Jump to content

iPhone 13


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

51 minutes ago, manolog3 said:

Εγω αυτο που παρατηρησα απο την 17αρα εκδοση και μετα ειναι πως οταν κουμπωνω τον φορτιστη, ενω ειναι κλειστη η οθονη, δεν εμφανιζει το wallpaper στην οθονη κλειδωματας αλλα ενα τελειως μαυρο φοντο. Κλεινοντας την οθονη και ξανανοιγοντας τη το δειχνει κανονικα.

Bug

Εν αναμονή σε νέες ενημερώσεις που διορθώνουν προβλήματα τέτοια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγω αυτο σκεφτομαι απλως επειδη το κανει απο την αρχικη 17 και δεν εχει στρωσει με ολες τις αναβαθμισεις...

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, manolog3 said:

Και εγω αυτο σκεφτομαι απλως επειδη το κανει απο την αρχικη 17 και δεν εχει στρωσει με ολες τις αναβαθμισεις...

Δοκίμασες force restart. Εάν όχι , κάνε μια προσπάθεια. 

IMG_2580.jpeg

3 minutes ago, athanaso77 said:

Με τόσα θέματα που έχει βγάλει η 17, μακάρι τα bugs που έχει βγάλει να ήταν τέτοια!

Επειδή είμαι στο iOS  μόνο 1,5 χρόνια, αναρωτιέμαι εάν και σε παλαιότερα major updates υπήρχαν τόσα και μεγάλα bugs ; 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, panoszavra said:

Επειδή είμαι στο iOS  μόνο 1,5 χρόνια, αναρωτιέμαι εάν και σε παλαιότερα major updates υπήρχαν τόσα και μεγάλα bugs ; 

Κάθε χρόνο και χειρότερα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, athanaso77 said:

Κάθε χρόνο και χειρότερα...

Και γώ που σαν αθώο και ανυποψίαστο παιδαρέλι (45 ετών) είπα να αφήσω το Android  για μια bug free εμπειρία στον κόσμο του iOS. ☹️ 

Πάντως για να είμαι αντικειμενικός το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο  τα bugs μιας και δεν μου έχουν παρουσιαστεί ιδιαίτερα, αλλά κάποιες ελλείψεις / διαφοροποιήσεις σε κάποιες βασικές εφαρμογές που τις κάνουν λιγότερο λειτουργικές για τις δικές μου ανάγκες. 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, panoszavra said:

Και γώ που σαν αθώο και ανυποψίαστο παιδαρέλι (45 ετών) είπα να αφήσω το Android  για μια bug free εμπειρία στον κόσμο του iOS.  🥺

Παλιά αυτά... από τότε που άρχισε η εταιρία να αυξάνει τον αριθμό των συσκευών που βγάζει κάθε χρόνο, αναλόγως έχει αυξηθεί και η εμφάνιση των προβλημάτων στο λειτουργικό. To fragmentation δηλαδή που ήταν "προνόμιο" του Android, υπάρχει πλέον κανονικά και στο iOS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2023 at 8:42 ΠΜ, manolog3 said:

Περασε κανεις την 17αρα; Ειχαμε τιποτα τραγικο;

Μία χαρά είναι, τι τραγικό να έχουμε; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panoszavra said:

Δοκίμασες force restart. Εάν όχι , κάνε μια προσπάθεια. 

IMG_2580.jpeg

Επειδή είμαι στο iOS  μόνο 1,5 χρόνια, αναρωτιέμαι εάν και σε παλαιότερα major updates υπήρχαν τόσα και μεγάλα bugs ; 

Στο force restart  χάνονται  αρχεία ρυθμίσεις η κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mol said:

Στο force restart  χάνονται  αρχεία ρυθμίσεις η κάτι άλλο?

Όχι επανεκκίνηση κάνει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2023 at 12:00 ΜΜ, manolog3 said:

Εγω αυτο που παρατηρησα απο την 17αρα εκδοση και μετα ειναι πως οταν κουμπωνω τον φορτιστη, ενω ειναι κλειστη η οθονη, δεν εμφανιζει το wallpaper στην οθονη κλειδωματας αλλα ενα τελειως μαυρο φοντο. Κλεινοντας την οθονη και ξανανοιγοντας τη το δειχνει κανονικα.

