Jump to content

VoIP, το μέλλον στην σταθερή τηλεφωνία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α γιαυτό άλλαξε και η χρέωση στις web activated κλήσεις;;; :mad: Από 0,03€ πήγε 0,05€ πλέον. :(

 

Χρεώνεσαι 0,05 όσην ώρα και να μιλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρεώνεσαι 0,05 όσην ώρα και να μιλήσεις?

Ναι. Με μάξιμουμ όμως την 1 ώρα ακριβώς. Μετά πέφτει η γραμμή και αν θέλεις ξανακαλείς. (άλλα 5 cents όμως εννοείται)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με μάξιμουμ όμως την 1 ώρα ακριβώς. Μετά πέφτει η γραμμή και αν θέλεις ξανακαλείς. (άλλα 5 cents όμως εννοείται)

 

και δεν υπάρχει αυτό το όριο των 300λεπτών την εβδομάδα που διάβασα? αν ξεπεράσεις τα 300 λεπτά την εβδομάδα υπάρχει επιπλέον χρέωση απο τα 0,05 στις web activated calls?

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμασει κανείς τις wifi voip συσκευές;

πχ Linksys, Belkin, Netgear ...

 

Για να μας γράψει εντυπώσεις...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

και δεν υπάρχει αυτό το όριο των 300λεπτών την εβδομάδα που διάβασα? αν ξεπεράσεις τα 300 λεπτά την εβδομάδα υπάρχει επιπλέον χρέωση απο τα 0,05 στις web activated calls?

 

Κανείς που να χρησιμοποιεί αυτόν τον τρόπο για τις τηλεφωνικές του κλήσεις και να ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γυρισα απο Αγγλία δεν μπορω πλέον να βαλω χρηματα στον λογαριασμό μου στο buster και έφτιαξα Ελληνικό λογαριασμό.

 

Στην Alphabank εχω κάρτα Maestro αρα το αποκλείουμε

Στην eurobank η κάρτα έχει μονο Διαςnet....

Η Κάρτα μου της NovaBank είναι Visa Electron αλλα δεν την δέχεται...

 

Τι στο Δι**λο πρέπει να κάνω με τις Ελληνικές κ**οτράπεζες.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γυρισα απο Αγγλία δεν μπορω πλέον να βαλω χρηματα στον λογαριασμό μου στο buster και έφτιαξα Ελληνικό λογαριασμό.

 

Στην Alphabank εχω κάρτα Maestro αρα το αποκλείουμε

Στην eurobank η κάρτα έχει μονο Διαςnet....

Η Κάρτα μου της NovaBank είναι Visa Electron αλλα δεν την δέχεται...

 

Τι στο Δι**λο πρέπει να κάνω με τις Ελληνικές κ**οτράπεζες.:mad:

 

Η Alpha Bank με τους απλους λογαριασμους δινει visa electron και την δεχεται νομιζω! Εσω πως εχεις mastro :worry: ???

Link to comment
Share on other sites

H Novabank αν και δίνει Έλεκτρον ΔΕΝ την έχει για συναλλαγές μέσω Ίντερνετ. καθώς οι απομακρυσμένες συναλλαγές δεν έχουν ενεργοποιηθεί (άντε άντε...)

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Η Alpha Bank με τους απλους λογαριασμους δινει visa electron και την δεχεται νομιζω! Εσω πως εχεις mastro :worry: ???

 

Δεν ξέρω...

Θα παω να τους ζητήσω να μου την κάνουν Visa electron.

Δεν βρίσκω άλλη λύση

Link to comment
Share on other sites

Η Alpha Bank με τους απλους λογαριασμους δινει visa electron και την δεχεται νομιζω! Εσω πως εχεις mastro :worry: ???

Και εγώ αυτή έχω, με τον απλό λογαρισμό καταθέσεων Alpha 400 http://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=322 , η κάρτα που πέρνεις είναι visa electron... την έχω δοκιμάσει και απ'ευθείας σε αγορές με χρήση των αριθμών της κάρτας (την δέχεται σαν visa) και μέσω paypal :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
παιδια να ρωτησω κατι και εγω: στις direct call κλησεις απο ελλαδα παλι μεσα στην ελλαδα υπαρχει καποια χρεωση??? μολις το εχω βαλει και εχω παρει καμια 10ρια τοπικα τηλ. σιγουρα δεν πεφτει καμια χρεωση? (με εχει βολεψει το direct call γιατι αν καλω απευθυας, με 768 γραμμη υπαρχει μεγαλη καθυστεριση, ενω απο σταθερο σε σταθερο ολα μια χαρα....αλλα σιγουρα ειναι τσαμπα μεχρι να τελειωσει οχρονος μου???
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι και εγω: στις direct call κλησεις απο ελλαδα παλι μεσα στην ελλαδα υπαρχει καποια χρεωση??? μολις το εχω βαλει και εχω παρει καμια 10ρια τοπικα τηλ. σιγουρα δεν πεφτει καμια χρεωση? (με εχει βολεψει το direct call γιατι αν καλω απευθυας, με 768 γραμμη υπαρχει μεγαλη καθυστεριση, ενω απο σταθερο σε σταθερο ολα μια χαρα....αλλα σιγουρα ειναι τσαμπα μεχρι να τελειωσει οχρονος μου???

