Jump to content

Xiaomi Mi 11 Lite 5G


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά, κάποιος που να έχει βάλει την Pixel  rom? 

Ή κάποια άλλη rom που μπαίνει στη συσκευή? 

Σκέφτομαι να την περάσω στη συσκευή, θα μπει εύκολα ή λέτε να το μπρiκαρω....? 

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 2:25 ΜΜ, MAFIA said:

Ναι το ίδιο κάνει και σε εμένα. Όποιος δεν έχει βάλει ακόμα τη 14 ... Εννοείται να ΜΗ τη βάλει 

 

Παιδιά έχετε περάσει στο κινητό την 14.0.6.0 και αν ναι έχουν διορθωθεί τα προβλήματα που είχαν αναφερθεί για την 14.0.5.0;

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2023 at 6:26 ΜΜ, the_dynamite said:

Παιδιά έχετε περάσει στο κινητό την 14.0.6.0 και αν ναι έχουν διορθωθεί τα προβλήματα που είχαν αναφερθεί για την 14.0.5.0;

χμμμ cosmote ..>>> Ακομα δεν πηρα την 14.0.6.0 

Edited by molivos
((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα , θέλω να το πάρω το 11 lite ne 5 από bestprice υπάρχει περίπτωση να μην έχει NFC?
Αν είναι Ευρωπαϊκό ή global, λογικά έχει.
Αν θέλεις στείλε mail στο κατάστημα και ρώτα. Ανάλογα την απάντηση πράττεις.


Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, conan1 said:

Αν είναι Ευρωπαϊκό ή global, λογικά έχει.
Αν θέλεις στείλε mail στο κατάστημα και ρώτα. Ανάλογα την απάντηση πράττεις.


Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πηρα και τους μίλησα και μου είπαν δεν ξέρουν δεν μπορούν να δουν γιατί είναι ίντερνετικό μαγαζί 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gsserv10 said:

Πηρα και τους μίλησα και μου είπαν δεν ξέρουν δεν μπορούν να δουν γιατί είναι ίντερνετικό μαγαζί 

Σοβαρά τώρα; Δεν ξέρουν τί πουλάνε; 

Το κουτί αναγράφει για ποιές χώρες προορίζεται . DE-UK-BE-FR κτλ... 

Αν είναι Ευρωπαικές, τότε έχει nfc. Αν προορίζεται για χώρες της Ασίας, αστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν χρησιμοποιω το GPS της Google στο αυτοκινητο με τον φορτιστη αυτοκινητου συνδεδεμενο, εμφανιζει το παρακατω μηνυμα. πριν δεν το εκανε. Τι να συμβαίνει ;

2023-05-18 09_44_53-.png

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οταν χρησιμοποιω το GPS της Google στο αυτοκινητο με τον φορτιστη αυτοκινητου συνδεδεμενο, εμφανιζει το παρακατω μηνυμα. πριν δεν το εκανε. Τι να συμβαίνει ;
401314022_2023-05-1809_44_53-.thumb.png.c32fecf25219d5efb5a1798a1635ecda.png
Προφανώς ζεσταίνεται.
Δοκίμασε να κλείσεις όλες τις εφαρμογές που τρέχουν εκτός του χάρτη και επίσης δοκίμασε χωρίς φόρτιση και να μην το χτυπάει ο ήλιος.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, conan1 said:

Προφανώς ζεσταίνεται.
Δοκίμασε να κλείσεις όλες τις εφαρμογές που τρέχουν εκτός του χάρτη και επίσης δοκίμασε χωρίς φόρτιση και να μην το χτυπάει ο ήλιος.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι φυσικά ζεσταίνεται. Αυτό λέει το μήνυμα. Η ερώτηση είναι τι άλλαξε και το κάνει τώρα ενώ δεν το έκανε πριν. Η ποιότητα της μπαταρίας; Ακαταλληλότητα του φορτιστή; Χωρίς φόρτιση δεν το κανει αλλά σε μεγάλη διαδρομή δεν θα έχω μπαταρία. Σκέπαστρο για τον ήλιο προφανώς δεν μπορώ να του βάλω γιατί δεν θα "βλέπει" το gps

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alfeios said:

Ναι φυσικά ζεσταίνεται. Αυτό λέει το μήνυμα. Η ερώτηση είναι τι άλλαξε και το κάνει τώρα ενώ δεν το έκανε πριν. Η ποιότητα της μπαταρίας; Ακαταλληλότητα του φορτιστή; Χωρίς φόρτιση δεν το κανει αλλά σε μεγάλη διαδρομή δεν θα έχω μπαταρία. Σκέπαστρο για τον ήλιο προφανώς δεν μπορώ να του βάλω γιατί δεν θα "βλέπει" το gps

Μία λύση που εφαρμόζω κι εγώ είναι να πάρεις μία βάση στήριξης του κινητού που να εφαρμόζει στον αεραγωγό. Έτσι τις ζεστές μέρες που θα λειτουργείς τον κλιματισμό το τηλέφωνο θα ψύχεται και νομίζω ακόμα και αν το φορτίζεις ταυτόχρονα δεν θα υπερθερμαίνεται. Εννοείται ότι αυτό το προτείνω αφού έχει αποκλειστεί το ενδεχόμενο να έχει κάποιο λειτουργικό πρόβλημα η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Γεια τον χειμώνα προσοχή και μακριά από τους αεραγωγούς , μου έχει κάνει συσκευή έτσι 

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alfeios said:

Ναι φυσικά ζεσταίνεται. Αυτό λέει το μήνυμα. Η ερώτηση είναι τι άλλαξε και το κάνει τώρα ενώ δεν το έκανε πριν.

