Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό ειναι το κακό, ότι δεν την νοιάζει η εικονα της εταιρίας της στο κόσμο. δεν νομίζει να αντέξει και πολύ με αυτη τη στρατηγικη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα έβαλα HOL, μετά από 1 χρόνο conn-x.

Πολλά τα λεφτά, μεγάλη διαφορά υπέρ του ΟΤΕ.

Πάντως βλέπω ίδιες ταχύτητες με αυτές του conn-x και είμαι ευχαριστηνένος.

Επίσης είχα άψογη εξυπηρέτηση. Μπράβο

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα HOL, μετά από 1 χρόνο conn-x.

Πολλά τα λεφτά, μεγάλη διαφορά υπέρ του ΟΤΕ.

Πάντως βλέπω ίδιες ταχύτητες με αυτές του conn-x και είμαι ευχαριστηνένος.

Επίσης είχα άψογη εξυπηρέτηση. Μπράβο

 

Πόσα πληρώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Και το τηλ είναι Voip ή σαν του ΟΤΕ;

 

Σαν του ΟΤΕ, κανονικά.

Ούτε ν' ακούω για Voip δε θέλω :P

2 μέρες τώρα, το router κλειδώνει στην ίδια ταχύτητα. Ουσιαστικά 8α πληρώνω 23,70 αντί 40 που έδινα.

Είναι σεβαστή διαφορά για αντίστοιχες υπηρεσίες.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Σαν του ΟΤΕ, κανονικά.

Ούτε ν' ακούω για Voip δε θέλω :P

2 μέρες τώρα, το router κλειδώνει στην ίδια ταχύτητα. Ουσιαστικά 8α πληρώνω 23,70 αντί 40 που έδινα.

Είναι σεβαστή διαφορά για αντίστοιχες υπηρεσίες.

 

το double play LITE έχεις; Αυτό δεν έχει απεριόριστα από οσο βλέπω...:( Ή το ADSL PLUS?

 

Πάντως αν κάποιος θέλει και απεριόριστα και 60 λεπτά σε κινητά 41.20 είναι έναντι 45.5 του ΟΤΕ... Όχι δηλαδή και μεγάλο κίνητρο για μετακόμιση σε ΗΟL

Link to comment
Share on other sites

το double play LITE έχεις; Αυτό δεν έχει απεριόριστα από οσο βλέπω...:( Ή το ADSL PLUS?

 

Πάντως αν κάποιος θέλει και απεριόριστα και 60 λεπτά σε κινητά 41.20 είναι έναντι 45.5 του ΟΤΕ... Όχι δηλαδή και μεγάλο κίνητρο για μετακόμιση σε ΗΟL

 

Έχω το ADSL plus, καθώς δε με ενδιέφερε ο χρόνος ομιλίας.

Σημείωσε μόνο ότι το 45,5 δεν είναι τελικό ποσό στον ΟΤΕ. Έχει και επιπλέον χρεώσεις.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ADSL plus, καθώς δε με ενδιέφερε ο χρόνος ομιλίας.

Σημείωσε μόνο ότι το 45,5 δεν είναι τελικό ποσό στον ΟΤΕ. Έχει και επιπλέον χρεώσεις.

 

:blink: Ποιες που δεν έχω προσέξει στο λογαριασμό μου;;; Με ΦΠΑ είναι... και το πάγιο μέσα!

Link to comment
Share on other sites

:blink: Ποιες που δεν έχω προσέξει στο λογαριασμό μου;;; Με ΦΠΑ είναι... και το πάγιο μέσα!

 

 

Α, πάσο τότε.

Γιατί συνήθως ο ΟΤΕ από τς αρχικές τιμές που αναφέρει, δεν υπολογίζει το κλασικό πάγιο.

Οπότε στο foul πακέτο 2play, είναι περίπου τα ίδια.

