Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
Απο που προκυπτει αυτο τωρα;:confused:

Από το εξώφυλλο το οποίο πόσταρε ένα μέλος και είχα κάνει παράθεση στο post του...

Μόνο εκεί πήγε το μυαλό μου :blink:

 

Το όλο στήσιμο του concept μοιάζει σαν να θέλουν να μας περάσουν ότι αποτελούν και οι δύο σημαντικό κομμάτι της ζωής της Sarah.

Μπορεί να λέω και μπούρδες, αλλά τέτοιου στυλ εξώφυλλα, βλέπω μόνο σε ταινίες με ερωτικά τρίγωνα κλπ:p

 

Ίσως και να ήθελαν να μας παραπλανήσουν, ή ίσως το μυαλό μου να έχει ξεφύγει πολύ, lol...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως και να ήθελαν να μας παραπλανήσουν, ή ίσως το μυαλό μου να έχει ξεφύγει πολύ, lol...

 

 

Μάλλον το δεύτερο :):p

 

Τέλος για το Prison Break...

'Η που εμείς μεγαλώσαμε, ή τελευταίως η σειρά έγινε προβλέψιμη και βαρετή.... Πάντως μία συγκίνηση υπήρξε στο finale, την ώρα του αποχαιρετισμού. Α ρε T-Bag, μια ζωή ο ίδιος... για αυτό και μια ζωή τα ίδια...

 

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Από το εξώφυλλο το οποίο πόσταρε ένα μέλος και είχα κάνει παράθεση στο post του...

Μόνο εκεί πήγε το μυαλό μου :blink:

 

Το όλο στήσιμο του concept μοιάζει σαν να θέλουν να μας περάσουν ότι αποτελούν και οι δύο σημαντικό κομμάτι της ζωής της Sarah.

Μπορεί να λέω και μπούρδες, αλλά τέτοιου στυλ εξώφυλλα, βλέπω μόνο σε ταινίες με ερωτικά τρίγωνα κλπ:p

 

Απλώς, αυτό που εννοούσα, σύμφωνα και με τα όσα είχα διαβάσει από άλλα sites για το final break, είναι ότι θα έχει ενεργό συμμετοχή η Sarah στα επεισόδια αυτά... Λίγο το όπλο στο εξώφυλλο της ταινίας, λίγο η δολοφονία της Christina από τα χεράκια της, θα "μεγαλουργήσει" πάλι η τριάδα Michael, Lincoln and Sarah... :P:P

 

Κι επαναλαμβάνω: Υποθέτω, καθώς δεν το έχω δει ακόμη... Περιμένω την HD έκδοση σε δύο μέρες... :D:D:D

 

Υ.Γ: Το έχει δει κανείς ;;; :):):)

Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , γιατί δεν έχουν βγει ακόμα Ελληνικοί υπότιτλοι για το τελευταίο 2πλό επεισόδιο? (Prison.Break.The.Final.Break.WS.PDTV.XviD-iLM)

Περίεργο , μιας και σε όλα τα προηγούμενα βγαίναν την ίδια μέρα κυκλοφορίας ...

Θα πήγαν διακοπές μάλλον οι μεταφραστές!:):p

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks man ..... ;):D Θα το δω το μεσημεράκι!

By the way , από video sample του συγκεκριμένου release που είδα , είναι πολύ καλής ποιότητας!

βέβαια αύριο θα βγει και σε HD αλλά μια χαρά είναι και αυτό!:)

Link to comment
Share on other sites

Απλώς, αυτό που εννοούσα, σύμφωνα και με τα όσα είχα διαβάσει από άλλα sites για το final break, είναι ότι θα έχει ενεργό συμμετοχή η Sarah στα επεισόδια αυτά... Λίγο το όπλο στο εξώφυλλο της ταινίας, λίγο η δολοφονία της Christina από τα χεράκια της, θα "μεγαλουργήσει" πάλι η τριάδα Michael, Lincoln and Sarah... :P:P

 

Κι επαναλαμβάνω: Υποθέτω, καθώς δεν το έχω δει ακόμη... Περιμένω την HD έκδοση σε δύο μέρες... :D:D:D

 

Υ.Γ: Το έχει δει κανείς ;;; :):):)

 

Πολυ προχειροφτιαγμενο επεισοδειο με εναν εντελως χαζο χαρακτηρα ("Μπαμπακας" ντόινγκ) ,μια σκηνη που ηταν τελειως χαζη

