Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

 

δεν νομιζω πως ειναι ο Μπελικ,αυτος στο πατωμα.

παντως γιατι τους ηθελαν ζωντανους,και επισης στο τελος που λεει οτι θα αποδρασει παλι και του απανταει αυτο θελουμε,δεν ξερω.καθαρα λογω σεναριου ή παιζει κατι αλλο;

ηρθε η ωρα συνεργασιας Σκοφιλντ-Μαχοουν λογικα...και ο Κελλερμαν is alive λογικα!

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

 

Ο φαλακρός γιατί έκανε τον μουγκό και έδινε χαρτάκια στον Κινέζο, ενώ στις φυλακές μιλάει κανονικά; Και εν τέλει τι είναι εκείνος; Γιατρός;

 

Ο Μπέλικ δε νομίζω να είναι εκείνος. Επίσης τι συμβαίνει με τον Τ-Μπάγκ στο κρατητήριο; Τι συνέβη με τον άλλον και ποιος ήτο εκείνος καταρχάς; Ο Μαρικρούζ-lover «πάει» να υποθέσουμε;

 

Link to comment
Share on other sites

Ο φαλακρός γιατί έκανε τον μουγκό και έδινε χαρτάκια στον Κινέζο, ενώ στις φυλακές μιλάει κανονικά; Και εν τέλει τι είναι εκείνος; Γιατρός;

 

Ο Μπέλικ δε νομίζω να είναι εκείνος. Επίσης τι συμβαίνει με τον Τ-Μπάγκ στο κρατητήριο; Τι συνέβη με τον άλλον και ποιος ήτο εκείνος καταρχάς; Ο Μαρικρούζ-lover «πάει» να υποθέσουμε;

 

 

ο Μαρικρουζ lover :lol: θα ειναι μεσα στο παιχνιδι για το 3το μερος. Θα δουμε τι εχει να γινει. Ποιος περιμενει μεχρι τον Αυγουστο?:cry: Και βεβαια ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ο Κελερμαν ΖΕΙ και βασιλευει!

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρικρούζ-lover «πάει» να υποθέσουμε;

 

 

Η ιστορία με Sucre & Maricruz μπορεί και να συνεχιστεί, αφού και ο Μπέλικ του φώναξε "βοήθησέ με, και θα σου πω πού είναι". Βέβαια μπορεί να δοθεί τέλος και στο πρώτο επεισόδιο ακόμα, όπως και πέρσι, που η δικηγόρος πέθανε αρχή-αρχή και ξεμπέρδεψαν στο άψε-σβήσε μαζί της...

 

 

Έχω την εντύπωση πάντως ότι όταν έγραφαν το τέλος της 2ης σεζόν δεν ήταν 100% σίγουροι τι θα γίνει στην 3η και άφησαν κάποια ενδεχόμενα ανοιχτά για να δουν τι θα κάνουν...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα και πορώθηκα :w00t:

 

Θεωρώ σχεδόν σίγουρο πως είναι ο Bellick εκεί κάτω στο πάτωμα. Φανταστείτε να τους έρθει και ο T-Bag! Θα είναι Michael-Mahone-Bellick-Tbag μαζί!

Και θα γουστάρω συνεργασία Mahone-Michael!

 

 

Btw minovg, ο καράφλας δεν ήταν εκεί στη Sona αλλα στο «Λονγκ Άιλαντ, Νέα Υόρκη, Κέντρο Ερευνών Μπέισιλ Άιλαντ»

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Έχω την εντύπωση πάντως ότι όταν έγραφαν το τέλος της 2ης σεζόν δεν ήταν 100% σίγουροι τι θα γίνει στην 3η και άφησαν κάποια ενδεχόμενα ανοιχτά για να δουν τι θα κάνουν...:shifty:

 

Και γώ σ'αυτό καταλήγω. Γιαυτό διαφωνώ (εν μέρη) ος προς τον Κέλερμαν.

 

Μήπως ήρθε η ώρα να φανερώνουμε τα spoiler? Όσοι το είδαν, το είδαν το επεισόδιο.

