Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που λέει ο stroggoff ως προς την παρουσία και συμπεριφορά του Lincoln,(ο οποίος ομόρφυνε επικίνδυνα σε αυτο το επεισόδιο!), με πείραξε λίγο και μένα. Προφανώς έγινε για να βοηθήσει το σενάριο ώστε να γίνουν τα επόμενα αλλά ήταν τραβηγμένο.

 

Μου άρεσε πολύ η σκηνή στο ασανσέρ,

το βλέμμα που έριξε ο Lincoln στο γιο του όταν δεν κατάφερε να τον σώσει

. Επίσης στο τέλος με

το Bellick και το ταυτόχρονο της συνομιλίας με τη μητέρα του και της ενδεχόμενης αυτοκτονίας.

 

 

Επίσης δε μου άρεσε και τόσο η σκηνή

με το γιατρό, περίμενα κάτι πιο βίαιο και αυτό που έγινε ήταν λίγο παράξενο αλλά θα μου πεις...

T-Bag είναι αυτός (τον αντιπαθώ πολύ,το έχει ξαναπει!).

 

Και φυσικά το

«σκόρπισμα» των 8, το κυνηγητό και ενδεχόμενες επανασυναντήσεις...

:up:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

οι υποκριτικές ικανότητες πάντως του Τ-Bag είναι απίστευτες!!!

μακάρι να μην τον ξεκάνουν τόσο γρήγορα...:p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

το σημερινό μου φάνηκε πιο πολύ σαν μεταβατικό επισόδειο...

σχετικά λίγη δράση και ελάχιστες αποκαλύψεις.

από το επόμενο προβλέπεται να γίνεται *********...:cool::shifty:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν και μεταβατικο δεν παυει να σε κραταει σε αγωνια οχι σαν κατι αλλες σειρες που τα μεταβατικα τα βαριεσαι
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ή δεν έχω καταλάβει που το πάνε (γιατί ακόμα στήνουν το νέο σκηνικό και δεν το έχουμε δει/υποψιαστεί σε όλο το μεγαλείο του), ή απο εδω και πέρα θα έχουμε αυτό το "ρηχό" σκηνικό...

Γιατί δε μπορεί σε όλη την 1η season να είχαμε

τη μία συνωμοσία πίσω απο την άλλη, υψηλά ιστάμενα πρόσωπα (και ακόμα υψηλότερα απο ό,τι φαίνεται απο το 2x01) να μπλέκονται, πισώπλατα μαχαιρόματα και έξυπνες/παραπλανητικές ιδέες απο τον Scoff, και τώρα να έχουμε ... σχεδόν ξεχασει την συνομωσία και την απόδειξη της αθωότητας (ή έστω την εκδίκηση) του Linc, οι ιδέες του Scoff να είναι τουλάχιστο πολύ απλοϊκές και αναμενόμενες (άκου εκεί να πάει ξανά στη ρωσίδα -παλι καλά που δεν τους πιάσανε αμέσως να λεει), τη γιατρό με τον εκτελεστή σε meeting αποτοξίνωσης, και το μέγα ερωτηματικό ... "θα προλάβει ο Sucre το γάμο στο Vegas?" και "Θα τον προδώσει τον μαύρο η γυναίκα του?". Χώρια τα σκηνοθετικά... ο Linc -που ανάρωσε θεαματικά απο τον πυροβολισμό στο πόδι- κάνει click στο ραδιοφωνάκι...*ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΚΟ ΜΠΟΥΜ*...στην επόμενη σκηνή μια χαρά όλοι τους. Σώθηκε, πρόλαβε, δε μας νοιάζει πως, απλά εξυπακούεται. Χμ...

.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ?

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ή δεν έχω καταλάβει που το πάνε (γιατί ακόμα στήνουν το νέο σκηνικό και δεν το έχουμε δει/υποψιαστεί σε όλο το μεγαλείο του), ή απο εδω και πέρα θα έχουμε αυτό το "ρηχό" σκηνικό...

