Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο proximity sensor αν και πήγε να στρώσει με το τελευταίο update δυστυχώς πάλι δεν δουλεύει καλά

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dskoumis said:

Ο proximity sensor αν και πήγε να στρώσει με το τελευταίο update δυστυχώς πάλι δεν δουλεύει καλά

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα. Εγώ το έλυσα με τον εξής τρόπο. Χρησιμοποιώ πλέον bluetooth και παράλληλα απενεργοποίησα την αφύπνιση με ανασήκωμα τηλεφώνου. Το έχω με double tap και έλυσα και το πρόβλημα που το έβαζα στο τσαντάκι και από τις κινήσεις που έκανα όταν περπατούσα η όταν καθόμουν κ.α το έβρισκα μετά να έχουν πατηθεί τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Είτε με xiaomi.eu είτε με ελληνική XTRV δουλεύουν τα:
1) VoLTE/VoWIFI σε Cosmote?
2) NFC (payments) & Τράπεζες
3) Εγγραφή κλήσεων?
4) Νetflix σε FullHD ?

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2021 at 5:07 ΜΜ, dskoumis said:

Ο proximity sensor αν και πήγε να στρώσει με το τελευταίο update δυστυχώς πάλι δεν δουλεύει καλά

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμενα μεχρι στιγμης μια χαρα λειτουργει 9 στις 10 φορες, θεωρω με το επομενο update θα διορθωθει πληρως, σιγουρα δεν βρισκετε στο χαλι του προηγουμενου update που ητανε 50 50 ποτε θα λειτουργησει.

Link to comment
Share on other sites

Από προχτές κάτοχος και εγώ του 8/256. Ωραίο κινητό για τα χρήματα του, καλή αναβάθμιση από το μικρό αδερφάκι PocoF1 (6/64). Πρόβλημα με proximity και green tint δεν έχω, 12.5.7.0 (RKΗΕUXM).

Περιμένω να περάσει η βδομάδα να πάω σε Xiaomi.EU ή XTRV γιατί ο google dialer δεν παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, tifozif1 said:

Από προχτές κάτοχος και εγώ του 8/256. Ωραίο κινητό για τα χρήματα του, καλή αναβάθμιση από το μικρό αδερφάκι PocoF1 (6/64). Πρόβλημα με proximity και green tint δεν έχω, 12.5.7.0 (RKΗΕUXM).

Περιμένω να περάσει η βδομάδα να πάω σε Xiaomi.EU ή XTRV γιατί ο google dialer δεν παλεύεται.

Γειά σου φίλε μου και καλή χρονιά να έχουμε. Μην το πειράξεις ακόμα όσο είναι σε εγγύηση, βάλε αυτό και θα σωθείς :

https://moddroid.co/truecaller-gold-10.html

 

Link to comment
Share on other sites

12.5.7.0 πήρα κι εγώ παιδες

Κάτι καλύτερο με την ήδη πολύ καλή μπαταρία 

Γενικά το τηλέφωνο ηταν και παραμένει αψογο

8/256 έκδοση από media Markt Γερμανίας 

 

Μόνο αν βγεi mimax4 που δεν το βλέπω δυστυχώς,

θα το αλλάξω στο άμεσο μέλλον 

Edited by giokosta
Λάθος
Link to comment
Share on other sites

@swtiris Yπάρχει καλύτερη λύση από αυτό το App ?? Δεν μου κάνει, δεν καταγράφει από hands free, δηλαδή το 90% των περιπτώσεων

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tifozif1 said:

@swtiris Yπάρχει καλύτερη λύση από αυτό το App ?? Δεν μου κάνει, δεν καταγράφει από hands free, δηλαδή το 90% των περιπτώσεων

Αν θέλεις εγγραφή κλήσεων από hands free δεν υπάρχει εφαρμογή που να το κάνει... η λύση που ανάφερες πιό πάνω δηλ. πέρασμα custom rom είναι μονόδρομος!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, geotzia said:

Αν θέλεις εγγραφή κλήσεων από hands free δεν υπάρχει εφαρμογή που να το κάνει... η λύση που ανάφερες πιό πάνω δηλ. πέρασμα custom rom είναι μονόδρομος!!

