Jump to content

Ένας χρόνος χωρίς Jeronimo Groovy


akpe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι groovy reunion είναι αυτό; :D Δεν κάνουμε κανένα meeting; :lol:

 

Επειδή δε βλέπω να ακούω τις κασέτες που έχω από παλιές εκπομπές σύντομα,αν έχετε χρόνο Αντώνη,Φραγκίσκο : PM ;)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγώ τι να λέω?? ότι έχετε το θέλω :p

λέτε να κάνουμε κανένα meeting??

πάντως αν για κασέτες είναι δύσκολο,εκπομπές σε mp3 θα τις ήθελα οπωσδήποτε :O

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ jERONIMO. ειλικρινα ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΑΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΤΟΥ...ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΘΛΕΙΑ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ...οΛΟΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ...ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ

 

ΚΟΥΝΙΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ :)

Link to comment
Share on other sites

Welcome Παναγιώτη :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Για όσους άκουγαν Αλεξίου,Κλάδη,Κοντόπουλο..

Η βραδυνή ζώνη των παραγωγών μεταφέρθηκε στον OASIS 88!!!Κάθε μέρα απο τις 00:00 ως τις 04:00 εκτός Σαββάτου μπορείτε να ακούσετε έναν απο αυτούς τους παραγωγούς...Θα σας έλεγα κ ποιά μέρα είναι ο καθένας αλλά δεν θυμάμαι..Sorryyyyyy.. :O

Link to comment
Share on other sites

Από ακροατές θυμάμαι τον Μήτροο και τη Μορέιρα....και έναν Χρήστο με πολύ γλυκιά φωνή που τον είχα ερωτευθεί τότε...

Έχω σε κασέτα εκπομπή Ρίτσα Στάμου (θεά!!!) και νομίζω Διονύση Κλάδη που είχαν ρίξει τρελό γέλιο ένα βράδυ...

Και φυσικά η νύχτα των κεριών...δε βρήκα άλλο κερί βέβαια στην περιοχή...αλλά θεώρησα πως επειδή δεν είναι πυκνοκατοικημένη δικαιολογείται :p

Και η εκπομπή Stand By Me....τέλειο song...και το τραγουδούσε κιόλας...είχα πεθάνει στα γέλια...αχχχχ μεγαλώσαμε...

 

(offtopic - έχω και την last εκπομπή του Atlantis, εκεί με τις κεραίες που τους κλείνανε....)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και το όνομα του νέου σταθμού στους 88.9 Angel.

Παίζει από χθες.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

:blink: Νύχτα των κεριών;;;;Τί ήταν αυτό;;;Σε ποιανού την εκπομπή έγινε για εξηγήστε μου λίγο το στορυ.... :rolleyes:

 

Τάκης Φωτίου. SBM

Ολοι οι ακροατές έπρεπε να είχαν αναμένο ένα κερί κοντά στο παράθυρο.

Υποτίθεται πως κάποιοι θα έβλεπαν και άλλους ακροατές με αναμμένα κεριά.

Υπήρξε κανένας;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρόνια έχω να ακούσω αυτά τα ονόματα... :shock:

 

Ξεχνάτε την Λιζέτα!!! :lol:

Λιζέτα, Μορέιρα τα κλασσικά ονόματα δόλωμα για να καλέσεις την Groovy τηλεπαρέα....

Link to comment
Share on other sites

Τάκης Φωτίου. SBM

Ολοι οι ακροατές έπρεπε να είχαν αναμένο ένα κερί κοντά στο παράθυρο.

Υποτίθεται πως κάποιοι θα έβλεπαν και άλλους ακροατές με αναμμένα κεριά.

Υπήρξε κανένας;;; :confused:

 

Συγκεκριμένα η "νύχτα των κεριών" γινόταν κάθε πρώτη Κυριακή του Δεκέμβρη, και ήταν αφιερωμένη στον αγώνα κατά του AIDS. Στον δρόμο μου πάντως υπήρχαν κάμποσα κεράκια :) μην φανταστείς βέβαια εκατοντάδες, αλλα υπήρχαν :cool:

 

Αξέχαστες εκπομπές, αξέχαστες στιγμές...και μετά ήρθε η "τηλεπαρείαση" :mad:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Λιζέτα, Μορέιρα τα κλασσικά ονόματα δόλωμα για να καλέσεις την Groovy τηλεπαρέα....

