Jump to content

Dell Axim x51v


kplr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.

 

Αξίζει να το αγοράσει κάποιος έναντι του qtek 9090 (από τη στιγμή που η δυνατότητα GSM δεν είναι κριτήριο αγοράς) ;

 

Τι λέτε;

 

.

 

Εγώ το πήρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το ερώτημά σου το απάντησες μόνος σου.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

. . .
Εγώ το πήρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το ερώτημά σου το απάντησες μόνος σου.
Το παρήγγειλα μαζί με ένα screen protector από το handit.com τελικά. Αν υπάρχουν τίποτα tips θα το εκτιμούσα να με ενημερώσεις... (είδα βέβαια το "Dell Axim X51v NEW UPDATE A06", και μόλις το παραλάβω και το φορτίσω θα το περάσω)... Από μπαταρία τι λέει; Έχεις αγοράσει τη μεγαλύτερη; Ποια συσκευή GPS χρησιμοποιείς; (αν χρησιμοποιείς κάποια). . . .
Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

. . . Το παρήγγειλα μαζί με ένα screen protector από το handit.com τελικά. Αν υπάρχουν τίποτα tips θα το εκτιμούσα να με ενημερώσεις... (είδα βέβαια το "Dell Axim X51v NEW UPDATE A06", και μόλις το παραλάβω και το φορτίσω θα το περάσω)... Από μπαταρία τι λέει; Έχεις αγοράσει τη μεγαλύτερη; Ποια συσκευή GPS χρησιμοποιείς; (αν χρησιμοποιείς κάποια). . . .

 

Μπαταρία δεν έχω πάρει άλλη ακόμα. Αλλά στο προηγούμενο είχα δοκιμάσει της mugen την 2000mAh και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Οπότε θα αγοράσω την αντίστοιχη για το x51v.

 

To update το πέρασα και όλα δείχνουν να πηγαίνουν καλά.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο. Το handit.com στέλνει Ελλάδα? Πόσο είναι τα μεταφορικά? Είναι κατάστημα εμπιστοσύνης?
κάπου υπάρχει ένα νήμα σχετικό με το handit.com (δλδ handit.de). Για να στείλει στην Ελλάδα με UPS θέλει €23. /EDIT: myPhone Community > My Devices > Handheld PCs and PDAs > Windows Mobile Pocket PCs > Αγορά pda από handit.de. .
Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομε να το παρω απο το handit και εγω, αλλα κολαω στο θεμα service και οτι δεν ξερω αν υπαρχει Ελληνικη Dell.

Δες στο http://www.dell.gr

Ένα τηλέφωνο από αθήνα βλέπω, άρα καλό σημάδι!:D

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε πέρσι 2 x50v από το expansys uk. Το ένα χρειάστηκε αλλαγή από την πρώτη εβδομάδα. Σε 2 εργάσιμες είχε έρθει καινούριο ppc από dell gr με ένα τηλεφώνημα. Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο και για το handit.
y4
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε πέρσι 2 x50v από το expansys uk. Το ένα χρειάστηκε αλλαγή από την πρώτη εβδομάδα. Σε 2 εργάσιμες είχε έρθει καινούριο ppc από dell gr με ένα τηλεφώνημα. Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο και για το handit.

 

Αυτο ειναι και κακο και καλο ταυτοχρονα. :p

Link to comment
Share on other sites

.

 

Γιατί;

 

.

 

Γιατι ναι μεν του το αλλαξαν γρηγορα, αλλα δεν παυει να χαλασε και απο την πρωτη εβδομαδα.

 

Edit: Εγω παντως λεω να το παρω απο το play247.gr, μπορει να το εχει 510ε, αλλα δεν χρεωνει επιπλεον εξοδα αποστολης και δεχετε αντικαταβολη, ετσι δεν χρειαζετε να παω να βγαλω πιστωτικη καρτα (και οτι εξοδα αυτο συνεπαγετε), αν δεν κανω λαθος αν αγορασεις με πιστωτικη πληρωνεις και καποιο τοκο?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ναι μεν του το αλλαξαν γρηγορα, αλλα δεν παυει να χαλασε και απο την πρωτη εβδομαδα.

