Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,υποτίθεται ότι το επεισόδιο της προσεχούς Δευτέρας θα ήταν το τελευατίο επεισόδιο της 2ης season. Στο imdb,όμως,είδα ότι θα είναι το προτελευταίο αφού θα υπάρξει κι άλλο τη Δευτέρα του Πάσχα 9 Απριλίου.

 

Ιδού:

http://www.imdb.com/title/tt0455275/episodes#season-2

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά,υποτίθεται ότι το επεισόδιο της προσεχούς Δευτέρας θα ήταν το τελευατίο επεισόδιο της 2ης season. Στο imdb,όμως,είδα ότι θα είναι το προτελευταίο αφού θα υπάρξει κι άλλο τη Δευτέρα του Πάσχα 9 Απριλίου.

 

Ιδού:

http://www.imdb.com/title/tt0455275/episodes#season-2

 

Είναι λάθος! Η season 2 έχει 22 επεισόδια και τελειώνει κανονικά μεθαύριο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος! Η season 2 έχει 22 επεισόδια και τελειώνει κανονικά μεθαύριο!

 

Εσύ το ξερεις από κάπου αυτό;Και πώς εξηγείς το γεγονός ότι όχι μόνο υπάρχει επεισόδιο 23 αλλά υπάρχει και τίτλος του επεισοδίου;Άσε που το imdb δεν είναι κανένα τυχαίο site.Θεωρείται από τα καλύτερα του είδους του...

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Εσύ το ξερεις από κάπου αυτό;Και πώς εξηγείς το γεγονός ότι όχι μόνο υπάρχει επεισόδιο 23 αλλά υπάρχει και τίτλος του επεισοδίου;Άσε που το imdb δεν είναι κανένα τυχαίο site.Θεωρείται από τα καλύτερα του είδους του...

 

Όχι υπάρχει παρανόηση εδώ.. το Imdb είναι μια πολύ καλή βάση με πληροφορίες για πάρα πολλές ταινίες, αλλά δεν είναι μια αξιόπιστη βάση, γιατί μπορεί να προσθέσει ο κάθε ένας ανεπιβεβαίωτη πληροφορία.

 

Το επόμενο επεισόδιο 'Sona' είναι το season final'e. Αυτό αναφέρεται ρητά και στο promo:

Εδώ

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Όντως στο IMDb γράφει για Episode 23 : Sikimicky Original Air Date: 9 April 2007 :confused: , αλλα στο tv.com (και αλλού που είδα) ΔΕΝ αναφέρει τίποτα για 23 επεισόδια- το 22 είναι το τελευταίο!

Και εδώ είχαν αυτή την συζήτηση και κατέληξαν σε 2 πράγματα , ή ότι το IMDb λέει μαλ..:X :p , ή ότι είναι πρωταπριλιάτικο αστείο! Πάντως και γω πιστεύω ότι το 22 είναι το τελευταίο ... αν και δεν θα με χάλαγε να υπήρχε και 23:)

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο επεισόδιο 'Sona' είναι το season final'e. Αυτό αναφέρεται ρητά και στο promo:

Εδώ

 

Όντως,λέει ότι το Sona θα είναι το τελευταίο επεισόδιο.;) Τι να πω ρε παιδιά,μάλλον παίζουν με τον πόνο μας!:rolleyes:

 

Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα να δούμε τι θα δούμε.

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Εσύ το ξερεις από κάπου αυτό;Και πώς εξηγείς το γεγονός ότι όχι μόνο υπάρχει επεισόδιο 23 αλλά υπάρχει και τίτλος του επεισοδίου;Άσε που το imdb δεν είναι κανένα τυχαίο site.Θεωρείται από τα καλύτερα του είδους του...

 

Όπως είπαν και πιο πάνω, το imdb επειδή μπορεί ο καθένας να το επεξεργαστεί, συνήθως φιλοξενεί πληροφορίες ανακριβείς, που σβήνονται μετά από λίγες μέρες.