...
Link to comment
Share on other sites

 

Btw minovg, ο καράφλας δεν ήταν εκεί στη Sona αλλα στο «Λονγκ Άιλαντ, Νέα Υόρκη, Κέντρο Ερευνών Μπέισιλ Άιλαντ»

 

Ακριβώς!

 

Και ο τρεμάμενος δεν μου φέρνει στον Μπέλικ.

...
Link to comment
Share on other sites

3ος κύκλός σίγουρα θα υπάρξει,

πρέπει να δούμε τι θα γίνουν τα 5.000.000$,

πρέπει να δούμε τον Φερνάντο

τι θα κάνει η εταιρεία μετά την παραίτηση της προέδρου

τι θα γίνει με τον Φράνκλιν

και λογικά την στροφή υπέρ του Λινκ και Μαικλ του Μαχόουν!

έχει δε ειπωθεί σε ξένα φόρα, πως ο Μαικλ συλλαμβάνεται και οδηγείται εκ νέου στην φυλακή....

 

τάδε έφη 7/3 :lol:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. κανένα [σποιλεράκι] να βάζετε... Ειλικρινά.

Τέσπα.

Είμαι και εγώ πορωμένος με το PB.

Σήμερα, δεν ξέρω και εγώ πόσα επεισόδια είδα.

Τελείωσα την 1η και heads on για τη 2η

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Έχει μαυρίσει το τόπικ ρε παιδιά στις τελευταίες σελίδες και έχετε και παράπονα για το ότι δε μπαίνουν σπόιλερς; :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. κανένα [σποιλεράκι] να βάζετε... Ειλικρινά.

Τέσπα.

Είμαι και εγώ πορωμένος με το PB.

Σήμερα, δεν ξέρω και εγώ πόσα επεισόδια είδα.

Τελείωσα την 1η και heads on για τη 2η

 

Τι τεσπά ρε φίλε;

Κάτσε δες τα και μετά μπες στο θέμα.

Τί μπαίνεις να διαβάσεις δηλαδή;

Θα κουβεντιάζουμε το lost στο θέμα του pb;

...
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πλέον ανακηρύχθηκαν αθώα τα αδέλφια, τι στο καλό θέλει αυτός ο παππούς τέλος πάντων και συνεχίζει να τους καταδιώκει;

Κι εγω την ιδια απορια εχω.Μου λενε οτι επιμενει γιατι φοβαται πως εχουν στοιχεια.Αλλωστε του εχουν αποδειξει οτι ειναι ικανοτατοι.

Ισως να θελει απλα να τους βγαλει απο τη μεση λογω εγωισμου!

Ή εν παση περιπτωσει γιατι καποιος πρεπει να τους κυνηγαει,αλλιως δεν εχει ενδιαφερον!

 

 

Αλλά αυτος ειναι της εταιριας?Δηλ.μεγαλοεπιχειρηματιας?Στρατηγος?Γιατρος?

Τι?

 

 

 

πρέπει να δούμε τι θα γίνουν τα 5.000.000$

Νομιζω οτι αυτα

τα τρωνε τα ψαρια

την ωρα που μιλαμε.

 

 

 

Το ζουμι για την 3η σεζον,ειναι οτι οπως στην 1η σεζον φυλακιστηκε ο Λινκ και τον εσωσε ο αδελφος του κανοντας τοσες θυσιες,ετσι στην 3η σεζον

φυλακιζεται ο Σκοφιλντ και θα πρεπει να πατσισει ο Λινκ σωζοντας τον.

 

 

Παντως εκπληκτικη η τελευταια σκηνη

στις φυλακες του Μεξικου.

Που ειναι ο αγαθος συγκατοικος?Ο καλοσυνατος Μπελικ?Ακομα και ο Τ-Μπανκ συμπαθητικουλης ειναι μπροστα τους.

 

Μισος χρονος χωρις prison break τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Scheuring hinted to the Hollywood Reporter that one of the brothers — either Wentworth Miller's Michael or Dominic Purcell's Lincoln — might not survive beyond the new season's first couple of episodes.

