Jump to content

Ένας χρόνος χωρίς Jeronimo Groovy


akpe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 193
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Antwni sou exw ksanapei oti exw to teleutaio diwro.

alla otidipote allo apo kalo einai.....

 

Ma na valei ton gio tou na kanei apofwnisi? ....

Psion Revo Plus, Samsung i520 Athens 2004 , F/S Loox N560, 3g , htc HD, 3gs, 4, 4s .. Evolution Goes On :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπραβο!!!!! Αυτούς εννοούσα. Όχι ότι δεν υπάρχουν άλλοι με την ίδια τρέλα με αυτούς, αλλά τότε τους ευχαριστιόμουν πολύ...
Είχαν εκπομπή πριν μερικά χρόνια και στον Kiss τα Σαββατοκύριακα ως "Hands free", μετά χάθηκαν...

 

 

pou einai i celine? oeo? :cool:

Βγαίνει στον Oasis όταν κάνει ο Αλέξανδρος εκπομπή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγιοστρατιτη μεταμεσονυχτιο ακουγε κανενας (τοτε που δουλευαν τον Φαρμακη μαζι με τον Καραγιαννη?) α ρε αξεχαστα χρονια τοτε τελη δεκαετιας 80 με αρχες 90.............Αληθεια αυτοι εχουν καμμια εκπομπη πουθενα ή μπααααα........

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γειά χαρά.. έχω μείνει, ειλικρινά έχω συγκινηθεί με όλα όσα διάβασα -που είναι πλέον αναμνήσεις.. ακούω Τζερόνιμο περίπου απ' το 94, μεταμεσονύχτιες απ' όταν γύρισε ο Τάκης απο τα στρατά.. άκουγα μέχρι την αποφώνηση του Κωνσταντίνου.. ήταν μοναδικός γιατί ήμασταν όλοι μια παρέα και αυτό δε μπορείς να το βρείς πουθενά πια..

:blink:

πείσμα εσείς, ΠΕΙΣΜΑ κι εγώ...
Link to comment
Share on other sites

ήταν μοναδικός γιατί ήμασταν όλοι μια παρέα και αυτό δε μπορείς να το βρείς πουθενά πια..

 

Ετσι είναι!Κρατούσε απίστευτη παρέα τα βράδια σε όσους ήταν στο σπίτι για διάφορους λόγους, για πολλά πολλά χρόνια.

 

Πολύ ξεχωριστό όμως ήταν και το γεγονός ότι οι πόρτες του σταθμού ήταν σχεδόν πάντα ανοιχτές για το κοινό. Γίνονταν τα λεγόμενα "open days" κάθε τόσο, parties, "meetings" στα τηλεοπτικά studio...

Αυτό μόνο όσοι το έζησαν μπορούν να το καταλάβουν ;)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

νέλλυ.. όπως τα λες θα συμφωνήσω.. ήταν η καλύτερη παρέα -το πρωί, το βράδυ- και όλα όσα αναφέρατε τα θυμάμαι... αλήθεια.. όταν είχε έρθει η Λουκά στο στούντιο, στην εκπομπή του Καραjohn, όντως τα χε πάρει με τους αεκτζήδες? είχε γίνει μεγάλος σαματάς [δε κατάφερα ν ακούσω ως το τέλος] ευχαριστώ για το χρόνο σας!!
πείσμα εσείς, ΠΕΙΣΜΑ κι εγώ...
Link to comment
Share on other sites

όταν είχε έρθει η Λουκά στο στούντιο, στην εκπομπή του Καραjohn, όντως τα χε πάρει με τους αεκτζήδες? είχε γίνει μεγάλος σαματάς [δε κατάφερα ν ακούσω ως το τέλος] ευχαριστώ για το χρόνο σας!!

 

Eχει παρευρεθεί σε παραπάνω από μια εκπομπές του Τάκη..δεν ξέρω σε ποια αναφέρεσαι! Σε κάποια από αυτές πάντως του είχε επιτεθεί να τον χτυπήσει εν ώρα εκπομπής :wacko:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα παιδια !

Πρωτη φορα γραφω στο forum .

Διαβασα οτι καποιος εχει το τελευταιο 2ωρο του Jeronimo .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Antwni sou exw ksanapei oti exw to teleutaio diwro.

alla otidipote allo apo kalo einai.....

 

Ma na valei ton gio tou na kanei apofwnisi? ....

 

Καλησπερα σε ολους!

