Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 13ο επεισόδιο τελειώνει απίστευτα. Σε βάση στην πρίζα. Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει στην συνέχεια. Έχω φάει κόλλημα!!! :) :p

Νομίζω ότι ήδη μπορείς να δεις τι συμβαίνει στη συνέχεια :) "The Rat" is out there

Τι εννοείς όταν λές οτι μπορεί τα σενάρια του 24 και του Prison Break να συναντηθουν;

Σύμφωνα με τη φήμη αυτη σε κάποιο επεισόδιο παρακάτω οι πλοκή του 24 και του Prison Break συναντιούνται. Δηλαδή έχουμε πχ την εμφάνιση του Jack Bauer στο Prison Break... Δυστυχώς δε βρίσκω καν το link προς το site που το διάβασα αυτό και συνεπώς τη φήμη πρέπει ίσως να τη δούμε ως πιθανότατα αβάσιμη.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται. Το μόνο σενάριο που μπορώ να σκεφτώ που να δικαιολογεί την παρουσία του Μπάουερ στην φυλακή που διαδραματίζεται το Prison Break, είναι να μπεί σαν μυστικός ωστε να βοηθήσει στην απόδραση κάποιου σημαντικού προσώπου, ή να υποκριθεί πως είναι τρομοκράτης ή φίλος τρομοκρατών με σκοπό να μπεί στην οργάνωση και να αποσπάσει πληροφορίες, όπως έχει γίνει και στον 3ο κύκλο. Είδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

To βρίσκω εξαιρετικά κακή ιδέα: μην το κάνουμε Σάντα Μπάρμπαρα το Prison Break.

Αν και ένα guest του Kiefer (σε οποιονδήποτε άλλο ρόλο) δε θα με χάλαγε καθόλου. :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι οι vice presidents διαφέρουν στις δύο σειρές... :O

 

Για το prison break, τώρα φαίνεται ότι υπάρχει σχέδιο μέχρι και για 5η season. Τι να πω...Γλυκάθηκαν απο την επιτυχία μερικών μηνών και αποφάσισαν να το τραβήξουν μέχρι θανάτου; Δε μπορώ να τις καταλάβω αυτές τις λογικές του marketing τηλεοπτικών σειρών. Μακάρι να παραμείνει ενδιαφέρον όσο πιο πολύ γίνεται.

 

Τέλος, το 1x14 είναι πολύ ενδιαφέρον. Γίνονται αρκετά (κατα τη γνώμη μου αυτός που το έγραψε έχει πολυυυύ σαδιστικό χιούμορ) και στο τέλος σε αφήνει πάλι σε μεγάλη αγωνία...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πού το είδες το 14ο επεισόδιο; Απ'ότι είδα δεν είναι ακόμα διαθέσιμο για κατέβασμα. Αύριο είναι η επίσημη προβολή του.

 

Αυτό για σχέδιο έως και 5ο κύκλο που το άκουσες; Πολύ ευχάριτο που θα συναχιστεί αλλά και 5 κύκλους μου φαίνεται υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Kι όμως υπάρχει το 1x14 σε pre-release του Fox "for review purposes only" (αυτό γράφει καθόλη τη διάρκεια του επεισοδίου στο κάτω μέρος της οθόνης). Επίσης δεν είναι σε HDTV & 16:9 αλλά πρέπει να βλέπεται αξιοπρεπώς από το λίγο που είδα.

Επειδή έχει περάσει καιρός από το 1x13 και επειδή την τρίτη έχει και 24 το πρόγραμμα (και με 384 ταπεινά kbps δεν τα προλαβαίνει κανείς όλα) εγώ το κατέβασα σήμερα και θα το δω το βράδυ.

Νά 'σαι καλά stroggoff!!

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι σε HDTV & 16:9 αλλά πρέπει να βλέπεται αξιοπρεπώς

Όντως. Το "χειρότερο" είναι ο ήχος, αλλά μάλλον έχω καλομάθει στα hdtv...Βλέπεται ανετα. ;)

 

Αυτό για σχέδιο έως και 5ο κύκλο που το άκουσες; Πολύ ευχάριστο που θα συνεχιστεί αλλά και 5 κύκλους μου φαίνεται υπερβολικό.

