Jump to content

Cosmote neo


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, andreas443 said:

Καλησπέρα σκέφτομαι και εγώ να πάω σε neo αλλά έχω μερικές ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να μου τις λύσει

1.Αν ένα μήνα δεν θέλω να πληρώσω το neo γίνετε να επιστρέψω σε whatsup γίνετε κατευθείαν η παίρνει μέρες?

2.Τωρα όταν βάζω κάρτα μου δίνει κουπόνι για το BOX θα συνεχίσει να μου δίνει?

3.Ειμαι στο cosmote one που έχω συνδυάσει το σταθερό με το κινητό θα ισχύει ακόμα?

1. Ναι, απευθείας με το αλπακ.

2. Όχι.

3. Κανονικά ναι

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Μολις ειδα στο κοσμοτε αππ  ο πρωτος μηνας δωρο.

Αυτό θα έγραφα τώρα

Screenshot_2024-10-08-11-59-26-81_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2024 at 6:12 ΜΜ, spoukos said:

Η προσφορά ισχυεί μόνο από μετατροπή καρτοκινητού που είναι ήδη cosmote σε neo

Ακριβως σε αυτο εχω κολησει. Δεν μου βγαινει η επιλογη "κανε το καρτοκινητο σου cosmote neo"

Μου βγαινει μονο το "αποκτησε νεο αριθμο" και "ελα στην cosmote κρατωντας τον αριθμο σου"

Και μολις εγινα cosmokarta γι αυτο το λογο...

PS Μολις μιλησα με το customer service της cosmote. Μου είπαν πως "Θα μπορείτε να προσθέσετε τον αριθμό στο cosmote app 24 ώρες μετά την ενεργοποίηση. Εφόσον τον προσθέσετε, τότε θα σας εμφανίσει και την επιλογή για την μετατροπή του υφιστάμενου αριθμού σε cosmote neo"

Το γράφω προς βοήθεια και σε άλλους

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Haris1977 said:

Ακριβως σε αυτο εχω κολησει. Δεν μου βγαινει η επιλογη "κανε το καρτοκινητο σου cosmote neo"

Μου βγαινει μονο το "αποκτησε νεο αριθμο" και "ελα στην cosmote κρατωντας τον αριθμο σου"

Και μολις εγινα cosmokarta γι αυτο το λογο...

PS Μολις μιλησα με το customer service της cosmote. Μου είπαν πως "Θα μπορείτε να προσθέσετε τον αριθμό στο cosmote app 24 ώρες μετά την ενεργοποίηση. Εφόσον τον προσθέσετε, τότε θα σας εμφανίσει και την επιλογή για την μετατροπή του υφιστάμενου αριθμού σε cosmote neo"

Το γράφω προς βοήθεια και σε άλλους

εχει περάσει μισός μήνας...από vodafone προερχόμενος και τιποτα

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, passenger57 said:

εχει περάσει μισός μήνας...από vodafone προερχόμενος και τιποτα

 

Μόλις μπήκα στο app για να προσθέσω τον αριθμό μου (αφού πέρασαν οι 24 ώρες). Όλα οκ. Μπήκε κανονικά και μου εμφανίζει και το πακέτο neo των 7gb (αφού προέρχομαι από καρτοκινητό)

Αν έχει περάσει τόσο διάστημα και δεν σου γινε κάτι καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο help desk τους και να τους ρωτήσεις τι παίζει

Επίσης ξέρει κανείς, εφόσον κάνω την διαδικασία μεταπήδησης σε cosmote neo μεσω του app, μετά από πόσο καιρό γίνεται η ενεργοποίηση? αμέσως? ή θέλει τπτ 2-3 μέρες?

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Haris1977 said:

Μόλις μπήκα στο app για να προσθέσω τον αριθμό μου (αφού πέρασαν οι 24 ώρες). Όλα οκ. Μπήκε κανονικά και μου εμφανίζει και το πακέτο neo των 7gb (αφού προέρχομαι από καρτοκινητό)

Αν έχει περάσει τόσο διάστημα και δεν σου γινε κάτι καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο help desk τους και να τους ρωτήσεις τι παίζει

Επίσης ξέρει κανείς, εφόσον κάνω την διαδικασία μεταπήδησης σε cosmote neo μεσω του app, μετά από πόσο καιρό γίνεται η ενεργοποίηση? αμέσως? ή θέλει τπτ 2-3 μέρες?

