Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείτε κάτι που ενδεχόμενος δεν το γνωρίζατε, δουλεύει και σε αλλά σχήματα τετράγωνο, τρίγωνο ακόμα και καρδιά.


https://www.moneyreview.gr/life-and-arts/89245/to-apisteyto-kolpo-toy-iphone-poy-kaneis-den-gnorizei-dieykolynei-kati-poy-kanoyme-kathimerina/


Sent from my iPhone using Tapatalk

«Σύμφωνα με το κόλπο που ανακάλυψε ο Ramal»…

Αυτό είναι γνωστό εδώ και πολλά χρόνια πάντως…


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
2 ώρες πριν, mparotsis said:

Νέα ενημέρωση λογισμικού ios16.0.2

Περισσότερες λεπτομέρειες στο σχετικό θέμα… https://myphone.gr/forum/topic/194909/?do=findComment&comment=7101030

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 10:45 ΠΜ, athanaso77 said:

Να είμαι ειλικρινής εγώ δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις, μπορείς να αναλύσεις το "ο νοών νοείτω'';

Αγόρασα την συσκευή με εταιρικό τιμολόγιο χωρίς ναχω εταιρεία.Αν δεν νοείς τι να κάνω, απλό είναι.... Πιο πολλά δεν λέγονται.. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, giokosta said:

Αγόρασα την συσκευή με εταιρικό τιμολόγιο χωρίς ναχω εταιρεία.Αν δεν νοείς τι να κάνω, απλό είναι.... Πιο πολλά δεν λέγονται.. 

Ξέρετε τι προτείνω να κάνουμε; 
Οταν θα έχετε μια απορία και θα γράφετε εδώ, εμείς που είμαστε λίγο πιο παλιοί θα μπαίνουμε και για βοήθεια θα σας γράφουμε 

«εγώ το έλυσα αυτό το πρόβλημα καταλαβαίνεις πως» και παραπάνω δεν θα λέμε τίποτα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos19s said:

Ξέρετε τι προτείνω να κάνουμε; 
Οταν θα έχετε μια απορία και θα γράφετε εδώ, εμείς που είμαστε λίγο πιο παλιοί θα μπαίνουμε και για βοήθεια θα σας γράφουμε 

«εγώ το έλυσα αυτό το πρόβλημα καταλαβαίνεις πως» και παραπάνω δεν θα λέμε τίποτα 

Ρε φιλε δεν είναι εύκολο να το γράψουμε δημόσια 

Αλλά είναι εύκολονοητό... 

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε δεν είναι εύκολο να το γράψουμε δημόσια 
Αλλά είναι εύκολονοητό... 

Βάλε μας λίγο καλύτερα στο νόημα όμως.
Π.χ. Το πήρε κάποιος άλλος για σένα και του έδωσες τα λεφτά, το πήρες με άλλο τρόπο παράνομο, με τρόπο παράτυπο κτλ. Πες μέχρι εκεί που μπορείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, giokosta said:

Αγόρασα την συσκευή με εταιρικό τιμολόγιο χωρίς ναχω εταιρεία.Αν δεν νοείς τι να κάνω, απλό είναι.... Πιο πολλά δεν λέγονται.. 

Θα καταλαβαίνεις λοιπόν, φαντάζομαι και από τα σχόλια των υπολοίπων, ότι το «ο νοών νοείτω» δεν ταιριάζει στη συγκεκριμένη περίπτωση μιας και κανείς δεν κατάλαβε τι θέλεις να πεις. Και αν μάλιστα μιλάς για κάτι παράνομο (αφού αναφέρεις ότι δε λέγονται αυτά δημόσια), τότε δε νοείτω καθόλου και ευτυχώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, giokosta said:

Ρε φιλε δεν είναι εύκολο να το γράψουμε δημόσια 

Αλλά είναι εύκολονοητό... 

γιατί είναι παράνομο να πέος το πήρα σε ενός φίλου μου το όνομα με απαλλαγή ΦΠΑ; 
παρατυπο ίσως 

παρανομο θα ήταν να πεις το έκλεψα από το public 

αφου σου είναι δύσκολο να το προς τότε γιατί μπαίνεις εδώ και το γράφεις; Να θεωρήσεις ο κάποιος που γλίτωσες 200€ ενώ εμείς είμαστε τα θύματα που πληρώνουμε; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Tasos19s said:

γιατί είναι παράνομο να πέος το πήρα σε ενός φίλου μου το όνομα με απαλλαγή ΦΠΑ; 
παρατυπο ίσως 

παρανομο θα ήταν να πεις το έκλεψα από το public 

αφου σου είναι δύσκολο να το προς τότε γιατί μπαίνεις εδώ και το γράφεις; Να θεωρήσεις ο κάποιος που γλίτωσες 200€ ενώ εμείς είμαστε τα θύματα που πληρώνουμε; 

