Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα στη HOL γραφει 700 και 768, αλλα στο fritz λεει ακομα 348/112. Εκανα reset αλλα τιποτα. Ειμαι Θρακ/νες - Αττικη

 

Αυτό μπορεί να γίνεται γιατί απο την hol έχουν οι γραμμές αναβαθμιστή, απλα πρέπει να γίνει και απο τον ΟΤΕ τώρα. εγώ που μένω σχεδόν κέντρο Αθήνα, έχω το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , να ρωτήσω κάτι άσχετο ....

έχω σύνδεση στα 384 με την HOL και λήγει σε 4 μήνες! Υπάρχει τρόπος να την αναβαθμίσω, και να κερδίσω κάτι απο το υπόλοιπο που έχει μείνει?..... ή απλά, πρέπει να την τερματίσω και να ξεκινήσω μια άλλη καινούργια! (και φυσικά να πάνε άδικα οι 4 μήνες που έχω ήδη πληρώσει):!:

Link to comment
Share on other sites

katarxin tha sou ginei aftomata 768/192 i sindesi...

an parolafta thes na pareis ena neo paketo px 2048/256... tha ipologisoun apo to paketo pou exeis poso plironeis to mina, tha to polaplasiasoun epi tou 4 kai to poso afto tha aferethei apo to neo paketo pou tha isxiei apo tora kai gia tous epomenous 12 mines... pira kai rotisa akrivos to idio pragma exthes...

 

alla pistevo de simferei... se 4 mines exoume xristougena.. meine me tin (sintoma) 768 kai tha vgeis kerdismenos apo tis prosfores ton xristougennon...

Link to comment
Share on other sites

katarxin tha sou ginei aftomata 768/192 i sindesi...

an parolafta thes na pareis ena neo paketo px 2048/256... tha ipologisoun apo to paketo pou exeis poso plironeis to mina, tha to polaplasiasoun epi tou 4 kai to poso afto tha aferethei apo to neo paketo pou tha isxiei apo tora kai gia tous epomenous 12 mines... pira kai rotisa akrivos to idio pragma exthes...

 

alla pistevo de simferei... se 4 mines exoume xristougena.. meine me tin (sintoma) 768 kai tha vgeis kerdismenos apo tis prosfores ton xristougennon...

 

Auto pisteuo kai go , tha kano ligo upomoni na do me tin anavathmisi pou tha ginei tora......... kai ta Xristougenna efyga gia 2048:)

Thanks.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια μονο σε μενα συμβαινει αυτο:blink: Μου γραφει οτι εχω πλεον 700αρα γραμμη πΟΤΕ και HOL αλλα σερνεται οσο δεν παει!!!

Για να ανοιξει τη σελιδα του Google κανει περιπου 7 δευτερολεπτα:cry: :blink:

οσο κανει και μια PSTN γραμμη!!!!! τι συμβαινει!

ποιον να βρισω την HOL ή τον πΟΤΕ?:mad: εχει πολυ αρκετες μερες!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μονο σε μενα συμβαινει αυτο:blink: Μου γραφει οτι εχω πλεον 700αρα γραμμη πΟΤΕ και HOL αλλα σερνεται οσο δεν παει!!!

Για να ανοιξει τη σελιδα του Google κανει περιπου 7 δευτερολεπτα:cry: :blink:

οσο κανει και μια PSTN γραμμη!!!!! τι συμβαινει!

ποιον να βρισω την HOL ή τον πΟΤΕ?:mad: εχει πολυ αρκετες μερες!

 

Γεια σου πατριδα! Σε ποια περιοχη εισαι? Εγω εχω HOL 512 αλλα το κυκλωμα μου (ΟΤΕ) ακομα να αναβαθμιστει ενω η HOL με αναβαθμισε σε 1024!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μονο σε μενα συμβαινει αυτο:blink: Μου γραφει οτι εχω πλεον 700αρα γραμμη πΟΤΕ και HOL αλλα σερνεται οσο δεν παει!!!

Για να ανοιξει τη σελιδα του Google κανει περιπου 7 δευτερολεπτα:cry: :blink:

οσο κανει και μια PSTN γραμμη!!!!! τι συμβαινει!

ποιον να βρισω την HOL ή τον πΟΤΕ?:mad: εχει πολυ αρκετες μερες!

 

Παρε την Hol και ζητα εγγραφως απο καποιον υπευθυνο να σε ενημερωσει για το χαλι που εχεις Εγω ειχα ενα router αλλο απο το fritz οπου ειχα καθημερινα διακοπες στην συνδεση Οταν εβαλα το fritz ολα οκ και κατεβαζω με 220 230 μεσα απο web Δεν ξερω τι κανουν αλλα μονο σωστα πακετα στελνουν στο fritz

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι κανουν αλλα μονο σωστα πακετα στελνουν στο fritz

 

Ας μην ξεχναμε ομως οτι το fritz ειναι απο τα λιγα αξιολογα router που δινονται σε πακετα dsl στην Ελλαδα και γενικοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχναμε ομως οτι το fritz ειναι απο τα λιγα αξιολογα router που δινονται σε πακετα dsl στην Ελλαδα και γενικοτερα!

