Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Θελω την βοηθεια σας. Εχω το S4&S5. Προσπαθω να τα συνδεσω στο pc μου που ειναι windows 7. Ενω συνδεω τα κινητα δεν τα αναγνωριζει. Γινεται ενα windows update με την ονομασια SAMSUNG_ANDROID και αποτυγχανει η ενημερωση. Μπηκα στο μενου του κινητου στις πληροφοριες συσκευης και μεσω το πατηματος 7 φορες μου ενεργοποιησε τις επιλογες προγραμματιστη και απο κει τικαρα την επιλογη ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ USB (με ψαξιμο στο ιντερνετ βαδη των οδηγιων που εδιναν). Βεβαια δεν υπηρξε αποτελεσμα. Τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση?

 

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το Kies και δοκίμασε πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση συσκευής και υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα...στην διαχειριση συσκευων το ενα κινητο Μου το βγαζει με θαυμαστικο και κανω ενημερωση αλλα μου πεταει μηνυμα πως δεν επιτρεπεται η συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου βγηκε 470€ με αποστολη "Free Shipping" σε 2 βδομαδες ηταν στην πορτα μου. Το μονο "μειονεκτημα" θα ελεγα ειναι η αυτονομία. Το LG G2 που ειχα, ειχε την καλυτερη αυτονομια που υπαρχει σε κινητο δεν ξερω αν βγηκε καλυτερη συσκευη σε αυτονομια που να περναει το G2. Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα κατάργηση από την Διαχείριση Συσκευών, πέρνα το Kies, κάνε επανεκκίνηση σε συσκευές και υπολογιστή και δοκίμασε πάλι.

Κανονικά θα πρέπει να στα αναγνωρίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δε σου βγαζει ολόκληρη μέρα δηλαδή ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα βγαζει παραπανω δεν βγαζει. Παιζει ρολο βεβαια και η χρηση που κανει ο καθενας.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα δεν εχω επαφες μου :oops: Μπορω να κανω κατι; Ψαχνω στο λογαριασμο μου στο Google και δεν βρισκω τιποτα. Λογικα δεν θα επρεπε να ειναι εκει. Δεν συγχρονιζουν αυτοματα;
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα δεν εχω επαφες μου :oops: Μπορω να κανω κατι; Ψαχνω στο λογαριασμο μου στο Google και δεν βρισκω τιποτα. Λογικα δεν θα επρεπε να ειναι εκει. Δεν συγχρονιζουν αυτοματα;

 

Εάν είχες ενεργοποιημένο έστω και μία φορά τον συγχρονισμό τότε ναι θα έπρεπε να έχεις τις επαφές σου στο λογαριασμό που έχεις στη συσκευή σου (υποθέτοντας φυσικά πως τις είχες αποθηκευμένες στο λογαριασμό και όχι τοπικά στη συσκευή).

Δυστυχώς πάντως εάν δεν είναι εκεί δεν γνωρίζω κάποιον άλλο τρόπο επαναφοράς τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε! Κινηταρα πραγματικά και πανέμορφο! Μπράβο σου που το τόλμησες. Εγώ είχα πάθει πλάκα με το Sharp Aquos SHL24 (4.5inch@1080+snapdragon+1.8f camera) το οποίο επίσης προορίζεται μόνο για την αγορά της Κίνας αλλά δεν τόλμησα να μπω σε αυτή την διαδικασία. Βγάζουν απίστευτα κινητά στην αγορά τους και δεν τα βλέπουμε πότε Ευρώπη πάρα μόνο τα μαθαίνουμε από παρουσιάσεις όσοι ασχολούμαστε.

Και πάλι μπράβο σου και καλορίζικο!

Edited by Innersense

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου:). Περιμενω απο βδομαδα και την μπαταρια της Mugen για καλυτερη αυτονομια. Τα Sharp η σειρα Aquos ειναι πολυ δυνατη τα εχω βαλει πολλες φορες στο ματι για να κανω καποια αγορά αλλα ειχουν θεμα με το 4G δεν δουλευει Ελλαδα. Επισης ειναι ολα κλειδωμενα στον Ιαπωνικό πάροχο Softbank και δεν δουλευουν με αλλη sim δυσκολο να τα βρεις ξεκλειδωτα.