;)

 

Μην ξεχνάμε την Ελεάνα! Αυτή στη μια γραμμή,ο Μήτρος στην άλλη και ο Καραγιάννης στο studio = :lol:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικα ονοματα αλλα οι συγκυριες πολλες και νομιζω οτι καποιοι απλα δεν επρεπε νε ξεπουλησουν το ονομα τους..κι αυτο γιατι καποιοι παιζουν με το ονομα τους στο ραδιοφωνο δεκαετιες τωρα οπως ο http://www.a100fm.gr απο το 1974...
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε ρε παιδιά οτι ο Groovy ξεπουλήθηκε;

Την συχνότητα πούλησε όχι το σταθμό...έχει διαφορά απλά αποσύρθηκε απο τους 88.9 δεν γίνεται να ξεπουληθεί ένα τόσο πρωτότυπο όνομα που υπάρχει απο το 1965 που άνοιξε ο σταθμός :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και επαναφέρω το θέμα και την ερώτηση: μήπως υπάρχει κανείς που να έγραψε την τελευταία εκπομπή του jg; :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι αυτά...

Έχω να ακούσω Jeronymo πάρα πολλά χρόνια. Τέλη '80s και αρχές '90s ακουγα φανατικά. (αλήθεια, ποιοί ήταν εκεινοι οι δύο που έκαναν τότε εκπομπή την Παρασκευή το βράδυ στις 12? Αν θυμάμαι καλά τα επώνυμα τους εμοιαζαν λιγάκι και είχαν αδυναμία στον Τερλέγκα-δεν τον έπαιζαν (απαγορεύονταν τα Ελληνικά τότε), τον τραγουδούσαν)...

Λογικά θα υπάρξει συνέχεια, όπως για μένα ήταν ο συγκεκριμένος όταν ο "Star radio" κάποια στιγμή ενώθηκε με τον "Ηχώ" και έγινε "Ηχω-Star radio" και αργότερα "Ηχώ" και τελικά να πουληθεί για να γίνει jazz fm. Τι προσπάθειες και αγώνες σε δικαστήρια (με συμμετοχή δικηγόρων-γονιών ακροατών) είχαν γίνει για να μην τον κλέισουν... Τι πανυγήρια όταν τα κατάφεραν...

Ααααχ τι θυμήκα τώρα...:(

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για την τελευταία εκπομπή... Αν την έχει κάποιος, ας μας πεί, να ανταλλάξουμε αρχεία...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι αυτά...

Τέλη '80s και αρχές '90s ακουγα φανατικά. (αλήθεια, ποιοί ήταν εκεινοι οι δύο που έκαναν τότε εκπομπή την Παρασκευή το βράδυ στις 12? Αν θυμάμαι καλά τα επώνυμα τους εμοιαζαν λιγάκι και είχαν αδυναμία στον Τερλέγκα-δεν τον έπαιζαν (απαγορεύονταν τα Ελληνικά τότε), τον τραγουδούσαν)...

 

 

Δεν άκουγα τότε αλλά από τους αγαπημένους μου στο σταθμό ήταν ο Μανωλόπουλος και ο Μανωλάκος - απίστευτο χιούμορ - και έλεγα μήπως εννοείς αυτούς ... :) Το είχα απωθημένο που δεν τους γνώρισα ποτέ από κοντά! :(

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άκουγα τότε αλλά από τους αγαπημένους μου στο σταθμό ήταν ο Μανωλόπουλος και ο Μανωλάκος - απίστευτο χιούμορ - και έλεγα μήπως εννοείς αυτούς ... :) Το είχα απωθημένο που δεν τους γνώρισα ποτέ από κοντά! :(

Ναι μπραβο!!!!! Αυτούς εννοούσα. Όχι ότι δεν υπάρχουν άλλοι με την ίδια τρέλα με αυτούς, αλλά τότε τους ευχαριστιόμουν πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...