Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H αίτηση έγινε 1/12 από την H.O.L. γιά ενεργοποίηση της 512 καί εγώ γιά απενεργοποίηση της 384 που είχα. Καθυστερούν την απενεργοποίηση γιά δήθεν έλλειψη προσωπικού καί όταν πήγα στον προιστάμενο των τεχνικών την 8/12 καταργήθηκε σε μία ώρα, εν τω μεταξύ είχαν ζητήσει από την H.O.L. άλλη αίτηση ενεργοποίησης καί ο Ο.Τ.Ε. έβαλε ημερομηνία 12/12.

Σήμερα λοιπόν που πήγα καί πάλι στον προιστάμενο των τεχνικών μου λέει ότι θα ενεργοποιηθεί σε 2 ώρες καί όταν γύρισα σπίτι σε 10 λεπτά είχε ενεργοποιηθεί. Τόσο χρόνο χρειάζονται γιά την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση οι ΟΤΕτζίδες, αντί γιά 10 λεπτά 10 ημέρες.

Hasta La Victoria Siempre

" Che "

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

H αίτηση έγινε 1/12 από την H.O.L. γιά ενεργοποίηση της 512 καί εγώ γιά απενεργοποίηση της 384 που είχα. Καθυστερούν την απενεργοποίηση γιά δήθεν έλλειψη προσωπικού καί όταν πήγα στον προιστάμενο των τεχνικών την 8/12 καταργήθηκε σε μία ώρα, εν τω μεταξύ είχαν ζητήσει από την H.O.L. άλλη αίτηση ενεργοποίησης καί ο Ο.Τ.Ε. έβαλε ημερομηνία 12/12.

Σήμερα λοιπόν που πήγα καί πάλι στον προιστάμενο των τεχνικών μου λέει ότι θα ενεργοποιηθεί σε 2 ώρες καί όταν γύρισα σπίτι σε 10 λεπτά είχε ενεργοποιηθεί. Τόσο χρόνο χρειάζονται γιά την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση οι ΟΤΕτζίδες, αντί γιά 10 λεπτά 10 ημέρες.

 

Προς στιγμή με τρόμαξες..είπα και γω 20 μέρες για ενεργοποίηση..Προφανώς η HOL ζήτησε νέα αίτηση επειδή η πρώτη δεν ήταν δυνατόν να πραγματοποιηθεί λόγω του ότι δεν είχε κλείσει την γραμμή ο ΟΤΕ ακόμα,σωστά;Άρα ο πραγματικός χρόνος ενεργοποίησης είναι 12/12-σήμερα ~ 7 ημέρες;

Εγώ έκανα αίτηση διακοπής στον ΟΤΕ παρασκευή,σήμερα πρωί ήταν κομμένη η γραμμή,μεσημέρι έκανα την αίτηση στην HOL και αναμένω.

Link to comment
Share on other sites

Το Fritz ειναι καλυτερο!!

Τι εξοδους εχει!?

 

1 usb port και 2 ethernet.

Αυτό όμως δε το δίνει η altec με το Jetpack :confused:

Το δίνει και η HOL ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

ego meta apo poli psaksimo katafera kai vrika to broadband pack xoris wifi card alla me to fritz mesa sto paketo....re pedia...ektos apo to aspro-dsl kalodio kai to kokkino-lan kalodio , to mauro-pstn prepi na to valo sto spliteraki???to fotaki tha anavosvini mexri na energopiithi i dsl???sosta??.....an stis iparxouses thires valo mia tilefoniki siskeui tha litourgi kanonika??

 

PS : pira sto 134 na rotiso poso kairo kanei na energopiithi i dsl ama kanei etisi kapios allos paroxos kai enas "kirios" mou eipe 15 meres peripou....pane kala????thelo dsl snif snif ...TORA!!! akous eki 15 meres :p

Link to comment
Share on other sites

στα καλωδια δεν πρεπει να εκανα λαθος..εκτος και αν πρεπει να περισευει ενα διοτι απο την μπριζα λεει να συνδεσω ενα απο τα 2 καλωδια που βγαινουν απο αυτη..(του οτε)..:wacko:

 

EDIT:να ρωτησω..για συνδεση του νετρουτ over isdn..