Στην περίπτωσή μου που θέλω μόνο Internet, έχει μεγάλη διαφορά:)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Απο 4//10/11 που μου περάσαν την γραμμή της HOL(hell) σπίτι, δεν δουλεύει το σταθερό!!!! μετά απο 25 κλήσεις στην Hol μου είπαν ότι φταεί ο ΟΤΕ. Οτι έχει πρόβλημα ο βρόγχος. Μου υποσχέθηκαν ότι μέχρι της 10/10/11 θα έχει αποκατασταθεί η Βλάβη. Μέχρι αυτή την ώρα που σας γράφω δεν έχει αποκατασταθεί τίποτα. Δηλαδή πάλι ΠΣΚ χωρίς τηλέφωνο! Ποιον να πάρω και να τον αρχίσω; ξανά την Hol ή τα συνεργεία του ΟΤΕ που στην Χαλκίδα κοιμούνται;( όχι κοιμούνται απλά σνομπάρουν τους πελάτες άλλης εταιρίας) Περαστικά μου!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε? Δυστυχώς ο ΟΤΕ κάνει διάφορα κόλπα. από την άλλη θα έπρεπε η hol σίγουρα να σε ενημερώσει για την πορία της αίτησής σου. Είναι καθαρό θέμα της εξυπηρέτησης πελατών τους
Link to comment
Share on other sites

Απο 4//10/11 που μου περάσαν την γραμμή της HOL(hell) σπίτι, δεν δουλεύει το σταθερό!!!! μετά απο 25 κλήσεις στην Hol μου είπαν ότι φταεί ο ΟΤΕ. Οτι έχει πρόβλημα ο βρόγχος. Μου υποσχέθηκαν ότι μέχρι της 10/10/11 θα έχει αποκατασταθεί η Βλάβη. Μέχρι αυτή την ώρα που σας γράφω δεν έχει αποκατασταθεί τίποτα. Δηλαδή πάλι ΠΣΚ χωρίς τηλέφωνο! Ποιον να πάρω και να τον αρχίσω; ξανά την Hol ή τα συνεργεία του ΟΤΕ που στην Χαλκίδα κοιμούνται;( όχι κοιμούνται απλά σνομπάρουν τους πελάτες άλλης εταιρίας) Περαστικά μου!

 

το πιο ευκολο ειναι για καθε εταιρια ειναι να πει οτι φταιει ο οτε. μπορει πραγματι να φταει ο οτε αλλα εχω μια επιφυλαξη με την χολ και την γουιντ γιατι το συνηθιζουν την δικη τους ανεπαρκεια να την παρουσιαζουν σαν σαμποταζ του οτε. παιρνουν πολλοι τηλεφωνα στα παραπονα του οτε δασκαλεμενοι απο τις δυο αυτες εταιριες γιατι καθυστερει ταχα ο οτε να τους αποδεσμευσει ενω στο τελος αποδυκνειεται οτι ο οτε δεν φταει αλλα οι αλλες εταιριες που δεν μπορουν αμεσα να κανουν την εξωτερικηη φορητοτα λογω φορτου εργασιας και ελλειπους προσωπικου. κακα τα ψεματα ο οτε μπορει να ειναι ακριβος αλλα η ποιοτητα εξυπηρετησης του οτε δεν συγκρινεται και αν ηταν στο χερι του οτε θα μειωνε κιαλο τις τιμες του αλλα αυτο μεταφραζεται απο την επιτροπη ανταγονισμου αθεμητος ανταγωνισμος, γιατι αν ειχε τις ιδιες τιμες με τις αλλες εταιριες θα τις ειχε κλεισει ολες κακα τα ψεματα ο,τι εχει χτησει ο οτε σε σε 50 χρονια δεν μπορουν να τα χτησουν οι αλλες εταιριες μεσα σε 10 χρονια καποια στιγμη θα φτασουν σε εφαμιλο επιπεδο οιι υπηρεσιες τους. ειμαι φοιτητης και εχω σιτα, καλοι χρυσοι προσπαθουν να σε εξυπηρετησουν αλλα οσο υπομονη και να κανεις σε καποια τεχνικα θεματα σου σπανε τα νευρα. στον τοπο καταγωγης μου εχουμε δυο γραμμες οτε, η μια στο σπιτι και η αλλη στο γραφειο του πατερα μου, κακα τα ψεματα δεν μπορεις να εμπιστευτεις το γγραφειο σου σε αλλη εταιρια εκτος απο τον οτε, στο σπιτι μπορεις να κανεις πειραματα με αλλες εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε? Δυστυχώς ο ΟΤΕ κάνει διάφορα κόλπα. από την άλλη θα έπρεπε η hol σίγουρα να σε ενημερώσει για την πορία της αίτησής σου. Είναι καθαρό θέμα της εξυπηρέτησης πελατών τους

Τελικά το έχω παρατηρήσει κάθε φορά που γράφω το πρόβλημα μου εδω λύνεται την επόμενη μέρα! τελικά ήρθε ο ΟΤΕ και το έφταξε.