με τον Σουκρε να τρεχει να στειλει τα λεφτα ,να μην προλαβαινει ,να τον δειχνει απογοητευμενο και μετα να μας λενε οτι ηταν μερος του σχεδιου

,καλυτερα να μην το εβγαζαν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ προχειροφτιαγμενο επεισοδειο με εναν εντελως χαζο χαρακτηρα ("Μπαμπακας" ντόινγκ) ,μια σκηνη που ηταν τελειως χαζη

με τον Σουκρε να τρεχει να στειλει τα λεφτα ,να μην προλαβαινει ,να τον δειχνει απογοητευμενο και μετα να μας λενε οτι ηταν μερος του σχεδιου

,καλυτερα να μην το εβγαζαν καθολου.

 

Εμένα πάλι μου άρεσε πάρα πολύ! Μου θύμισε παλιά καλά επεισόδια του Prison Break και μου άνοιξε την όρεξη και για μια ακόμα season ... αλλά ...:(

Όσο για την σκηνή που λες ,

ο Μάικλ το "κανόνισε" μόνος του μιας και ήξερε ότι ο Τ-Μπαγκ και να έπαιρνε και να μην έπαιρνε τα λεφτά , πάλι θα τους κάρφωνε

;) ...

Το μόνο ίσως που με χάλασε , ήταν η μικρή διάρκεια του επεισοδίου!!!

*όσο για το "μπαμπάκας" ντόινγκ .... ΈΤΣΙ γίνονται όσοι περιμένουν παιδί ... χαζομπαμπάδες!!!! Δεν βλέπω που είναι το κακό!:)

Anyway ... δεχτή η κάθε γνώμη!;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου άρεσε πάρα πολύ! Μου θύμισε παλιά καλά επεισόδια του Prison Break και μου άνοιξε την όρεξη και για μια ακόμα season ... αλλά ...:(

Όσο για την σκηνή που λες ,

ο Μάικλ το "κανόνισε" μόνος του μιας και ήξερε ότι ο Τ-Μπαγκ και να έπαιρνε και να μην έπαιρνε τα λεφτά , πάλι θα τους κάρφωνε

;) ...

Το μόνο ίσως που με χάλασε , ήταν η μικρή διάρκεια του επεισοδίου!!!

Απλώς καλή η τηλεταινία... Αρκετή δράση κι ένταση, σε ορισμένα μυστήρια

π.χ η ουλή στην πλάτη της Sarah

δόθηκε εξήγηση, κλπ κλπ...

Κατ' εμέ, θα μπορούσε άνετα να τελειώσει η σειρά, χωρίς τη ύπαρξη αυτής της τηλεταινίας...

 

Γιατί να υποστεί όλη αυτή τη αναστάτωση η Sarah;;; Δεν υπήρχε λόγος, από την στιγμή που είχαν απαλλαχθεί των κατηγοριών ΟΛΟΙ :mad: ...!!! Ξανά στις φυλακές, σχέδια, ηλίθιοι χαρακτήρες, όπως ο "μπαμπάς" κλπ κλπ κλπ...Το μόνο που μάθαμε ήταν ο τρόπος που πέθανε ο Μιχαλάκης...

 

 

Θα προτιμούσα να μην το είχα δει, γιατί μου χάλασε όλη τη μαγεία που μου έιχε δημιουργήσει το τέλος του 22...

 

Ο μόνος λόγος που δεν σταμάτησα την προβολή της ταινίας στη μέση ήταν επειδή ήξερα ότι στο τέλος θα σωθεί και το μωρο κι η Sarah από τα βασανιστήρια που της έκαναν μέσα στην Φυλακή... Απλώς περίμενα να δω πως θα πεθάνει ο Μιχάλης...

 

 

Κι επισήμως, Τέλος για το Prison μας... Θα μου λέιψει πάντως πολύ... :(:(:(

 

Υ.Γ: Έχει να πέσει επανάληψη το καλοκαίρι...Ουκ ολίγη !!! :lol::lol::D

Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

*όσο για το "μπαμπάκας" ντόινγκ .... ΈΤΣΙ γίνονται όσοι περιμένουν παιδί ... χαζομπαμπάδες!!!! Δεν βλέπω που είναι το κακό!:)

Anyway ... δεχτή η κάθε γνώμη!;)

"Μπαμπακα" ελεγαν την φυλακισμενη με τα κοντα μαλλια και τα γυαλια που προσπαθησε να παρει υπο την προστασια της την Σαρα .Μαλλον τον θυλυκο Τμπαγκ ηθελαν να μας δειξουν.