Γιατί δε μπορεί σε όλη την 1η season να είχαμε

τη μία συνωμοσία πίσω απο την άλλη, υψηλά ιστάμενα πρόσωπα (και ακόμα υψηλότερα απο ό,τι φαίνεται απο το 2x01) να μπλέκονται, πισώπλατα μαχαιρόματα και έξυπνες/παραπλανητικές ιδέες απο τον Scoff, και τώρα να έχουμε ... σχεδόν ξεχασει την συνομωσία και την απόδειξη της αθωότητας (ή έστω την εκδίκηση) του Linc, οι ιδέες του Scoff να είναι τουλάχιστο πολύ απλοϊκές και αναμενόμενες (άκου εκεί να πάει ξανά στη ρωσίδα -παλι καλά που δεν τους πιάσανε αμέσως να λεει), τη γιατρό με τον εκτελεστή σε meeting αποτοξίνωσης, και το μέγα ερωτηματικό ... "θα προλάβει ο Sucre το γάμο στο Vegas?" και "Θα τον προδώσει τον μαύρο η γυναίκα του?". Χώρια τα σκηνοθετικά... ο Linc -που ανάρωσε θεαματικά απο τον πυροβολισμό στο πόδι- κάνει click στο ραδιοφωνάκι...*ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΚΟ ΜΠΟΥΜ*...στην επόμενη σκηνή μια χαρά όλοι τους. Σώθηκε, πρόλαβε, δε μας νοιάζει πως, απλά εξυπακούεται. Χμ...

.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ?

 

+1 :respect:

nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με το πρώτο season, τα πρώτα επεισόδια φαίνονται τραβηγμένα από τα μαλλιά, για να μην πω ερασιτεχνικά. Αναφέρομαι φυσικά στις παρατηρήσεις του strogoff, με αποκορύφωμα

το κομμένο χέρι

. Προβλέπω στο 4ο επεισόδιο να πιάσει δουλειά ως πιανίστας.

Πάντως λίγη παραπάνω φαντασία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Πολύ 24 βλέπουν οι παραγωγοί.

 

Edit

Επειδή βαριέμαι να τα ξαναδώ, μπορεί να μου θυμίσει κάποιος ποιος άλλος ήταν παρών όταν ο γέρος αποκάλυψε πού έθαψε τα λεφτά; Γιατί εγώ θυμάμαι μόνο τον χοντρούλη, που τελικά έμεινε μέσα. Πώς το έμαθαν όλοι οι υπόλοιποι;

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως ήταν ο Μιχαλάκης, ο Χέιγουαιρ, ο Τουίνερ και Σι Νόουτ.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χθεσινό το διασκέδασα αρκετά, περισσότερο από τα δύο πρώτα. Βέβαια δεν είναι ούτε κατά διάνοια το ίδιο μελετημένο με πέρσι (από την αρχή το λέγαμε ότι η υπόθεση σηκώνει μόνο μία σεζόν), αλλά ήταν ευχάριστο. Μια απορία:

τα ανθρώπινα μέλη που "φύτεψε" ο Μάικλ στο αυτοκίνητο πού τα βρήκε; Δεν μπορεί να τα είχε από πριν και να διατηρήθηκαν τουλάχιστον 2 μήνες έτσι. Ξεχνάω κάτι;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χθεσινό το διασκέδασα αρκετά, περισσότερο από τα δύο πρώτα. Βέβαια δεν είναι ούτε κατά διάνοια το ίδιο μελετημένο με πέρσι (από την αρχή το λέγαμε ότι η υπόθεση σηκώνει μόνο μία σεζόν), αλλά ήταν ευχάριστο. Μια απορία:

τα ανθρώπινα μέλη που "φύτεψε" ο Μάικλ στο αυτοκίνητο πού τα βρήκε; Δεν μπορεί να τα είχε από πριν και να διατηρήθηκαν τουλάχιστον 2 μήνες έτσι. Ξεχνάω κάτι;

 

Δεν χρειάζετε να ήταν φρέσκα αφού κάηκαν.

 

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζετε να ήταν φρέσκα αφού κάηκαν.

 

 

Δεν ξέρω πολλά από ιατρική, το πόσο γρήγορα αποσυντίθεται το ανθρώπινο σώμα δηλαδή, αλλά μου φάνηκαν μεσα στο αίμα, σχετικά φρέσκα δηλαδή. Σύν το ότι δύο μήνες μετά το αυτοκίνητο θα πρέπει να βρωμούσε αφόρητα. Ούτε η αστυνομία δεν το κατάλαβε που ήταν δίπλα στο αμάξι, ούτε ο τύπος με το γερανό;

 

Επίσης δε θα έπρεπε να κάνει τον κόπο να εξηγήσει που τα βρήκε; Λήστεψε νεκροτομείο, τί έγινε; Ο "μου περνάει η πληγή από σφαίρα με λίγο πιπέρι cayenne" αδερφός του δεν παραξενεύτηκε;

 

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν κλεισμένα αεροστεγώς σε σακούλες. Εμένα μου φάνηκε οτι ήταν μπριζόλες:p Πάντως τις ήθελε μόνο για αντιπερισπασμό...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήταν κλεισμένα αεροστεγώς σε σακούλες. Εμένα μου φάνηκε οτι ήταν μπριζόλες:p Πάντως τις ήθελε μόνο για αντιπερισπασμό...

