Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερίζω και εγώ την όμορφη κοινότητα.

Έχει ραγίσει η οθόνη του κινητού κάτω δεξιά.

 Η συσκευή βρίσκεται εντός εγγύησης, αγορασμένο τον Οκτώβρη του 2022.

 

Ξέρετε περίπου ποιό είναι το εκτιμώμενο κόστος της οθόνης?

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, rebelos2019 said:

Καλησπερίζω και εγώ την όμορφη κοινότητα.

Έχει ραγίσει η οθόνη του κινητού κάτω δεξιά.

 Η συσκευή βρίσκεται εντός εγγύησης, αγορασμένο τον Οκτώβρη του 2022.

 

Ξέρετε περίπου ποιό είναι το εκτιμώμενο κόστος της οθόνης?

Σας ευχαριστώ πολύ

Πριν ενάμισι χρόνο 115 ευρώ στη smartec, οθόνη και μπαταρία μαζί. 

Καλό είναι να τους τηλεφωνήσεις και να σου πουν τιμή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, klgrpls said:

Πριν ενάμισι χρόνο 115 ευρώ στη smartec, οθόνη και μπαταρία μαζί. 

Καλό είναι να τους τηλεφωνήσεις και να σου πουν τιμή.

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το GoodLock πλέον διαθέσιμο στο Galaxy Store για Ελλάδα και το κινητό μας. Φοβερή εφαρμογή παραμετροποίησης. 

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Andrgry said:

Καλησπέρα, το GoodLock πλέον διαθέσιμο στο Galaxy Store για Ελλάδα και το κινητό μας. Φοβερή εφαρμογή παραμετροποίησης. 

Επιτέλους ήρθε,μολις το κατέβασα,ειχα το nicelock...απο οταν είχα a50 το περίμενα,να σαι καλά που μας ειδοποιησες

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, george_21 said:

Τι,ακριβώς είναι αυτή η εφαρμογή?

https://youtu.be/YlgSsDUh-cA?si=FZp-85JSZCCxQike

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την ενημέρωση του Αυγούστου στο Α52s5g τα nfc, bluetooth, wifi κτλ ΔΕΝ εμφανίζονται στη γραμμή κατάστασης πλέον. Χρησιμοποιώντας ηλεκτρονικό πορτοφόλι αυτό είναι σημαντικό πρόβλημα.Έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά τίποτα! Έχουμε κανένα νέο για την ενημέρωση Σεπτεμβρίου; Θα ασχοληθεί η Samsung καθόλου με αυτό ή "άστο και βλέπουμε"; Τέλος αν πάω το κινητό στην Smartech λύνουν τέτοια θέματα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, basil1972 said:

Καλησπέρα. Μετά την ενημέρωση του Αυγούστου στο Α52s5g τα nfc, bluetooth, wifi κτλ ΔΕΝ εμφανίζονται στη γραμμή κατάστασης πλέον. Χρησιμοποιώντας ηλεκτρονικό πορτοφόλι αυτό είναι σημαντικό πρόβλημα.Έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά τίποτα! Έχουμε κανένα νέο για την ενημέρωση Σεπτεμβρίου; Θα ασχοληθεί η Samsung καθόλου με αυτό ή "άστο και βλέπουμε"; Τέλος αν πάω το κινητό στην Smartech λύνουν τέτοια θέματα;

Ευχαριστώ!

Δέν εμφανίζοντε όταν απλά είσαι στην αρχική οθόνη...Άν όμως κατεβάσεις την κουρτίνα ειδοποιήσεων υπάρχουν κανονικά εάν είναι ενεργοποιημένα..Αυτό θα το έχουν κάνει σκόπιμα για να μην γεμίζει όλη η μπάρα άσκοπα αφού αυτά πιάνοντε δευτερεύοντος σημασίας ειδοποιήσεις άν σκεφτείς οτι ήδη μόνιμα είναι το σήμα,το ποσοστό μπαταρίας,το VoLTE και η ώρα στα αριστερά μαζί με το ξυπνητήρι που βάζουν πολλοί..Άν βάζανε και αυτά που αναφέρεις να φένοντε μόνιμα θα ήταν γεμάτη όλη η μπάρα..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nikos_96 said:

