Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο νομιζω ειναι καθαρα θεμα τυχης..καταρχην..πριν μου ερθει το aDSL..ειχα παρει απειρα τηλεφωνηματα(με αποτελεσμα ο οτε να ερθει 100 ευρω μονο για τα τηλεφωνα στη HOL)ηταν φορες που επιανα κατευθειαν γραμμη,αλλες φορες εκανα κανα μισαωρο και αλλες που εκλεινε το τηλεφωνο..(ενω περιμενα κανα μισαωρο)..:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nomizo gia mia etaireia pou thelei na legetai sobarh den iparxei dikaiologia.alles px altec to exoun free.alla eleftherh agora exoume tha doume,ego pantws ananewsh me hol den kanw.to thewrw basiko na mporw na epikoinwnw kai namhn xreiazomai mia bdomada na spatalw ton xrono mou,oloi mas exoume kai doulies na kanoume.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ευθύνεται η ΧΟΛ για τα disconnect αυτά. :!: Εγώ που ταυτόχρονα είχα αυτές τις μέρες και Forthnet ντέμο, και στις δύο παρουσιαζόταν το πρόβλημα. Ήταν/είναι πρόβλημα καθαρά του ΟΤΕ.

 

Kαι σε μένα αντίστοιχα προβλήματα συμβαινουν τις τελευταίες μέρες αλλά τα ίδια έχω και με forthnet που δοκίμασα. Και ένας φίλος μου στη Ρόδο που μπαίνει με forthnet τα ίδια μου είπε ότι έχει. Μπαίνω με hol.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό....

 

είχα βάλει και τις 2 συνδέσεις, τη μία μέχρι να λήξει μαζί με την νέα hol και τις έχω σε bridge... πολύ συχνά, ακόμα και αυτή τη στιγμή που μιλάμε, η hol πέφτει και επανέρχεται μετά από ώρα...

 

μέχρι τέλη Φλεβάρη (που λήγει η παλιά) δεν θα τους ενοχλήσω... μετά, θα τους πάρει ο διάολος...

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει και τις 2 συνδέσεις, τη μία μέχρι να λήξει μαζί με την νέα hol και τις έχω σε bridge...

Όταν λες bridge; :confused: :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,στα καλα καθουμενα ενω δεν ειμαι σπιτι με κανει disconect..γιατι???

Eίναι γενικό πρόβλημα του ΟΤΕ, μην ανησυχείς και πολύ περισσότερο μην τα χώνετε στον ISP σας.

μήπως όσοι τρώμε τα disconnect έχουμε το fritz?

Όχι Wappy. Αν διαβάσετε και σε άλλα φόρουμ έχει καταντήσει αηδία το πράμα. Σχεδόν κάθε μέρα το απογευματάκι, ο ΟΤΕ κάνει το θαύμα του... :mad: :down:

Link to comment
Share on other sites

μήπως όσοι τρώμε τα disconnect έχουμε το fritz?

Όχι εγώ έχω το κορυφαίο ρουτερ της αγοράς, jetspeed 520i (το τρίτο κατα σειρά -τα προηγουμενα δυο καηκαν :tease: )

 

Minovg πως γινεται ομως να μην μπορω να συνδεθω με την HOL μετα την αποσυνδεση ενω η Οτενετ να μου δινει κατευθειαν IP?

Και σημερα παλι τα ιδια. Και που μου εδινε IP μετα παλι δεν ανοιγε καμμια σελιδα :(

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Minovg πως γινεται ομως να μην μπορω να συνδεθω με την HOL μετα την αποσυνδεση ενω η Οτενετ να μου δινει κατευθειαν IP?

Και σημερα παλι τα ιδια. Και που μου εδινε IP μετα παλι δεν ανοιγε καμμια σελιδα :(

Είχα για μια εβδομάδα όπως είπα σε άλλο ποστ εκτός της ΧΟΛ από το ΡΑΜ (όπως όλη η Ελλάδα :p) και ντέμο από Φορθνετ. Όταν γινόταν disconnect από την μία προσπαθούσα να συνδεθώ με την άλλη. Μάταια. Και οι δύο ήταν ταυτόχρονα down. Στο adslgr αν διαβάσετε υπάρχουν καθημερινά παράπονα και από τις δύο συγκεκριμένες εταιρείες για καθημερινά disconnects.

 

Οπότε δε νομίζω να φταίνει ούτε ο ένας ούτε ο άλλος πάροχος. Φταίει η γραμμή του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δε νομίζω να φταίνει ούτε ο ένας ούτε ο άλλος πάροχος. Φταίει η γραμμή του ΟΤΕ.