Η ενεργοποίηση του neo γίνεται αμέσως όπως μπορείς και οτι ώρα θελεις να το διακόψεις απλά αργούν να ενεργοποιηθούν τα δωρεάν απεριόριστα data που δίνει.μπορεί να ενεργοποιηθούν και την επόμενη μέρα.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Η ενεργοποίηση του neo γίνεται αμέσως όπως μπορείς και οτι ώρα θελεις να το διακόψεις απλά αργούν να ενεργοποιηθούν τα δωρεάν απεριόριστα data που δίνει.μπορεί να ενεργοποιηθούν και την επόμενη μέρα.

Σ ευχαριστώ φίλε

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2024 at 3:59 ΜΜ, Haris1977 said:

Μόλις μπήκα στο app για να προσθέσω τον αριθμό μου (αφού πέρασαν οι 24 ώρες). Όλα οκ. Μπήκε κανονικά και μου εμφανίζει και το πακέτο neo των 7gb (αφού προέρχομαι από καρτοκινητό)

Αν έχει περάσει τόσο διάστημα και δεν σου γινε κάτι καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο help desk τους και να τους ρωτήσεις τι παίζει

Επίσης ξέρει κανείς, εφόσον κάνω την διαδικασία μεταπήδησης σε cosmote neo μεσω του app, μετά από πόσο καιρό γίνεται η ενεργοποίηση? αμέσως? ή θέλει τπτ 2-3 μέρες?

Εχω πάρει 2 φορες τηλέφωνο το έχουν περάσει σαν error μια στις 24 Σεπτεμβρίου και άλλη μια φορά επροχθές...δεν ξερω τι αλλο να κανω πια...

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε ενεργοποίηση ενός wat's up (από 12 Σεπ η διαδικασία ενεργοποίησης). 

Μπορώ να το κάνω cosmote νέο, για τον ένα μήνα δωρεάν και έπειτα να γυρίσω σε wat's up ή και φορητότητα, δίχως κάποια άλλη χρέωση; 

Με κούρασε και με απογοήτευσε η καθυστέρηση αλλά περισσότερο η ΜΗ εξυπηρέτηση, έχασα και τα πακέτα που έβαλα στον προηγούμενο πάροχο, έτσι σκέφτηκα να το τραβήξω όσο μπορώ. 

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Μόλις έγινε ενεργοποίηση ενός wat's up (από 12 Σεπ η διαδικασία ενεργοποίησης). 

Μπορώ να το κάνω cosmote νέο, για τον ένα μήνα δωρεάν και έπειτα να γυρίσω σε wat's up ή και φορητότητα, δίχως κάποια άλλη χρέωση; 

Με κούρασε και με απογοήτευσε η καθυστέρηση αλλά περισσότερο η ΜΗ εξυπηρέτηση, έχασα και τα πακέτα που έβαλα στον προηγούμενο πάροχο, έτσι σκέφτηκα να το τραβήξω όσο μπορώ. 

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο; 

Ναι βέβαια. Λογικά θα σου κάνει χρέωση της τάξης 0,01-0,03€

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sou_d said:

Ναι βέβαια. Λογικά θα σου κάνει χρέωση της τάξης 0,01-0,03€

Έχει ένα υπόλοιπο 0,27 μέσα οπότε κομπλέ; 

Μπορώ να διαλέξω όποιο χρηματικό πακέτο cosmote neo θέλω, ακόμα και το unlimited; 

Θεωρώ πως ναι, αλλά το τι θεωρώ με το τι ισχύει... 😁

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Έχει ένα υπόλοιπο 0,27 μέσα οπότε κομπλέ; 

Μπορώ να διαλέξω όποιο χρηματικό πακέτο cosmote neo θέλω, ακόμα και το unlimited; 

Θεωρώ πως ναι, αλλά το τι θεωρώ με το τι ισχύει... 😁

Δεν θα επηρεαστεί το υπόλοιπό σου. Από την κάρτα που θα δηλώσεις θα τραβήξει

Link to comment
Share on other sites

Χμ, με το που έγινε το νούμερο wat's up, δεν είναι εφικτή η δοκιμή ενός δωρεάν μήνα στο cosmote neo. Πάει να κάνει κανονική χρέωση και κάπου διάβασα ότι πρέπει να έχει γίνει ένα ελάχιστο χρηματική ανανέωση (να έχουμε βάλει κάρτα δηλαδή ενός ορισμένου ποσού και πάνω). 

Οπότε τζίφος η εξυπνάδα μου 😁

Φαντάζομαι ούτε θα μπορώ να στείλω από άλλο wat's up, σε αυτό τον αριθμό, κάποια Mb που έχουν μαζευτεί γιατί είναι "απλή" συσκευή και δεν κάνει εκμετάλλευση data. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...