Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω τον εξοπλισμο τον πηρα μολις εκανα την αιτηση...και το παιδι μου ειπε οτι την εστειλε την αιτηση..(100% σιγουρα)..εαν το συνδεσω το μοντεμ θα μπορω να μπαινω με ISDN??μπριζα τηλεφωνου(οτε) εχω διπλα απο τον υπολογιστη μου..οποτε δεν θα χρειαστω αυτα τα καλωδια που λες(για ΙP) ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι kostakiss με τον router δεν μπορείς να μπαίνεις με την isdn σύνδεση.Θα χρειαστείς είτε το netmod είτε το modem που έχεις τώρα για να συνδέεσαι.Ποια σύνδεση isdn εννοείς;Την backup της HOL;Αν ναι αφού δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα πως θα μπαίνεις με αυτήν;

Link to comment
Share on other sites

οκ,αυτο με την συνδεση της ΧΟΛ το διευκρινησα! οτι δεν μπορω να μπαινω εαν δεν εχει γινει ενεργοποιηση..οκ,αρα καλα εκανα και το ξαναεβγαλα το νετρουτ..γιατι δεν δουλευε!!

 

πως μπορω να μαθω εαν η αιτηση εχει παει στον οτε?

Link to comment
Share on other sites

οκ,αυτο με την συνδεση της ΧΟΛ το διευκρινησα! οτι δεν μπορω να μπαινω εαν δεν εχει γινει ενεργοποιηση..οκ,αρα καλα εκανα και το ξαναεβγαλα το νετρουτ..γιατι δεν δουλευε!!

 

πως μπορω να μαθω εαν η αιτηση εχει παει στον οτε?

 

Παρε τηλ στο 1242 την γραμμη του ADSL και ρωτησε τους τι γινεται με την συνδεση σου... εγω το εκανα απο την πρωτη μερα που εκανα την αιτηση... τους τα εκανα νταουλια τους επερνα τηλ πρωι - βραδυ σαν χαπι

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απόσο ξέρω την backup isdn σύνδεση την έχεις από τη στιγμή που θα υποβάλλεις την αίτηση. Εγώ με την backup pstn μπαίνω κανονικά χωρίς ακόμα να έχει ενεργοποιηθεί το ADSL.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απόσο ξέρω την backup isdn σύνδεση την έχεις από τη στιγμή που θα υποβάλλεις την αίτηση. Εγώ με την backup pstn μπαίνω κανονικά χωρίς ακόμα να έχει ενεργοποιηθεί το ADSL.

κι εγω κατι τετοιο ακουσα..αλλα δεν μπορω να μπω με τα στοιχεια που μου δωσανε..οταν πηρα στη ΧΟΛ μου ειπαν οτι πρωτα πρεπει να ενεργοποιηθε..τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

κι εγω κατι τετοιο ακουσα..αλλα δεν μπορω να μπω με τα στοιχεια που μου δωσανε..οταν πηρα στη ΧΟΛ μου ειπαν οτι πρωτα πρεπει να ενεργοποιηθε..τελικα τι ισχυει?

Άκου τι θα κάνεις. Θα συνδεθείς κανονικά χρησιμοποιώντας το 8962777777 ως αριθμό ΕΠΑΚ, ως username το όνομα που έβαλες στην αίτηση και ως password το ίδιο (εφόσον σου απαντήσανε θετικά ότι το password που ζήτησες είναι διαθέσιμο). Θαδεις ότι μπαίνεις κανονικά (εγώ πως νομίζεις ότι είμαι μέσα τώρα?).

 

 

Εμένα πάντως αυτό που με ανησυχεί είναι ότι αν και η σύνδεσή μου εκκρεμεί ακόμα (την αίτηση την υπέβαλλα 8 Δεκεμβρίου), σε mail που μου έστειλλαν εμφανίζεται έναρξη συνδρομής η ημ/νία της αίτησης, ενώ στο συμβόλαιο (όποιος κατάφερε να το διαβάσει με τα τόσο ψιλά γράμματα) ορίζεται ότι η συνρομή ξεκινά από την "έναρξη της τηλεπικοινωνιακής σύνδεσης". Έστειλα mail στη HOL και περιμένω απάντηση. Αν ξέρει κάτι κανείς πάνω στο θέμα θα του ήμουν ευγνώμων.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι ειναι απομακρυσμενος ο υπολογιστης με τον αριθμο επακ που μου εδωσες..
Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι ειναι απομακρυσμενος ο υπολογιστης με τον αριθμο επακ που μου εδωσες..

Απομακρυσμένος είναι σίγουρα. :p

Πιστεύω να προσπαθείς να συνδεθείς μέσω PSTN/ISDN modem και όχι μέσω του DSL.

Link to comment
Share on other sites

ααα,δηλαδη δεν φταιει ο αριθμος επακ?ναι μεσω isdn προσπαθω..

εγω ειχα αριθμο επακ 8962577777..( ??? ) :confused:

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο σωστος??