Link to comment
Share on other sites

"Μπαμπακα" ελεγαν την φυλακισμενη με τα κοντα μαλλια και τα γυαλια που προσπαθησε να παρει υπο την προστασια της την Σαρα .Μαλλον τον θυλυκο Τμπαγκ ηθελαν να μας δειξουν.

 

:lol: ... νόμιζα ότι έλεγες για τον Μιχαλάκι!!!:p Εντάξει δεν ήταν και τόσο χάλια ..., αλλά σίγουρα θα μπορούσαν να βρούνε και πολύ καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ, θα μπορούσε άνετα να τελειώσει η σειρά, χωρίς τη ύπαρξη αυτής της τηλεταινίας...

Αυτό το σχόλιο μου αρκεί ωστε να αποφασίσω να μην κατεβάσω και δω τα τελευταία αυτά επειδόδια. Άλλωστε, στο τέλος του 22, δεν μου δημιουργείται καμία απολύτως απορία για το πως κατέληξαν όλοι στην κατάσταση που παρουσιάζονται στις τελευταίες αυτές σκηνές.

 

Οπότε, για μένα, και επίσημα, μια κορυφαία σειρά ολοκληρωθηκε. :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σχόλιο μου αρκεί ωστε να αποφασίσω να μην κατεβάσω και δω τα τελευταία αυτά επειδόδια. Άλλωστε, στο τέλος του 22, δεν μου δημιουργείται καμία απολύτως απορία για το πως κατέληξαν όλοι στην κατάσταση που παρουσιάζονται στις τελευταίες αυτές σκηνές.

 

Οπότε, για μένα, και επίσημα, μια κορυφαία σειρά ολοκληρωθηκε. :) ;)

 

Μα δεν χαλάει τίποτα το τελευταίο 2πλό επεισόδιο ...:rolleyes:

Εγώ σου προτείνω να τα δεις....;) ΑΞΙΖΟΥΝ!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σχόλιο μου αρκεί ωστε να αποφασίσω να μην κατεβάσω και δω τα τελευταία αυτά επειδόδια. Άλλωστε, στο τέλος του 22, δεν μου δημιουργείται καμία απολύτως απορία για το πως κατέληξαν όλοι στην κατάσταση που παρουσιάζονται στις τελευταίες αυτές σκηνές.

 

Οπότε, για μένα, και επίσημα, μια κορυφαία σειρά ολοκληρωθηκε. :) ;)

Σου αρκει ενα σχολιο?Και που ξερεις ποιος το εκανε και τι γουστο εχει?Αν ειναι μια κορυφαια σειρα τι θα χασεις αν το δεις?Μπορει να σου χαλασει την εικονα?Τοτε γιατι εβλεπες τον 4ο κυκλο,αφου παλι υπηρχε ενδεχομενο να σου χαλαγε την ως τοτε εικονα σου για το pb?

 

 

Και εν παση περιπτωσει,αν η σειρα σου αρεσε τοσο ωστε να τη θεωρεις κορυφαια,τοτε πως θα μπορεσεις να κρατηθεις?Θα πας 40 χρονων και θα λες μεσα σου,"μια κορυφαια σειρα μου κρατησε παρεα με δραση,ενταση και συγκινηση.Πως να τελειωσε αραγε?"

Και τοτε μπορει να μην υπαρχουν πια seeders....

 

 

 

Μην κανεις λοιπον σαν τον Σκοφιλντ που ειχε στα χερια του τη Scylla και ηθελε να την καταστρεψει και βαλε να δεις την τηλεταινια.

 

Εχει φοβερο ενδιαφερον να δεις πως εξελιχθηκαν οι χαρακτηρες μετα απο τοσο καιρο,και να δεις το συγκινητικο τελος του Σκοφιλντ.

 

Ουσιαστικα η τηλεταινια ειναι σαν το 16o επεισοδιο του 1ου κυκλου (3 χρονια πριν...)

 

 

Και να σου πω κατι?Το πολυ-πολυ να μην σου αρεσει...Δεν χαλασε και ο κοσμος.Αλλά ειναι κλασικο prison break,οποτε θα σου αρεσει.Μην εισαι ομως τοσο φοβικος...

