Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, nk_46 said:

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κάποιος κανένα κόλπο στο Viber και όταν έρχεται μήνυμα να μην φαίνεται ο αποστολέας όπως στις άλλες εφαρμογές. emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παίξε με τις ρυθμίσεις 

Ρυθμίσεις - Γνωστόποιησεις - στιλ γνωστοποιησεων- viber - εμφάνιση οθόνης κλειδώματος 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, nk_46 said:

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κάποιος κανένα κόλπο στο Viber και όταν έρχεται μήνυμα να μην φαίνεται ο αποστολέας όπως στις άλλες εφαρμογές. emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γκομενοδουλειά παίζει;🤣

Για να μην φαίνεται ο αποστολέας και το μήνυμα πρέπει να είναι κλειδωμένο από όσο ξέρω...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το κολπο για τα αλλα; 

Τα αλλά δεν έχουν κόλπο. Αποκρύπτουν τον αποστολέα αν στην Προεπισκόπηση βάλω την ρύθμιση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Παίξε με τις ρυθμίσεις 
Ρυθμίσεις - Γνωστόποιησεις - στιλ γνωστοποιησεων- viber - εμφάνιση οθόνης κλειδώματος 

Εχω δοκιμάσει όλους του συνδυασμούς και τίποτα! 🫤


Sent from my iPhone using Tapatalk
Γκομενοδουλειά παίζει;
Για να μην φαίνεται ο αποστολέας και το μήνυμα πρέπει να είναι κλειδωμένο από όσο ξέρω...

Όχι όχι περίεργοι συνάδελφοι παίζουν.
Φάσεις του στυλ: Να γυρνάω από τουαλέτα και να μου λέει χτύπησε το κινητό και σου έστειλε μήνυμα ο τάδε. Και τον ρωτάω που το ξέρεις το όνομα; Ε ασυναίσθητα το ειδα όταν ακούστηκε η ειδοποίηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο εβδομάδες δεν μου ανοίγουν τα link που μου στέλνουν στο viber. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο ; Να είναι άραγε θέμα της εφαρμογής ή του iOS;

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά σε όλους! Με το 13 pro max, έχω να πάρω ενημέρωση σε εφαρμογή του App store πολύ καιρό. Παλιά κάθε λίγο και λιγάκι ερχόταν ενημέρωση ή έβλεπα πως κάποιες εφαρμογές είχαν ενημερωθεί αυτόματα. Ψάχνοντας μία μία τις εφαρμογές, βρήκα κάποιες που ήταν διαθέσιμη ενημέρωση από μέρες και την έκανα.Έχω δοκιμάσει και αυτόματη ενημέρωση και χειρικίνητη. Τίποτα. Ακόμα το πρόβλημα που μπαίνοντας σπίτι όχι μόνο δεν συνδέεται πια το wifi (εννοείται πως έχει επιλεγεί αυτόματη σύνδεση), αλλά ενεργοποιώντας το wifi πάλι πρέπει να επιλέξω χειροκίνητα το δίκτυο του σπιτιού από τα διαθέσιμα. Έχω κάνει factory reset και πολλά restart, εκεί όμως τα προβλήματα. Ο μόνος είμαι; Όλα αυτά με την 16.2 φυσικά. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, spyrdano said:

Καλή χρονιά σε όλους! Με το 13 pro max, έχω να πάρω ενημέρωση σε εφαρμογή του App store πολύ καιρό. Παλιά κάθε λίγο και λιγάκι ερχόταν ενημέρωση ή έβλεπα πως κάποιες εφαρμογές είχαν ενημερωθεί αυτόματα. Ψάχνοντας μία μία τις εφαρμογές, βρήκα κάποιες που ήταν διαθέσιμη ενημέρωση από μέρες και την έκανα.Έχω δοκιμάσει και αυτόματη ενημέρωση και χειρικίνητη. Τίποτα. Ακόμα το πρόβλημα που μπαίνοντας σπίτι όχι μόνο δεν συνδέεται πια το wifi (εννοείται πως έχει επιλεγεί αυτόματη σύνδεση), αλλά ενεργοποιώντας το wifi πάλι πρέπει να επιλέξω χειροκίνητα το δίκτυο του σπιτιού από τα διαθέσιμα. Έχω κάνει factory reset και πολλά restart, εκεί όμως τα προβλήματα. Ο μόνος είμαι; Όλα αυτά με την 16.2 φυσικά. 

