Jump to content

Cosmote neo


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, georgeapo34 said:

Μπορεί κάποιος να μας πει τι πακέτα mb έχει έξτρα για να αγοράσει κάποιος σε περίπτωση που χρειαστεί παραπάνω από αυτά που έχει το πακέτο του;

 

IMG_1208.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα και τα σμς μεταφέρονται στον επόμενο μήνα αν δεν χρησιμοποιηθούν όλα; 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2024 at 1:34 ΜΜ, zurabi_97 said:

Τα δεδομένα και τα σμς μεταφέρονται στον επόμενο μήνα αν δεν χρησιμοποιηθούν όλα; 

Μόνο για ένα μήνα μετά χάνονται 

On 9/7/2024 at 2:15 ΠΜ, leo06 said:

 

IMG_1208.jpeg

Δεν έχει αλλά αύτα έχει μόνο 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Αν κάποιος επιλέξει το πλάνο των 33€ για παράδειγμα, θα του μένει έστω κάποιο μικρό ποσό μηνιαίως στο υπόλοιπό του για να το αξιοποιήσει σε άλλες υπηρεσίες, π.χ. deals for you ή όλο το ποσό (33€) πηγαίνει στις παροχές που δίνει το εκάστοτε πλάνο; Εάν ισχύει το πρώτο, τότε τι ποσό είναι αυτό;

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Όχι τα 33 ευρώ είναι για το πάγιο. Δεν σου δίνει κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2024 at 2:50 ΜΜ, tsigo21 said:

Όχι τα 33 ευρώ είναι για το πάγιο. Δεν σου δίνει κάτι άλλο. 

Εκτός αν είναι σε Cosmote One όποτε το 10% του μπαίνει στον λογαριασμό για αξιοποίηση σε deals for you.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έληξε πρόσφατα το συμβόλαιο Gigamax 5GB της κινητής μου και μου έκαναν ανανέωση. Έχω πολλές εκπτώσεις, παρ' άλα αυτά βγαίνει 26€/μηνα ενώ ο κουμπάρος μου το ίδιο συμβόλαιο πληρώνει 17,50/μήνα. Αποφάσισα να υπαναχωρήσω και να το κάνω ΝΕΟ που είναι 10 € φτηνότερο, χωρίς δέσμευση και με περισσότερα GB. Εννοείται ότι δεν έχουν περάσει οι 14 ημέρες.

Κάποιος φίλος μου είπε ότι δεν γίνεται κατ' ευθείαν, αλλά μπορώ να το κάνω καρτοκινητό και μετά να το κάνω ΝΕΟ (δεν μου είπε πόσο διάστημα πρέπει να μεσολαβήσει). 

Εκτός από τη δήλωση υπαναχώρησης που θα κάνω, ποιές είναι οι επόμενες ενέργειες που πρέπει να κάνω (δεν θέλω φυσικά να χάσω τον αριθμό μου και επίσης δεν θέλω να μείνω χωρίς τηλέφωνο έστω και για μιά μέρα) 

Και αν είναι να πάω σε καρτοκινητή σαν ενδιάμεσο στάδιο, ποιά να προτιμήσω? COSMOKARTA, WHAT'S UP ή FROG? 

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, MessengerOfGood said:

Έληξε πρόσφατα το συμβόλαιο Gigamax 5GB της κινητής μου και μου έκαναν ανανέωση. Έχω πολλές εκπτώσεις, παρ' άλα αυτά βγαίνει 26€/μηνα ενώ ο κουμπάρος μου το ίδιο συμβόλαιο πληρώνει 17,50/μήνα. Αποφάσισα να υπαναχωρήσω και να το κάνω ΝΕΟ που είναι 10 € φτηνότερο, χωρίς δέσμευση και με περισσότερα GB. Εννοείται ότι δεν έχουν περάσει οι 14 ημέρες.

Κάποιος φίλος μου είπε ότι δεν γίνεται κατ' ευθείαν, αλλά μπορώ να το κάνω καρτοκινητό και μετά να το κάνω ΝΕΟ (δεν μου είπε πόσο διάστημα πρέπει να μεσολαβήσει). 