 

Αν κατάλαβα καλά,

τo ένα πτώμα ήταν του Όσκαρ Σέιλς, του οποίου ο φάκελος βρέθηκε στην τσάντα του Μιχαλάκη που έκλεψε ο άστεγος.

Μάλιστα αν παρατηρήσετε, όταν ο δαιμόνιος ντεντέκτιβ βλέπει τα καμμένα πτώματα, λέει το όνομα του Σέιλς.

 

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά,

τo ένα πτώμα ήταν του Όσκαρ Σέιλς, του οποίου ο φάκελος βρέθηκε στην τσάντα του Μιχαλάκη που έκλεψε ο άστεγος.

Μάλιστα αν παρατηρήσετε, όταν ο δαιμόνιος ντεντέκτιβ βλέπει τα καμμένα πτώματα, λέει το όνομα του Σέιλς.

 

:eek: :eek: mallon exeis poli dikio....pou kollaei autos xeroume i mpa??

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά,

τo ένα πτώμα ήταν του Όσκαρ Σέιλς, του οποίου ο φάκελος βρέθηκε στην τσάντα του Μιχαλάκη που έκλεψε ο άστεγος.

Μάλιστα αν παρατηρήσετε, όταν ο δαιμόνιος ντεντέκτιβ βλέπει τα καμμένα πτώματα, λέει το όνομα του Σέιλς.

 

Βασικά ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα...ΑΛΛΑ τελικά ο

φάκελος του Sales δεν ήταν στα πράγματα του Scoff. Ήταν στο γραφείο του FBI agent (απο ό,τι σχολιάζουν αργότερα οι υπόλοιποι πράκτορες, ο FBI dude έχει εμμονή με τον συγκεκριμένο γιατί του είχε ξεφύγει).

Πιθανότατα αναφέρει το όνομα γιατί μάλλον και ο Sales χρησιμοποιήσε παρόμοια τεχνική για να ξεφύγει(?)

(επιπρόσθετα πόσο πιθανό είναι ο Scoff α)να βρήκε τον Sales, β)να τον σκότωσε και γ)να τον ΤΕΜΑΧΙΣΕ? Αποκλείεται...

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα...ΑΛΛΑ τελικά ο

φάκελος του Sales δεν ήταν στα πράγματα του Scoff. Ήταν στο γραφείο του FBI agent (απο ό,τι σχολιάζουν αργότερα οι υπόλοιποι πράκτορες, ο FBI dude έχει εμμονή με τον συγκεκριμένο γιατί του είχε ξεφύγει).

Πιθανότατα αναφέρει το όνομα γιατί μάλλον και ο Sales χρησιμοποιήσε παρόμοια τεχνική για να ξεφύγει(?)

(επιπρόσθετα πόσο πιθανό είναι ο Scoff α)να βρήκε τον Sales, β)να τον σκότωσε και γ)να τον ΤΕΜΑΧΙΣΕ? Αποκλείεται...

 

 

Ναι, δεν ήταν ο Shales. Αυτό είναι προσωπικό θέμα του πράκτορα του FBI και δεν τον έχει πιάσει ακόμα. Θα είναι ενδιαφέρον αν εμφανιστεί ο Shales αργότερα, αλλά είναι κάπως τραβηγμένο.

Πάντως ο Μάικλ αποκλείεται να σκότωσε και να τεμάχισε κάποιον - είναι εκτός χαρακτήρα, γι' αυτό και δε μου άρεσε που ως τώρα το πέρασαν στο ντούκου το που βρέθηκαν τα μέλη αυτά. Αν ήταν ο T-Bag ούτε που θα το πρόσεχα. :p

Πάντως πιστεύω ότι θα το μάθουμε στη συνέχεια το που βρέθηκαν, αφού γίνουν και οι εξετάσεις DNA από το FBI.