Αν έχεις κάνει  factory reset και  πάλι δεν συνδέεται στο router ίσως είναι θέμα του router. Δοκίμασε να κάνεις στο router reset. Όσον αφορά τις ενημερώσεις, κράτα πατημένο το εικονίδιο του store. Όταν σου βγάλει το μενού πάτα ενημερώσεις και στην οθόνη που σε πάει κάνε swipe down ώστε να ψάξει για ενημερώσεις. Δεν σου βγάζει κάτι εκεί; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, spyrdano said:

Καλή χρονιά σε όλους! Με το 13 pro max, έχω να πάρω ενημέρωση σε εφαρμογή του App store πολύ καιρό. Παλιά κάθε λίγο και λιγάκι ερχόταν ενημέρωση ή έβλεπα πως κάποιες εφαρμογές είχαν ενημερωθεί αυτόματα. Ψάχνοντας μία μία τις εφαρμογές, βρήκα κάποιες που ήταν διαθέσιμη ενημέρωση από μέρες και την έκανα.Έχω δοκιμάσει και αυτόματη ενημέρωση και χειρικίνητη. Τίποτα. Ακόμα το πρόβλημα που μπαίνοντας σπίτι όχι μόνο δεν συνδέεται πια το wifi (εννοείται πως έχει επιλεγεί αυτόματη σύνδεση), αλλά ενεργοποιώντας το wifi πάλι πρέπει να επιλέξω χειροκίνητα το δίκτυο του σπιτιού από τα διαθέσιμα. Έχω κάνει factory reset και πολλά restart, εκεί όμως τα προβλήματα. Ο μόνος είμαι; Όλα αυτά με την 16.2 φυσικά. 

Σε άλλα router εκτός του σπιτιού σου, αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, koutsis said:

Αν έχεις κάνει  factory reset και  πάλι δεν συνδέεται στο router ίσως είναι θέμα του router. Δοκίμασε να κάνεις στο router reset. Όσον αφορά τις ενημερώσεις, κράτα πατημένο το εικονίδιο του store. Όταν σου βγάλει το μενού πάτα ενημερώσεις και στην οθόνη που σε πάει κάνε swipe down ώστε να ψάξει για ενημερώσεις. Δεν σου βγάζει κάτι εκεί; 

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο router θα κάνω restart αργότερα, αν και στο μεταξύ έχει γίνει restart πριν μέρες λόγω διακοπής ρεύματος. Θα κάνω πάλι. Σε ό,τι αφορά το App store, πολλές φορές έχω μπει στον λογαριαμό (διαφορετικά, πατώντας αφού μπω στο App srore το εικονίδιο πάνω δεξιά) και δεν έχει εμφανίσει καμιά απολύτως εφαρμογή προς ενημέρωση ή ενημερωμένη εδώ και πολύ καιρό, σε αντίθεση με παλιά. Δε νομίζω να υπάξει λύση πριν την 16.3.

5 minutes ago, athanaso77 said:

Σε άλλα router εκτός του σπιτιού σου, αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα;

Δεν έχω δοκιμάσει. Δεν έχω αποθηκευμένο άλλο ρούτερ με αυτόματη σύνδεση. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 minutes ago, spyrdano said:

Δεν έχω δοκιμάσει. Δεν έχω αποθηκευμένο άλλο ρούτερ με αυτόματη σύνδεση. 