τα 2 καλωδια που βγαινουν απο την γραμμη του οτε..το ενα παει στο line in..το αλλο που παει??

HELP!! :help:

Link to comment
Share on other sites

1 usb port και 2 ethernet

 

Γιά την σύνδεση με το PC χρησιμοποιώ την USB καί την κόκκινη ethernet γιά σύνδεση άλλης συσκευής, με την μπλέ ethernet θα μπορούσε να συνδεθεί το PC ή σε τι άλλο μπορεί να χρησιμοποιηθεί γιατί γράφει γιά τηλέφωνο αναλογικό/ISDN?

Hasta La Victoria Siempre

" Che "

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Ηράκλειο Κρήτης ενεργοποιήθκε σε 5 μέρες

 

Καί εμένα η 384 είχε ενεργοποιηθεί σε 2 ημέρες καί γιά την 512 είχαν περάσει 7 και μόνο όταν πήγα στο τεχνικό προιστάμενο, μέχρι να πάω σπίτι σε 10 λεπτά είχε ενεργοποιηθεί, κατά τα άλλα σκοτώνονται στο καθησιό οι ΟΤΕτζίδες.

Hasta La Victoria Siempre

" Che "

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνει κάποιος από εσας χρήση της υπηρεσίας eVoice????

Ας μας πει πως είναι η ποιοτητα φωνής, χρεώσεις κλπ......

αν κανεις χρηση του e-voice με το νουμερο 800 200 3864 απο το συμβατικο τηλεφωνο τοτε δουλευει μια χαρα, σε εμενα που εχω HOL 128/128 απλα δεν δουλευει οταν καλω μεσα απο το netroute...

Link to comment
Share on other sites

εχω HOL adsl με το netroute της intracom και ενα switch για ενα μικρο δικτυο. Τι χρειαζομαι για να κανω το δικτυο ασυρματο; φανταζομαι ενα access point που θα συνδεθει στο switch? Καποια οικονομικη λυση;
Link to comment
Share on other sites

εχω HOL adsl με το netroute της intracom και ενα switch για ενα μικρο δικτυο. Τι χρειαζομαι για να κανω το δικτυο ασυρματο; φανταζομαι ενα access point που θα συνδεθει στο switch? Καποια οικονομικη λυση;

 

Το nroute παίρνει ένα add-on και γίνεται wireless. Ψαξτο.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Το nroute παίρνει ένα add-on και γίνεται wireless. Ψαξτο.

 

Η HOL το πουλαει 36€ + φπα και ειναι νομιζω στα 11Mbps

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi. exo to dorean dsl tou RAM to opoio ligi se liges imeres. me peiran apo ti HOL kai mou eipan an thelo na sinexiso me prosfora 1 xrono +8 mines doro stin timi ton 259 euro. einai mia prosfora pou simerei? uparxei kapoios pou exei psaksei to ti prosfores isxeioun autin tin periodo? simferei na desmeuto me ti HOL gia 20 mines? (gia tin grami dsl plirono ksexorista kathe mina 19 euro). an kserei kapoios as mou dosei ta fota tou. euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi. exo to dorean dsl tou RAM to opoio ligi se liges imeres. me peiran apo ti HOL kai mou eipan an thelo na sinexiso me prosfora 1 xrono +8 mines doro stin timi ton 259 euro. einai mia prosfora pou simerei? uparxei kapoios pou exei psaksei to ti prosfores isxeioun autin tin periodo? simferei na desmeuto me ti HOL gia 20 mines? (gia tin grami dsl plirono ksexorista kathe mina 19 euro). an kserei kapoios as mou dosei ta fota tou. euxaristo.

 

Μήπως εννοούσαν στην τιμή και την γραμμή ΟΤΕ και τη σύνδεση ;

 

Γιατί με 20 ευρώ το μήνα η νέα Χριστουγεννιάτικη προσφορά της HOL στα πληρώνει όλα για 12 μήνες..:confused: ( 199 ευρώ χωρίς φπα).

