Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού το βρήκες αυτό το τηλέφωνο;

Επίσης, είναι τουλάχιστον γρήγορο το internet; Επειδή διάβασα ότι είναι 3G άρα φαντάζομαι ότι είναι.

 

Τα μικροπροβλήματα εμένα δε θα με πείραζαν. Πάντως με ενδιαφέρει αυτή η συσκευή γι' αυτό ρωτάω.:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, καλησπερα!! Διαβασα οτι το s7 εχει τα παρακατω sensors. Το fingerprint, το spO2, ok.. Τα accelerometer, gyro, proximity, compass και barometer πως λειτουργουν;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!! Εδώ και λίγες μέρες κοιτάω μήπως τσιμπήσω το Samsung Galaxy S9, τώρα που έχει πέσει η τιμή του. Έχω μπερδευτεί όμως σε ένα σημείο και θέλω τα φώτα σας!!

Είδα ότι υπάρχουν δύο εκδόσεις: η απλή με τη μία SIM και η Duos με τις δύο SIM.

Αυτό που με μπέρδεψε είναι αν η απλή έκδοση παίρνει κάρτα μνήμης. Και αν ναι, η διαφορά της από την έκδοση duos είναι δηλαδή ότι η δεύτερη παίρνει ή δύο sim ή μία sim και μία κάρτα μνήμης; Γιατί αν ισχύει το δεύτερο τότε είναι το ίδιο με την απλή έκδοση; (στο κομμάτι της κάρτας μνήμης εννοώ).

Παίδες σόρρυ για το μπέρδεμα, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει για να μην πάνε τα λεφτά χαμένα!!

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο φιλος παραπανω.Στο δικαρτο μπορεις να βαλεις 2 σιμ χωρις Sd καρτα η μια σιμ και μια Sd στο μονο 1 σιμ και μια sd.Το μοναδικο ας το βαφτισουμε προχειρα για να γινει κατανοητο "τρικαρτο" ειναι το dual A8 2018 απο samsung κινητα.Τα παιρνει και τα τρια 2 καρτες σιμ και μια sd
Link to comment
Share on other sites

Από αγγελία σε ελληνικό φόρουμ. Υπάρχει 3G για ταχύτητα..

Το τηλεφωνάκι βγήκε αγγελία.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και 3 μήνες έχω το εν λόγω κινητό και αντιμετωπίζω περιστασιακά το εξής πρόβλημα:

 

Aνά τακτά χρονικά διαστήματα,5-6 φορές/μήνα,με παίρνουν τηλέφωνο και το κινητό μου δεν καλεί ενώ είναι ανοιχτό και δείχνει Full σήμα!

Αφού ενημερώνομαι για το πρόβλημα,επιχειρώ να καλέσω από το σταθερό του σπιτιού μου στο κινητό μου και ακούω:<O Συνδρομητής που καλέσατε έχει το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο!>

Τρελάθηκα!Κάνω Restart στο τηλέφωνο και ως εκ θαύματος έφτιαξε!

 

Επίσης κάποιες άλλες φορές,ακόμα πιο συχνά,ενώ το τηλέφωνο ηχεί κανονικά,δεν μπορώ να απαντήσω!Κάνω Swipe δεjιά Κανονικά,αλλά δεν γίνεται τίποτα!Έκανα μόλις τώρα για τρίτη φορά HardReset αλλά έχω απογοητευετεί.Να δώσω τόσο λεφτά και να μην μπορώ να βγάλω κλήσεις?

Φοβάμαι πως αν το πάω στο Service δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα.Εσείς τι λέτε?Υπάρχει καποια ρύθμιση που ίσως να αγνοώ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!

Σταύρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η γυναίκα μου έχει ένα Samsung Galaxy s6 edge plus και έχει πρόβλημα με τις επαφές στη συσκευή της. Ενώ όλοι οι συγχρονισμοί είναι ενεργοποιημένοι της εμφανίζει κάποιες από αυτές και πολλές από αυτές που της εμφανίζει δεν έχουν τους αριθμούς.. Έχει ελευθερώσει μνήμη από την συσκευή σε περίπτωση που ήταν αυτό το θέμα αλλά δεν διορθώθηκε.. Γενικά δεν έχω βρει κάποια πρόταση για λύση του προβλήματος.. Υπάρχει κάποιος που έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και να το έχει λύσει;;

Κάποια πρόταση;;;

Ευχαριστώ πολύ..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η γυναίκα μου έχει ένα Samsung Galaxy s6 edge plus και έχει πρόβλημα με τις επαφές στη συσκευή της. Ενώ όλοι οι συγχρονισμοί είναι ενεργοποιημένοι της εμφανίζει κάποιες από αυτές και πολλές από αυτές που της εμφανίζει δεν έχουν τους αριθμούς.. Έχει ελευθερώσει μνήμη από την συσκευή σε περίπτωση που ήταν αυτό το θέμα αλλά δεν διορθώθηκε.. Γενικά δεν έχω βρει κάποια πρόταση για λύση του προβλήματος.. Υπάρχει κάποιος που έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και να το έχει λύσει;;

Κάποια πρόταση;;;

Ευχαριστώ πολύ..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιος είναι ο λογαριασμός που συγχρονίζει;

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια....έχω παραγγείλει LCD Display Touch Screen στο j5 για να την αλλάξω μόνος μου...το ερώτημα είναι τι κόλα να χρησιμοποιήσω... κάνει μια κόλα στιγμής ή θα έχω πρόβλημα;;;
Link to comment
Share on other sites

Εχεις 3 μηνες οπως λες το προβλημα και ζεις μαυτο .ΟΚ.

