Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεθαύριο κλείνω 2 μήνες αναμονής με τη hol!Δεν σκοπεύω όμως να τους τη χαρίσω. Οι άνθρωποι πιστεύω με δουλεύουν. Δεν απαντάνε στα mail που τους στέλνω και διαπίστωσα ότι στον ΟΤΕ δεν έχουν στείλει καν την αίτηση για αναβάθμιση της γραμμής. Στην περιοχή μου εντωμεταξύ υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις:μένω 200 μέτρα από το κέντρο του ΟΤΕ και εκεί υπάρχουν 189 διαθέσιμα ports να περιμένουν. Τέλος HOL! Αν ξέρετε κανένα να περίμενε 2 μήνες πείτε το μου κι εμένα!

Χαράς στην υπομονή σου :D

Εγώ πάντως επέστρεψα στη Forthnet ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι συνδρομητης της HOL εδώ και πολλά χρόνια ... Οσες φορές στο παρελθον χρειαστηκα κάτι απο το help desk όλα ήταν οκ. Εκανα βέβαια το λάθος και πήρα την προσφορά για μια 2η σύνδεση dsl που ήθελα για το γραφείο. Για να μιλήσεις με το help desk ή κάποιο πωλητή αναμονή το λιγότερο 20-25 λεπτα... και βέβαια λύση σε οποιοδήποτε πρόβλημα 0 ....

Πήγαν να σαρώσουν με την προσφορά την αγορά και δεν έχουν υποδομή υποστήριξης...

Ελπιζω να προσλάβουν σύντομα προσωπικό για δεν τα βλεπω καλά τα πραγματα...

Και μια ερώτηση ... η συνδρομή μου στο broadbank pack φαίνεται οτι ξεκινάει στις 13/01 ενώ το κύκλωμα ενεργοποιήθηκε μετά απο μεγάλη ταλαιπωρία 02/02 . Δεν θα έπρεπε να το αλλαξουν και να ξεκινάει απο 02/02 ? Εστειλα ενα τικετ και μου το έκλεισαν χωρίς καν να απαντήσουν .... δεν παιζονται οι τυποι....

Στα τηλέφωνα πρέπει να φάω μια μέρα για να μου απαντήσουν ... στα μαιλ δεν απαντανε ... τα τικετ τα κλεινουν χωρίς απάντηση ... δεν παιζονται....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την άλλη έκανα για το ίδιο θέμα την διαδικασία μέσω του my issues στο site.Παρασκευή απόγευμα το έγραψα (για το πότε θα αρχίσει να μετράει ο χρόνος συμβολαίου) και με πήραν τηλέφωνο Κυριακή πρωί (ευτυχώς όχι πρωί πρωί).

Και μιας και το αναφέρουμε τώρα και ισχύει για όλους,ο χρόνος συμβολαίου αρχίζει να μετρά απο την μέρα που λάβατε το router (αν ήταν ήδη ενεργοποιημένη η γραμμή),ή απο την μέρα που ενεργοποιήθηκε η γραμμή (αν είχατε ήδη λάβει το router).

 

theomits για ποιο λόγο να μην θέλουν να σου δώσουν το πακέτο;Προσωπικά δεν βρίσκω κάποιον λόγο.Κάπου θα βρίσκεται το πρόβλημα,είτε στην αίτηση είτε στα στοιχεία σου,είτε στον λογαριασμό του ΟΤΕ,πολλά μπορείς να υποθέσεις.Αλλά το να μην θέλουν επιτήδες να σου δώσουν αυτό που πουλάνε δεν νομίζω να είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω dsl απο χτες το πρωι(αν και κυριακη)αλλα δεν εχω πια τηλεφωνο.Τα εχω συνδεσει ολα οπως λεει το manual και τιποτα.Δεν μπορω να παρω τηλ. ουτε τη HOL.Προσπαθησα με το κινητο 7-8 λεπτα αναμονη....το εκλεισα.Αγορασα και αλλο spliter μπας και ειχε προβλημα αυτο της εταιρειας.Καμια ιδεα?
http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι ηχο κανει??εαν εχεις ανοιχτη ακροαση με το τηλεφωνο(του σπιτιου) κανε μια ηχογραφηση γιατι κ εγω ειχα παρομοιο προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εχω πατησει ασχημα....

 

Τελος Γεναρη, μου ζητησαν γνωστοι να τους προτεινω εταιρια, με δεδομενα τα προβληματα που ειχε τοτε η Φορθνετ τους εστειλα ΧΟΛ, στο πακετο με τα 199 ευρω ολα μεσα για ενα χρονο....

 

μονο που ο χρονος κοντευει να περασει και ακομα μοντεμ δεν εχουν παρει και το θελουν για δουλεια οι ανθρωποι...

 

Ποσο καιρι παιρνει να το στειλουν το ριμαδι? Στο τηλεφωνο ολο αυριο και αυριο τους λενε... Εχει κανεις κανα μοντεμ σε αχρειστεια για μερικες μερες μηπως???????

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

τι ηχο κανει??εαν εχεις ανοιχτη ακροαση με το τηλεφωνο(του σπιτιου) κανε μια ηχογραφηση γιατι κ εγω ειχα παρομοιο προβλημα..