Μπορεί να είναι και βλακεία αυτό που θα πω, αλλά μήπως είναι το standby mode (https://support.apple.com/guide/iphone/use-standby-iph878d77632/ios) που απλώς έχει ρυθμιστεί να δείχνει εικόνες από το library αλλά επειδή δεν το έχεις ξεκλείδωτο σου δείχνει αυτό το μαύρο φόντο ; 
 

(Για πήγαινε να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις) 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ εκεί που πέρναγα δύο μέρες με την μπαταρία,από την αναβάθμιση σε 17,1,1 τελειώνει απίστευτα γρήγορα...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου apple συσκευή. Μεταχειρισμένο iPhone 13 στα 520. Ποια η γνώμη σας; Προέρχομαι από poco x3. Θα δω διαφορά; Γενικά το 13 "στέκεται" ακόμα και σήμερα; Ποια είναι τα μεγαλύτερα του μειονεκτήματα;

Edited by camp3on
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, camp3on said:

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου apple συσκευή. Μεταχειρισμένο iPhone 13 στα 520. Ποια η γνώμη σας; Προέρχομαι από poco x3. Θα δω διαφορά; Γενικά το 13 "στέκεται" ακόμα και σήμερα; Ποια είναι τα μεγαλύτερα του μειονεκτήματα;

Διαφορά σε τι εννοείς;  το 13 το έχει η γυναίκα μου και είναι μια χαρά σε όλα. Το μόνο που με χαλάει εμένα ειναι ότι δεν έχει 120hz οθόνη.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, camp3on said:

Γενικά το 13 "στέκεται" ακόμα και σήμερα;

Μια χαρά "στέκεται" ακόμα και σήμερα. 

9 ώρες πριν, camp3on said:

Ποια είναι τα μεγαλύτερα του μειονεκτήματα;

Μειονεκτήματα εξαρτάται με ποια συσκευή θέλεις να τη συγκρίνεις. Προβλήματα δεν έχει παρουσιάσει. Ωστόσο, ψάξε λίγο στο internet για να δεις αν σου ταιριάζει το iOS το οποίο έχει διαφορετική φιλοσοφία από το Android που έχεις συνηθίσει τόσο καιρό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατηρείτε προβλήματα με την cosmote? 
Έχει κάνα 2 μήνες σε οποία πόλη και αν είμαι, πάω να πάρω τηλέφωνο και μετά από κάποια δευτερόλεπτα κλείνει η γραμμή 

Και να με πάρουν πάλι τα ίδια 

Μερικες φορές μιλάω μιλάω δεν ακούω ούτε με ακούν 

Τι συμβαίνει μήπως γνωρίζει κανείς; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, camp3on said:

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου apple συσκευή. Μεταχειρισμένο iPhone 13 στα 520. Ποια η γνώμη σας; Προέρχομαι από poco x3. Θα δω διαφορά; Γενικά το 13 "στέκεται" ακόμα και σήμερα; Ποια είναι τα μεγαλύτερα του μειονεκτήματα;

δωσε κανα 50€ παραπάνω και παρε το 13 pro

17 minutes ago, Tasos19s said:

Ρε παιδιά παρατηρείτε προβλήματα με την cosmote? 
Έχει κάνα 2 μήνες σε οποία πόλη και αν είμαι, πάω να πάρω τηλέφωνο και μετά από κάποια δευτερόλεπτα κλείνει η γραμμή 

Και να με πάρουν πάλι τα ίδια 

Μερικες φορές μιλάω μιλάω δεν ακούω ούτε με ακούν 

Τι συμβαίνει μήπως γνωρίζει κανείς; 

θα συμφωνησω...κυριως με ατομα που δεν εχουν σημα και χρησιμοποιουν wifi calling...μου το κανει με 2 ατομα συνεχεια που εχουν iphone και αυτοι και χρησιμοποιουν wifi calling

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, arxontas2323 said:

δωσε κανα 50€ παραπάνω και παρε το 13 pro

Δύσκολο να βρεις αξιοπρεπές Pro με 50 ευρώ παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, arxontas2323 said:

δωσε κανα 50€ παραπάνω και παρε το 13 pro

 

50€ παραπάνω το pro απο το απλό? που το είδες αυτο? βάλε 200-250€ καλύτερα...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, arxontas2323 said:

δωσε κανα 50€ παραπάνω και παρε το 13 pro

θα συμφωνησω...κυριως με ατομα που δεν εχουν σημα και χρησιμοποιουν wifi calling...μου το κανει με 2 ατομα συνεχεια που εχουν iphone και αυτοι και χρησιμοποιουν wifi calling

Κάτσε να σκεφτώ 

Υπήρχε αυτό το πρόβλημα παλαιότερα ναι θυμάμαι 

Σπιτι μου το κάνει πολύ, όντως δεν έχω καλό σήμα και έχω Wi-Fi calling 

Και στην δουλειά που πάλι έχω Wi-Fi calling και το σήμα είναι κακό 

Στο δρόμο με δεδομένα δεν θυμάμαι αν έχω αυτό το πρόβλημα 

Θα το παρατηρήσω 

Δεν έχει και πολύ σχέση μόνο με τις apple συσκευές γιατί και φίλος σε άλλη πόλη με Samsung συσκευή τα ίδια μου λέει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, athanaso77 said:

Δύσκολο να βρεις αξιοπρεπές Pro με 50 ευρώ παραπάνω.