Θα πρέπει να βρεις και να δοκιμάσεις για να δεις αν φταίει το δικό σου το router ή η συσκευή.

Μετά το factory reset στη συσκευή σου, έκανες set up as new;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, athanaso77 said:

Μετά το factory reset στη συσκευή σου, έκανες set up as new;

Εννοείται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δοκίμασε ένα reset στο router και μετά reset network settings στη συσκευή σου για να συνδεθείς εκ νέου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις δεν γίνονται άμεσα όταν είναι αυτόματη η ενημέρωση αυτών 

Μπορεί εμείς να τις βλέπουμε χειροκίνητα αλλά στο αυτόματο γίνονται μετά από κάποιες μέρες 

Οσο για τα προβλήματα του Wi-Fi αν δεν μπεις σε άλλο δίκτυο να δεις τι συμβαίνει σε εκείνο δεν μπορείς να καταλάβεις εάν φταίει το δίκτυο σου ή το κινητό σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω… Το wifi το κλείνετε ποτέ ή όχι; Εγώ το κλείνω όταν είμαι έξω για εξοικονόμιση μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spyrdano said:

Να ρωτήσω… Το wifi το κλείνετε ποτέ ή όχι; Εγώ το κλείνω όταν είμαι έξω για εξοικονόμιση μπαταρίας. 

Όχι δεν χρειάζεται να το κλείνεις ποτέ 

Η οθόνη καίει το 80% της μπαταρίας σου. Από τα αλλά δεν κερδίζεις τίποτα απλά μπαίνεις σε παραπάνω φασαρια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
27 minutes ago, spyrdano said:

Να ρωτήσω… Το wifi το κλείνετε ποτέ ή όχι; Εγώ το κλείνω όταν είμαι έξω για εξοικονόμιση μπαταρίας. 

Μη το κλείνεις, δεν κερδίζεις κάτι. Άσε τη συσκευή να τα διαχειριστεί αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanaso77 said:

Μη το κλείνεις, δεν κερδίζεις κάτι. Άσε τη συσκευή να τα διαχειριστεί αυτά.

Με ανοικτό μόνιμα το WiFi, ναι συνδέεται αμέσως. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, spyrdano said:

Με ανοικτό μόνιμα το WiFi, ναι συνδέεται αμέσως. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Γιατί δεν μας είπες ότι κλείνεις το WiFi και παιδευομαστε τόση ώρα; 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, koutsis said:

Γιατί δεν μας είπες ότι κλείνεις το WiFi και παιδευομαστε τόση ώρα; 😉

Δεν κατάλαβες. Και παλιά το έκλεινα αλλά με το που το ενεργοποιούσα μπαίνοντας στο σπίτι συνδεόταν μόνο του. Τώρα κάθεται και ανιχνεύει επ’ αόριστον. Αν δεν επιλέξω χειροκίνητα, δεν…

8 minutes ago, spyrdano said:

Δεν κατάλαβες. Και παλιά το έκλεινα αλλά με το που το ενεργοποιούσα μπαίνοντας στο σπίτι συνδεόταν μόνο του. Τώρα κάθεται και ανιχνεύει επ’ αόριστον. Αν δεν επιλέξω χειροκίνητα, δεν…

Και κάτι άλλο. Στο σπίτι υπάρχει ένα 12 και ένα 13. Και τα δύο με 16.2. Δεν αντιμετωπίζουν το πρόβλημα αλλά ούτε και αυτό που περιέγραψα πριν με τις εμημερώσεις των εφαρμογών. Τέλος πάντων. Σε αναμονή της 16.3…

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πιθανότατα όμως να μην κάνουν αυτό που κάνεις και εσύ με το άνοιξε κλείσε το Wi-Fi συνέχεια.