εγω τον αριθμο τον ακουσα απο την εξυπηρετηση πελατων..οταν προσπαθω να μπω με αυτον μου βγαζει το προβλημα 691(δεν ειναι σωστο ο κωδικος και το ονομα χρηστη)

ενω με αυτο που μου εδωσε το παιδι παραπανω μου εβγαλε προβλημα 678 ,δεν ανταποκρινεται ο υπολογιστης..κατι τετοιο..( ?? )

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτό που με ανησυχεί είναι ότι αν και η σύνδεσή μου εκκρεμεί ακόμα (την αίτηση την υπέβαλλα 8 Δεκεμβρίου), σε mail που μου έστειλλαν εμφανίζεται έναρξη συνδρομής η ημ/νία της αίτησης, ενώ στο συμβόλαιο (όποιος κατάφερε να το διαβάσει με τα τόσο ψιλά γράμματα) ορίζεται ότι η συνρομή ξεκινά από την "έναρξη της τηλεπικοινωνιακής σύνδεσης". Έστειλα mail στη HOL και περιμένω απάντηση. Αν ξέρει κάτι κανείς πάνω στο θέμα θα του ήμουν ευγνώμων.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

 

Το ίδιο θέμα απασχολεί καί εμένα, αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον υπεύθυνο που μου προώθησε την αίτηση μου είπε ότι δεν ισχύει η αρχική ημερομηνία, αλλά όταν ενημερωθούν από τον Ο.Τ.Ε. γιά την ενεργοποίηση, θα ισχύει από τότε καί θα αλλάξουν την ημερομηνία.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Hasta La Victoria Siempre

" Che "

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο σωστος??

εγω τον αριθμο τον ακουσα απο την εξυπηρετηση πελατων..οταν προσπαθω να μπω με αυτον μου βγαζει το προβλημα 691(δεν ειναι σωστο ο κωδικος και το ονομα χρηστη)

ενω με αυτο που μου εδωσε το παιδι παραπανω μου εβγαλε προβλημα 678 ,δεν ανταποκρινεται ο υπολογιστης..κατι τετοιο..( ?? )

Φίλε kostakiss χίλια συγνώμμη, έκανα λάθος. Το χτεσινό μεθύσι φταίει:w00t: ο σωστός αριθμός είναι αυτός που είχες (8962577777). Τσέκαρε άλλη μια φορά username & password αλλιώς ή έχουν ξεχαστεί αυτοί ή η αίτησή σου υποθέτω ότι ακόμα δεν έχει προωθηθεί στη HOL.

Link to comment
Share on other sites

mallon argoun na ta proothisoun....prin apo ligo milaga mazi tous kai den me evriskan sto arxio tous.me tin aitisi na exi gini stis 20 tou mina.opote perimenoume....mporoume na thesoume static ip sto fritz an den exoume to powerpack tou broadband pack???an den thesoume static ip to port forwarding tha douleui kanonika??

kales giortes kai xronia polla se olous :-)

Link to comment
Share on other sites

o γερμανος παντως την εστειλε την αιτηση στη ΧΟΛ 100%..δεν μπορω να μπω με τα στοιχεια που μου δωσανε...τι στο καλο ρε γμτ??κι εγω ειχα παρει λιγες μερες πριν και μου ελεγαν οτι δεν βρισκουν κατι..κτλ..γαμωτοο..!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά HELP μια και είμαι καινούργιος στο DSL μια ερώτηση:O

Πως ρυθμίζω το firewall/Nat του netroute ώστε να ανοίξω τα ports που χρειάζονται τα διάφορα P2P;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά HELP μια και είμαι καινούργιος στο DSL μια ερώτηση:O

Πως ρυθμίζω το firewall/Nat του netroute ώστε να ανοίξω τα ports που χρειάζονται τα διάφορα P2P;;;:confused:

Πας portforward.com επιλέγεις τον ρούτερ σου και ακολουθείς τις οδηγίες κατά γράμμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πας portforward.com επιλέγεις τον ρούτερ σου και ακολουθείς τις οδηγίες κατά γράμμα. ;)

 

 

Το κοίταξα το site αλλά έχει οδηγίες μόνο για jetspeed και όχι για netroute2:mad:

Καμία άλλη πρόταση;;:confused:

 

Και μια άλλη ερώτηση, την IP του PC πως την βρίσκουμε;; :O

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα το site αλλά έχει οδηγίες μόνο για jetspeed και όχι για netroute2:mad:

Καμία άλλη πρόταση;;:confused:

 

Και μια άλλη ερώτηση, την IP του PC πως την βρίσκουμε;; :O

 

Αν εννοείς την εσωτερική ip του υπολογιστή σου και όχι την global ip , ανήγεις γραμμή εντολών, ( έναρξη , εκτέλεση , "cmd" ) και εκεί γράφεις : ipconfig .

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα την αίτηση 11/12 αλλά ακόμα ADSL δεν βλέπω...........ο λογαριασμός στην HOL ενεργοποιήθηκε βέβαια στις 13/12.............όπως φαίνεται μέσα απο το account info της HOL.