Η εν λόγω συνέντευξη

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ φανατικός της σειράς από το πρώτο επεισόδιο. Το μόνο "λάθος" κατά τη γνώμη μου στο σενάριο είναι το τατουάζ στην πλάτη του Scofield το οποίο υποτίθεται ότι παριστάνει το αρχιτεκτονικό σχέδιο των φυλακών. Όποιος έχει δει τα πρώτα 2 επεισόδια θα καταλάβει για τι μιλάω.....:confused:
Link to comment
Share on other sites

Το τατουάζ του Scofield δεν κρύβει μόνο το σχεδιάγραμμα της φυλακής αλλά και πολλά ακόμα στοιχεία που θα τον βοηθήσουν στην απόδραση. Μερικά απο αυτά μας έχουν φανερωθεί ήδη (η διάμετρος της βίδας και ο τρόπος κοπής της, η χημική ένωση του έξυπνου εξέως, ο τηλεφωνικός αριθμός, το πρόσωπο του εωσφόρου) ενώ πολλά ακόμα ενδέχεται να κρύβονται σε αυτό. Γιατί λοιπόν θεωρείς πως το οτι το τατουάζ επεκτείνεται και στην πλάτη του, αποτελεί σεναριακό λάθος;

 

Εξάλλου, και τίποτα να μην εξυπηρετεί στην τελική (κάτι που θα το μάθουμε όταν ολοκληρωθεί ολόκληρη η σειρά - άγνωστο πότε), είνια απλά κάλυψη για τα στοιχεία που κρύβονται στο εμπρός μέρος. Άλλωστε ένας που θέλει να καλύψει το σώμα του με τατού, δεν αφήνει την πλάτη του καθαρή.

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω λέγοντας ότι το τατου στην πλάτη απεικονίζει την κάτοψη της φυλακης (helicopter view). Φυσικά δεν πρόκειται για τα ίδια τα blueprints αμεσα ζωγραφισμένα. Αυτο θα κινούσε υποψίες. Είναι κρυμμένα στα σχέδια.

Σύμφωνα με συνεντευξη το άτομο που επιμελήθηκε το τατου (απο την ομάδα παραγωγής της σειράς) είχε στη διάθεση του τον πραγματικό χάρτη της φυλακής και βάσισε τα σχέδια του πάνω σε αυτόν.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε 1-2 μέρες πιστεύω να το έχω μέχρι και το 13 επεισόδιο!Απευθείας μετά θα "μου φέρουν" και το 14!!! :)

 

Είμαι περίεργος να δω την σειρά να δω γιατί τέτοια πώρωση!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό είναι το όνομα του αρχείου του νέου επεισοδίου. Να πει κάποιος που το έχει επιβεβαίώσει γιατι σαν 1.14 είναι το Behind the Walls το οποίο είναι τα Making of. Σαν 1.15 δε βρίσκω και πολλά στο DC οπότε κάποιος που το έχει δει ήδη ας μολυ πει ποιό είναι το όνομα του αρχείου.
Link to comment
Share on other sites

"The Rat". Το behind the walls δεν μετράει σαν επεισόδιο.

Δεν το είδα, καλό είναι το behind the walls, αξίζει το κατέβασμα;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι λέγεται The Rat το επεισόδιο. Το όνομα του αυθεντικού αρχείου ψάχνω. Prison.Break.115.hdtv-lol.avi είναι?? Αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει αυτό που διέρρευσε το σάββατο, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Απ' ό,τι είδα στο torrentspy πάντως είναι "Prison.Break.S01E14.HDTV.XviD-LOL.[eztv]"

Αυτό κατεβάζουν όλοι και γενικά τα eztv είναι εγγύηση.

