Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί σαν παρακαλώ κάποιος να μου πει αν γνωρίζει πως μπορείς να στείλει φωτό ή κάποιο άλλο αρχείο στο messenger η στο Viber χωρίς μα διακόπτετε η αποστολή του αν βγω από την συνομιλία ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

στα iPhone πως λειτουργεί το do not disturb ; τι θέλω να πω.. τώρα στο android έχω μια ομάδα επαφών σαν favorites και όταν ενεργοποιω το DND μόνο από αυτές περνάνε οι κλήσεις, μηνύματα κλπ. έτσι λειτουργεί και στο iphone;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:

στα iPhone πως λειτουργεί το do not disturb ; τι θέλω να πω.. τώρα στο android έχω μια ομάδα επαφών σαν favorites και όταν ενεργοποιω το DND μόνο από αυτές περνάνε οι κλήσεις, μηνύματα κλπ. έτσι λειτουργεί και στο iphone;

Γράφει μέσα ακριβώς τι κάνει όταν το ενεργοποιεις και από που θέλεις να δέχεσαι μόνο κλήσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

στα iPhone πως λειτουργεί το do not disturb ; τι θέλω να πω.. τώρα στο android έχω μια ομάδα επαφών σαν favorites και όταν ενεργοποιω το DND μόνο από αυτές περνάνε οι κλήσεις, μηνύματα κλπ. έτσι λειτουργεί και στο iphone;

Παίξε με τις Συγκεντρώσεις. Θα σε σώσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εφαρμόζω άλλη τακτική εδώ και μήνες 

Μονιμα στο αθόρυβο 

Οταν το έχω πάνω μου σημαίνει ότι δεν με ενοχλείς 

Τις άλλες ώρες το αφήνω στο τραπέζι και την πέφτω μέσα στο δωμάτιο για ύπνο και ούτε με ενδιαφέρει τι γίνεται δεξιά αριστερά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχω την επισημη εφαρμιγη του καιρου.

Χωρις να αλλαζω τις ρυθμισεις, στο 99% του χρονου δειχνει την ωριαια προβλεψη, και σε ασχετες περιπτωσεις δειχνει των επομενων ημερων.

Πως γινεται να εχω μονιμα το 2ο;

 

 

2.jpeg

1.jpeg

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marlboro man said:

Εχω την επισημη εφαρμιγη του καιρου.

Χωρις να αλλαζω τις ρυθμισεις, στο 99% του χρονου δειχνει την ωριαια προβλεψη, και σε ασχετες περιπτωσεις δειχνει των επομενων ημερων.

Πως γινεται να εχω μονιμα το 2ο;

 

 

2.jpeg

1.jpeg

Διάλεξε μεγαλύτερο widget για να τα βλέπεις όλα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω την επισημη εφαρμιγη του καιρου.
Χωρις να αλλαζω τις ρυθμισεις, στο 99% του χρονου δειχνει την ωριαια προβλεψη, και σε ασχετες περιπτωσεις δειχνει των επομενων ημερων.
Πως γινεται να εχω μονιμα το 2ο;
 
 
2.thumb.jpeg.035ac4be7736d2012b6e7b15fc8a0083.jpeg
1.thumb.jpeg.b73688947c08b97ff463d20e0f64a4ab.jpeg

Είναι αυτόματο. Σε ανύποπτο χρόνο και σε μένα δείχνει τις επόμενες ημέρες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλά χρόνια με Android (Galaxy A70 και Α13 5G τα τελευταία που είχα) αγόρασα το 13 pro max (128-sierra blue) πρίν απο λίγες μέρες.

Δεν δυσκολεύτηκα να το σετάρω  γιατί την φιλοσοφία την ήξερα πάνω-κάτω απο το macbook pro M1που πήρα πέρισυ οπότε το icloud υπήρχε οπότε σχεδόν όλα κατέβηκαν εγκατέστησα και τις εφαρμογές που χρειάζομαι και πήγαν όλα καλά.

Η ποιότητα κατασκευής σε σχέση με τα προηγούμενα τηλέφωνα είναι εμφανής.

Επειδή είμαι καινούριος χρήστης της συγκεκριμμένης συσκευής διάβασα όλο το νήμα και ομολογώ ότι οι παρατηρήσεις και οι απορίες-απαντήσεις των μελών με βοήθησαν να κατανοήσω την φιλοσοφία της και σας ευχαριστώ γιαυτό.

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον ποιοτικό wireless charger-powerbank .

Εχω δεί πολλούς αλλά θα ήθελα την γνώμη κάποιου που ξέρει απο αυτά γιατί δεν ξέρω αν αυτοί που έχω δεί είναι αξιόπιστοι.

Link to comment
Share on other sites


Έχει επιλογή για αφαίρεση αντικειμένου; Δεν κατάφερα να τη βρω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επιλέγεις από τα Tools, το Healing
Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2023 at 9:36 ΜΜ, GSan said:

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον ποιοτικό wireless charger-powerbank.

Εγώ έχω αυτό και είμαι πολύ ικανοποιημένος!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2023 at 9:41 ΜΜ, kastorakos84 said:

Εγώ έχω αυτό και είμαι πολύ ικανοποιημένος!

Σήμερα το παρέλαβα μαζί με μία θήκη iphone magsafe (λίγο ακριβή αλλά ευθυγραμμίζεται τέλεια με το powerbank).

Thnx.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GSan said:

Σήμερα το παρέλαβα μαζί με μία θήκη iphone magsafe (λίγο ακριβή αλλά ευθυγραμμίζεται τέλεια με το powerbank).

Thnx.