ΤΙ?????????????????????

Θα ειναι πολυ ηλιθιοι αν κανουν κατι τετοιο.Θα σκοτωσουν τη σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Στρατηγός είναι ο τύπος, τον αποκάλεσε ο άλλος με τον βαθμό του.Κάτι πρέπει να παίζει με κάποιο πείραμα ( Βλέπω κανένα σκηνικό αλά θεωρίες συνωμοσίας να φτιάχνουν δολοφόνους ) :lol:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τέλειωσα κ εγώ κ απλά...WOW:!:

 

Δύο σκέψεις να εκφράσω να μου πείτε τη γνώμη σας,έτσι για να γίνεται κ κουβέντα..

 

-

πιστεύω λοιπόν ότι ο Κέλερμαν είναι ζωντανός, αφού σε αντίθετη περίπτωση απλά επιβεβαιώνεται στα λεγόμενα του στο δικαστήριο περί ύπαρξης της Company, γνωστοποιώντας έτσι την όλη φάση στο ευρύ κοινό με το θέμα να έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις με την αθώωση ενός πρώην θανατοποινίτη, την εμπλοκή της πρώην προέδρου και της αποκάλυψης μιας οργάνωσης που ουσιαστικά κινεί τα νήματα στη χώρα.

Αυτό μπορεί να βοηθήσει και σεναριακά, δλδ να χρησιμοποιήσει η εταιρεία τις ικανότητες του Κέλερμαν ξανά [με τις ευλογίες του καράφλα που τον θέλει εκτός φυλακής τον Μαικλ όπως είπε..]για να αποφυλακιστεί στα μέσα της 3ης σεζόν ο Σκοφ που θα τα έχει βρει πολύ σκούρα μέχρι τότε. :blink:

 

 

 

-

ένα άλλο στόρι το οποίο θα υφανθεί, λογικά περιέχει το τρίγωνο Σάρα-Λινκ-Εταιρεία[ή κάτι σχετικό].Αυτό φαίνεται τη στιγμή που αποφυλακίζεται η Σάρα κ είναι σαν χαμένη απ' τα γεγονότα που προηγήθηκαν και την παίρνει στο κατόπι ένας κουστουμάτος[sic] και ακολουθεί κατά πόδας ο Λινκ χωρίς να τον έχει δεί[;]

 

Link to comment
Share on other sites

Τι τεσπά ρε φίλε;

Κάτσε δες τα και μετά μπες στο θέμα.

Τί μπαίνεις να διαβάσεις δηλαδή;

Θα κουβεντιάζουμε το lost στο θέμα του pb;

 

 

 

Ποιο lost;

Εγώ με όλη τη καλή διάθεση απλά είπα να βάζετε

tags.

Είμαι στο 4ο της 2η σεζόν.

Πρέπει να το τελειώσω ΟΛΟ για να μπω στη συζήτηση;

Τι μας λες ρε φίλε; :rolleyes:

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Το ζουμι για την 3η σεζον,ειναι οτι οπως στην 1η σεζον φυλακιστηκε ο Λινκ και τον εσωσε ο αδελφος του κανοντας τοσες θυσιες,ετσι στην 3η σεζον

φυλακιζεται ο Σκοφιλντ και θα πρεπει να πατσισει ο Λινκ σωζοντας τον.

 

Δεν έχει να πατσίσει τίποτα ο Λινκ. Την θυσία την έχει κάνει άλλωστε πολύ πιο πριν. Για χάρη του αδερφου του έμπλεξε στη πλεκτάνη και κόντεψε να χάσει και τη ζωή του.

Άλλωστε imo καλύτερος βοηθός θα είναι ο mahona παρά ο Λινκ.;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο lost;

Εγώ με όλη τη καλή διάθεση απλά είπα να βάζετε

tags.

Είμαι στο 4ο της 2η σεζόν.