μεσω του modem κανει συνεχομενο ηχο και αν το βαλω στην πριζα στον οτε ειναι νεκρο.Μεσω του modem καλω το κινητο μου, χτυπαει και οταν το σηκωσω ακουω σε slowmotion ο,τι πω στο σταθερο+ μια καθυστερηση.Εν το μεταξυ εχει χτυπησει 3 φορες αυτο που εχω στο modem και οταν το σηκωνω κανει ΤΟΥΤΤΟΥΤ.......σα να μιλαει

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξες τι ?βγαλε το καλωδιο rsj32 καπως ετσι λεγεται..και βαλε αυτο που ειχε πριν το νετμοτν(απο το πισι στο νετμοντ που παει με παραλληλη)..;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εχω πατησει ασχημα....

 

Τελος Γεναρη, μου ζητησαν γνωστοι να τους προτεινω εταιρια, με δεδομενα τα προβληματα που ειχε τοτε η Φορθνετ τους εστειλα ΧΟΛ, στο πακετο με τα 199 ευρω ολα μεσα για ενα χρονο....

 

μονο που ο χρονος κοντευει να περασει και ακομα μοντεμ δεν εχουν παρει και το θελουν για δουλεια οι ανθρωποι...

 

Ποσο καιρι παιρνει να το στειλουν το ριμαδι? Στο τηλεφωνο ολο αυριο και αυριο τους λενε... Εχει κανεις κανα μοντεμ σε αχρειστεια για μερικες μερες μηπως???????

Πω πω Κώστα, όντως κρίμα. Μακάρι να είχα δεύτερο να στο δάνειζα, αλλά δεν έχω. :(

 

Αν κατάλαβα καλά, η σύνδεση είναι οκ, αλλά λείπει μόνο το μόντεμ; Πάνε καλά εκεί στην ΧΟΛ; Να παίρνετε καθημερινά τηλέφωνα και... αφήστε τις ευγένειες στην άκρη. Να απαιτήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Μας δουλευουν κανονικα.... Τη μια μας λενα αυριο, την αλλη σε μια βδομαδα και την αλλη οτι τους εχουν τελειωσει....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και στην Θεσ/νίκη παιδιά ; Ένας φίλος περιμένει και αυτός modem...έχουν περάσει οι 10 εργάσιμες και ακόμα τίποτα. Κανείς που να έχει πάρει μόντεμ ; Σε πόσες μέρες το πήρε;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σας δουλεύουν;Δεν θέλουν να πουλήσουν;Απλά έχουν έλλειψη ειδικά στα Fritz.Καλώς ή κακώς συμβαίνει αυτό,τόσες αιτήσεις δέχτηκαν.Και σε μένα μετά απο 10 μέρες αφότου ενεργοποιήθηκε η γραμμή ήρθε το modem.

Link to comment
Share on other sites

10 μέρες μετά; Τέλος πάντων...να ξέρουμε δηλαδή πόσο θα περιμένει ο γνωστός/φίλος μου.
Link to comment
Share on other sites

αν ήταν για μένα, θα αγόραζα κάποιο...αλλά είναι για φίλο όπως είπα και αυτός δεν "βιάζεται" ΤΟΣΟ πολύ για να μπει στο ίντερνετ με dsl. Όταν με το καλό ΘΥΜΗΘΕΙ Η HOL να στείλει και σ'αυτόν τον εξοπλισμό...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ατελειωτα τηλεφωνα και καντηλια, δεσμευτηκαν οτι Δευτερα θα εχει ο φιλος μου το μοντεμ... Αντε να δουμε... Μονο ενας μηνας....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

to idio kai ego perimena 10 meres kai meta apo fasaria to esteilan apla moy ekanan antikatastash toy netroyte me fritz kai otan piga stin acs na to paralabo ginotan xamos apo modem poy eixan gia paradosh ebgalan polla problimata ta netroyte osoi exete zitiste antikatastash kai to klasiko problima oti zestenete
Link to comment
Share on other sites

paidia egw ti na pw?ekana aithsh 31/1 kai mou eipan to polu se 10 ergasimes.Shmera pairnw thlefwno ston ote na rwthsw an exei energopoih8ei giati autes tis meres leipw apo to spiti mou kai mou lene oti sto thlefwniko kentro pou eimai sthn kavala apo x8es den uparxoun 8ures gia pstn.Pairnw sthn hol meta k logw fortou ergasias mou eipan oti h aithsh stal8hke ston ote x8es!Dld egw twra ti prepei na kanw re paidia?Perimena na me paroun thlefwno na mou poun gia thn energopoihsh kai autoi oute thn aithsh den eixan steilei!Twra 8a prepei na perimenw na einai megalos o ari8mos twn aithsewn gia na anoijei o ote 8ures k meta ante pali 10-15meres h energopoihsh.Eleos dld.Kai oute kan mia enhmerwsh apo meros tous.Ti na pw?Ntroph!
Link to comment
Share on other sites

Χθες τελικά έγιναν οι συνδέσεις στον φίλο μου...τι βλακεία αυτό με το username hol:username@adsl.gr !!! ΕΛΕΟΣ...Όλοι το έχουν όπως θα έπρεπε να είναι ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ! Θα μας τρελάνουν.
Link to comment
Share on other sites

με λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο..

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=26637&highlight=azureus+fritz+ports

 

ελπιζω να σε βοηθησει..;)

Link to comment
Share on other sites

στο username βαλε αυτο που του εδωσαν...

 

Ναι, αφού νόμιζα και εγώ (σαν κλασικός έλληνας) οτι θα ήταν σχετικά εύκολο και χωρίς να διαβάσω καλά τις οδηγίες...παιδεύτηκα ! Και μου την "είπε" κάποιος απο την τηλεφωνική εξυπηρέτηση...;) :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...