Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το όσα παίρνει ο άνεμος καλά θα ήταν να το έπαιζαν!

Λογικά όμως θα δούμε πάλι συνωμοσίες και κυνηγητό, που ΟΚ, καλά είναι κι αυτά, απλά τα βλέπουμε 2 σεζόν τώρα.

Το κόλλημα της 1ης σεζόν για μένα δεν θα επαναληφθεί... :happy:

 

Εγω πειραζει που θελω κι αλλο; Ε ναι αυτο ειναι το Prison Break, συνομωσιες, κυνηγητο, θανατοι, μαχαιρωματα(πισωπλατα) και τα μυαλα στα καγκελα.:D

Δεν πιστευω οτι ηταν σειρα για 1 σεζον μονο, για 2 ισως...Αλλα και παλι, περιμενετε να δουμε πρωτα την συνεχεια και μετα κρινουμε.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πειραζει που θελω κι αλλο; Ε ναι αυτο ειναι το Prison Break, συνομωσιες, κυνηγητο, θανατοι, μαχαιρωματα(πισωπλατα) και τα μυαλα στα καγκελα.:D

Δεν πιστευω οτι ηταν σειρα για 1 σεζον μονο, για 2 ισως...Αλλα και παλι, περιμενετε να δουμε πρωτα την συνεχεια και μετα κρινουμε.;)

Σύμφωνοι, προσωπικά όμως δεν έχω την απαιτούμενη προδιάθεση... :)

 

Εκτός κι αν γίνει spin-off με την Tancredi, όπως Private Practice! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω πειραζει που θελω κι αλλο; Ε ναι αυτο ειναι το Prison Break, συνομωσιες, κυνηγητο, θανατοι, μαχαιρωματα(πισωπλατα) και τα μυαλα στα καγκελα.:D

Δεν πιστευω οτι ηταν σειρα για 1 σεζον μονο, για 2 ισως...Αλλα και παλι, περιμενετε να δουμε πρωτα την συνεχεια και μετα κρινουμε.;)

 

sumfwnw apolyta:up:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδια, υπαρχει καποια σελιδα απο οπου μπορω να κατεβασω τα επεισοδια (http)? Απο τορρεντς κανουν πολυ ωρα (εχω καλη γραμμη). Για παραδειγμα στο stage6.divx.com εχει πολλα επεισοδια αλλα τα περισσοτερα ειναι στα ισπανικα μεταγλωτισμενα. Απο εκει κατεβαζω ενα επεισοδιο σε 6 λεπτα ενω απο τορρεντς πχ mininova, torrentspy κανουν 1 ωρα. Ξερει καποιος παρομοια σελιδα με τα επεισοδια ?
Link to comment
Share on other sites

Eμ άμα κατεβάζεις από public τορεντάδικα τι περίμενες; :rolleyes: Δοκίμασε torrentleech, υπάρχει εκεί όλη η σίζον 2 και η σίζον 1. (στείλε το μέιλ σου αν δεν έχεις εγγραφεί μέσω ΡΜ σε μένα να σου στείλω πρόσκληση) :)
Link to comment
Share on other sites

Η σειρα prison break θα εχει γυρω στις 5 σεζον! Μονο που απο ενα σημειο και μετα θα αλλαξει ο τιτλος γιατι δεν θα ειναι πια prison break!
Link to comment
Share on other sites

Eμ άμα κατεβάζεις από public τορεντάδικα τι περίμενες; :rolleyes: Δοκίμασε torrentleech, υπάρχει εκεί όλη η σίζον 2 και η σίζον 1. (στείλε το μέιλ σου αν δεν έχεις εγγραφεί μέσω ΡΜ σε μένα να σου στείλω πρόσκληση) :)

 

 

Απο αυτό κατεβαίνουν ποιό γρήγορα; Αν ναι στείλε και σε εμένα πρόσκληση.

Link to comment
Share on other sites

Η σειρα prison break θα εχει γυρω στις 5 σεζον! Μονο που απο ενα σημειο και μετα θα αλλαξει ο τιτλος γιατι δεν θα ειναι πια prison break!

 

Η πηγη σου?:) :)

Link to comment
Share on other sites

Η πηγή γι'αυτό είναι ότι σε ένα 'Making Of' special που παίχθηκε μετά τα 7 πρώτα επεισόδια της 1ης season, κάποιος από τους δημιουργούς ή σεναριογράφους ή δε θυμάμαι τι, αναφέρει ότι έχουν μια ιδέα και ένα σχέδιο για το τι θα γίνει μέχρι και για πέντε season. (Κάτι τέτοιο ακούγεται πολύ συχνά -πχ έχει ακουστεί και στο φετινό Heroes).