Επίσης, όπως και πέρσυ, το Prison Break πήρε το ok για full season 22 επεισοδίων.

Το μόνο που ενδεχομένως συμβαίνει, είναι να υπάρχει extra επεισόδιο (κάτι σαν το behind the walls που είχε βγει πέρσι). Αλλά και πάλι, ο τίτλος Sikimicky δεν μου κάνει πολύ Prison Break...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όντως,λέει ότι το Sona θα είναι το τελευταίο επεισόδιο.;) Τι να πω ρε παιδιά,μάλλον παίζουν με τον πόνο μας!:rolleyes:

 

Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα να δούμε τι θα δούμε.

 

Τριτη ξημερώματα εννοείς μάλλον, ετσι ?:D

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο καλό παιδάκι να μου πεί ποια είναι τα γυαλιά που φορά ο Lincoln στα επεισόδια του β κύκλου???προσπαθώ να τα συγκρίνω με διάφορα στον ίντερνετ αλλά δεν είμαι σίγουρος...έχω βρεί αυτα: http://www.sunglasses-shop.co.uk/uk-sunglasses/Ray-Ban-Sunglasses/Ray-Ban-3340/2010.htm

αλλά δεν είναι το ίδιο χρώμα ο σκελετός

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Aπιστευτο επεισοδιο, μπορω να πω by far το καλυτερο της σεζον και μας μπριζωνει για τα καλα για την 3η season.

Και για να τα ταξινομησω μπας και τα καταλαβω και εγω :p :

Οπως εχουν τα πραγματα μεχρι στιγμης

Bellick,mahone,Τ-Bag ειναι στην φυλακη.

O Scofield ειναι στην Sona(οτι και αν κανουν ακριβως εκει) ο Κim επιτελους πεθανε, τα λεφτα χαθηκαν(; ) και ο Sucre ψαχνει την κοπελια...:p

Eπιπλεον Sara,Link ειναι ελευθεροι.

O Kelerman τι θα απογινει;

 

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Τι ατμόσφαιρα αυτή στο τέλος!

Πολύ gothic!

Αυτό το δίδυμο εκει μέσα θα κάνει θαύματα!

Λέτε να στείλουν και τον Μπάκγουελ ;

Ή πάμε για καινούριες συνεργασίες;

...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα το εξής...

Εφόσον πλέον ανακηρύχθηκαν αθώα τα αδέλφια, τι στο καλό θέλει αυτός ο παππούς τέλος πάντων και συνεχίζει να τους καταδιώκει;

 

Επιπλέον έχω να δηλώσω πως τον Κέλερμαν τον πάω τρελά! Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Κέλερμαν! :p

Link to comment
Share on other sites

Για τους απανταχού PrisonBreak-άκηδες προσφορά του μαγαζιού spoilers για...

Season 3:

 

Fox has picked up Prison Break for a third season. Since the pickup was announced, a few details and clues about Season 3 have surfaced in the trades. For example, viewers can expect the addition of at least four cast members (two men, two women, none American), says Variety, and Scheuring hinted to the Hollywood Reporter that one of the brothers — either Wentworth Miller's Michael or Dominic Purcell's Lincoln — might not survive beyond the new season's first couple of episodes. Paul T. Scheuring told TV Guide: Sarah Wayne Callies will be missing a few of the early episodes while she's out on maternity leave. The pregnancy will not be written in. The show will still be based out of Dallas, with the occasional satellite crew in Florida and Louisiana. The cast members who will return next season know who they are — more than half will be back. According to Kristin's Vine Show, C-Note won't be back on the show next season.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

rest in peace

 

Δεν ειμαστε 100% σιγουροι για αυτο.

 

έδειξε οτι κάπου πυροβόλησαν, δεν ειδαμε ποιον και τι? Θυμιζω οτι ηταν και ο φρουρος μαζι του. Ισως φαγανε το φρουρο για να παρουν τον Κελερμαν...

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαστε 100% σιγουροι για αυτο.