Πρέπει να το τελειώσω ΟΛΟ για να μπω στη συζήτηση;

Τι μας λες ρε φίλε; :rolleyes:

Βασικά εγώ είχα μείνει πίσω 4 επεισόδια και δεν έμπαινα να διαβάζω. Καλό θα ήταν να κάνεις και εσύ το ίδιο γιατί όλο και κάτι μας ξεφεύγει, καθώς και είναι πολύ κουραστικό να βάζουμε [spoiler tags] για κάθε επεισόδιο. Άτυπα έχουμε συμφωνήσει να βάζουμε τα tags για 4-5 μέρες απο τότε που θα βγεί το επεισόδιο και μετά μιλάμε ελεύθερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο lost;

Εγώ με όλη τη καλή διάθεση απλά είπα να βάζετε

tags.

Είμαι στο 4ο της 2η σεζόν.

Πρέπει να το τελειώσω ΟΛΟ για να μπω στη συζήτηση;

Τι μας λες ρε φίλε; :rolleyes:

Κι εγω μεχρι να τελειωσω τα επεισοδια,δεν εμπαινα εδω μεσα.

Στο κατω-κατω εχει ΚΑΤΑΜΑΥΡΙΣΕΙ το thread και ειναι εκνευριστικο.

 

Και κατι αλλο:Οταν συζηταμε για 3ο κυκλο που ακομα δεν προβληθηκε,ναι να μπαινουν spoiler tags.Ομως τωρα μιλαμε για επεισοδια που εχουν προβληθει.Οποτε υποτιθεται οτι τα εχουμε δει.Αρα δεν πρεπει να μπαινουν spoiler tags.

Αλλιως δεν εχει νοημα το thread που ανοιξε.

 

Και αληθεια γιατι μπαινεις?Αφου δεν τα εχεις δει γιατι μπαινεις?Τι θελεις να συζηταμε εδω μεσα?

 

Καλοπροαιρετα.:)

Link to comment
Share on other sites

Απλά μπήκα να πω πως και εγώ άρχισα το Prison Break.

Και έπεσε το μάτι μου σε σπόιλερ με τα λεφτά και it kinda ruined it.

Τέλοσπάντων.

Τελειώνω σήμερα και τη 2η σεζόν.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Ποιο lost;

Εγώ με όλη τη καλή διάθεση απλά είπα να βάζετε

tags.

Είμαι στο 4ο της 2η σεζόν.

Πρέπει να το τελειώσω ΟΛΟ για να μπω στη συζήτηση;

Τι μας λες ρε φίλε; :rolleyes:

 

Ε καιγώ με λίγη κακή διάθεση σου είπα οτι ζητάς κάτι παράλογο.

Άν δεν δεις 8-9 επεισόδεια μαζί δεν θα την καταευχαριστηθείς τη σειρά.

...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Κινέζος όταν είπε ότι μονό έναν απο τους 2 χρειάζεται γύρισε να σκοτώσει τον Λινκ. τον michael κάτι τον χρειάζονται...

 

Ρε λέτε εκείνος ο στρατηγός να έχει κάνει τον Σκοφιλντ πειραματόζωο?

όταν ο άλλος είπε "θα αποδρασει, το έχει στο αίμα του" κάτι εννοούσε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Κινέζος όταν είπε ότι μονό έναν απο τους 2 χρειάζεται γύρισε να σκοτώσει τον Λινκ. τον michael κάτι τον χρειάζονται...

 

Ρε λέτε εκείνος ο στρατηγός να έχει κάνει τον Σκοφιλντ πειραματόζωο?

όταν ο άλλος είπε "θα αποδρασει, το έχει στο αίμα του" κάτι εννοούσε...

 

 

Όπως ειπώθηκε και πριν, απ'ό,τι φαίνεται είναι επιστήμονες σε κέντρο ερευνών. Και λογικά, αφού το θέμα της συνομωσίας εις βάρος του Λίνκολν τελείωσε (δεν νομίζω να συνεχίσουν για 3ο κύκλο να μας τα ζαλίζουν με τον αδερφό της Προέδρου -έλεος!), τον θέλουν για κάτι άλλο.

Πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί στην 3η σεζόν, γιατί αν δεν το προσέξουν θα τους βγει πατάτα.:ninja::X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...