Στο σερβις εαν το πας οπως λες δεν θα κανουν τιποτα το ξερεις και αυτο . ΟΚ

Εισαι απογοητευμενος γιατι οπως λες εσκασες ενα καρο χρηματα .ΟΚ

Και τι ζητας να κανει ενας χρηστης του φορουμ ; Υπαρχει περιπτωση να σου δωσει καποια απαντηση που να μην εχει σχεση με την λογικη ; Να σου πει κατι το φανταστικο;

Κανεις hard reset και εαν εμφανιστει τυπου προβλημα το πας στο σερβις δωρεαν μια και εχεις δυο χρονια εγγυηση.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και 3 μήνες έχω το εν λόγω κινητό και αντιμετωπίζω περιστασιακά το εξής πρόβλημα:

 

Aνά τακτά χρονικά διαστήματα,5-6 φορές/μήνα,με παίρνουν τηλέφωνο και το κινητό μου δεν καλεί ενώ είναι ανοιχτό και δείχνει Full σήμα!

Αφού ενημερώνομαι για το πρόβλημα,επιχειρώ να καλέσω από το σταθερό του σπιτιού μου στο κινητό μου και ακούω:<O Συνδρομητής που καλέσατε έχει το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο!>

Τρελάθηκα!Κάνω Restart στο τηλέφωνο και ως εκ θαύματος έφτιαξε!

 

Επίσης κάποιες άλλες φορές,ακόμα πιο συχνά,ενώ το τηλέφωνο ηχεί κανονικά,δεν μπορώ να απαντήσω!Κάνω Swipe δεjιά Κανονικά,αλλά δεν γίνεται τίποτα!Έκανα μόλις τώρα για τρίτη φορά HardReset αλλά έχω απογοητευετεί.Να δώσω τόσο λεφτά και να μην μπορώ να βγάλω κλήσεις?

Φοβάμαι πως αν το πάω στο Service δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα.Εσείς τι λέτε?Υπάρχει καποια ρύθμιση που ίσως να αγνοώ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!

Σταύρος.

Πας στα default apps και ορίζεις το phone σαν default,ξέρω ξέρω έτσι κι αλλιώς δεν μπορείς να ορίσεις κάτι άλλο,έτσι το αντιμετώπισα σε άλλο τηλέφωνο

ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα σου

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Εχω το samsung s5 2018

Μπορώ όταν είμαι στο αυτοκίνητο να δίνω φωνητική εντολή να ανοίγει το κινητό μου με ανοιχτή ακρόαση χωρίς να το αγγίζω;

Καταλαβαίνετε τους λόγους.

Ευχαριστώ

Edited by monoxromos
Link to comment
Share on other sites

εχω προσεξει σε πολλες οθονες της samsung σκιες μετα απο 2 και χρονια χρησης κιτρινιζοντας την οθονη αλλαζοντας τα χρωματα της το εχετε προσεξει και σε αλλες μαρκες κινητων το ιδιο μιας και εγω δουλευω μονο samsung
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εχω στη κατοχή μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Εκ παραδρομής ενώ πήγα να διαγράψω 2-3 αρχεία εικόνας επέλεξα όλη τη μνήμη (εσωτερική όχι sd) με αποτέλεσμα μετά απο λίγο να διαπιστώσω ότι έσβησα τα πάντα. Προσπάθησα να βρώ κάποιο φάκελο με τα διεγραμμένα αρχεία αλλά τίποτα. Κατέβασα καποιες εφαρμογές για restore των αρχείων, δεν κατάφερα πολλά γιατί τα εμφάνιζε ναι μεν όλα, αλλά μάλλον σε μορφές screenshots κλπ το παρατήρησα αυτό απο τον πολύ μικρό όγκο των αρχείων. Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών απο Samsung μου ανέφεραν ότι τα έχω διεγράψει εντελώς χωρίς να μπορώ να τα ανακτήσω. Κάποια βοήθεια σας παρακαλώ; Μου κάνει εντύπωση γιατί έχω και άλλη συσκευή android - Hyuawei αλλά εκεί βρίσκω το φάκελο των διεγραμμένων. Σας ευχαριστώ.
Johnnie :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάτοχος και εγώ του S9 πλέον, προερχόμενος από Nexus 5x.

Εντυπωσιακή αλλαγή σε ταχύτητα από ένα κινητό σχεδόν 3 χρόνων. Με έχει προβληματίσει λίγο το navigation ειδικά όταν δεν υπάρχει η κάτω μπάρα.