 

έδειξε οτι κάπου πυροβόλησαν, δεν ειδαμε ποιον και τι? Θυμιζω οτι ηταν και ο φρουρος μαζι του. Ισως φαγανε το φρουρο για να παρουν τον Κελερμαν...

Όχι ίσως, το θεωρώ σχεδόν βέβαιο αυτό που λες.

 

Γενικά δε με εντυπωσίασε όμως το φινάλε εμένα. Φάνηκε ξεκάθαρα ότι θέλανε να τραβήξουν κι άλλο το σενάριο, ενώ ήταν για να ολοκληρωθεί εδώ η υπόθεση. Ουσιαστικά τελειώνει η υπόθεση και ξεκινάει μια νέα.

Link to comment
Share on other sites

...πολύ καλό επεισοδιάκι - το μόνο αρνητικό που βλέπω εγώ , είναι πως θα την παλέψουμε χωρίς prison break ως τον Αύγουστο!:(

p.s. ... η τελευταία σκηνή στην

φυλακή

, όλα τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

 

εχει καταλάβει κανείς, γιατι ήθελαν μόνο το ένα από τα 2 αδέλφια (και ειδικά των Μαικλ), να τον βάλουν στην ΣΟΝΙΑ ?

 

Κατι αλλο που δεν εδενε... Ο Kim και η Sarah βρέθηκαν απο το πουθενά στο σκάφος... :lol: :lol: :lol: Ολη η αρτυνομια και το FBI τους ψαχνουν εδω και καποιους μηνες και η Σαρα τους βρήκε στο αψε σβήσε:lol: :lol: .

 

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που δεν εδενε... Ο Kim και η Sarah βρέθηκαν απο το πουθενά στο σκάφος... :lol: :lol: :lol: Ολη η αρτυνομια και το FBI τους ψαχνουν εδω και καποιους μηνες και η Σαρα τους βρήκε στο αψε σβήσε:lol: :lol: .

 

 

Καλα, η Σάρα προφανώς είχε ακριβείς οδηγίες από τον Μάικλ, που της άφησε μήνυμα. Ο Kim όμως, τι να πω...;:lol:

 

 

 

Καλό το επεισόδιο, απλά τελείωσαν την όλη φάση με τον Κέλερμαν και την απόσυρση των κατηγοριών στο άψε σβήσε! Και ουσιαστικά τη χάρισαν στα αδέρφια παρά τα τόσα εγκλήματα που έκαναν εντός και εκτός φυλακής... Μόνο η Company δεν ξεχνά...

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Κιμ ακολούθησε τα αδέρφια ρε παιδιά και τους βρήκε.

Mahone και Μιχαλάκης θα γίνουν cellmates?? :D

 

 

καλα, τοσο απλο ηταν να τους ακολουθήσει έχοντας δει ολη την σεζον! :lol: :lol: Απιστευτο φαινεται... τελος πάντων, ο Μαχοουν μπηκε και αυτος στη ΣΟΝΙΑ? δεν το εδειξει καθολου. Ο Μαικλ περπατουσε μονος του στο διαδρομο...

Κατι ακομα, αυτος που ειδες στο τελος, μισογυμνος να τρεμουλιάσει ηταν ο Μπελεκ ή μου φάνηκε??

 

Link to comment
Share on other sites

ο Μαχοουν μπηκε και αυτος στη ΣΟΝΙΑ? δεν το εδειξει καθολου. Ο Μαικλ περπατουσε μονος του στο διαδρομο...

Κατι ακομα, αυτος που ειδες στο τελος, μισογυμνος να τρεμουλιάσει ηταν ο Μπελεκ ή μου φάνηκε??

 

 

Κι εγώ δεν είμαι σίγουρος ότι είναι μαζί με τον Μαχόουν. Ίσως τον έβαλαν σε άλλη πτέρυγα.

Ο άλλος έμοιαζε όντως με τον Μπέλικ...

Νομίζω ότι επίτηδες δεν έδειξαν κάτι ξεκάθαρο, για να περιμένουμε ως την άλλη σεζόν.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...