Εκτός από τη δήλωση υπαναχώρησης που θα κάνω, ποιές είναι οι επόμενες ενέργειες που πρέπει να κάνω (δεν θέλω φυσικά να χάσω τον αριθμό μου και επίσης δεν θέλω να μείνω χωρίς τηλέφωνο έστω και για μιά μέρα) 

Και αν είναι να πάω σε καρτοκινητή σαν ενδιάμεσο στάδιο, ποιά να προτιμήσω? COSMOKARTA, WHAT'S UP ή FROG? 

Από ότι έχω ακούσει, απλώς μιλάς με εξυπηρέτηση και σου λένε πως θέλει 1 μήνα για να γίνει καρτοκινητό. Χωρίς τηλέφωνο δεν θα μείνεις. Τώρα για το ποιο εκ των δύο να επιλέξεις (cosmocarta) δεν βάζω μέσα, εξαρτάται από το τι σε βολεύει. Το what's up έχει περισσότερα λεπτά ομιλίας, ενώ το frog, περισσότερα gb

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, sou_d said:

Από ότι έχω ακούσει, απλώς μιλάς με εξυπηρέτηση και σου λένε πως θέλει 1 μήνα για να γίνει καρτοκινητό. Χωρίς τηλέφωνο δεν θα μείνεις. Τώρα για το ποιο εκ των δύο να επιλέξεις (cosmocarta) δεν βάζω μέσα, εξαρτάται από το τι σε βολεύει. Το what's up έχει περισσότερα λεπτά ομιλίας, ενώ το frog, περισσότερα gb

Ο φίλος μου είπε ότι έκανε το συμβόλαιό του Cosmocarta Combo Unlimited με 15€ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmokarta.html

Σκέφτομαι και το κάνω κι εγώ. Το θέμα δεν είναι μόνο να μη μείνω χωρίς τηλέφωνο αλλά και να μη γίνει καμιά στραβή και χάσω τον αριθμό που τον έχω πολλά χρόνια.

ΥΓ Μήπως τελικά είναι καλύτερα να μείνω στην Cosmocarta Combo Unlimited και να μην πάω στο ΝΕΟ???

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, MessengerOfGood said:

ΥΓ Μήπως τελικά είναι καλύτερα να μείνω στην Cosmocarta Combo Unlimited και να μην πάω στο ΝΕΟ???

Φίλε μου εγώ πρότεινα. Την τελική απόφαση εσύ θα την πάρεις. Ενδεχομένως αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά κάποια πράγματα και ο καθένας πράττει, όπως πιστεύει

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, MessengerOfGood said:

Ο φίλος μου είπε ότι έκανε το συμβόλαιό του Cosmocarta Combo Unlimited με 15€ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmokarta.html

Σκέφτομαι και το κάνω κι εγώ. Το θέμα δεν είναι μόνο να μη μείνω χωρίς τηλέφωνο αλλά και να μη γίνει καμιά στραβή και χάσω τον αριθμό που τον έχω πολλά χρόνια.

ΥΓ Μήπως τελικά είναι καλύτερα να μείνω στην Cosmocarta Combo Unlimited και να μην πάω στο ΝΕΟ???

Η προσφορα με τα extra gb ειναι για 6 μηνες ...

Το βασικο πακετο δινει στη συνεχεια 4.5gb (15€)και 2.5gb (13€)  αν μηνα...

Το Neo δινει 7gb με rollover στον επομενο μηνα και διπλασιασμο gb με πληρωμη με Payzy στα 16€ ...

Σαφώς καλυτερη προσφορα του Neo...

 Βεβαια ολα εξαρτωνται απο τις αναγκες του καθενος...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, anergos13 said:

Η προσφορα με τα extra gb ειναι για 6 μηνες ...

Το βασικο πακετο δινει στη συνεχεια 4.5gb (15€)και 2.5gb (13€)  αν μηνα...

