Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το Β5310 Corby pro. Σύμφωνα με το τεστ του GSMArena είναι πάρα πολύ καλό. Wi Fi, Google maps, γρήγορη σύνδεση internet, πληκτρολόγιο qwerty, οθόνη αφής κλπ. Η μόνη έλλειψη, για μένα, είναι το auto focus και το φλας.

Επειδή δεν υπάρχει θέμα για το συγκεκριμένο κινητό, παρακαλώ, αν το έχει κάποιος, ας πει τη γνώμη του. Ακόμη θα ήθελα να μάθω αν έχει επιλογή στη φωτογραφική μηχανή για νυχτερινή λήψη (Εννοείται για χρήση όχι σε απόλυτο σκοτάδι).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τι έγινε ρε παιδιά;

Κανένας δεν έχει αυτή τη συσκευή ή κανένας δε μπαίνει πια σε αυτή τη σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το GT-B3310.

Πως θα γίνει να διαβάζω PDF αρχεία από το ΝΕΤ μέσα απ'το κινητό; Γίνεται να του εγκαταστήσω το adobe reader;

Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έχω το GT-B3310.

Πως θα γίνει να διαβάζω PDF αρχεία από το ΝΕΤ μέσα απ'το κινητό; Γίνεται να του εγκαταστήσω το adobe reader;

Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα, ευχαριστώ.

Ψάξε να δεις αν υπάρχει thread για το εν λόγω κινητό, αν όχι άνοιξε ένα thread και γράψε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το XPERIA X1, το οποίο και λέω να το αλλάξω με το OMNIA II. Ποια η γνώμη σας; Φαντάζομαι ότι θα μείνω ικανοποιημένος και τα WMB 6.5 λίγο που τα είδα πάνε σφαίρα. Από μπαταρία τι λέει. Κρατά; Σε σχέση με το Χ1; Καμιά άλλη πρόταση σε αυτή την κατηγορία με WMB 6,5; Θέλω μόνο με WMB 6.5 κυρίως επειδή δενθέλω να ψάχνομαι πάλι με προγράμματα GPS και κυρίως το IGO8.

Ευχαριστώ προκαταβολλικά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Eχω αγορασει το OMNIA II και εχω προβλημα με το Google maps το οποιο αντι για γραμματα που βγαζει τετραγωνακια .....γραμματοσειρα να το πω;;;; δεν ξερω....και θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος που να παιζεις και να βλεπεις τα τρεχοντα προγραμματα ποτε οριζοντια και ποτε καθετα.Ας πουμε στο destinator να βγαινει ποτε καθετα και ποτε οριζοντια αναλογα πως θελω

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Εχω ένα κινητό τηλέφωνο Samsung Z720. Θέλω να διαγράψω όλες τις επαφές, αλλά βαριέμαι να το κάνω μία προς μία. Οταν λοιπόν επιλέγω διαγραφή όλων, μου λέει να πατήσω έναν κωδικό. Ποιος είναι αυτός;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά!θα ήθελα να μάθω αν η samsung χρησιμοποιει beta testers για καποιες συσκευες τις και αν ναι τότε πώς μπορεί να γίνει αυτό.το έχει κάνει κανείς.για συσκευές όμως και όχι για software development..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

γεια σας για πρωτη πρωτη φορα!εγινα κατοχος ενος samsung pixon 12 και θα ηθελα να με βοηθησετε γιατι θελω να του περασω ενα προγραμμα gps.αν ξερετε πιο ειναι το καλυτερο,αν αξιζει να το περασω στο κινητο (αν θα κανει δουλεια) και ποσο θα μου κοστισει.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας.Πήρα και γώ μια καινούργια συσκευή την Samsung S7220.

 

Έχω όμωςένα πρόβλημα...Δεν μπορώ να συνδεθώ στο GPS και να μου δείξει τη θέση που βρίσκεται το τηλ...

 

Θα μπορούσε να μου πει κανείς τι μπορώ να κάνω...???

Αυτή είναι η συσκευή..

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=16805&stc=1&d=1280401112

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω προβλημα με ενα μεταχειρισμενο s5230 το κινητο αγοραστηκε τον μαρτιο του 10 και εχει τα χτυπηματα του,θα ηθελα να μαθω γιατι αν σβησω την συσκευη μετα γιανα ξανα λειτουργηση θελει προσπαθεια? και αν μπορω καπου να το αναβαθμησω.

ευχαρηστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα.Εχω το μοντελο Samsung GT-S3550 και δεν μπορω να στειλω και να διαβασω μηνυμα.Μου λεει οτι`η φορτωση των αρχειων συνεχιζεται`.Ξερει κανενας τι σημαινει?
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ samsung S 3550... Απο τη 1η μερα στα μηνυματα δε στελνει το - ς - οταν γραφω με μικρα, και το ερωτηματικο το ελληνικο... που στα ξενα το ελληνικο ερωτηματικο ( ; ) ειναι το θαυμαστικο (!)....

Ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που παιρνω samsung... :mad:

Edited by Aristotle_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου ένα κινητό C3300 Champ και με το που έβαλα το ακουστικό που ήταν μέσα στη συσκευασία το ringtone δεν ακούγετε παρά μόνο η δόνηση (εκτός και αν φοράς τα ακουστικά συνεχώς). Με το που βγάζω το ακουστικό είναι όλα εντάξη. Δεν μπορώ βρω κάποια λύση...Κοίταξα την ένταξη του ήχου και το προφίλ αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα...μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει; Ελπίζω να μην είναι χαλασμένο το κινητό μου!
Link to comment
Share on other sites

εχω κοσμοτε, ι900, αγγλικη καστομ ρομ... και δεν μπορω (ενω εγιναν αυτοματες οι ρυθμισεις) να σερφαρω στο ιντερνετ.

καμια βοηθεια, κανενα καμπ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου ένα κινητό C3300 Champ και με το που έβαλα το ακουστικό που ήταν μέσα στη συσκευασία το ringtone δεν ακούγετε παρά μόνο η δόνηση (εκτός και αν φοράς τα ακουστικά συνεχώς). Με το που βγάζω το ακουστικό είναι όλα εντάξη. Δεν μπορώ βρω κάποια λύση...Κοίταξα την ένταξη του ήχου και το προφίλ αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα...μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει; Ελπίζω να μην είναι χαλασμένο το κινητό μου!

 

Κάποια απάντηση παιδιά; Δεν το έχει κανένας το τηλέφωνο για να ελέγξει αν είναι εργοστασιακή ρύθμιση ή βλάβη στο κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θέλω να στείλω ολα τα τηλέφωνα απο ενα sony ericsson(k510) στο νεο μου samsung c3300 champ, αλλα ενω ενα-ενα τα στελνει, οταν παω να στειλω μαζικά ολο τον κατάλογο, το champ κανει επανεκιννηση!!

 

καμια ιδεα?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

ΥΓ. δοκιμασα και απο ενα αλλο sony ericsson (T700) αλλα τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θέλω να στείλω ολα τα τηλέφωνα απο ενα sony ericsson(k510) στο νεο μου samsung c3300 champ, αλλα ενω ενα-ενα τα στελνει, οταν παω να στειλω μαζικά ολο τον κατάλογο, το champ κανει επανεκιννηση!!

 

καμια ιδεα?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

ΥΓ. δοκιμασα και απο ενα αλλο sony ericsson (T700) αλλα τπτ!

Link to comment
Share on other sites

κανεις?

 

ενω ξεκιναει να στελνει τον καταλογο, λιγο πριν τελειωσει, κανει επανεκιννηση!

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

@soublaki-3: Το Champ έχει τελικό ς...

 

@Spiros_K: Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις ήχου... Κάπου επιλέγεις Δόνηση και Μελωδία...

 

Παιδιά είμαι νέος κάτοχος Champ (C3300K) και αφαιρώντας κάποια εφαρμογή java από τότε κι ύστερα δε δέχεται καμία εφαρμογή. Δοκίμασα επαναφορά συστήματος (και τις 2) και το πρόβλημα έμεινε. Διάβασα κι έμαθα πως αυτή η εφαρμογή άφησε ίχνη κατά την απεγκατάσταση και δημιουργεί conflicts στη java. Πίστευα πως διαγράφοντας την μνήμη java του κινητού θα λυνόταν το πρόβλημα αλλά ο κωδικός δε δουλεύει γι' αυτό το μοντέλο. Ο κωδικός που δοκίμασα είναι *2767*5282# αλλά μετά το δεύτερο άστρο βγάζει παύλες. Υπάρχει κανένας νέος κωδικός ή κάποιος τρόπος για Factory Reset? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Exo to samsung c6112 me dio sim! otan stelno me bluetooth den mporo na epilekso tin karta mnimis os proepilegmeni mnimi...mou leei mi ipostirizomeno arxeio...oti kai na steilo alla eidika apo ipologisti!merikes fores ta dexetai alla tis perissoteres oxi.mipos kserei kaneis ti mporei na ftaei?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

@Spiros_K: Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις ήχου... Κάπου επιλέγεις Δόνηση και Μελωδία...

 

Φίλε έψαξα παντού και δεν βρίσκω τέτοια ρύθμιση. Μπορείς να με καθοδηγήσεις; Έψαξα και στο manual αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς σας βρήκα κατ'αρχάς, αν και σας διαβάζω τακτικά μέσω του avsite...

Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με κινητά, και δεν κρύβομαι, αυτό γίνεται για να βγάλω γκόμενα... Μην γελάτε βρε... Αφού ξέρετε ότι "πυρ, γυνή και θάλαττα"...!!!!

Λοιπόν, στο θέμα μας:

Η εν λόγω κοπελιά, έχει ένα Samsung SGH-U600 και θέλει να μεταφέρει τα sms από αυτό, σε ένα Samsung GT-i5800 Galaxy 3...

Πήγε στο Γερμανό, αλλά της είπαν ότι δεν μπορούν να το κάνουν!

Κατέβασα το πρόγραμμα Samsung Kies, αλλά δεν αναγνωρίζει το SGH-U600...

Υπάρχει τρόπος?????

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ για βοήθεια μπας και περάσουμε και "όμορφο" χειμώνα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...