Αυτό με τις ενημερώσεις των εφαρμογών δεν είναι τόσο ασυνήθιστο πρόβλημα στο iOS. Αν ψάξεις στο internet θα δεις αρκετές σελίδες που προτείνουν διάφορα workarounds.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Πιθανότατα όμως να μην κάνουν αυτό που κάνεις και εσύ με το άνοιξε κλείσε το Wi-Fi συνέχεια.

Αυτό με τις ενημερώσεις των εφαρμογών δεν είναι τόσο ασυνήθιστο πρόβλημα στο iOS. Αν ψάξεις στο internet θα δεις αρκετές σελίδες που προτείνουν διάφορα workarounds.

Με επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και αποσύνδεση και επανασύνδεση στον λογαριασμό App store λύθηκε το πρόβλημα με τις ενημερώσεις. Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα κ καλή χρόνια να έχουμε! 
Ανακάλυψα κάτι περίεργο, ευχάριστα περίεργο κ θέλω τη γνώμη σας. 
Παρατηρούσα με την ίδια χρήση η μπαταρία του 13 pro max καθώς κ του απλού 12 να τελειώνει γρηγορότερα τελευταία. Όχι κάτι δραματικό αλλά ήταν αισθητό. Κάπου διάβασα κ δυστυχώς δεν βρίσκω τον σύνδεσμο το παρακάτω : να κλείσουμε εντελώς το optimised battery , απενεργοποίηση του κινητού , ενεργοποίηση του κινητού κ μετά ξανά ενεργοποίηση του optimised battery. Το έκανα κ η μπαταρία ξαναγύρισε στα παλιά επίπεδα. 
Γιατί άραγε ; Δείτε το 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 3:56 ΜΜ, athanaso77 said:

Πιθανότατα όμως να μην κάνουν αυτό που κάνεις και εσύ με το άνοιξε κλείσε το Wi-Fi συνέχεια.

Αυτό με τις ενημερώσεις των εφαρμογών δεν είναι τόσο ασυνήθιστο πρόβλημα στο iOS. Αν ψάξεις στο internet θα δεις αρκετές σελίδες που προτείνουν διάφορα workarounds.

Aυτο που αναφερει ο φιλος με το προβλημα συνδεσης στο wifi ειναι ενα πασιγνωστο προβλημα απο τη 16.1 και μετα. Εαν κανει κανεις μια γρηγορη αναζητηση στο google η στα πιο γνωστα  iPhone-iOS forums ή ακόμα και στο reddit δε θα αργησει να το καταλαβει. Ελπιζουμε η apple να το λυσει αυτο μαζι με τοσα αλλα εκνευριστικα bugs σε καποια επομενη εκδοση...

Freya
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 9:37 ΠΜ, BOST said:

Καλημέρα στην παρέα κ καλή χρόνια να έχουμε! 
Ανακάλυψα κάτι περίεργο, ευχάριστα περίεργο κ θέλω τη γνώμη σας. 
Παρατηρούσα με την ίδια χρήση η μπαταρία του 13 pro max καθώς κ του απλού 12 να τελειώνει γρηγορότερα τελευταία. Όχι κάτι δραματικό αλλά ήταν αισθητό. Κάπου διάβασα κ δυστυχώς δεν βρίσκω τον σύνδεσμο το παρακάτω : να κλείσουμε εντελώς το optimised battery , απενεργοποίηση του κινητού , ενεργοποίηση του κινητού κ μετά ξανά ενεργοποίηση του optimised battery. Το έκανα κ η μπαταρία ξαναγύρισε στα παλιά επίπεδα. 
Γιατί άραγε ; Δείτε το 

Ισχύει τελικά ή μούφα η είδηση?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vtag said:

Ισχύει τελικά ή μούφα η είδηση?

Εγώ περιέργως είδα βελτίωση ! Δοκιμάστε το κ αναφέρετε βελτίωση, εύκολη διαδικασία είναι 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, vtag said:

Ισχύει τελικά ή μούφα η είδηση?

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα και να το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...