Το Neo δινει 7gb με rollover στον επομενο μηνα και διπλασιασμο gb με πληρωμη με Payzy στα 16€ ...

Σαφώς καλυτερη προσφορα του Neo...

 Βεβαια ολα εξαρτωνται απο τις αναγκες του καθενος...

Επίσης, η προσφορά ενεργοποίησης ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις. Αν θες να την πάρεις πρέπει να ενεργοποιήσεις μια νέα SIM κάρτα με νέο αριθμό, είτε φέρνοντας τον αριθμό που έχεις ήδη σε κάποιον άλλο πάροχο κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Οι ποιο παλιοί στο neo έχουν εμπειρία πως μεταχειρίζεται η cosmote αυτό το project; Εννοώ οτι κάποιος που εχει π.χ what's up ανα διαστήματα του δίνει κάποια προνόμοια όπως απεριόριστα δεδομένα, token με 3ημερα data ενώ τα πακέτα που βάζει ο καθένας κάθε μήν είναι στάνταρ και με συγκεκριμένα ποσά. δηλαδή υπάρχουν αυτά τα extraδάκια..Όσοι έχουν το neo υπάρχει τέτοια κίνηση απο την cosmote ή τους έχει στην άκρη πληρόνωντας κάθε μήνα το πακέτο τους και μέχρι εκεί; Και όσοι ακριβοπληρώνουν τα unlimited data με τα 33€ δεν είναι αδικημένοι καθώς αυτοί δεν έχει κάτι παραπάνω να τους δώσει παρα μόνο να τους μειώσει για ένα διάστημα το ποσό ανανέωσης;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikos_96 said:

Οι ποιο παλιοί στο neo έχουν εμπειρία πως μεταχειρίζεται η cosmote αυτό το project; Εννοώ οτι κάποιος που εχει π.χ what's up ανα διαστήματα του δίνει κάποια προνόμοια όπως απεριόριστα δεδομένα, token με 3ημερα data ενώ τα πακέτα που βάζει ο καθένας κάθε μήν είναι στάνταρ και με συγκεκριμένα ποσά. δηλαδή υπάρχουν αυτά τα extraδάκια..Όσοι έχουν το neo υπάρχει τέτοια κίνηση απο την cosmote ή τους έχει στην άκρη πληρόνωντας κάθε μήνα το πακέτο τους και μέχρι εκεί; Και όσοι ακριβοπληρώνουν τα unlimited data με τα 33€ δεν είναι αδικημένοι καθώς αυτοί δεν έχει κάτι παραπάνω να τους δώσει παρα μόνο να τους μειώσει για ένα διάστημα το ποσό ανανέωσης;

Αυτο ισχύει σε ολες τις εταιριες.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Οι ποιο παλιοί στο neo έχουν εμπειρία πως μεταχειρίζεται η cosmote αυτό το project; Εννοώ οτι κάποιος που εχει π.χ what's up ανα διαστήματα του δίνει κάποια προνόμοια όπως απεριόριστα δεδομένα, token με 3ημερα data ενώ τα πακέτα που βάζει ο καθένας κάθε μήν είναι στάνταρ και με συγκεκριμένα ποσά. δηλαδή υπάρχουν αυτά τα extraδάκια..Όσοι έχουν το neo υπάρχει τέτοια κίνηση απο την cosmote ή τους έχει στην άκρη πληρόνωντας κάθε μήνα το πακέτο τους και μέχρι εκεί; Και όσοι ακριβοπληρώνουν τα unlimited data με τα 33€ δεν είναι αδικημένοι καθώς αυτοί δεν έχει κάτι παραπάνω να τους δώσει παρα μόνο να τους μειώσει για ένα διάστημα το ποσό ανανέωσης;

Μα αν έχεις το πρόγραμμα με τα απεριόριστα τα πάντα τι άλλο περιμένεις να σου δώσει …

αν και θα μπορούσε να σου δώσει λέω εγώ τώρα κανένα μήνα δώρο COSMOTE to 

COSMOTE ακούς ;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...