 

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα...ΑΛΛΑ τελικά ο

φάκελος του Sales δεν ήταν στα πράγματα του Scoff. Ήταν στο γραφείο του FBI agent (απο ό,τι σχολιάζουν αργότερα οι υπόλοιποι πράκτορες, ο FBI dude έχει εμμονή με τον συγκεκριμένο γιατί του είχε ξεφύγει).

Πιθανότατα αναφέρει το όνομα γιατί μάλλον και ο Sales χρησιμοποιήσε παρόμοια τεχνική για να ξεφύγει(?)

(επιπρόσθετα πόσο πιθανό είναι ο Scoff α)να βρήκε τον Sales, β)να τον σκότωσε και γ)να τον ΤΕΜΑΧΙΣΕ? Αποκλείεται...

 

Mάλλον έχεις δίκιο για το ποιός είναι ο

Sails

και να σου πω την αλήθεια μου αρέσει περισσότερο αυτή η εκδοχή.

Βέβαια,

στην τσάντα παραμένει ένα (ή δύο) τεμαχισμένο πτώμα. Το αν το σκότωσε και το τεμάχισε ο Μιχαλάκης ή όχι, είναι άσχετο με την ταυτότητα του πτώματος

.

Πάντως και εγώ πιστεύω ότι ο Μιχαλάκης τέτοιο

έγκλημα δεν θα έκανε οπότε μάλλον θα μας τον δείξει να ληστεύει κανα νεκροτομίο

.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Nαι, είχε αρκετά κενά ως τώρα η δεύτερη season (και ο τρόπος που τα περιγράφετε μερικοί εδώ είναι πολύ διασκεδαστικός!). Από τη μια όμως θέλω να πιστεύω ότι ξέρουν τι κάνουν και δε θα μας απογοητεύσουν και από την άλλη, δεν παύω να λατρεύω τη σειρά και το 3ο επεισόδιο μου άρεσε επίσης πάρα πολύ!

 

Ξαναείδα σήμερα το Behind The Walls (special επαναληπτικό επεισόδιο που έπαιξε μετά το 6 και περιέχει σχόλια από το cast). Εκεί ο Wentworth αναφέρει ότι μετά την απόδραση, πρώτα τους βλέπουμε πως αντιμετωπίζουν την ζωή έξω και ο καθένας τα δικά του θέματα και μετά πως τα δύο αδέρφια προσπαθούν να αποδείξουν τη συνομωσία. Ποτέ δεν έλειψε και ο συναισθηματισμός από τη σειρά και είναι απαραίτητο νομίζω να δούμε πως εκμεταλλεύτηκε ο καθένας το γεγονός ότι δεν είναι πια φυλακισμένος. Προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ αυτή η εξέλιξη. Και μετά να δούμε πως θα αποδείξουν την αθωότητα του Link :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα πιο παλιά να κατεβάσω το Behind the walls αλλά δεν είχε seeders το torrent, καλά που με θύμισες, τώρα έχει seeders :)

 

Off topic:

Τα extras του season 1 dvd pack τα είδε κανείς; Δεν ήταν τόσο διασκεδαστικά όσο αυτά του Lost αλλά ήταν κάτι το διαφορετικό να βλέπεις τους ηθοποιούς να σχολιάζουν τις εξελίξεις της πρώτης σεζόν. Ακόμη έχει την ιστορία της Joliet, της φυλακής μέσα στην οποία γυρίζεται η σειρά, την ιστορία του τατού του Michael, και πως γυρίζεται μια σκηνή της σειράς.

 

Δεν έβρισκα να το νοικιάσω (τα dvd clubs δεν είχαν ιδέα τι είναι το Prison Break) γι' αυτό αναγκάστηκα να κατεβάσω το έκτο dvd του pack :p

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άρεσε το 3ο επεισόδιο, θεωρώ ότι σιγά-σιγά θα διευκρινίζονται τα πράγματα, μην ξεχνάμε ότι τώρα ξετυλίγεται το κουβάρι και μιας και είναι έξω δεν έχουν να σχοληθούν μόνο με την απόδραση όπως στη season 1. Έχει τόσα και τόσα στο μυαλό του ο Μιχαλάκης που πρέπει να διευθετήσει, μην μου τον πιέζετε! :p

 

@marvin: Ο σαρκασμός σου δίνει ρέστα! :respect:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...