Επίσης τα παρακάτω σημεία:

- όλες οι φωτογραφίες (what's app, κάμερα) και τα screenshot μπαίνουν σε ένα φάκελο. Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξει αυτό;

- όταν βγάζω μια φωτογραφία και μπαίνω να τη δω μετά είναι σχετικά δύσκολο να γυρίσεις πίσω στη κάμερα. Υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος από το να χρησιμοποιείς το Navigation Bar;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει ο αδελφός μου ένα Α9 απο εξωτερικό. Έχει μόνο αγγλικά και δεν ξέρει αγγλικά. Το έχει 2 χρόνια. Δεν ξέρω πως του ήρθε ο δι@ολος να ενεργοποιήσει δακτυλικο αποτύπωμα. Το έφτιαξε όλα οκ αλλά το σύστημα ζητούσε και έναν δεύτερο τρόπο ξεκλειδωματος και τυπικά έβαλε κάποιο pin. Δεν το θυμάται τώρα και κλείδωσε η συσκευή, δεν αναγνωρίζει πλέον ούτε το δακτυλικο αποτύπωμα!!!! Πρίν το σπάσει απτά νεύρα του, ξέρετε τρόπο να βγάλει άκρη; Θέλει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να κάνει μα του ζητάει το καταραμένο pin. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια. Edited by philipBRAZIL
ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κακώς είναι ανοιχτό ακόμα το παρόν θέμα, απευθυνθείτε στο (σωστό) θέμα της συσκευής σας... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=240

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έτσι κάνουν όλα τα amoled ειναι φυσικό (για αυτές της οθόνες)

ο μόνος τρόπος να μην το παθαίνουν είναι να έχεις φωτισμό κάτω απο 50% και συχνά πυκνά να αλλάζεις το background (να μην έχεις κάτι static δλδ)

εγώ ο καημένος τι να πω που μέσα στο χρόνο έγινε έτσι (επειδή είχα μόνιμα 100%)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα την συσκευή του τίτλου.

Πραγματικά πολύ καλή συσκευή για την κατηγορία της, φοβερή μπαταρία, πολύ καλή οθόνη 6" και ποιοτική κατασκευή

 

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a6+_(2018)-9156.php

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450251

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν όλοι μας ανοίγαμε από ένα καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το πήγα στο Service και μου άλλαξαν πλακέτα.Πλέον δεν έχω πρόβλημα με τις κλήσεις μετά από πολλά Tests που έκανα.Έχω την ρύθμιση στο 4G/3G/2G μόνιμα.

 

Αλλά παρατήρησα ένα άλλο πρόβλημα.Όταν βρίσκομαι σε περιοχή που δεν έχει καθόλου κάλυψη 4G η συσκευή αποσυντονίζεται και ουσιαστικά δεν έχω καθόλου Internet.Φεύγοντας από την περιοχή αυτή (που δεν είχε σήμα) φθάνω μέχρι την Αγία Παρασκευή και ακόμα ήταν κολλημένη η οθόνη στο 4G και συνέχιζα να μην έχω Internet.Ακολούθως πήγα στις ρυθμίσεις και έβαλα 3G/2G και αμέσως (χωρίς καν Restart) επανήλθε το Internet στο κινητό μου.

 

Τι κόλπα είναι αυτά πάλι?Δηλαδή κάθε φορά που θα περνάω από μια περιοχή που δεν έχει 4G σήμα,θα πρέπει να βάζω την ρύθμιση στο 3G/2G?

Αν δεν το έκανα αυτό,νιώθω πως ΠΟΤΕ δεν θα έβρισκε δίκτυο ακόμα και σε περιοχή με Full 4G σήμα. ..

 

Κάποια πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το πήγα στο Service και μου άλλαξαν πλακέτα.Πλέον δεν έχω πρόβλημα με τις κλήσεις μετά από πολλά Tests που έκανα.Έχω την ρύθμιση στο 4G/3G/2G μόνιμα.

 

Αλλά παρατήρησα ένα άλλο πρόβλημα.Όταν βρίσκομαι σε περιοχή που δεν έχει καθόλου κάλυψη 4G η συσκευή αποσυντονίζεται και ουσιαστικά δεν έχω καθόλου Internet.Φεύγοντας από την περιοχή αυτή (που δεν είχε σήμα) φθάνω μέχρι την Αγία Παρασκευή και ακόμα ήταν κολλημένη η οθόνη στο 4G και συνέχιζα να μην έχω Internet.Ακολούθως πήγα στις ρυθμίσεις και έβαλα 3G/2G και αμέσως (χωρίς καν Restart) επανήλθε το Internet στο κινητό μου.

 

Τι κόλπα είναι αυτά πάλι?Δηλαδή κάθε φορά που θα περνάω από μια περιοχή που δεν έχει 4G σήμα,θα πρέπει να βάζω την ρύθμιση στο 3G/2G?

Αν δεν το έκανα αυτό,νιώθω πως ΠΟΤΕ δεν θα έβρισκε δίκτυο ακόμα και σε περιοχή με Full 4G σήμα. ..

 

Κάποια πρόταση?

Η Ελλαδα δεν εχει 4G ετσι κι αλλιως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...