Δέν εμφανίζοντε όταν απλά είσαι στην αρχική οθόνη...Άν όμως κατεβάσεις την κουρτίνα ειδοποιήσεων υπάρχουν κανονικά εάν είναι ενεργοποιημένα..Αυτό θα το έχουν κάνει σκόπιμα για να μην γεμίζει όλη η μπάρα άσκοπα αφού αυτά πιάνοντε δευτερεύοντος σημασίας ειδοποιήσεις άν σκεφτείς οτι ήδη μόνιμα είναι το σήμα,το ποσοστό μπαταρίας,το VoLTE και η ώρα στα αριστερά μαζί με το ξυπνητήρι που βάζουν πολλοί..Άν βάζανε και αυτά που αναφέρεις να φένοντε μόνιμα θα ήταν γεμάτη όλη η μπάρα..

Σε μένα όλα κανονικά εμφανίζονται πάνω στη μπάρα, χωρίς ξυπνητήρι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν επικοινωνίας με την Samsung μου αναφέρθηκε πως κανονικά πρέπει να παρουσιάζονται όπως πριν. Αν δεν παρουσιάζονται αυτό είναι δυσλειτουργία. Μου πρότειναν επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Επειδή την πάτησα πρόσφατα με nfc ξεχασμένο (-100 Ευρώ...) θέλω οπωσδήποτε να παρουσιάζεται στην γραμμή κατάστασης αν είναι ΟΝ. Ξέρουμε κάτι για την ενημέρωση του Σεπτεμβρίου; Αξίζει να το δώσω στην Smartec;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, basil1972 said:

Καλησπέρα. Μετά την ενημέρωση του Αυγούστου στο Α52s5g τα nfc, bluetooth, wifi κτλ ΔΕΝ εμφανίζονται στη γραμμή κατάστασης πλέον. Χρησιμοποιώντας ηλεκτρονικό πορτοφόλι αυτό είναι σημαντικό πρόβλημα.Έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά τίποτα! Έχουμε κανένα νέο για την ενημέρωση Σεπτεμβρίου; Θα ασχοληθεί η Samsung καθόλου με αυτό ή "άστο και βλέπουμε"; Τέλος αν πάω το κινητό στην Smartech λύνουν τέτοια θέματα;

Ευχαριστώ!

Δοκίμασε αυτή την εφαρμογή που εμφανίζει ή κρύβει οποία θες. 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zacharee1.systemuituner

 

Εγώ έχω κρύψει όσα δε θέλω για να αποφύγω burn in 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, basil1972 said:

Κατόπιν επικοινωνίας με την Samsung μου αναφέρθηκε πως κανονικά πρέπει να παρουσιάζονται όπως πριν. Αν δεν παρουσιάζονται αυτό είναι δυσλειτουργία. Μου πρότειναν επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Επειδή την πάτησα πρόσφατα με nfc ξεχασμένο (-100 Ευρώ...) θέλω οπωσδήποτε να παρουσιάζεται στην γραμμή κατάστασης αν είναι ΟΝ. Ξέρουμε κάτι για την ενημέρωση του Σεπτεμβρίου; Αξίζει να το δώσω στην Smartec;

Να περιμένεις την ενημέρωση Σεπτεμβρίου κι αν δεν βελτιωθεί η κατάσταση τότε πήγαινε το στη Smartec. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη γιατί πιστεύω ότι η συσκευή είναι έτσι; όταν έχεις  Bluetooth  τοποθεσία nfc όταν κατεβάσεις την κουρτίνα φαίνεται,  όταν τώρα είναι συνδεδεμένη η συσκευή Bluetooth με κάποια συσκευή τότε στο δείχνει στην αρχική οθόνη. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, evris2013 said:

Σε μένα όλα κανονικά εμφανίζονται πάνω στη μπάρα, χωρίς ξυπνητήρι. 