ας βαλει 80€ παραπανω ή 100...θα παρει πολυ καλυτερο κινητο σε οθονη και καμερα!!

10 minutes ago, koutsis said:

50€ παραπάνω το pro απο το απλό? που το είδες αυτο? βάλε 200-250€ καλύτερα...

770 για 13 pro;;; 600 με 650 τα πουλανε...και δεν ξερουμε σε τι κατασταση ειναι το 13αρι που θελει να παρει...

5 minutes ago, Tasos19s said:

Κάτσε να σκεφτώ 

Υπήρχε αυτό το πρόβλημα παλαιότερα ναι θυμάμαι 

Σπιτι μου το κάνει πολύ, όντως δεν έχω καλό σήμα και έχω Wi-Fi calling 

Και στην δουλειά που πάλι έχω Wi-Fi calling και το σήμα είναι κακό 

Στο δρόμο με δεδομένα δεν θυμάμαι αν έχω αυτό το πρόβλημα 

Θα το παρατηρήσω 

Δεν έχει και πολύ σχέση μόνο με τις apple συσκευές γιατί και φίλος σε άλλη πόλη με Samsung συσκευή τα ίδια μου λέει 

μου το εχει κανει και με 2 πελατες αλλα δεν τους ρωτησα τι κινητο εχουν...αλλα με 2 ατομα που μιλαω πολυ συχνα και ξερω οτι μου το κανει εχουν apple και γι αυτο το ανεφερα!!και οι 2 κοσμοτε και μαλιστα καρτοκινητο αν αυτο παιζει ρολο!!

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

ας βαλει 80€ παραπανω ή 100...θα παρει πολυ καλυτερο κινητο σε οθονη και καμερα!!

770 για 13 pro;;; 600 με 650 τα πουλανε...και δεν ξερουμε σε τι κατασταση ειναι το 13αρι που θελει να παρει...

μου το εχει κανει και με 2 πελατες αλλα δεν τους ρωτησα τι κινητο εχουν...αλλα με 2 ατομα που μιλαω πολυ συχνα και ξερω οτι μου το κανει εχουν apple και γι αυτο το ανεφερα!!και οι 2 κοσμοτε και μαλιστα καρτοκινητο αν αυτο παιζει ρολο!!

Δεν έχει σχέση με το καρτοκινητο η το συμβόλαιο γιατί είχα και τα 2 αυτό το διάστημα 

Κατι άλλο παίζει ρόλο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να εντοπίζω το πρόβλημα με τις συνεχόμενες προβληματικές κλήσεις 

Μολις είμαι συνδεμένος σε Wi-Fi calling κάτι συμβαίνει 

Αν κλείσω το Wi-Fi κάνω κλήσεις κανονικά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2024 at 10:13 ΠΜ, arxontas2323 said:

δωσε κανα 50€ παραπάνω και παρε το 13 pro

θα συμφωνησω...κυριως με ατομα που δεν εχουν σημα και χρησιμοποιουν wifi calling...μου το κανει με 2 ατομα συνεχεια που εχουν iphone και αυτοι και χρησιμοποιουν wifi calling

 

On 10/1/2024 at 10:39 ΠΜ, arxontas2323 said:

ας βαλει 80€ παραπανω ή 100...θα παρει πολυ καλυτερο κινητο σε οθονη και καμερα!!

770 για 13 pro;;; 600 με 650 τα πουλανε...και δεν ξερουμε σε τι κατασταση ειναι το 13αρι που θελει να παρει...

μου το εχει κανει και με 2 πελατες αλλα δεν τους ρωτησα τι κινητο εχουν...αλλα με 2 ατομα που μιλαω πολυ συχνα και ξερω οτι μου το κανει εχουν apple και γι αυτο το ανεφερα!!και οι 2 κοσμοτε και μαλιστα καρτοκινητο αν αυτο παιζει ρολο!!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το 13 που θα πάρω είναι από φίλο μου που μένει στην Γερμανία, οπότε είναι έμπιστο. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα συνηθίσω το ios. Η αλήθεια είναι ότι μου έχει λείψει ένα κινητό με νόρμαλ βάρος και μέγεθος. Ξέρετε αν θα έχω θέμα με το δίκτυο στην Ελλάδα; Ρωτάω γιατί όπως είπα και πριν θα το φέρω από Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...