Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47 minutes ago, christos_087 said:

λογω του παρα πολύ καλού ΙSP (image signal processor) επεξεργαστη εικόνας που εχει το S21 FE απο τον Snap 888 (σε σχεση με τον 778 του Α52s) πιστευω θα εχεις αυτο που θελεις. Βεβαια μη φανταστεις χαωδεις διαφορες, απλα μια καλυτερη βραδινη φωτο..

Κι εγώ ανάμεσα στα δύο αυτά ήμουν. Το FE το ήθελα λόγο telephoto και διπλό ois νομίζω. Αλλά το A52s το βρήκα στα 370€ οπότε η διαφορά τιμής ήταν μεγάλη. Δεν άξιζε τον κόπο για το FE.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

10 minutes ago, evris2013 said:

Κι εγώ ανάμεσα στα δύο αυτά ήμουν. Το FE το ήθελα λόγο telephoto και διπλό ois νομίζω. Αλλά το A52s το βρήκα στα 370€ οπότε η διαφορά τιμής ήταν μεγάλη. Δεν άξιζε τον κόπο για το FE.

ο τηλεφακος ειναι ενα πολυ χρησιμο χαρακτηριστικό δεν εχεις αδικο και οντως υπαρχει διπλο ois. Γενικά το S21 FE ειναι σχεδον αριστο σε πολλά εκτος απο τη μπαταρία του ομως που ειναι μεγαλη πληγη. Το Α52s για την τιμη του ειναι .ο,τι καλυτερο και δυσκολα η Sammy να μας δωσει αλλο τετοιο vfm (ηδη ξεκινησε την πτωση με το Α53 )

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, christos_087 said:

ο τηλεφακος ειναι ενα πολυ χρησιμο χαρακτηριστικό δεν εχεις αδικο και οντως υπαρχει διπλο ois. Γενικά το S21 FE ειναι σχεδον αριστο σε πολλά εκτος απο τη μπαταρία του ομως που ειναι μεγαλη πληγη. Το Α52s για την τιμη του ειναι .ο,τι καλυτερο και δυσκολα η Sammy να μας δωσει αλλο τετοιο vfm (ηδη ξεκινησε την πτωση με το Α53 )

Το A53 το απέρριψα από την αρχή λόγο Exynos και SAR. Ειδικά για το σώμα είχε πολλά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όλοι βλέπω ότι λέτε για FE, να το προτιμήσω σε σχέση με το s21 plus? Γιατί έχει σημαντική διαφορά στην τιμή. Σας ευχαριστώ όλους πάντως για τις πληροφορίες.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, steliosk said:

Επειδή όλοι βλέπω ότι λέτε για FE, να το προτιμήσω σε σχέση με το s21 plus? Γιατί έχει σημαντική διαφορά στην τιμή. Σας ευχαριστώ όλους πάντως για τις πληροφορίες.

Kοίτα αν εχεις τα χρηματα για το S21 plus να πας σε S21 plus (κι ας έχει Exynos). Ωστοσο, δεν εχουν μεγαλες διαφορες εκτος απο τον τηλεφακο που υπερτερει το plus και φυσικα την μπαταρία οπου στο S21 plus ειναι αρκετα καλύτερη σε σχεση με το fe

Edited by christos_087
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, christos_087 said:

Γενικά το S21 FE ειναι σχεδον αριστο σε πολλά εκτος απο τη μπαταρία του ομως που ειναι μεγαλη πληγη.

Δεν έχει πολύ καλή αυτονομία το S21 FE αλλά "μεγάλη πληγή" δεν τη λες με τίποτα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, seranata said:

Δεν έχει πολύ καλή αυτονομία το S21 FE αλλά "μεγάλη πληγή" δεν τη λες με τίποτα.

Ισως. Αν ειχε καποιο μειονεκτημα το συγκεκριμενο κινητο αυτο θα ηταν μονο η μπαταρία του! Κατα τα αλλα υπέροχο

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία τι γνώμη έχετε για το a52s? Με σχετικά συχνή χρήση των σοσιαλ ( όχι youtube κ παιχνίδια) με το ζόρι μου κρατάει μια μέρα.  Χρειάζεται φόρτιση δλδ κάθε μέρα. είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές social καταναλώνουν αρκετή μπαταρία στο παρασκήνιο και ειδικά το TikTok. Επίσης στα 120 hz τρώει λίγο παραπάνω. Για πες screen on time πόσο σου βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, WPerty said:

Οι εφαρμογές social καταναλώνουν αρκετή μπαταρία στο παρασκήνιο και ειδικά το TikTok. Επίσης στα 120 hz τρώει λίγο παραπάνω. Για πες screen on time πόσο σου βγάζει...

Εεε δεν είμαι και τέρας στη τεχνολογία ! Τι εννοείς με το screen on time ?? Το τικ τοκ είναι το μόνο που δεν έχω 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, WPerty said:

Στις ρυθμίσεις στην μπαταρία κάπου θα λέει για χρόνο ενεργής οθόνης από την πλήρη φόρτιση. 

Στο 97% μου βγάζει διάρκεια μπαταρίας μια ημέρα και μια ώρα. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kotsaris86 said:

Στο 97% μου βγάζει διάρκεια μπαταρίας μια ημέρα και μια ώρα. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει αυτο.