 

μόνο στο επιλεκτικό και σκόπιμο πάει πλέον το μυαλό μου, μιας και η παλιά μου σύνδεση δουλεύει κανονικότατα... και οι δύο είναι φυσικά στο ίδιο dslam του ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα την αίτηση συνδρομής και την απόδειξη ότι πλήρωσα στην HOL για να κάνω μία σύνδεση ADSL στα 384 και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν θα επικοινωνήσουν μαζί μου για να μου πουν ότι έλαβαν το fax. Προσπαθώ να τηλεφωνήσω, αλλά είναι αδύνατον να συνδεθώ με την εξυπηρέτηση πελατών. Βασικά θέλω να τους πω κι ότι θέλω να συνδεθώ μέσω ethernet κι όχι μέσω usb.
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα την αίτηση συνδρομής και την απόδειξη ότι πλήρωσα στην HOL για να κάνω μία σύνδεση ADSL στα 384 και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν θα επικοινωνήσουν μαζί μου για να μου πουν ότι έλαβαν το fax. Προσπαθώ να τηλεφωνήσω, αλλά είναι αδύνατον να συνδεθώ με την εξυπηρέτηση πελατών. Βασικά θέλω να τους πω κι ότι θέλω να συνδεθώ μέσω ethernet κι όχι μέσω usb.

 

Δεν τους ενδιαφερει αν θα συνδεθεις μεσω ethernet ή usb. Εαν εχεις username&password συνδεεις το μοντεμ σου οπως θελεις, βαζεις τους κωδικους εαν εχουν ενεργοποιηθει και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν το χω με εθερνετ ειναι σαν να μην εχω συνδεδεμενο το μοντεμ..πως το εγκαταστω με εθερνετ?με usb εκανα κατευθειαν τη δουλεια μου..τωρα το χω και με τα 2..
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν το χω με εθερνετ ειναι σαν να μην εχω συνδεδεμενο το μοντεμ..πως το εγκαταστω με εθερνετ?με usb εκανα κατευθειαν τη δουλεια μου..τωρα το χω και με τα 2..

 

 

Το εχεις και με τα 2? :worry: :blink: Με ενα απο τα 2 πρεπει να το εχεις, απλα βγαλε το usb και φυσιολογικα θα δουλεψει με ethernet μετα απο ενα ρισταρτ.

Link to comment
Share on other sites

Με τη συνδεση του RAM και το USR9106 να δουλευει 24/7, στο κεντρο της Νεας Σμυρνης, δεν εχω παρατηρησει κανενα ιδιαιτερο προβλημα...

 

Που να παρει σε 3 μερες πρεπει να αγορασω κατι και δε ξερω απο ποια εταιρια.....

 

HELPPPPPPPPP......

 

οι υπολοιποι που σας τελειωνει το RAM Τι θα κανετε???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ξεκαθαρίσουμε αν αυτοί που έχουν προβλήματα μπαίνουν αποκλειστικά μέσω του κουπονιού του RAM;Να βγάλουμε μια άκρη κάποια στιγμή,γιατί αν είναι μόνο μέσω του κουπονιού αλλάζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι μεσω του κουπονιου μπαινω, αλλα δεν ξερω κατα ποσο αλλαζει το θεμα.

Δηλαδη κανουν μια προωθητικη ενεργεια, ετσι θα μας πεισουν να τους προτιμησουμε?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η κατάσταση είναι τραγική.

 

Εδώ και κανένα μήνα είχα πολλά disconnects με HOL αλλά σήμερα ξεπέρασε κάθε προηγούμενο.

 

3 φορές έπεσα από το πρωί και τώρα που μιλάμε η σύνδεση μου παραμένει down αναγκάζοντας με να μπω με dial up :mad:

 

ΞΕΦΤΙΛΑ! Αυτό είναι το ευρυζονικό ίντερνετ στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η κατάσταση είναι τραγική.

 

Εδώ και κανένα μήνα είχα πολλά disconnects με HOL αλλά σήμερα ξεπέρασε κάθε προηγούμενο.

 

3 φορές έπεσα από το πρωί και τώρα που μιλάμε η σύνδεση μου παραμένει down αναγκάζοντας με να μπω με dial up :mad:

 

ΞΕΦΤΙΛΑ! Αυτό είναι το ευρυζονικό ίντερνετ στην Ελλάδα;

 

 

Εμένα έκανε ένα disconnect πριν από δυο μέρες και ένα πριν 15 λεπτά. Απλά έκανα ένα restart το netrouter και πάτησα dial (στο web interface του). Όλα καλά τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η κατάσταση είναι τραγική.

 

Εδώ και κανένα μήνα είχα πολλά disconnects με HOL αλλά σήμερα ξεπέρασε κάθε προηγούμενο.

 

3 φορές έπεσα από το πρωί και τώρα που μιλάμε η σύνδεση μου παραμένει down αναγκάζοντας με να μπω με dial up :mad:

 

ΞΕΦΤΙΛΑ! Αυτό είναι το ευρυζονικό ίντερνετ στην Ελλάδα;

Αθήνα κέντρο μόλις επανήλθα από 40 λεπτά disconnect... Και στην Φόρθνετ όμως αν διαβάσετε κι εκεί τα ίδια χάλια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Mα πως γινεται να μιλησει κανεις με κάποιον από το τμήμα πωλήσεων στην εταιρία αυτή;;;;;; Περιμένω ατελείωτες ώρες στην αναμονή μέχρι που πέφτει η γραμμή!!!!! Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...