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοούσαν στην τιμή και την γραμμή ΟΤΕ και τη σύνδεση ;

 

Γιατί με 20 ευρώ το μήνα η νέα Χριστουγεννιάτικη προσφορά της HOL στα πληρώνει όλα για 12 μήνες..:confused: ( 199 ευρώ χωρίς φπα).

 

Oxi, mou eipan 12mines+8doro=20mines(259euro)mallon me fpa , kai potisa an sto logariasmo pou tha mou stelnoun ,tha erxetai kai to kostos tis grammis, kai mou eipan oti auto tha erxetai ksexorista apo ton ote, opos mou erxetai mexri tora.

Link to comment
Share on other sites

re pedes pire kaneis paketo apo katastima to broadband pack???ego to pira stis 20 tou mina kai milisa simera me to 134 gia to an tous exi stalei aitisi gia energopiisi dsl stin grammi mou kai mou eipan oxi....entometaksi alloi lene oti erxonte spiti gia na energopiisoun tin grammi alli lene oxi.ti isxiei telika???

 

ps:xronia polla.kales giortes kai oti epithimite gia ton kenourgio xrono :-)

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια μέρα το πήραμε.Την αίτηση πότε την έστειλες και με ποιο τρόπο στην HOL;Κανείς δεν πρόκειται να έρθει σπίτι σου για την ενεργοποίηση.Αν δεν πήρες το router απο το μαγαζί τότε σπίτι σου θα έρθει το courier που θα φέρνει το router.

Πήρα και γω στο 134 και κατόπιν στην HOL όπου μου είπαν ότι οι αιτήσεις φεύγουν σαν εταιρικά πακέτα και ότι το 134 δεν έχει καμμιά δουλειά.Υπολόγισε (δυστυχώς..) άλλες 4-5 εργάσιμες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

tin aitisi ipotithete tin estilan apo to katastima tou germanou...opos thelo na pisteuo gia na min pao apo ekei kai tous to kano kalokerino :-) alles teseris meres enoeis apo simera??ergasimes panta asfalos...pame gia tin alli vdomada kai an....poli pikra i anamoni gamo to...den stamataei na anavosvinei to paliolampaki :-)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έτριξα τα δόντια στην εταιρία courier (ACS). Το κρατούσαν εκεί για περίπου πέντε μέρες. Πάρτους τηλ. οπωσδήποτε και να είσαι αγενής όσο μπορείς αλλιώς δεν γίνεται τίποτε.
Link to comment
Share on other sites

emena eixe energopoihthei stis 12 meres ergasimes alla otan pira sth hol na tous rothso kati den eblepan pos einai energopoihmeno.tha to deis otan anabei to labaki sto router.

 

 

kala xristougenna

Link to comment
Share on other sites

εγω που εκανα αιτηση 16 του μηνος το πρωι και την αιτηση την εστειλαν το απογευμα,ποτε υπολογιζετε να εχω adsl?

 

το μοντεμ χρειαζεται να το συνδεσω απο τωρα?θα μπορω να μπαινω με isdn μετα?

Link to comment
Share on other sites

Τον εξοπλισμό καλό είναι να τον εγκαταστήσεις από τώρα για να είσαι έτοιμος. Στο κάτω-κάτω δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στο σταθερό σου. Επιπλέον μπορεί να χρειαστεί να κάνεις καμμιά πατέντα. Εγώ για παράδειγμα χρειάστηκε να εγκαταστήσω 20 μέτρα καλώδιο δικτύου για να έχω πρόσβαση από δύο υπολογιστές και άλλα τόσα μέτρα τηλεφωνικού καλωδίου για να συνδέσω τα σταθερά μου τηλ. πάνω στο modem για ΙΡ τηληφωνία. Πάντως μη βιαστείς, εγώ έκανα αίτηση στις 8 Δεκ., πήρα τον εξοπλισμό στις 22 και ακόμα δεν έχω δει φως. Οπότε φίλε και εσένα σε βλέπω να έχεις ADSL...του χρόνου!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...