Υπαρχει μια χρεωση 0,05 ευρω ανα τηλεφωνημα στο λογαριασμο που εχεις στο VoipBuster

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι και εγω: στις direct call κλησεις απο ελλαδα παλι μεσα στην ελλαδα υπαρχει καποια χρεωση??? μολις το εχω βαλει και εχω παρει καμια 10ρια τοπικα τηλ. σιγουρα δεν πεφτει καμια χρεωση? (με εχει βολεψει το direct call γιατι αν καλω απευθυας, με 768 γραμμη υπαρχει μεγαλη καθυστεριση, ενω απο σταθερο σε σταθερο ολα μια χαρα....αλλα σιγουρα ειναι τσαμπα μεχρι να τελειωσει οχρονος μου???

Φυσικά. 5 cents η κλήση. Κάνεις login στην σελίδα και βλέπεις την αναλυτική σου χρέωση άλλωστε. ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια! :) αλλα για να καταλαβω.. εγω δεν εχω βαλει ακομα καθολου χρηματα στο voipbuster...που χρεωνωμαι??.....στον λογαριασμο του οτε??
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια! :) αλλα για να καταλαβω.. εγω δεν εχω βαλει ακομα καθολου χρηματα στο voipbuster...που χρεωνωμαι??.....στον λογαριασμο του οτε??

Μπορεις και μιλας πανω απο 1 λεπτο συνεχομενα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και μιλας πανω απο 1 λεπτο συνεχομενα;

 

Μπορεις αρκει να κανεις μια πληρωμη στο Voipbuster. Στη συνεχεια θα χρεωνεσαι 0,05 ευρω για καθε κληση με απεριοριστη διαρκεια κλησης!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αρκει να κανεις μια πληρωμη στο Voipbuster. Στη συνεχεια θα χρεωνεσαι 0,05 ευρω για καθε κληση με απεριοριστη διαρκεια κλησης!!!

Εγω το ξερω αυτο.Η ερωτηση πηγαινε στο φιλο που ειπε οτι δεν εχει ανοιξει λογαριασμο στο VoipBuster

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Re paidia prospatho na anoikso ena logarismo sto Voipbuster me ton client tou kai olo pairno to minima "Registration error (32) - Due to an unknown error your registration request was denied". Ti sto kalo? dokimasa me diaforetika username/password e-mail alla tipota! Mporeite na riksete mia matia ean anoiksete enan allo logariasmo? Mipos einai provlima diko mou?
Link to comment
Share on other sites

...μη σου πω οτι εχω κανει 4-5 τηλεφωνα χωρις να βαλω ουτε ενα ευρο και μιλησα πανω απο 20 λεπτα... αντε να δω που θα χρεωθουνε αυτα...:worry:
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

...μη σου πω οτι εχω κανει 4-5 τηλεφωνα χωρις να βαλω ουτε ενα ευρο και μιλησα πανω απο 20 λεπτα... αντε να δω που θα χρεωθουνε αυτα...:worry:

Ε πού να χρεωθούνε βρε; :lol: Στον ΟΤΕ αποκλείεται αφού δεν καλείς μέσω του δικτύου του ΟΤΕ αλλά μέσω νετ. Αν έχεις ISDN θα το διαπιστώνεις από το λαμπάκι που αναβοσβήνει από το Νετμοντ. Όταν καλείς μέσω νετ (Voipbuster/Sipdiscount κλπ.) δεν αναβοσβήνει το λαμπάκι του Νετμοντ (δε γίνεται δηλαδή κλήση μέσω ΟΤΕ). Ενώ αν καλέσεις μέσω ΟΤΕ ανάβει κανονικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

i mipos afto pou leo ginete me to skype?einai dorean etsi?

 

Με το Skype ειναι δωρεαν οι κλησεις pc 2 pc και υποστηριζεται μεταδοση εικονας. Και το voipbuster παρεχει δωρεαν την υπηρεσια αλλα χωρις εικονα απ οτι ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...