβληματα ?Εχετε υποψη καποια λυση?

Σημερα στο γραφειο ειχα σοβαρό θεμα στο να κανω κλησεις αλλα το οτι αργεί να συνδεθεί οταν καλώ καπου ειναι πολυ έντονο Ευχαριστω πολυ

Κάποιες συσκευές δυστυχώς υποφέρουν από αυτό το πρόβλημα… https://www.androidpolice.com/google-pixel-6-users-are-complaining-of-random-signal-loss/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, athanaso77 said:

Κάποιες συσκευές δυστυχώς υποφέρουν από αυτό το πρόβλημα… https://www.androidpolice.com/google-pixel-6-users-are-complaining-of-random-signal-loss/

Το οποίο "μάλλον" θα λυθεί με το update του Δεκεμβρίου! 

https://support.google.com/pixelphone/thread/139017133/google-pixel-update-december-2021?hl=en 

Υπομονή μέχρι να "φτάσει" το update στα Pixel6/6Pro

"The rollout will start on Pixel 6 and Pixel 6 Pro later this month."

 

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

To 6 Pro είναι από Αμερική, το αγόρασε η ξαδέρφη μου από την Google και μου το έφερε και το απλό της γυναίκας μου είναι από το Saturn Γερμανίας .

Εχτές το σύνδεσα στο αυτοκίνητο που έχει Android Auto και τα πήγε εξαιρετικά.

Στο πλάι δεξιά της οθόνης έβγαζε όποτε ήθελε καθώς οδηγούσα και μπορούσε να δει το μάτι μου , μια το 5G μια 4G , σε ένα βουνό πάνω πάντως έδειξε Η+.

Η δε συνομιλία με τη γυναίκα μου που έχει τα buds είναι απίστευτη διότι δεν ξεχωρίζω αν μιλάει από το τηλέφωνο ή από τ ακουστικά.

Από τα bugs που απ ότι διάβασα θα διορθωθεί είναι το BT γιατί ενεργοποιείται μόνο του  

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

To 6 Pro είναι από Αμερική, το αγόρασε η ξαδέρφη μου από την Google και μου το έφερε και το απλό της γυναίκας μου είναι από το Saturn Γερμανίας .
Εχτές το σύνδεσα στο αυτοκίνητο που έχει Android Auto και τα πήγε εξαιρετικά.
Στο πλάι δεξιά της οθόνης έβγαζε όποτε ήθελε καθώς οδηγούσα και μπορούσε να δει το μάτι μου , μια το 5G μια 4G , σε ένα βουνό πάνω πάντως έδειξε Η+.
Η δε συνομιλία με τη γυναίκα μου που έχει τα buds είναι απίστευτη διότι δεν ξεχωρίζω αν μιλάει από το τηλέφωνο ή από τ ακουστικά.
Από τα bugs που απ ότι διάβασα θα διορθωθεί είναι το BT γιατί ενεργοποιείται μόνο του  
Ενδιαφέρον αυτό που μας λες! Υπάρχει κάποιος άλλος εδώ μέσα που να έχει αγοράσει από Ευρώπη να μας πει αν βλέπει 5g?

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To 6 Pro είναι από Αμερική, το αγόρασε η ξαδέρφη μου από την Google και μου το έφερε και το απλό της γυναίκας μου είναι από το Saturn Γερμανίας .
Εχτές το σύνδεσα στο αυτοκίνητο που έχει Android Auto και τα πήγε εξαιρετικά.
Στο πλάι δεξιά της οθόνης έβγαζε όποτε ήθελε καθώς οδηγούσα και μπορούσε να δει το μάτι μου , μια το 5G μια 4G , σε ένα βουνό πάνω πάντως έδειξε Η+.
Η δε συνομιλία με τη γυναίκα μου που έχει τα buds είναι απίστευτη διότι δεν ξεχωρίζω αν μιλάει από το τηλέφωνο ή από τ ακουστικά.
Από τα bugs που απ ότι διάβασα θα διορθωθεί είναι το BT γιατί ενεργοποιείται μόνο του  
Άρα λόγω του mmwave που έχουν τα αμερικάνικα μοντέλα, πιθανόν να πιάνει κάτι κι εδώ. Κάποιο screenshot έχεις με 5G;

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ενεργοποιησουμε μια κάρτα 5g σε άλλο κινητό που υποστηρίζουν οι εταιρίες και μετά εάν τη βάλουμε στο pixel pro να έχουμε 5g????

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ενεργοποιησουμε μια κάρτα 5g σε άλλο κινητό που υποστηρίζουν οι εταιρίες και μετά εάν τη βάλουμε στο pixel pro να έχουμε 5g????
Όχι.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα οι περισσότεροι, ενεργοποιημένο το έχουμε.
Δεν έχει να κάνει

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, miltos74 said:

Μπορούμε να ενεργοποιησουμε μια κάρτα 5g σε άλλο κινητό που υποστηρίζουν οι εταιρίες και μετά εάν τη βάλουμε στο pixel pro να έχουμε 5g????

Τόσο καιρό που παραπονιέται ο κόσμος εδώ μέσα, λες να μη το είχαν σκεφτεί;

Να ενημερώσω ότι έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητιέται αυτό το θέμα ακριβώς, ρίξτε μια ματιά γιατί πολλοί βλέπω ακόμα δεν έχουν καταλάβει την πολιτική της Google και ρωτάνε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια.

https://myphone.gr/forum/topic/186059/page/13/?tab=comments#comment-7011400

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό που παραπονιέται ο κόσμος εδώ μέσα, λες να μη το είχαν σκεφτεί;
Να ενημερώσω ότι έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητιέται αυτό το θέμα ακριβώς, ρίξτε μια ματιά γιατί πολλοί βλέπω ακόμα δεν έχουν καταλάβει την πολιτική της Google και ρωτάνε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια.
https://myphone.gr/forum/topic/186059/page/13/?tab=comments#comment-7011400
 
Το θέμα αλλο είναι όμως τώρα...πως ο φιλος πιο πάνω βλέπει 5g?

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...