 

Υπαρχουν και αλλα πολυ καλυτερα στην αγορα και οταν θες να εχεις ασυρματο δικτυο αναγκαστικα πας σε αλλη λυση

Τωρα υποχρεωνεσαι να εχεις και το fritz αλλα και καποιο ασυρματο ΑΡ μαζι

Μην βγουμε και off topic

Το προβλημα εγω το ειχα για τρεις εβδομαδες και μετα τα πολλα τηλεφωνα το ελυσα

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

sorry για τη συνεχεια του off topic αλλα ποια η αναγκη για ασυρματο AP αν εχεις το fritz wlan? Επισης στο τελος της συνδρομης η HOL τα παιρνει πισω τα fritz? εχει λειξει κανενος η συνδεση να μαθουμε? Αν αλλαξεις παροχεα το παιρνουν και τοτε?
Link to comment
Share on other sites

sorry για τη συνεχεια του off topic αλλα ποια η αναγκη για ασυρματο AP αν εχεις το fritz wlan? Επισης στο τελος της συνδρομης η HOL τα παιρνει πισω τα fritz? εχει λειξει κανενος η συνδεση να μαθουμε? Αν αλλαξεις παροχεα το παιρνουν και τοτε?

 

Συγνωμη αλλα το δικο μου fritz δεν ειναι wireless για αυτο το θελω το ασυρματο

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι νέο μέλος στην κοινότητα, χρησιμοποιώ πολύ το Ιντερνετ, χωρίς όμως να έχω ιδιαίτερες γνώσεις πάνω στα δίκτυα-routers κ.λ.π.

Έβαλα μία DSL 512 στη HOL και φώναξα ένα φίλο να μου φτιάξει ένα δικτυάκι 3 υπολογιστών στο σπίτι.

Όμως δεν μου φαίνεται ότι έχω DSL μάλλον με ταχύτητες ISDN μου μοιάζουν.

Δείτε την φώτο που σας στέλνω και πείτε μου.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όμως δεν μου φαίνεται ότι έχω DSL μάλλον με ταχύτητες ISDN μου μοιάζουν.

Δείτε την φώτο που σας στέλνω και πείτε μου.

 

Ευχαριστώ

 

Πραγματικα πολυ χαμηλες ταχυτητες! Εισαι σιγουρος οτι τη στιγμη που εγινε ο ελεγχος ταχυτητας δεν χρησιμοποιουσε τη γραμμη καποιος αλλος υπολογιστης του δικτυου σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε DJ_TEO,

 

Ναι είμαι σίγουρος γιατί το κοίταξα, καθώς επίσης κοίταξα να μην "φορτώνεται"

άλλη σελίδα πίσω.

Ακόμα και το Norton Antivirus απενεργοποίησα μήπως φταίει αυτό.

 

Καμμία ιδέα?? Πόσο πρέπει να είναι η ταχύτητα κανονικά??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

paidia exei pesei mia mizeria se olon tis taxitites i mou fainete... pairno tin hol kai mou leei fteei o ote pou periorizei ta paketa giati exoun mpoukosei ta DSLAM... pairno ton ote gia vlavi, me grafoun kanonika...

plirono 1mbit kai exo taxitites apo 10kb/s os 45kb/s!!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia exei pesei mia mizeria se olon tis taxitites i mou fainete... pairno tin hol kai mou leei fteei o ote pou periorizei ta paketa giati exoun mpoukosei ta DSLAM... pairno ton ote gia vlavi, me grafoun kanonika...

plirono 1mbit kai exo taxitites apo 10kb/s os 45kb/s!!!!

 

Νομιζω πως ειναι αναμενομενο αυτο οταν ο ΟΤΕ με το εξειδικευμενο του προσωπικο ξεκινα να κανει μια τετοια αναβαθμιση σε 350+ χιλιαδες συνδρομητες ανα την Ελλαδα χωρις πρωτα να εχει φροντισει για τον υπολογισμο και την παροχη του απαραιτητου Bandwidth στο δικτυο κορμου για να μπορεσει να γινει με ανεση η αναβαθμιση! Το χειροτερο ολων ειναι οτι υπαρχει υποδομη (οικονομικη ανεση) γι αυτο αλλα δεν υπαρχει οργανωση. Καποια στιγμη θα ασχοληθουν και με αυτο οποτε υπομονη!!!

Link to comment
Share on other sites

sorry για τη συνεχεια του off topic αλλα ποια η αναγκη για ασυρματο AP αν εχεις το fritz wlan? Επισης στο τελος της συνδρομης η HOL τα παιρνει πισω τα fritz? εχει λειξει κανενος η συνδεση να μαθουμε? Αν αλλαξεις παροχεα το παιρνουν και τοτε?

 

Το fritz επιστρεφεται οταν ληξει η συνδρομη σιγουρα. Εκτος αν γινει ανανεωση συνδρομης. Αλλωστε για αυτο υπαρχει 12μηνη δεσμευση παντα οταν δινει εξοπλισμος στη HOL αλλα αξιζει τον κοπο και μακαρι να εδιναν ολοι οι ISP τετοια router!

 

 

Συγνωμη αλλα το δικο μου fritz δεν ειναι wireless για αυτο το θελω το ασυρματο

 

φιλικα

 

Μπορεις αν δεν κανω λαθος να το στειλεις στην HOL και να σου στειλουν ενα fritz με wifi ! Δε γνωριζω κατι για χρηματικη διαφορα παντως τα εξοδα αποστολης (ACS) ειναι δικα τους ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε DJ_TEO,

 

Ναι είμαι σίγουρος γιατί το κοίταξα, καθώς επίσης κοίταξα να μην "φορτώνεται"

άλλη σελίδα πίσω.

Ακόμα και το Norton Antivirus απενεργοποίησα μήπως φταίει αυτό.

 

Καμμία ιδέα?? Πόσο πρέπει να είναι η ταχύτητα κανονικά??

 

Ευχαριστώ

 

Να κανω και μια στατιστικη ερωτηση τωρα...! Εισαι πολυ μακρια απο τον ΟΤΕ της περιοχης σου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...