Link to comment
Share on other sites

Από status φίλης - φίλου στο facebook. Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

 

 

 

 

 

 

Συγγνώμη για τα greeklish, αλλά δεν μπορώ να μετατρέψω όλο αυτό το κείμενο σε ελληνικά.

Δεν εχει δηλαδη οπτικες ινες η ΧΟΛ?:confused:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει δηλαδη οπτικες ινες η ΧΟΛ?:confused:

 

αφου το λενε εδω και καιρό και οι πωλητές της hol, ΕΧΟΥΜΕ οπτικες ινες!

μουφιεεες!!! :down:

Link to comment
Share on other sites

αφου το λενε εδω και καιρό και οι πωλητές της hol, ΕΧΟΥΜΕ οπτικες ινες!

μουφιεεες!!! :down:

 

H HOL έχει συγχωνευτεί μα την Forthnet

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειετε!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=88272

Link to comment
Share on other sites

 

Νικόλα, αυτο δεν δείχνει οτι εγινε συγχώνευση εταιρείων, αλλά "ενωσαν" ας πούμε τα δικτυα τους ως δρομολόγηση.

Δηλαδή για να στείλες ενα mail απo hol account σε 4th-net account δεν πάει μέσω εξωτερικού, αλλα μέσα στην Ελλάδα.

Με τρόμαξες :)

Link to comment
Share on other sites

Καταγγελία για παράνομη παράδοση προσωπικών και οικονομικών στοιχείων σε εισπρακτική εταιρεία

 

Αγία Βαρβάρα 13/10/2011

Κύριοι

 

Σήμερα 13/10 και περί ώρας 09:15 έλαβα τηλεφωνική κλήση από τον άγνωστο σε εμένα αριθμό 2115000000 και ο οποίος ανήκει κατά δήλωση του καλούντος στην εισπρακτική εταιρεία με την ονομασία Status και η οποία κατέχει παράνομα προσωπικά και οικονομικά μου στοιχεία και ζητά με απειλή φραγής την εξόφληση λογαριασμού σταθερής τηλεφωνίας από την μεταξύ εμού και της εταιρείας Hol σύνδεση με κωδικό πελάτη Μ****** που αντιστοιχεί στον σταθερό αριθμό τηλεφωνικής σύνδεσης 210*******

 

Εγώ προσωπικά ποτέ δεν ενημερώθηκα ότι τόσο προσωπικά μου στοιχεία (αριθμός κινητού τηλεφώνου – όνομα – επίθετο) όσο και οικονομικά στοιχεία (ύψος οφειλής) θα παραχωρηθούν σε ιδιωτική εταιρεία

 

Ενώ είναι ακόμα σε εκκρεμότητα μεταξύ εμού και της Hol αμφισβήτηση ορισμένου ύψους λογαριασμός και ενώ δεν έχω λάβει καμία απολύτως γραπτή απάντηση στο αίτημα μου έγινε παράνομη ανάθεση σε εισπρακτική εταιρεία η είσπραξη συνολικού ποσού 313,61 ευρώ

 

Σας καλώ να με ενημερώσετε ποια ακριβώς προσωπικά και οικονομικά μου στοιχεία έχετε παραχωρήσει στην εταιρεία Status

 

Σας καλώ να επιληφτείτε του θέματος και της παράνομης μεταβίβασης προσωπικών και οικονομικών μου στοιχείων τα οποία και είχα εμπιστευτεί μόνο στην εταιρεία Hol

 

Η ανωτέρω επιστολή θα κοινοποιηθεί

στην εταιρεία Hol - customercare(@)hol.gr

στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή - skaberidou(@)efpolis.gr

στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων - info(@)eett.gr

στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα – contact(@)dpa.gr

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

δε μου φαίνονται και πολύ καλά τα πράγματα στη Hol. Κάνουν βεβιασμένες κινήσεις ή είναι η ιδέα μου?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...