Για αυτό και εμείς στο Τενεσύ περιμένουμε το ουίσκι να ωριμάσει παίζοντας με τις τάπες του PocoF3 και μετρούμε τις ώρες για unlock! 😛

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, tifozif1 said:

Για αυτό και εμείς στο Τενεσύ περιμένουμε το ουίσκι να ωριμάσει παίζοντας με τις τάπες του PocoF3 και μετρούμε τις ώρες για unlock! 😛

😆😆😆

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα ! Μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού (έχω την έκδοση MIUI 12.5.7.0) στην τελευταία βδομάδα μου έχει κάνει 5 φορές restart έτσι ξαφνικά.... Συμβαίνει και σε σας? Υπάρχει κάποια λύση?   ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bamiolos said:

Καλημέρα στην ομάδα ! Μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού (έχω την έκδοση MIUI 12.5.7.0) στην τελευταία βδομάδα μου έχει κάνει 5 φορές restart έτσι ξαφνικά.... Συμβαίνει και σε σας? Υπάρχει κάποια λύση?   ευχαριστώ

Το επαθα και εγω μου το εκανε σε καποια φαση 4-5 restart συνεχομενα.

Εκανα εκκαθάριση cache κ ενα γενικο scanarisma σε ολα απο το security και εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, StavrosSant said:

Το επαθα και εγω μου το εκανε σε καποια φαση 4-5 restart συνεχομενα.

Εκανα εκκαθάριση cache κ ενα γενικο scanarisma σε ολα απο το security και εστρωσε.

Τα έκανα και εγώ όλα αυτά πολλές φορές, αλλά δυστυχώς δεν έγινε τίποτα ..........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει τύχει σε κάποιον ξαφνικά το κινητό να φορτίζει τρομερά αργά; Μιλάμε για 1% ανά πεντάλεπτο και έχω δοκιμάσει άλλα καλώδια και φορτιστή. Σαν να έχει απενεργοποιηθεί η γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ έχω την 12.5.5 stable global και το double tap to wake πιάνει με την 3η ή με την 4η. Επίσης η κύλιση πάνω-κάτω είναι προβληματική σε όλες τις εφαρμογές. Να αισιοδοξώ ότι με το miui 13 θα λυθούν αυτά τα θέματα; τα αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος φίλος;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η ΜIUI 13 για το PocoF3. Fastboot προς το παρόν μιας και δεν υπάρχει ακόμα TWRP για το android12 για το PocoF3.

Την πέρασε κανείς?

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η ΜIUI 13 για το PocoF3. Fastboot προς το παρόν μιας και δεν υπάρχει ακόμα TWRP για το android12 για το PocoF3.

Την πέρασε κανείς?
 
Εννοείς σε miui eu που βασίζεται στην κινεζική. Για global ακόμα

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η ΜIUI 13 για το PocoF3. Fastboot προς το παρόν μιας και δεν υπάρχει ακόμα TWRP για το android12 για το PocoF3.

Την πέρασε κανείς?
 
Ναι. Δεν είδα και πολλές διαφορές από την τελευταία

Από poco f3 με Tapatalk


No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, karagalexk said:

Εννοείς σε miui eu που βασίζεται στην κινεζική. Για global ακόμα

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Ναι, xiaomi.eu και ελληνική XTRV που βασίζονται στην κινέζικη Global

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω ποια ειναι η διαφορά αυτών που αναφέρονται στα καταστήματα ως global με αυτα που αναγράφουν global μαζί με eu μαζί. Δεν αναφέρομαι σε custom rom. Με διαφορά λίγων ημερών αγόρασα εγώ μια συσκευή η οποία Στο info της ROM γράφει μέσα eu, Ενώ Του αδελφού μου έχει άλλη ονοματολογία η ρομ του Προφανώς είναι η global ρομ….Ποιες οι διαφορές τους ποια είναι η προτιμότερη
Η ρομ μου ειναι η 12.5.7.0 (RKHEUXM) Από τα προβλήματα που αναφέρετε στις προηγούμενες σελίδες όπως για παράδειγμα με τον proximity sensor Και το double tap to awake Δεν έχω κανένα πρόβλημα Και γενικότερα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο bug μέχρι τώρα
Μία βασική διαφορά της eu είναι ότι μόνο σε αυτή δουλεύει το vowifi με cosmote δίκτυο

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, karagalexk said:

Μία βασική διαφορά της eu είναι ότι μόνο σε αυτή δουλεύει το vowifi με cosmote δίκτυο

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Εμένα λέει global και μου δουλεύει κανονικά το vowifi σε κοσμοτε.αγορασμενο απο Κωτσόβολο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει global και μου δουλεύει κανονικά το vowifi σε κοσμοτε.αγορασμενο απο Κωτσόβολο το κινητό.
Ο Κωτσόβολος πουλάει global eu

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε ναι... εκτός αν εννοείτε xiaomi. eu τηβ οποία πολλά μαγαζάκια παραεισαγωγη ξεκλειδώνουν και την περνάνε

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...