 

Αυτό με λίγα λόγια σημαίνει οτι η αρχική χονδροειδής εκτίμηση τους ήταν ότι μπορούν να βγάλουν πέντε season (έχοντας ένα γενικο σχέδιο για το τι περίπου θα γίνεται στην κάθε season: πχ Season 1: Απόδραση, Season 2: Οι φυγάδες, Season 3: .... κ.ο.κ).

 

Το αν θα πάει τελικά πέντε seasons (ή αν θα προλάβει να αποσώσει την 3η) θα εξαρτηθεί από την απήχηση της σειράς προφανώς.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτό κατεβαίνουν ποιό γρήγορα; Αν ναι στείλε και σε εμένα πρόσκληση.

Είσαι ο 4ος που ζητάει πρόσκληση, τελευταίος και τυχερός. :) Στείλε μου το εμαιλ να σου στείλω πρόσκληση (μέσω ΡΜ). Οι υπόλοιποι αν ψάχνετε για προσκλήσεις, ψάξτε στο αντίστοιχο τόπικ (υπάρχει στο φόρουμ).

 

Ναι κατεβαίνουν πιο γρήγορα γιατί είναι πριβέ τράκερ και διατηρείς δείκτη up/down εκεί. Έχουμε πει πολλές φορές, μην κατεβάζετε από πάμπλικ τράκερς (ή τουλάχιστον μην περιμένετε από κει να κατεβάζετε με φουλ ταχύτητες)

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο κλαμπ της περιοχης μου εχει μια γιγαντοθονη και παιζει συνεχεια prison break. Οι κοπελες του βιντεο κλαμπ τρελενονται για τη σειρα αλλα δεν εχουν χρονο να την δουνε και γι'αυτο εν ωρα εργασιας! Ετσι οποτε κι εγω βαριεμαι πηγαινω μια βολτα εκει για να δω κανα επισοδειο!(δεν τα εχω σε dvd:cry: )
Link to comment
Share on other sites

2.Πως ήξεραν ότι θα παιχτεί το σκηνικό με το φόνο (αν πέθανε ο Κιμ τελικά) και ότι θα πάρει την ευθύνη ο Michael; Ο Κιμ επομένως πήγε εκεί για να τον σκοτώσουν ώστε να μπει ο άλλος φυλακή; (τι μας λένε;;;; )

ρε παιδια σε εκεινο το σημειο ο Κιμ θα σκοτωνε τον ενα απο τους δυο αδερφους (μαλλον τον Λινκ) ωστε ο αλλος να κατηγορουνταν για φονο. Θα σκοτωνε τον Λινκ ωστε ο Scorfield να πηγαινε στις φυλακες της Sona οπου για καποιον λογο τον θελουν εκει.. Αυτο τουλαχιστον καταλαβα εγω..

 

 

Γενικα μου αρεσαν πολυ και τα δυο seasons και περιμενω με ανυπομονεσια το τριτο αλλα κατι μου λεει οτι θα το τραβηξουν πολυ..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε εκεινο το σημειο ο Κιμ θα σκοτωνε τον ενα απο τους δυο αδερφους (μαλλον τον Λινκ) ωστε ο αλλος να κατηγορουνταν για φονο. Θα σκοτωνε τον Λινκ ωστε ο Scorfield να πηγαινε στις φυλακες της Sona οπου για καποιον λογο τον θελουν εκει.. Αυτο τουλαχιστον καταλαβα εγω..

 

Μπα πολύ κουφό μου φαίνεται αυτό. Ο Κιμ (προφανώς) είχε πει στην αστυνομία να πάει εκει να τον (/τους) τρακώσει. Είναι δυνατόν να σκότωνε τον Λινκ και να φορτώσει για φόνο στον άλλον; Εδώ έκανε τέτοια κομπίνα για να γλυτώσει την καρέκλα ο Λινκ, τον έβγαλε τελικά, έτρεχαν σε όλη την Αμερική τόσο καιρό και θα έφευγαν μαζί με το κότερο. Είναι δυνατόν να ήθελε να τον σκοτώσει και να επέλεγε εκείνη ακριβώς τη στιγμή;;;!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα πολύ κουφό μου φαίνεται αυτό. Ο Κιμ (προφανώς) είχε πει στην αστυνομία να πάει εκει να τον (/τους) τρακώσει. Είναι δυνατόν να σκότωνε τον Λινκ και να φορτώσει για φόνο στον άλλον; Εδώ έκανε τέτοια κομπίνα για να γλυτώσει την καρέκλα ο Λινκ, τον έβγαλε τελικά, έτρεχαν σε όλη την Αμερική τόσο καιρό και θα έφευγαν μαζί με το κότερο. Είναι δυνατόν να ήθελε να τον σκοτώσει και να επέλεγε εκείνη ακριβώς τη στιγμή;;;!!!!