1x15 σίγουρα όχι.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σωστός. Απλά τα ξημερώματα κυκλοφορούσε fake το 114 ενώ ήταν το Behind the walls. Τώρα βρήκα το σωστό. Δεν κατεβάζω το screener γιατί προτιμώ το hdtv. :) Τίποτα πάντως στο DC++.. Τρια sources για Prison Break και άλλα τόσα για 24. Μαμώ την ατυχία μου που δε μπορώ να έχω torrents!
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα καλό νέο...

Όσοι είδαν το 1x14 μπορούν ήδη να δουν και το 1x15 ... (η ποιότητα είναι ίδια με το προηγούμενο preview και OXI HDTV).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Το download or not to download?

Από τη μία η ποιότητα, από την άλλη η αγωνία...

Δε με βλέπω να αντέχω ως την Τρίτη πάντως.

Αυτό γινόταν και το φθινόπωρο, όταν έβγαιναν τα 1-13;

Άρχισα να κατεβάζω τον Ιανουάριο και δεν ξέρω τι συνέβαινε τότε.

Προβλήματα που έχει ο κόσμος, ε;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω αγωνία... έχω φαγωθεί να μάθω τι γίνεται στο 115... :blink: :blink: :blink:

Κατέβασε και δες το sample τότε μόνο που είναι το trailer. Θα πάρεις μια ιδέα αλλά δεν θα ξέρεις και τελείως..

Πάντως και το τρειλερ δεν δείχνει τι γίνεται με τον Lincoln. Αφήνει κάποια υπονοούμενα..

Η άποψη μου.. (τη βάζω σε spoiler) γιατί μπορεί κάποιος να μη θέλει να τη δει, πάντως δεν έχω δει το επεισόδιο, όυτε το τρέιλερ. Απλά ξέρω αυτό που έγραψα πάνω.

 

Εγώ λοιπόν θεωρώ ότι μάλλον ο Σούκρε πήγε πίσω στην τρύπα και πείραξε την καρέκλα αυτός. Έχω ακούσει και την υπόθεση ότι ο μηχανικός που βρήκε το ποντίκι είναι τελικά ο πατέρας του Λινκολν, αλλά αυτό είναι σενάριο πολύ δύσκολο γιατί δε μπορεί να μην ήξερε ότι είναι ημέρα δολοφονίας του γιού του.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο 'μενα.... Στην αρχη ειδα ολα τα επεισοδια μαζι και μετα την πατησα......με την ιδια αγωνια και εγω περιμενω πλεον καθε φορα να δω το επομενο επεισοδιο.

Μια ερωτηση: Διαβαζα πριν για το 24 που γραφατε και σκεφτηκα οτι οσο περιμενω για να δω τα επομενα επεισοδια του prison brake και του lost, να αρχισω να βλεπω και το 24.Ειναι οντως τοσο καλο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο 'μενα.... Στην αρχη ειδα ολα τα επεισοδια μαζι και μετα την πατησα......με την ιδια αγωνια και εγω περιμενω πλεον καθε φορα να δω το επομενο επεισοδιο.

Μια ερωτηση: Διαβαζα πριν για το 24 που γραφατε και σκεφτηκα οτι οσο περιμενω για να δω τα επομενα επεισοδια του prison brake και του lost, να αρχισω να βλεπω και το 24.Ειναι οντως τοσο καλο?

Ναι.. Δεν χρειάζεται να παραθέσω επιχειρήματα. Απλά κάτσε και δες το. Μόλις φτάσεις στο επεισόδιο που είναι τώρα έλα να μας πεις μετά πώς σου φάνηκε. Δεν θα μετανιώσεις κανένα λεπτό που θα ξοδέψεις για να τα δεις.. Trust me..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν είναι τόσο απλό. Βρίσκεται ήδη στον 5ο κύκλο 14ο επεισόδιο. Έχεις δηλαδή να δείς 110 επεισόδια. Ευτυχώς οι 4 πρώτοι κύκλοι υπάρχουν προς ενοικίαση στα βιντεοκλάμπ. Σε ζηλεύω. Είναι απίστευτο κόλλημα το 24. Θα πάθεις πλάκα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...