Δηλαδή σου φένεται το εικονίδιο NFC όταν απλά είσαι στην αρχική οθόνη;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό.  Όταν κάτι τραβάει πόρους ή είσαι κάπου συνδεδεμένος τότε στο δείχνει στην αρχική κ στο s21 k 22 που έχω έτσι τα δείχνει λογικά κ στης γυναίκα μου το 52s το ίδιο είναι απλά δεν το έχω μπροστά μου να το επιβεβαιώσω.  

Screenshot_20230913_101743_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, basil1972 said:

Καλησπέρα. Μετά την ενημέρωση του Αυγούστου στο Α52s5g τα nfc, bluetooth, wifi κτλ ΔΕΝ εμφανίζονται στη γραμμή κατάστασης πλέον. Χρησιμοποιώντας ηλεκτρονικό πορτοφόλι αυτό είναι σημαντικό πρόβλημα.Έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά τίποτα! Έχουμε κανένα νέο για την ενημέρωση Σεπτεμβρίου; Θα ασχοληθεί η Samsung καθόλου με αυτό ή "άστο και βλέπουμε"; Τέλος αν πάω το κινητό στην Smartech λύνουν τέτοια θέματα;

Ευχαριστώ!

Καλημέρα, βάλε goodlock και δοκίμασε να το κάνεις ενεργό με το quickstar

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Δηλαδή σου φένεται το εικονίδιο NFC όταν απλά είσαι στην αρχική οθόνη;

Όχι, κατεβάζεις λίγο το κουρτινάκι και φαίνονται όλα στη σειρά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν επικοινωνίας με την Samsung μου αναφέρθηκε πως κανονικά πρέπει να παρουσιάζονται όπως πριν. Αν δεν παρουσιάζονται αυτό είναι δυσλειτουργία. Μου πρότειναν επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Επειδή την πάτησα πρόσφατα με nfc ξεχασμένο (-100 Ευρώ...) θέλω οπωσδήποτε να παρουσιάζεται στην γραμμή κατάστασης αν είναι ΟΝ. Ξέρουμε κάτι για την ενημέρωση του Σεπτεμβρίου; Αξίζει να το δώσω στην Smartec;
nfc ποτέ δεν φαινόταν στην γραμμή κατάστασης
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ilka71 said:
13 ώρες πριν, basil1972 said:

 

nfc ποτέ δεν φαινόταν στην γραμμή κατάστασης

Φαινόταν κανονικά πριν την αναβάθμιση του Ui μετά το αφαίρεσαν από την γραμμή και πρέπει να κατεβάσεις την κουρτίνα 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Φαινόταν κανονικά πριν την αναβάθμιση του Ui μετά το αφαίρεσαν από την γραμμή και πρέπει να κατεβάσεις την κουρτίνα 
το έχω πάντα ανοικτό και στην πάνω μπάρα nfc σε φαινόταν ποτέ
ae412757941b7470bbcc8db8a6e2f8b2.jpg
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ilka71 said:

το έχω πάντα ανοικτό και στην πάνω μπάρα nfc σε φαινόταν ποτέ
ae412757941b7470bbcc8db8a6e2f8b2.jpg

Στο παρών θέμα είχε γραφτεί ότι αφαιρέθηκε και το θυμάμαι και εγώ ότι το έβγαζε όταν το είχες ενεργό Με ποιο UI είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Στο παρών θέμα είχε γραφτεί ότι αφαιρέθηκε και το θυμάμαι και εγώ ότι το έβγαζε όταν το είχες ενεργό Με ποιο UI είσαι; 
5.1 ακόμα
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:
4 minutes ago, sotosok said:
Στο παρών θέμα είχε γραφτεί ότι αφαιρέθηκε και το θυμάμαι και εγώ ότι το έβγαζε όταν το είχες ενεργό Με ποιο UI είσαι; 

5.1 ακόμα

 

1 minute ago, ilka71 said:
4 minutes ago, sotosok said:
Στο παρών θέμα είχε γραφτεί ότι αφαιρέθηκε και το θυμάμαι και εγώ ότι το έβγαζε όταν το είχες ενεργό Με ποιο UI είσαι; 

5.1 ακόμα

Αυτό έχουμε όλοι μιλάω για το προηγούμενο με το 5.1 χάθηκε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...