 

εμενα μου ακουγεται λογικο παντως... το ιδιο δεν ηθελε να κανει και ο Mahone λιγο πριν μεσα στην αποθηκη??? :)

 

Η αστυνομια ποιο λογο ειχε να τους πιασει?? δεν ειχαν κανει κατι κακο εκει και εξαλου ο Λινκ ηταν πλεον αθωος με την καταθεση του Κελερμαν.. Μην ξεχνας οτι ο Κιμ απο την αρχη της season τους ηθελε νεκρους.

 

edit: Ο Κιμ ειπε "κριμα που θα ζησει ενας απ τους δυο σας" και την ωρα που εστρεψε το οπλο προς τον Λινκ η Σαρα τον πυροβολησε.. Αρα πραγματι ηταν εκει με σκοπο να σκοτωσει τον Λινκ και (οπως πιστευω εγω) να ενοχοποιησει τον Michael γι αυτο. Γι αυτο και ειχε καλεσει την αστυνομια..

 

ουφ πολυ το αναλυσαμε :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Μπέλικ είναι όντως συγκρατούμενος στη Σόνα.

 

Όσο για τον Κέλλερμαν, δεν ακούγεται τίποτα προς το παρόν (ο ηθοποιός θα παίζει τελικά στο Private Practice).

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχε ανακοινωθεί ότι η 3η σεζόν θα αρχίσει 29/08 γιατι το καθυστερούν?? Είναι σίγουρο τώρα αυτό?

Ναι, το Fox ανακοίνωσε όλες τις πρεμιέρες του, και πρώτη φορά φέτος θα αρχίσει και το Prison Break Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Season Three Episodes

 

September 17, 2007 (8/7pm): Episode 3.01 - Orientacion

September 24, 2007 (8/7pm): Episode 3.02 - Fire/Water

October 1, 2007 (8/7pm): Episode 3.03 - Call Waiting

October 8, 2007 (8/7pm): Episode 3.04 - Good Fences

 

http://img166.imageshack.us/img166/9206/34125476gl2.jpg

Shot at 2007-07-22

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα χθες τον 2ο κύκλο (ως συνήθως με μεγάλη καθυστέρηση σε σχέση με το υπόλοιπο φόρουμ :p) και έχω να πω: Έλεος.

Μου άρεσε πάρα πολύ ο δεύτερος κύκλος, ίσως όσο και ο πρώτος, αλλά ΜΕΧΡΙ τα δύο τελευταία επεισόδια. Όχι ότι δεν γίνονταν απιθανότητες και πιο πριν, αλλά τουλάχιστον κάπως προσπαθούσαν να τα εξηγήσουν.

Μπορεί να μου πει κανείς για ποιο λόγο μαζεύτηκε εκεί (έξω από το κότερο) η αστυνομία? Και κυρίως, γιατί κάνανε σαν τρελοί όλοι τους? Δεν μπορούσαν να πούνε απλώς: κύριε αστυνόμε, ο κινέζος μας απειλούσε με το όπλο του, τον σκοτώσαμε σε άμυνα, τρία άτομα είμαστε που το επιβεβαιώνουν, μπλα μπλα μπλα.

Και τελοσπάντων, πού κολλάνε όλα αυτά, οι αστυνομίες, ο Μαχόουν, ο Κιμ? Αφού υποτίθεται ότι είχαν αθωωθεί!! (δεν σχολιάζω βέβαια το πώς έγινε αυτό, αλλά λέμε τώρα..)

 

Ακόμα χειρότερα: γιατί έπρεπε το cliffhanger να είναι τόσο γελοίο:η και καλά μυστηριώδης εταιρεία με τον ακόμα πιο μυστήριο επικεφαλής (που είμαι σίγουρη ότι θα τον τελειώσουνε κάπου και θα βγάλουν έναν ακόμα πιο μυστήριο παραπάνω) που κάνει κάτι περίεργα που κανείς δεν καταλαβαίνει τι(και δεν θα μάθει πριν περάσει ο μισός τρίτος κύκλος)?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...