 

Πολλα κινητα που κυκλοφορουν μονο Ασια ειναι τουμπανα φτανει να ρισκαρεις την αγορά, γιατι αν σου βγει ελαττωματικη η συσκευή εμπλεξες.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις έκανα root στο note 2 πρώτη μου φορά και δεν ανοίγει το superuser γιατί το αποκλειει η samsung . Πως μπορώ να το παράκαμψω; Ευχαριστώ!

 

Επίσης ένα λινκ με τις απαραίτητες έφαρμογες για root κινητο;;

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο χρόνια ειχα παρει τα 50 gb στο Dropbox με την αγορά του S3.

Μετά απ αυτό αγόρασα και άλλες συσκευές samsung που δίνουν την ίδια προσφορά.

Θεωρούσα οτι μόλις λήξει η προσφορά για την πρώτη συσκευή, θα μπει σε ισχύ η προσφορά της δεύτερης και ούτω καθ εξής.

 

Αμ δε! Σήμερα έλαβα ειδοποίηση οτι λήγει η δωρεάν προσφορά μου και πρέπει να αγοράσω επιπλέον χώρο.

Συνεπώς δεν ισχύουν οι προσφορές των 50 gb που περιείχαν οι επόμενες συσκευές που αγόρασα.

Εχω δωρεάν 11gb χώρο και μου αρκεί, αλλά το ζήτημα είναι οτι εφόσον ειναι σε ισχύ η προσφορά για τα 50gb με καθε νέα αγορά samsung, δεν θα έπρεπε να κάνουν αυτόματη ανανέωση?

 

Επειδή θα προκύψει το ίδιο θέμα με πολλούς άλλους που λήγει σύντομα η αρχική προσφορά, τι προτείνετε να κάνουμε?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να πληρώνεις μηνιαία πάγια, απλώς κατέβασε στον υπολογιστή όλες τις φωτογραφίες και βίντεο που έχεις και όλα θα είναι οκ. Προφανώς και το έδιναν δωρεάν για να βολευτεί ο κόσμος και μετά λόγω συνήθειας να ανανεώσει.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα μετά την δωρεάν παραχώρηση των 50Gb σου αφήνει τα 11gb μόνο δωρεάν δηλαδή?Εγώ έκανα εγγραφή πρίν ένα μήνα και έχω μπόλικο χρόνο ακόμα.Πάντως και τα 11Gb μιά χαρά μου ακούγονται σαν δωρεάν χρήση εφ'όρου ζωής.:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω dropbox δεν το έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου.

Κυρίως χρησιμοποιώ google drive και ελάχιστα το skydrive(μόνο σαν επιπλέον backup για τις φωτο μου)

Έχω 15 γιγα στο drive και χρησιμοποιώ 300 Mb Μόνο και έχω φουλ αρχεία(word,excel)

ενώ στο skydrive χρησιμοποιώ 700 Mb(λόγω των φωτό)

Εμένα μοου φαντάζουν υπεραρκετά(+ τα 3,5 που έχω από το dropbox) και πραγματικά δεν ξέρω πως θα καταφέρω να τα γεμίσω.(σε αντίθεση με τους σκληρους δίσκους που τους γεμίζω για πλάκα :P )

Υπάρχει κάποιος πχ που χρησιμοποιεί 50gb σε cloud υπηρεσίες;;(λογικά αν ανεβάζει ταινιες αλλιως δεν νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Το dropbox με την προσθήκη του καρουζελ, αποτελεί την καλύτερη επιλογή για cloud σε φωτογραφίες και βίντεο.

 

Το ζήτημα δεν είναι να τις περάσω σε σκληρό, αλλά το γιατί δεν συνεχίζουν την δωρεάν παροχή όταν μόλις πριν 10 μέρες αγόρασα συσκευή της samsung που έχει την προσφορά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το dropbox με την προσθήκη του καρουζελ, αποτελεί την καλύτερη επιλογή για cloud σε φωτογραφίες και βίντεο.