Έχεις 50% πιθανότητες να πέσεις σε καλό!:p

Edit: Εγω παντως λεω να το παρω απο το play247.gr, μπορει να το εχει 510ε, αλλα δεν χρεωνει επιπλεον εξοδα αποστολης και δεχετε αντικαταβολη, ετσι δεν χρειαζετε να παω να βγαλω πιστωτικη καρτα (και οτι εξοδα αυτο συνεπαγετε), αν δεν κανω λαθος αν αγορασεις με πιστωτικη πληρωνεις και καποιο τοκο?

Πήρες τηλ σε dell.gr να δεις αν στέλνουν με αντικαταβολή;

Link to comment
Share on other sites

Πήρες τηλ σε dell.gr να δεις αν στέλνουν με αντικαταβολή;

 

Πουλαει η dell.gr? Δεν το ηξερα αυτο, θα το ψαξω.

 

Για να ρωτησω και κατι πιο τεχνικο, αυτος ο 2700g της intel κανει καλη δουλεια? γιατι επιπεδα γραφικων μιλαμε? Το nintendo ds το πιανει?

Και πηρε το ματι μου για psx emulator, δουλευει καλα?

Καλα αμα αρχισω και ρωταω δεν σταματω. :p

Link to comment
Share on other sites

Πουλαει η dell.gr? Δεν το ηξερα αυτο, θα το ψαξω.

 

Για να ρωτησω και κατι πιο τεχνικο, αυτος ο 2700g της intel κανει καλη δουλεια? γιατι επιπεδα γραφικων μιλαμε? Το nintendo ds το πιανει?

Και πηρε το ματι μου για psx emulator, δουλευει καλα?

Καλα αμα αρχισω και ρωταω δεν σταματω. :p

Νintendo DS δεν έχω παίξει, πάντως από PSP ομολογώ πως είναι χειρότερο!:p

Κάνει πολύ καλή δουλειά πάντως.

Τελευταία βγαίνουν αρκετά παιχνίδια που το υποστηρίζουν τον 2700g και πραγματικά είναι ο,τι καλύτερο έχω παίξει σε PPC.

Δεν ξέρω αν έχεις συνηθίσει από VGA οθόνη.

Αν όχι θα σου φανούν μαγικά!:D

Σε αυτόν τον τομέα σίγουρα δεν πρόκειται να βρεις κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα παιχνίδια κάτι άλλο που κάνει η 2700g είναι επιτάχυνση για video. Πραγματικά πετάει το x5xv σε αυτό τον τομέα και με τη vga οθόνη είναι κορυφή !
y4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι κι εγω εδώ και 2 εβδομάδες κάτοχος ενός χ51ν και είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτά που προσφέρει. Μέχρι στιγμής το χρησιμοποιώ για mp3/video player, games, οργάνωση δουλειών, Internet.

 

Είμαι με το A04 ROM update, δεν έχω βάλει ακόμα το 06, λένε οτι δεν έχει και καμια διαφορά..

 

Εδώ είμαστε για ανταλλαγές απόψεων, προτάσεις για χρήσιμο software, κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, Καλή Χρονιά...

 

Είμαι νέος στο forum, έχω πάρει το qtek9000, μπορεί να μου πεί κανείς πως κάνω ρυθμίσεις για vodafone gprs/mms/3g

 

ευχαριστώ maik

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, Καλή Χρονιά...

 

Είμαι νέος στο forum, έχω πάρει το qtek9000, μπορεί να μου πεί κανείς πως κάνω ρυθμίσεις για vodafone gprs/mms/3g

 

ευχαριστώ maik

Δε χρειάζεται να ρωτάς το ίδιο παντού.

Εδώ είναι το σωστό Topic.;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καλημέρα παιδιά, Καλή Χρονιά...