Μεγεια σου φίλε μου! Να το χαρείς! Θα δεις ότι θα σε βολέψει πολύ!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα στην ομάδα . Έκανα την ενημέρωση στο iOS 17 και ήθελα να ρωτήσω το εξής . Έχει νόημα στο iPhone , μετά από μεγάλα updates όπως αυτό , να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ; Θα βοηθήσει σε κάτι ; Και επίσης . Σεταρισμα ως τελείως νέο τηλέφωνο ή με backup και restore ? Ευχαριστώ πολύ , καλές αναβαθμίσεις !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fagotistas said:

Καλησπέρα στην ομάδα . Έκανα την ενημέρωση στο iOS 17 και ήθελα να ρωτήσω το εξής . Έχει νόημα στο iPhone , μετά από μεγάλα updates όπως αυτό , να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ; Θα βοηθήσει σε κάτι ; Και επίσης . Σεταρισμα ως τελείως νέο τηλέφωνο ή με backup και restore ? Ευχαριστώ πολύ , καλές αναβαθμίσεις !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν χρειάζεται να κάνεις καμία επαναφορά! Μόνο αν σου δημιούργησε κάποιο σοβαρό πρόβλημα, αλλιώς δεν κάνεις τίποτα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για τη μπαταρία θα χρειαστεί να γίνουν κάποιοι κύκλοι φόρτισης για να βγουν σωστά συμπεράσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μετα την τελευταία αναβάθμιση δεν μου εμφανιζει κανενα διαλογο στο messenger. Λεει οτι και καλα αν υπαρξει νεος διαλογος θα τ δειξει αλλα ακομα και αν ερχεται μηνυμα δεν το εμφανίζει. Έχει τυχει σε καποιον;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akaliptos_haris said:

Παιδια μετα την τελευταία αναβάθμιση δεν μου εμφανιζει κανενα διαλογο στο messenger. Λεει οτι και καλα αν υπαρξει νεος διαλογος θα τ δειξει αλλα ακομα και αν ερχεται μηνυμα δεν το εμφανίζει. Έχει τυχει σε καποιον;;

Εμένα μια χαρά είναι. Έχεις κάνει update την εφαρμογή; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. 
Παρατηρώ απ όταν έκανα το iOS 17 πως η οθόνη μου κάνει νερά με τον ρυθμό ανανέωσης. Πλαι πλαι με άλλο iPhone 13 Pro Max το δικό μου φαινεται λιγοτερο ομαλό. 
Δεν μιλαω για συγκεκριμένη εφαρμογή. Γίνεται ιδιαίτερα εως ενοχλητικά αντιληπτό όταν ξεκλειδώνω το κινητό και κάνει αυτό το εφέ με τα εικονίδια των εφαρμογών, όταν κατεβάζω το κέντρο ειδοποιήσεων και στο multitasking. Δεν χρησιμοποιώ εξοικονόμηση ενέργειας που μειώνει ούτως η άλλως τα καρέ. 
 

Συμβαινει σε κανέναν άλλο; Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; 
(Πληροφοριακά το κινητό είναι αγορασμένο Μαρτιο 2022 και έχει υγεια μπαταρίας 92%.) 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Παιδια καλησπέρα. 
Παρατηρώ απ όταν έκανα το iOS 17 πως η οθόνη μου κάνει νερά με τον ρυθμό ανανέωσης. Πλαι πλαι με άλλο iPhone 13 Pro Max το δικό μου φαινεται λιγοτερο ομαλό. 
Δεν μιλαω για συγκεκριμένη εφαρμογή. Γίνεται ιδιαίτερα εως ενοχλητικά αντιληπτό όταν ξεκλειδώνω το κινητό και κάνει αυτό το εφέ με τα εικονίδια των εφαρμογών, όταν κατεβάζω το κέντρο ειδοποιήσεων και στο multitasking. Δεν χρησιμοποιώ εξοικονόμηση ενέργειας που μειώνει ούτως η άλλως τα καρέ. 
 

Συμβαινει σε κανέναν άλλο; Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; 
(Πληροφοριακά το κινητό είναι αγορασμένο Μαρτιο 2022 και έχει υγεια μπαταρίας 92%.) 

Το είπες και μόνος από όταν έκανες αναβάθμιση σε iOS 17

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Tasos19s said:

Το είπες και μόνος από όταν έκανες αναβάθμιση σε iOS 17

Ε και τι σημαίνει αυτό; Δηλαδή ο φιλος μου πώς δεν ειχε πρόβλημα; 
Έφτιαξε πάντως, πάτησα το κουμπί αύξησης, το κουμπί μείωσης (έντασης) και παρατεταμένα το πλαϊνό μέχρι να κλείσει. 
 

Πριν το κάνω αυτό έκανε ενοχλητικά σπασίματα η οθόνη. Χειρότερα από 60Hz ήταν. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos.k2 said:

Ε και τι σημαίνει αυτό; Δηλαδή ο φιλος μου πώς δεν ειχε πρόβλημα; 
Έφτιαξε πάντως, πάτησα το κουμπί αύξησης, το κουμπί μείωσης (έντασης) και παρατεταμένα το πλαϊνό μέχρι να κλείσει. 
 

Πριν το κάνω αυτό έκανε ενοχλητικά σπασίματα η οθόνη. Χειρότερα από 60Hz ήταν. 

Κάποια bug δεν εμφανίζονται σε όλες τις συσκευές 

Δημιουργουνται από πολλούς συνδυασμούς πραγμάτων όποτε δεν εξαρτάται από το εάν εμφανίστηκε σε εσένα ή στον δίπλα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...