Για να πω ότι το 13 pro max καινούριο κάνει πλέον στα 950 ευρω

Για όποιον έχει τρόπο να το αγοράσει με τιμολόγιο και δεν αξίζει μεταχειρισμένο πάνω από 650 με 700 το 128αρι, κατά την γνώμη μου... Από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, giokosta said:

Για να πω ότι το 13 pro max καινούριο κάνει πλέον στα 950 ευρω

Για όποιον έχει τρόπο να το αγοράσει με τιμολόγιο και δεν αξίζει μεταχειρισμένο πάνω από 650 με 700 το 128αρι, κατά την γνώμη μου... Από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα 

Επίσης μπορείς να το πάρεις και δωρεάν πχ σε διαγωνισμό 

ομως δεν είναι σημείο αναφοράς αυτό 

γενικοτερα όταν μιλάμε λέμε για τα δεδομένα που ισχύουν για το μεγάλο πλήθος 

αν μετά ο καθένας έχει έναν πλάγιο τρόπο να αγοράσει κάτι τότε αυτός μπορεί να ξέρει αν συμφέρει ή όχι οτιδήποτε 

κσι οι τιμές των μεταχειρισμένων καθορίζονται με βάση την τιμή του Καινούργιου σε λιανική. Ούτε με βάση την απαλλαγή ΦΠΑ, ούτε με την επιβάρυνση τόκων από δόσεις, ούτε με τομή συσκευής με επιδότηση συμβολαίου, αλλά ούτε και με συσκευή κερδισμένη σε διαγωνισμό 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να πω ότι το 13 pro max καινούριο κάνει πλέον στα 950 ευρω
Για όποιον έχει τρόπο να το αγοράσει με τιμολόγιο και δεν αξίζει μεταχειρισμένο πάνω από 650 με 700 το 128αρι, κατά την γνώμη μου... Από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα 

Είσαι εκτός τόπου και χρόνου να στο πω ευγενικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ασχοληθούμε με τα της συσκευής και να αφήσουμε απ έξω τα με ή χωρίς ΦΠΑ και κλήρωση κλπ κλπ. 
Δλδ εάν βγω εγώ και πω στην ομάδα ότι όλα μου τα μήλα μου τα έπαιρνε μια ‘θεια’ αλλά τώρα έφυγε ( προς τα πάνω) με κάνει πιο μάγκα;; 
Ας δούμε πως πατάει η νέα iOS 16 και τα άλλα περισσεύουνε. 
(ΥΣ- είμαι σε αναζητηση νέας ‘θείας ‘ για το 14). 😜😜

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jpol2410 said:

Εγώ λέω να ασχοληθούμε με τα της συσκευής και να αφήσουμε απ έξω τα με ή χωρίς ΦΠΑ και κλήρωση κλπ κλπ. 
Δλδ εάν βγω εγώ και πω στην ομάδα ότι όλα μου τα μήλα μου τα έπαιρνε μια ‘θεια’ αλλά τώρα έφυγε ( προς τα πάνω) με κάνει πιο μάγκα;; 
Ας δούμε πως πατάει η νέα iOS 16 και τα άλλα περισσεύουνε. 
(ΥΣ- είμαι σε αναζητηση νέας ‘θείας ‘ για το 14). 😜😜

Ναι ας θέσουμε όλοι σαν βασικό κομμάτι τιμολόγησης το δικό σου δεδομένο που είναι το καλύτερο κσι όχι την απαλλαγή ΦΠΑ με πλάγιους τρόπους που έθεσε ο φίλος παραπάνω 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να πω ότι το 13 pro max καινούριο κάνει πλέον στα 950 ευρω
Για όποιον έχει τρόπο να το αγοράσει με τιμολόγιο και δεν αξίζει μεταχειρισμένο πάνω από 650 με 700 το 128αρι, κατά την γνώμη μου... Από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα 

Η αγοραστική αξία ενός προϊόντος την καθορίζει η λιανική του αξία, τώρα αν εσύ το πήρες 1000€ φθηνότερα δεν θα το πουλήσεις ανάλογα με την τιμή που το πήρες αλλά με την λιανική εκείνης της περιόδου που θες να το πουλήσεις.

Τώρα αν εσύ περιμένεις να βρεις το 13promax μεταχειρισμένο στα 600€ μαλλον θα μείνεις με το Νokia 3210 περιμένοντας τέτοιες ευκαιρίες.

Ήρεμα τα λέω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Η αγοραστική αξία ενός προϊόντος την καθορίζει η λιανική του αξία, τώρα αν εσύ το πήρες 1000€ φθηνότερα δεν θα το πουλήσεις ανάλογα με την τιμή που το πήρες αλλά με την λιανική εκείνης της περιόδου που θες να το πουλήσεις.