Αυτό δείχνει τον υπολογισμό που κάνει η συσκευή για το πόσο θα σου αντέξει μέχρι να χρειαστεί επαναφόρτιση με βάση τη χρήση που το έχεις μάθει να κάνει..αλγόριθμος είναι και δεν ισχύει πάντα γιατί η χρήση που κάνεις κάθε μέρα είναι διαφορετική.

Αυτό που ψάχνεις για τη διάρκεια αναμμένης οθονης κατά τη διάρκεια χρήσης μεταξύ φορτίσεων το βρίσκεις όταν πατήσεις επάνω στο γράφημα της μπαταρίας.

Εκεί σου δείχνει στα αριστερά πριν πόσες ώρες ή μέρες φορτισες πλήρως τη συσκευή, και το ποσο χρόνο έχει μείνει ανοικτή η οθόνη στα δεξιά κάτω από το γράφημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, granazias said:

Αυτό δείχνει τον υπολογισμό που κάνει η συσκευή για το πόσο θα σου αντέξει μέχρι να χρειαστεί επαναφόρτιση με βάση τη χρήση που το έχεις μάθει να κάνει..αλγόριθμος είναι και δεν ισχύει πάντα γιατί η χρήση που κάνεις κάθε μέρα είναι διαφορετική.

Αυτό που ψάχνεις για τη διάρκεια αναμμένης οθονης κατά τη διάρκεια χρήσης μεταξύ φορτίσεων το βρίσκεις όταν πατήσεις επάνω στο γράφημα της μπαταρίας.

Εκεί σου δείχνει στα αριστερά πριν πόσες ώρες ή μέρες φορτισες πλήρως τη συσκευή, και το ποσο χρόνο έχει μείνει ανοικτή η οθόνη στα δεξιά κάτω από το γράφημα.

 

Screenshot_20221006-230738_Device care.jpg

Αυτό που έστειλα εννοείς??

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Kotsaris86 said:

 

Screenshot_20221006-230738_Device care.jpg

Αυτό που έστειλα εννοείς??

Ναι ακριβώς αυτό.

Μάλιστα..έχεις sot (screen on time), 5 ωρες και 1 λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Kotsaris86 said:

 

Screenshot_20221006-230738_Device care.jpg

Αυτό που έστειλα εννοείς??

Καλούς χρόνους έχεις. Δεν χρειάζεται να παίζεις με την κατανάλωση όπως τα αμαξια. Ο κάθε χρήστης Κ το σήμα σε κάθε περιοχή είναι η αίτια της κατανάλωσης. Καλά είσαι το να κερδίσεις 30 λεπτά παραπάνω Κ να πειράξεις κάτι που δεν ξέρεις άστο το τηλέφωνο έτσι όπως είναι, γιαυτό είναι Κ smartphone. 👻

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα για το a52s. Επειδή είναι το πρώτο Samsung κινητό που παίρνω, οι ενημερώσεις έρχονται αυτόματα μόνες τους κάθε μήνα η πρέπει να κάνω κάτι εγώ? Και επίσης αξίζει να βάλουμε Google κάμερα και αν ναι πως γίνεται αυτό ?!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Kotsaris86 said:

Μια ερώτηση ακόμα για το a52s. Επειδή είναι το πρώτο Samsung κινητό που παίρνω, οι ενημερώσεις έρχονται αυτόματα μόνες τους κάθε μήνα η πρέπει να κάνω κάτι εγώ? Και επίσης αξίζει να βάλουμε Google κάμερα και αν ναι πως γίνεται αυτό ?!

Αυτόματα έρχονται Κ ναι αξίζει η gcam

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοαργησε παντως το security update..συνηθως μεχρι 7-8 του μηνος το εδινε αν δεν κανω λαθος..εχει δει κανεις σας καμια πληροφορια ποτε παμε στην 13 και στο ONE UI 5.0?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Υδατογράφημα με ημερομηνία και ώρα δεν υπάρχει στη κάμερα του A52s; Στο Xiaomi που είχα υπήρχαν δύο επιλογές υδατογράφησης. Σε αυτό έχει μόνο την ονομασία της συσκευής. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υδατογράφημα με ημερομηνία και ώρα δεν υπάρχει στη κάμερα του A52s; Στο Xiaomi που είχα υπήρχαν δύο επιλογές υδατογράφησης. Σε αυτό έχει μόνο την ονομασία της συσκευής. 
έλα ντε . και το ήθελα
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις καμερας/ υδατογραφημα πατας μπαινεις και γραφεις οτι θες.

Για αλλα εχτρα ημερομηνιες κτλ.πας συλλογη στη φωτο που θες πατας κατω το μολυβακι μετα το στρογγυλο προσωπο  , αυτοκολλητο και βαζεις ημερομηνιες η κατι αλλο που θελει καποιος-α...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Ρυθμισεις καμερας/ υδατογραφημα πατας μπαινεις και γραφεις οτι θες.

Για αλλα εχτρα ημερομηνιες κτλ.πας συλλογη στη φωτο που θες πατας κατω το μολυβακι μετα το στρογγυλο προσωπο  , αυτοκολλητο και βαζεις ημερομηνιες η κατι αλλο που θελει καποιος-α...

Αν είναι σε κάθε φωτογραφία να πατάω μολυβάκια για να αλλάξω ημερομηνία και ώρα, τι να το κάνω. Εννοούσα να είναι έτοιμο όπως στα Xiaomi. Όπως κατάλαβα δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο εδώ. 

Επίσης το δοκίμασα κι αυτό αλλά έχει μόνο ημερομηνίες. Ώρες δεν έχει. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...