 

Εχω ηχογραφησει το τελευταιο διημερο (περιπου 28 ωρες, αφου δεν ειχε βραδινη ζωνη). Δυστυχως δεν εχω το τελευταιο 3ωρο, αλλα μαλλον το καλυπτει ο φιλος αποπανω!

 

Τα αρχεια ειναι wav μεγεθους περιπου 20gb.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πάντως το τελευταίο 2 ήμερο αλλα κυρίως το τελευταίο τρίωρο το θέλω οποσδήποτε... αν μπορούμε να το έχουμε σε DVD θα ήταν ότι καλύτερο :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Εχω ηχογραφησει το τελευταιο διημερο (περιπου 28 ωρες, αφου δεν ειχε βραδινη ζωνη). Δυστυχως δεν εχω το τελευταιο 3ωρο, αλλα μαλλον το καλυπτει ο φιλος αποπανω!

 

Τα αρχεια ειναι wav μεγεθους περιπου 20gb.

 

Πως θα γίνει να τα ανταλλάξουμε?

 

Θέλω κι εγώ το κλείσιμο και ότι άλλο υπάρχει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πέρασε ένας χρόνος που έκλεισε το πιο αγαπητό ραδιόφωνο της Ελλάδας...

 

Εδώ στο blog του Τάκη Φωτίου υπάρχει ένα πολύ ωραίο mail μιας ακροάτριας. Εγώ συμφωνώ μαζί της... http://takisfotioy.blogspot.com/

Οι γνώμες δικές σας...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ένας χρόνος που έκλεισε το πιο αγαπητό ραδιόφωνο της Ελλάδας...

 

Εδώ στο blog του Τάκη Φωτίου υπάρχει ένα πολύ ωραίο mail μιας ακροάτριας. Εγώ συμφωνώ μαζί της... http://takisfotioy.blogspot.com/

Οι γνώμες δικές σας...

 

Megalosane genies ke genies me auton ton stathmo...thimamai pou ke to jeronimo tv ixe palia kales parousiasis neon Ellinikon sigkrotimaton.

Link to comment
Share on other sites

sygnomi alla ego dn akouga auton ton stathmo pou fainete oti itan poli kalos .alithia poios itan o logos pou ekleise ?

Ακόμη ένα ραδιόφωνο αγοράζει ο Γ. Αλαφούζος

 

Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ

Τρίτη, 30 Αυγούστου 2005 07:00

 

ΜΕΡΙΔΙΟ από το χώρο των ακροατών του «εμπορικού ελληνικού τραγουδιού» διεκδικεί ο Γιάννης Αλαφούζος, ο οποίος βρίσκεται πολύ κοντά στην ολοκλήρωση συμφωνίας για την εξαγορά του ραδιοφωνικού σταθμού Jeronimo Groovy.

 

Αν η εξαγορά τελικά ολοκληρωθεί -πράγμα το οποίο, εκτός απροόπτου, αναμένεται να γίνει στις αμέσως προσεχείς ημέρες- στο πάνελ των ραδιοσταθμών του γνωστού επιχειρηματία, εκτός από το Μελωδία, ο οποίος απευθύνεται στους ακροατές του έντεχνου ελληνικού, τον Red που στοχεύσει στους ακροατές της ξένης μουσικής και βέβαια τον ειδησεογραφικό ΣΚΑΪ, θα προστεθεί και ο Jeronimo Groovy, ο οποίος θα αλλάξει προφίλ και όνομα προκειμένου να διεκδικήσει μερίδιο από το χώρο του εμπορικού ελληνικού τραγουδιού.

 

Με την εξαγορά αυτή, ο Ομιλος Αλαφούζου θα αποκτήσει ένα σημαντικό εμπορικό πλεονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Πέτρακας και Παππάς,Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Ι.Κρίμα που έκλησε :(

Ο Πέτρακας τώρα κάνει κάθε μέρα εκπομπή εκτός Παρασκευής 07:00 με 09:00 στον Free 98,0 FM. Για τον Παππά δεν ξέρω τίποτα εκτός του συγκροτήματος Trilogy ( http://www.myspace.com/trilogygreece ). O Τάκης Φωτίου κάνει εκπομπή στον Oasis 88 Fm στις 14:00 για 4 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο σταθμός δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο. Το δίδυμο Πέτρακας-Παππάς άξιζε αλλά και αυτοί λίγο πριν κλείσει ο σταθμός το είχαν γυρίσει στο σοβαρό και δεν κάναν καθόλου χαβαλέ.