Τώρα αν εσύ περιμένεις να βρεις το 13promax μεταχειρισμένο στα 600€ μαλλον θα μείνεις με το Νokia 3210 περιμένοντας τέτοιες ευκαιρίες.

Ήρεμα ρωτάω.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Για να πω ότι το 13 pro max καινούριο κάνει πλέον στα 950 ευρω
Για όποιον έχει τρόπο να το αγοράσει με τιμολόγιο και δεν αξίζει μεταχειρισμένο πάνω από 650 με 700 το 128αρι, κατά την γνώμη μου... Από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα 

Εγώ ας πούμε, κάνω χρήση της απαλλαγής ΦΠΑ εφόσον κόβω τιμολόγιο και σε συνδυασμό ότι έχω ένα πολύ καλό φίλο διευθυντή σε γνωστό μαγαζί λιανικής πήρα το 256gb 1050€ όταν στο Σκρουτζ είχε 1499€ όταν θα το πουλήσω για να πάω στο 14pro max δεν θα το δώσω κάτω από 900€. Καλύτερα να το χαρίσω στην γιαγιά μου να της κάνω κλήση FaceTime να την βλέπω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, giokosta said:

Για να πω ότι το 13 pro max καινούριο κάνει πλέον στα 950 ευρω

Για όποιον έχει τρόπο να το αγοράσει με τιμολόγιο και δεν αξίζει μεταχειρισμένο πάνω από 650 με 700 το 128αρι, κατά την γνώμη μου... Από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα 

Hλικια????

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση πιθανως χαζη. αλλα ειμαι νεος στο iphone μετα απο χρονια σε android. 

εχω μεταφερει ολες τις φωτογραφιες μου και τα βιντεο απο το παλιο κινητο μου στο φορητο μου. εκανα προσθηκη στο icloud μου για 2ΤΒ για ενα χρονο. προσπαθω λοιπον απο το icloud στον υπολογιστη να φορτωσω φωτογραφιες και βιντεο. ομως μου παιρνει μονο τις φωτογραφιες και τα βιντεο μου λεει οτι μπορει να φορτωσει μονο jpeg. πως διαολο θα βαλω τα βιντεο μου;;

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, akaliptos_haris said:

μια ερωτηση πιθανως χαζη. αλλα ειμαι νεος στο iphone μετα απο χρονια σε android. 

εχω μεταφερει ολες τις φωτογραφιες μου και τα βιντεο απο το παλιο κινητο μου στο φορητο μου. εκανα προσθηκη στο icloud μου για 2ΤΒ για ενα χρονο. προσπαθω λοιπον απο το icloud στον υπολογιστη να φορτωσω φωτογραφιες και βιντεο. ομως μου παιρνει μονο τις φωτογραφιες και τα βιντεο μου λεει οτι μπορει να φορτωσει μονο jpeg. πως διαολο θα βαλω τα βιντεο μου;;

 

Υπάρχει και η λύση να περάσεις από το iTunes ότι χρειάζεσαι απευθείας μέσα στην μνήμη της συσκευής χωρίς την ανάγκη iCloud 

βέβαια δεν ξέρω ποσά είναι αυτά που θέλεις να περάσεις και εάν τα χωράει η συσκευή σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, akaliptos_haris said:

εκει ειναι το θεμα. οτι δεν θα χωρεσουν. για αυτο εκανα και το icloud

 

Μια φορά που προσπάθησα να ανεβάσω τα δικά μου στο iCloud νομίζω κανονικά έπαιρνε τα βίντεο αλλά με την γραμμή που έχω ήθελε σίγουρα πάνω από μια εβδομάδα και το σταμάτησα 

απο τότε παίρνω 256gb συσκευή να τα έχω όλα μέσα χωρίς ανάγκη για iCloud και φυσικά και το ανάλογο τίμημα κάθε μήνα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ας πει και καποιος αλλος αν κανω εγω κατι λαθος και δεν ανεβαζει τα βιντεο στο icloud απο τον υπολογιστη. γιατι εχω ταχυτητα 100mbps και θα το εκανα σχετικα ευκολα

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, akaliptos_haris said:

ας πει και καποιος αλλος αν κανω εγω κατι λαθος και δεν ανεβαζει τα βιντεο στο icloud απο τον υπολογιστη. γιατι εχω ταχυτητα 100mbps και θα το εκανα σχετικα ευκολα

Δηλαδή κάνεις αυτό και δεν περνάνε;

Δες και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanaso77 said:

Δηλαδή κάνεις αυτό και δεν περνάνε;

Δες και εδώ.

αυτα μαλλον ειναι για πιο παλιες συσκευες....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...