Πιθανόν λόγω του ότι ο καιρός είναι ποιο ζεστός.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, WPerty said:

Πιθανόν λόγω του ότι ο καιρός είναι ποιο ζεστός.

Και θα ζεστανει ακομη πιο πολυ

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με δεδομένο ότι το μοντέλο είναι πλέον διετίας θέλω να ρωτήσω τους κατέχοντες αν αξίζει να το αγοράσω ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 150€ Το κινητό θα κρατηθεί τουλάχιστον 3 χρόνια.Ή μήπως να πάω σε κάτι πιο... φρέσκο;

Edited by alupis
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλεις για 3 χρόνια, πας σε καινούριο.


Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, conan1 said:

Αν το θέλεις για 3 χρόνια, πας σε καινούριο.


Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λόγω παύσης ενημερώσεων;

Link to comment
Share on other sites

Λόγω παύσης ενημερώσεων;
Και λόγω μπαταρίας.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, conan1 said:

Και λόγω μπαταρίας.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εντάξει για μια μπαταρία δεν θα αποχωριζόμουν ένα καλό τηλέφωνο.Εκτός και αν το κόστος είναι απαγορευτικό.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για μια μπαταρία δεν θα αποχωριζόμουν ένα καλό τηλέφωνο.Εκτός και αν το κόστος είναι απαγορευτικό.
Το θέμα είναι τι χρήση έχει μέχρι τώρα η συσκευή. Πότε είναι αγορασμένο. Ένα έχει χρήση π.χ 1.5 χρόνο, σιγά σιγά θα αρχίσει να πέφτει η μπαταρία.
Και δεν ξέρω εάν υπάρχουν original μπαταρίες στην Ελλάδα.
Αν σε καλύπτει πάρτο.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, conan1 said:

Το θέμα είναι τι χρήση έχει μέχρι τώρα η συσκευή. Πότε είναι αγορασμένο. Ένα έχει χρήση π.χ 1.5 χρόνο, σιγά σιγά θα αρχίσει να πέφτει η μπαταρία.
Και δεν ξέρω εάν υπάρχουν original μπαταρίες στην Ελλάδα.
Αν σε καλύπτει πάρτο.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου.

Το επίσης σημαντικό που θέλω να ρωτήσω είναι σε πιο android πλέον βρίσκεται το κινητό και αν με τις έως τώρα ενημερώσεις λειτουργεί απροβλημάστιστα χωρίς κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου.
Το επίσης σημαντικό που θέλω να ρωτήσω είναι σε πιο android πλέον βρίσκεται το κινητό και αν με τις έως τώρα ενημερώσεις λειτουργεί απροβλημάστιστα χωρίς κολλήματα.
Δεν την έχω πλέον τη συσκευή....

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alupis said:

Οκ.ευχαριστώ.

Αν κάποιο άλλο μέλος βλέπει αν θέλει ας μου πει.

Την εχω την συσκευη αλλα δεν την χρησιμοποιω , οποτε δεν ξερω αν λαγκαρει ή οχι. Τελευταια φορα που την χρησιμοποιησα μια χαρα πηγαινε. (Της εχω κανει factory reset και δεν εχω εγκαταστησει τιποτα απο apps). Αυτη την στιγμη τρεχει MIUI 14.0.5 (Android 13) και ενημερωση ασφαλειας 1/1/2023

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, alupis said:

Οκ.ευχαριστώ.

Αν κάποιο άλλο μέλος βλέπει αν θέλει ας μου πει.

Η συσκευη εχει το τελευταιο Android 13 και μαλλον θα παρει και το επομενη που θα κυκλοφορησει  (android 14)      Αν ο προηγουμενος κατοχεος εχει κανει φυσιολογικη χρηση της μπαταριας δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα για 2-3 χρονια ...Αλλιως την αλλαζεις ...   Οσο για το τηλεφωνο εχει 8GB/128GB  μνημη ισχυρο  Snapdragon  επεξεργαστη  ,παναλαφρο, γρηγορο 5G .....  η δε  τιμη του σημερα ειναι πανω απ 300 €  Συνεπως θεωρω οτι με 150 € που το βρηκες μια χαρα θα σε βολεψει για τα επομενα 3 χρονια ...

Edited by molivos
((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...