 

Και το βραδυνό ήταν ωραίο μόνο που απο εκεί παίρνανε ΤΑ λεφτά καθώς την ίδια στιγμή που οι περισσότεροι ραδιοφωνικοί σταθμοί έχουν πλέον τη φυσιολογική χρέωση, αυτοί συνέχιζαν με 090 (που αργότερα έγινε 90 11).

 

Αυτό που μου την έδινε ήταν ότι ο σταθμός σε σχέση με τους υπόλοιπους ακουγόταν πολύ χάλια (από παόψη ποιότητας ήχου) κι επιπλέον δεν είχαν ένα ξεκάθαρο air play. Μια άκουγα να παίζουν τα ελληνικά που ήταν της μόδας τότε, μια άκουγα Britney και Nsync και την άλλη ροκάκια κλπ.

 

Αυτά όμως που λέει η ακροάτρια είναι πολύ σωστά και καταλαβαίνω πως αισθάνεται. Κάπως έτσι είχα αισθανθεί κι εγώ όταν έκλεισε για κάτι βδομάδες ο Radio Dee Jay.

 

Αν πραγματικά οι παραγωγοί πίστευαν στην ιδέα του Jeronimo Groovy θα έβρισκαν τρόπο να επικοινωνήσουν με το κοινό τους. Μέσα από διαφορετικούς σταθμούς φυσικό κι επακόλουθο είναι να μην μπορού να είναι όπως παλιά. Στον προηγούμενο σταθμό ήταν σαν οικογένεια. Εγώ παρακολουθούσα περισσότερο το κανάλι κι έχω να πω ότι τέτοιο χαβαλέ μόνο στην 5ήμερη βλέπω.

 

Γιατί λοιπόν δεν προσπάθησαν να επικοινωνήσουν με το παλιό τους κοινό; Τους το είχαν υποσχεθεί άλλωστε. Όλα γίνονται για το χρήμα και ακόμα και αυτοί το απέδειξαν.

 

Αν λοιπόν είχαν αγαπήσει τόσο τον Jeronimo και το κοινό τους, ας επιστρέψουν. Ούτως ή άλλως ο Angel δεν έχει εκπομπές. Αμφιβάλλω αν πέρα από εμένα τον έχουν αποθηκευμένο στη μνήμη του ραδιοφώνου τους πέρα από 10 άτομα. (που εγώ τον είχα βάλει από τότε που ήταν jeronimo, αλλά τον άφησα καθώς κι εγώ νόμιζα ότι θα επέστρεφαν ίσως στην ίδια συχνότητα)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λοιπόν δεν προσπάθησαν να επικοινωνήσουν με το παλιό τους κοινό; Τους το είχαν υποσχεθεί άλλωστε. Όλα γίνονται για το χρήμα και ακόμα και αυτοί το απέδειξαν.

 

Αν λοιπόν είχαν αγαπήσει τόσο τον Jeronimo και το κοινό τους, ας επιστρέψουν.

Και εγώ σιγά σιγά μένω στην ιδέα ότι όλα γίνονταν για τα χρήματα, αλλά δεν θέλω να το πιστέψω ακόμα. Πιστεύω στη τότε παρέα τους. Δεν ξέρω, θα δείξει το μέλλον. Αααα και εγώ εχω αποθηκευμένο τον Angel στο κινητό, αλλά δεν γυρίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ποτέ δε μου άρεσε το JG το θεώρουσα κιτσαρο σταθμό.

Κιτσαρος είχε καταντήσει τον τελευταίο καιρό με τα 090 όπου κάθε βράδυ τα έπαιρναν χοντρά από κάποια παιδάκια...Κατά τα άλλα μιλάμε για ένα σταθμό Ιστορικό και είναι κρίμα που έκλεισε έτσι άδοξα...Κάτι μου λέει όμως ότι θα τον ξανακούσουμε κάποτε στο μέλλον....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κιτσαρος είχε καταντήσει τον τελευταίο καιρό με τα 090 όπου κάθε βράδυ τα έπαιρναν χοντρά από κάποια παιδάκια...Κατά τα άλλα μιλάμε για ένα σταθμό Ιστορικό και είναι κρίμα που έκλεισε έτσι άδοξα...Κάτι μου λέει όμως ότι θα τον ξανακούσουμε κάποτε στο μέλλον....

 

Ιστορικός επειδή ήταν ο πρώτος πειρατικός σταθμός; Γιατί πέρα από αυτά δεν νομίζω να έκανε κάτι παραπάνω από αυτό που κάνουν και άλλοι σταθμοί... (διαγωνισμούς, πάρτυ)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...