 

Το ζήτημα δεν είναι να τις περάσω σε σκληρό, αλλά το γιατί δεν συνεχίζουν την δωρεάν παροχή όταν μόλις πριν 10 μέρες αγόρασα συσκευή της samsung που έχει την προσφορά.

Μήπως πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους μέ κάποιο email για να πάρεις απάντηση σε αυτό το θέμα?Ειδικά εφόσον έκανες αγορά με κάποιο imei να το τσεκάρουν.

Εκτός αν εννοούν για κάθε νέο λογαριασμό Dropbox τα δωρεάν GB που εκεί περιπλέκεται το θέμα λίγο.:worry:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα εχω και εγώ όμως έκανα νέο λογαριασμό με άλλο email απο το s5 και μου έδωσε τα 50 gb. Το μονο πρόβλημα ειναι ότι πρέπει να αλλάζεις λογαριασμό οταν χρειάζεσαι χώρο ..
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πεδευεστε με το dropbox ρε παιδια?Εχω το mega που δινει 50gb δωρεαν χρονο για τους free users.Στο κινητο/tablet/pc εχω την εφαρμογη mega και τα εχω ολα ομορφα και τακτοποιημενα.Full ταχυτητες και σε upload και σε download.Οταν πηρα το νοτε μου ηρθε η ειδοποιηση για τα 50gb του dropbox αλλα μετα τα 2 χρονια θα σβηστουν αν δεν ανανεωσω.Μακρια απο dropbox και αλλες υπηρεσιες cloud που δινουν ελαχιστο χωρο στους πελατες τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου ανοικω και εγω απο την Παρασκευη που μας περασε στην νεα ναυαρχιδα της Samsung στην σειρα J που μαλλον θα αντικαταστησει την σειρα S . Ομολογω οτι το τηλεφωνο ειναι απλα φανταστικο, κατοχος και του S4 9506 εχει τεραστια μα τεραστια διαφορα. Αξιζει πραγματικα για οποιον θελει να το αγορασει, δεν εχετε κατι να φοβηθειτε ισα ισα , το τηλεφωνο υποστηριζεται κανονικα απο τους παροχους της κινητης τηλεφωνιας και υπερτερει κατα πολυ αλλων high-end smartphone.

 

Φίλε vwbestakos 1 ερωτηση μηπως εχεις βρει κατι που εγω δεν εχω εντοπισει:

 

Εχεις βρει καποιο οδηγο root? γιατι δυστυχως επειδη το τηλεφωνο δεν κυκλοφορει Ευρωπη και Αμερικη δεν εχουν ασχοληθει ιδιαιτερα για CF autoroot και σχετικα, καθως δεν υπαρχει και κατι συγκεκριμενο απο τους XDA.

 

(Υ.σ Απο οτι ειδα στο πολυ ωραιο unboxing που εκανες το Score σου στο antutu ειναι χαμηλο , ξανατρεξτο να δεις γιατι σιγουρα μπορεις να πας στα 36.000)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου να το χαρεις.

 

1)Οτι θελεις για την συσκευη μας θα το βρεις εδω:http://apk.tw/forum-747-1.html

2)Για root δες εδω:http://apk.tw/thread-467994-1-1.html (μετάφραση εννοείται εκτος αν ξερεις Κινεζικα)

3)Επειδη η συσκευη κυκλοφορει σε περιορισμενη αγορα (Ιαπωνία,Ταϊβάν) η Samsung θα δινει ποιο αργα τις αναβαθμισεις λογισμικου.

4)Kitkat 4.4 θα πάρουμε αρχες του 3του τριμηνου (επισημη ανακοινωση Samsung Mobile Ταϊβαν)

5)Εχω πιασει και 37.500 στο Antutu οπως αναφερω και στο video τα benchmarks δεν μου λενε τπτ ειναι απλα για το χαβαλε.

 

Καλος ηρθες στην παρέα αντε να μεγαλωνουν οι κατοχοι αυτης της υπεροχης και δυνατης συσκευης.:)

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...