 

Είμαι νέος στο forum, έχω πάρει το qtek9000, μπορεί να μου πεί κανείς πως κάνω ρυθμίσεις για vodafone gprs/mms/3g

 

ευχαριστώ maik

 

 

Εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50144

 

:)

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδιά, αλλά δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις συγκεκριμένα και να τις περάσω στο ppc μου.

Λίγη βοήθεια παραπάνω το εκτιμώ πολύ και πάλι sorry

 

maik

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδιά, αλλά δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις συγκεκριμένα και να τις περάσω στο ppc μου.

Λίγη βοήθεια παραπάνω το εκτιμώ πολύ και πάλι sorry

 

maik

Kοίταξε στο site της qtek λογικά αυτές του S100 θα είναι ίδιες για όλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν έγινε κάτι...

έχω ρωτήσει και στη vodafone δεν έχουν ρυθμίσεις ακόμα για το qtek9000

πάντως ευχαριστώ,,

αν βρω κάτι θα ενημερώσω..

maik

Link to comment
Share on other sites

.

 

Γιατι ναι μεν του το αλλαξαν γρηγορα, αλλα δεν παυει να χαλασε και απο την πρωτη εβδομαδα.

Αντιθέτως, το ότι η Dell είναι τόσο καλή σε aftermarket services και μάλιστα όταν είναι cross country είναι ό,τι καλύτερο για τον καταναλωτή/πελάτη.

Edit: Εγω παντως λεω να το παρω απο το play247.gr, μπορει να το εχει 510ε, αλλα δεν χρεωνει επιπλεον εξοδα αποστολης και δεχετε αντικαταβολη, ετσι δεν χρειαζετε να παω να βγαλω πιστωτικη καρτα (και οτι εξοδα αυτο συνεπαγετε), αν δεν κανω λαθος αν αγορασεις με πιστωτικη πληρωνεις και καποιο τοκο?
Κοίταξε να δεις τι παίζει με τις πιστωτικές. Υπάρχουν βασικά δύο τρόποι χρέωσης μίας πιστωτικής κάρτας. Εφ'άπαξ και με δόσεις. Εφ'άπαξ σημαίνει ότι μέχρι τον επόμενο λογαριασμό που θα σου έρθει θα πρέπει να ξεχρεώσεις την αγορά σου αλλιώς το ποσό που θα μείνει (σου δίνεται το δικαίωμα αυτό) θα τοκίζεται. Με άτοκες δόσεις σημαίνει ότι κάθε μήνα θα πρέπει να δίνεις ένα συγκεκριμένο ποσό (το οποίο αν δε δίνεις θα σου επιβάλλεται τόκος). Μερικά καταστήματα υποστηρίζουν άτοκες δόσεις μόνο από κάποιο ποσό και πάνω, και μόνο για κάποιες πιστωτικές κάρτες που έχουν εκδοθεί από συγκεκριμένες τράπεζες. Οι πιστωτικές κάρτες έχουν συνδρομή. Μπορείς να δεις και τι παίζεται με τις Visa Electron.

 

.

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

.

 

To παρέλαβα τελικά σήμερα μαζί με το screen protector.

Μια χαρά είναι σαν συσκευή, αυτή τη στιγμή το φορτίζω.

Θα ήθελα να απαντήσω σε δύο πράγματα που αναφέρθηκαν παραπάνω:

1. Η Dell Hellas σε τηλέφωνό μου απάντησε ότι μπορούσα να το παραγγείλω από αυτούς (400+ΦΠΑ), με παράδοση περίπου 10 εργάσιμων ημερών. Δεν ρώτησα για έξοδα αποστολής (if any).

2. Σήμερα πήρα τη Dell Hellas να ρωτήσω τι γίνεται με την εγγύηση και με διαβεβαίωσαν ότι είναι κατ' ελάχιστο ένας χρόνος, η Dell Hellas με καλύπτει αν παρουσιαστεί οποιοδήποτε πρόβλημα (ασχέτως αν το x51v αγοράστηκε από τη Γερμανία), και μπορώ πληρώνοντας να επεκτείνω την εγγύηση.

 

Αυτό το 2ο με χαροποίησε ιδιαίτερα.

 

.

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...