 

 

 

Συγγνωμη για την παρενθεση μου αλλά καποια πραγματα οσο και αν πρεπει να ειναι σεβαστα,μου φαινονται τερατωδως παραλογα...

 

Καλοπροαιρετα...

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Δεν διαφωνώ φίλε μου σε αυτά που λες. Όμως αυτό που φαίνεται παράλογο σε κάποιον, για κάποιον άλλο είναι απολύτως λογικό.

 

Μπορεί να χαρακτηρίζω την σειρά ως κορυφαία, αυτό όμως δεν σημαίνει τοι απόλαυσα τον 4ο και ίσως τον 3ο κύκλο. Από το 2ο κιόλας, ευχόμουν να σταματήσει η σειρά. Έχασε το νόημά της, την αρχική της μαγεία, το δέσιμο και πολλά ακόμα βασικά στοιχεία που μας έκανε να την αγαπήσουμε.

 

Την σειρά την αγάπησα όσο δεν πάει αλλά με χάλασαν πάρα πολλά πράγματα.

 

Σε πάρα πολλά σημεία του 4ου κύκλου, μου πέρασε από το μυαλό να την σταματήσω. Και, ειλικρινά, στο επεισόδιο που ο Σελφ τους κλέβει την Σκύλλα, δεν με ένοιαζε καθόλου να δω την συνέχεια. Μετά την μεγάλη ανάπαυλα, πραγματικά, για μένα η σειρά είχε τελειώσει.

 

Οπότε, αυτό που εσύ νοιώθεις για το τελευταίο αυτό αποχαιρετιστήριο επεισόδιο, για μένα, υπάρχει ένα ακριβώς αντίθετο συναίσθημα. "Άντε, επιτέλους το τελείωσαν. Αρκετά μας ζάλισαν."

 

Μπορεί να το θεωρείς βλασφημία (και μπορεί να είναι), αλλά, δυστυχώς, σε τέτοιο σημείο μας έφεραν τραβώντας απο τα μαλλιά το σενάριο στις περισσότερες των περιπτώσεων (μιλάω αποκλειστικά για τον 4ο κύκλο).

 

Για μένα η σειρά τελείωσε στο τελευταίο του 2ου. Απο κει και πέρα βλέπαμε κάτι άλλο.

 

Δεν ξέρω πόσοι συμμερίζονται τις απόψεις μου. Ίσως να είμαι και ο μόνος.

 

Αυτά τα λίγα είχα να πω. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mirrorofsorrow, εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αν και ο τρίτος κύκλος ήταν κάπως 'υποφερτός'.

 

Πάντως τον 4ο τον έβλεπα μόνο και μόνο είχα φτάσει μέχρι εδώ, να μην δω και το τέλος:O? Αν πχ. η σειρά άρχιζε από τον 4ο κύκλο, δεν θα έβλεπα πάνω από ένα επεισόδιο, ήταν άθλια γυρισμένος με φτωχότατες εμπνεύσεις και τεράστιες τρύπες στο σενάριο...

 

Δυστυχώς κάτι που άρχισε ωραία τελείωσε με τον χειρότερο και πιο στερεότυπο τρόπο που θα μπορούσα να φανταστώ...

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχω ενα προβλημα-προβληματισμο με τους υποτιτλους του 23 και 24 επισοδειου.

 

Το αρχειο srt ειναι ενα (1) για το 23 και 24 επισοδειο με ενιαια χρονομετρηση. Αντιθετα εχουμε 2 αρχεια βιντεο. Πως λοιπον θα μπορεσω να "συγχρονισω" το 24ο επισοδειο με το srt αρχειο στο οποιου οι υποτιτλοι ειναι περιπου στο 41 λεπτο και 16 δευτερελεπτο, αφου μεχρι εκεινη τη στιγμη (41'16") παιζει το 23 επισοδειο;

 

Δεν υπαρχει κανενα αρχειο srt ΜΟΝΟ με τους υποτιτλους για το 240 ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ;

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σχόλιο μου αρκεί ωστε να αποφασίσω να μην κατεβάσω και δω τα τελευταία αυτά επειδόδια. Άλλωστε, στο τέλος του 22, δεν μου δημιουργείται καμία απολύτως απορία για το πως κατέληξαν όλοι στην κατάσταση που παρουσιάζονται στις τελευταίες αυτές σκηνές.