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω από τις 8 Δεκεμβρίου. Στο 134 του πΟΤΕ μου είπαν ότι δεν βλέπουν καν το τηλέφωνό μου στη λίστα. Αμέσως παίρνω τηλ την HOL και μου απαντάνε ότι στο 134 θα έχουν το όνομά μου στη λίστα ένα μήνα αφού αποκτήσω σύνδεση!!!Όταν δε ζήτησα ένα τηλέφωνο του πΟΤΕ για να τους παίρνω και εγώ και να τους τα πρήζω από το πρωί μέχρι το βράδυ, μου είπαν ότι δεν θα βγάλω άκρη αφού τους πρήζει ολόκληρη εταιρία και μάλιστα έχει κινηθεί και νομικά εναντίον του ΟΤΕ και παρόλα αυτά συνεχίζουν επίτηδες τις καθυστερήσεις και τις αρνήσεις σύνδεσης "για ευνόητους λόγους". Το γέλιο είναι πως πήγα ο ίδιος στον ΟΤΕ της περιοχής μου όπου τυχαίνει να δουλεύει ένας γνωστός του πατέρα μου - τεχνικός της "παλιάς φρουράς", γύρω στα 50. Οι τύποι αυτοί ή είναι άσχετοι ή νομίζουν πως εμείς είμαστε άσχετοι. Μου απάντησε ότι δεν φταίει ο ΟΤΕ αλλά η HOL, αφού αυτοί είναι υπεύθυνοι για να συνδέσουν τη γραμμή μου στο DSLAM! Όταν του απάντησα ότι δεν είμαι κανένα παιδάκι (τυχαίνει να είμαι αξιωματικός τηλεπικοινωνιών στην πολεμική αεροπορία) άρχισε να μου βγάζει τα συνδικαλιστικά του λέγοντας ότι όλες αυτές οι εταιρίες (HOL,vivodi,forthnet κτλ) είναι οι βρυκόλακες που πίνουν το αίμα του ΟΤΕ και ότι έπρεπε να βάλω ΟΤΕΝΕΤ και ένα σωρό άλλα που δεν άκουσα γιατί έγινα κόκκινος από τα νεύρα μου και έφυγα πριν ξεσπάσω! Θ Α Ν Α Τ Ο Σ Σ Τ Ο Ν Ο Τ Ε!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή το firewall/nat του netroute μου έχει σπάσει τα @@ το απενεργοποίησα και χρησιμοποιώ σαν firewall το zonealarm.:(

Θα υπάρξει κανένα πρόβλημα από την απενεργοποίηση του;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω από τις 8 Δεκεμβρίου. Στο 134 του πΟΤΕ μου είπαν ότι δεν βλέπουν καν το τηλέφωνό μου στη λίστα. Αμέσως παίρνω τηλ την HOL και μου απαντάνε ότι στο 134 θα έχουν το όνομά μου στη λίστα ένα μήνα αφού αποκτήσω σύνδεση!!!Όταν δε ζήτησα ένα τηλέφωνο του πΟΤΕ για να τους παίρνω και εγώ και να τους τα πρήζω από το πρωί μέχρι το βράδυ, μου είπαν ότι δεν θα βγάλω άκρη αφού τους πρήζει ολόκληρη εταιρία και μάλιστα έχει κινηθεί και νομικά εναντίον του ΟΤΕ και παρόλα αυτά συνεχίζουν επίτηδες τις καθυστερήσεις και τις αρνήσεις σύνδεσης "για ευνόητους λόγους". Το γέλιο είναι πως πήγα ο ίδιος στον ΟΤΕ της περιοχής μου όπου τυχαίνει να δουλεύει ένας γνωστός του πατέρα μου - τεχνικός της "παλιάς φρουράς", γύρω στα 50. Οι τύποι αυτοί ή είναι άσχετοι ή νομίζουν πως εμείς είμαστε άσχετοι. Μου απάντησε ότι δεν φταίει ο ΟΤΕ αλλά η HOL, αφού αυτοί είναι υπεύθυνοι για να συνδέσουν τη γραμμή μου στο DSLAM! Όταν του απάντησα ότι δεν είμαι κανένα παιδάκι (τυχαίνει να είμαι αξιωματικός τηλεπικοινωνιών στην πολεμική αεροπορία) άρχισε να μου βγάζει τα συνδικαλιστικά του λέγοντας ότι όλες αυτές οι εταιρίες (HOL,vivodi,forthnet κτλ) είναι οι βρυκόλακες που πίνουν το αίμα του ΟΤΕ και ότι έπρεπε να βάλω ΟΤΕΝΕΤ και ένα σωρό άλλα που δεν άκουσα γιατί έγινα κόκκινος από τα νεύρα μου και έφυγα πριν ξεσπάσω! Θ Α Ν Α Τ Ο Σ Σ Τ Ο Ν Ο Τ Ε!!!!!!

πλακα κανεις???:X

 

αχ αντε να ερθει η αυριανη μερα..να μαθω τι θα γινει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...