 

Οπότε, για μένα, και επίσημα, μια κορυφαία σειρά ολοκληρωθηκε. :) ;)

 

Δε χάνεις τίποτα. Δε μου κάνει εντύπωση που δεν ενδιαφέρθηκε να τα προβάλει το Fox.

 

@gnikolai έχει ξεχωριστούς υποτίτλους για τα Ηdtv rips στο tvsubtiles.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχω ενα προβλημα-προβληματισμο με τους υποτιτλους του 23 και 24 επισοδειου.

 

Το αρχειο srt ειναι ενα (1) για το 23 και 24 επισοδειο με ενιαια χρονομετρηση. Αντιθετα εχουμε 2 αρχεια βιντεο. Πως λοιπον θα μπορεσω να "συγχρονισω" το 24ο επισοδειο με το srt αρχειο στο οποιου οι υποτιτλοι ειναι περιπου στο 41 λεπτο και 16 δευτερελεπτο, αφου μεχρι εκεινη τη στιγμη (41'16") παιζει το 23 επισοδειο;

 

Δεν υπαρχει κανενα αρχειο srt ΜΟΝΟ με τους υποτιτλους για το 240 ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ;

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Εχεις κατεβασει λαθος αρχειο υποτιτλων αν εχεις τα δυο αρχεια βιντεο.Αν ψαξεις θα βρεις ξεχωριστους υποτιτλους για καθε επεισοδιο ή το ενιαιο αρχειο βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Σε γενικές γραμμές καλό το επεισόδιο, απλά ένα πράγμα δεν πρόκειται να χωνέψω με τίποτα:

To πώς πώς η Sarah πείστηκε έτσι απλά να αφήσει τον Michael να πεθάνει.Όσο και να προσπαθώ, δεν το κατανοώ.Θεωρώ ότι ήταν λίγο άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα καταλαβει οτι εχω λαθος αρχεια υποτιτλων, το ζητημα ειναι οτι επειδη βρισκω ΜΟΝΟ 2 βιντεο και ΜΟΝΟ 1 αρχειο ενιαιων υποτιτλων, αν μπορειται να με βοηθεισετε... Που μπορω να βρω ειτε ξεχωριστα αρχεια για υποτιτλους ειτε ενιαιο βιντεο. Στο tvsubtiles ΔΕΝ βρισκω για το 24ο :( και για το 23ο τους εχει ενοποιημενους...

 

Ευχαριστω... !

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Το ειχα καταλαβει οτι εχω λαθος αρχεια υποτιτλων, το ζητημα ειναι οτι επειδη βρισκω ΜΟΝΟ 2 βιντεο και ΜΟΝΟ 1 αρχειο ενιαιων υποτιτλων, αν μπορειται να με βοηθεισετε... Που μπορω να βρω ειτε ξεχωριστα αρχεια για υποτιτλους ειτε ενιαιο βιντεο.

 

Ευχαριστω... !

Έχεις pm :)
Link to comment
Share on other sites

Eγω το βρηκα μια χαρα το τελευταιο επισοδιο κινηθηκε στους ιδιους δυνατους ρυθμους οπως και τ'αλλα επισοδια.

Και το πιο σημαντικο μαθαμε τι ακριβως εγινε με τον Μαικλ μας ελυσε πολλες αποριες.

Καλυτερα παντως που τελειωσε εδω και δεν τραβηξε οπως κατι αλλες σειρες 6-7-8-9 χρονια και εχουν γινει βαρετες.

Πιστευω θα τη θυμομαστε σαν μια απο τις καλυτερες σειρες των τελευταιων δεκαετιων.

 

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΑΙΚΛ.........

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική σειρά και μου άρεσε και το τέλος.

Το μόνο που θεώρησα ως κακή σεναριακή ιδέα είναι πώς σε άλλες περιπτώσεις 1 απόδραση διαρκούσε 1 σεζόν για να σχεδιαστεί και να εκτελεστεί και τώρα μέσα σε 2 επεισόδια βγάλανε τη Σάρα στο τσακ μπαμ.

Κατά τα άλλα μου άρεσε γιατί είδαμε πώς πέθανε αληθινά ο Μάικλ και τι απέγινε η Γκρέτσεν που είχαμε να τη δούμε σε αρκετά επεισόδια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...