Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό ποτέ ξανά xiaomi...

https://techmaniacs.gr/sto-chronontoylapo-xiaomi-redmi-kai-poco-smartphones-toy-2021-poy-den-piran-oyte-neo-miui/

Σχεδόν όσα λεφτά είχα πάρει το f3 - τόσο πήρα και το s21fe το οποίο χθες έλαβα μεγάλο update 1,5 GB one ui 5.1...

sent from my S21 FE 8/256



Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ποτέ ξανά xiaomi...

https://techmaniacs.gr/sto-chronontoylapo-xiaomi-redmi-kai-poco-smartphones-toy-2021-poy-den-piran-oyte-neo-miui/

Σχεδόν όσα λεφτά είχα πάρει το f3 - τόσο πήρα και το s21fe το οποίο χθες έλαβα μεγάλο update 1,5 GB one ui 5.1...

sent from my S21 FE 8/256




Είναι 100% επίσημο το παραπάνω? Εδώ βλέπω κάτι redmi note 9 του 2020 ότι θα πάρουν miui 14 και θα κόψουν F3?

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-14-list-with-supported-and-abadonned-smartphones/

Και εδώ βλέπω ότι υποσχέθηκαν 3 εκδόσεις android δηλαδή μέχρι 15 και 4 χρόνια ασφαλειας
https://www.getdroidtips.com/xiaomi-poco-f3-android-13-update/

Αν απλά τα γράφουν και δεν τα τηρήσουν μαύρο και ελπιζουμε να κλείσει.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Απ ότι γνωρίζω οι weekly beta θα σταματήσουν όχι οι stable επίσημες ρομ

Από poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι γνωρίζω οι weekly beta θα σταματήσουν όχι οι stable επίσημες ρομ

Από poco f3 via Tapatalk


Είναι το πιο λογικό. Εφόσον υποσχέθηκε 3 χρόνια major πρέπει να πάει μέχρι android 14 το Poco και 1 χρόνο ακόμα ασφαλείας. Αν όντως ειναι έτσι μαύρο το παραπάνω site για παραπληροφορηση.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι 100% επίσημο το παραπάνω? Εδώ βλέπω κάτι redmi note 9 του 2020 ότι θα πάρουν miui 14 και θα κόψουν F3?

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-14-list-with-supported-and-abadonned-smartphones/

Και εδώ βλέπω ότι υποσχέθηκαν 3 εκδόσεις android δηλαδή μέχρι 15 και 4 χρόνια ασφαλειας
https://www.getdroidtips.com/xiaomi-poco-f3-android-13-update/

Αν απλά τα γράφουν και δεν τα τηρήσουν μαύρο και ελπιζουμε να κλείσει.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στα link που παραθέτεις ερωτηματικά βλέπω στο τέλος μέχρι και αυτοί αναρωτιούνται....

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, minotavros said:

Απ ότι γνωρίζω οι weekly beta θα σταματήσουν όχι οι stable επίσημες ρομ

Από poco f3 via Tapatalk
 

Έτσι! Τέλος οι εβδομαδιαίες beta, μόνο release πλέον όταν είναι έτοιμες.

hττps://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-eos-list-official/ (βαλτε http, αντί για hττp)

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση έκανα παίδες...

  "Έβαλε κανείς miui 14 από xiaomi.eu να μας πει εντυπώσεις?" 

...Και το κάναμε ζήτημα! :classic_laugh:

Διευκρίνιση: η ερώτηση αφορά την stable xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V14.0.4.0.TKHCNXM_v14-13 που ως γνωστόν είναι η κινέζικη έκδοση debloated και "εξευρωπαϊσμένη". Πρέπει να έχεις ξεκλείδωτο bootloader για να την βάλεις. 

...Και ρωτάω αν την έβαλε κανείς με dirty flash πάνω σε προηγούμενη έκδοση γιατί βαριέμαι να ξαναστήνω κινητό :classic_biggrin:

edit: απαντώ στον εαυτό μου (και όποιον ενδιαφέρεται) αφού διάβασα το σχετικό νήμα σε xiaomi.eu...  ...αφήστε το για επόμενη έκδοση - βασικό πρόβλημα για πολλούς το nfc + άλλα λιγότερο σημαντικά. 

Edited by fufutos
Νέες πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Για λογαριασμό φίλου πού έχει ακόμη το φ3...χάνει το σήμα στις sim του...το έχεις κάνεις?
Υπάρχει κάποια λύση?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και εγώ πριν από 2 μήνες. Δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Ευτυχως το είχα πάρει απο amazon.de. 

Επιστροφή χρημάτων και αγορά το F4 που το βρίσκω πιο σταθερό και χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2023 at 7:43 ΜΜ, fufutos said:

Μια απλή ερώτηση έκανα παίδες...

  "Έβαλε κανείς miui 14 από xiaomi.eu να μας πει εντυπώσεις?" 

...Και το κάναμε ζήτημα! :classic_laugh:

Διευκρίνιση: η ερώτηση αφορά την stable xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V14.0.4.0.TKHCNXM_v14-13 που ως γνωστόν είναι η κινέζικη έκδοση debloated και "εξευρωπαϊσμένη". Πρέπει να έχεις ξεκλείδωτο bootloader για να την βάλεις. 

...Και ρωτάω αν την έβαλε κανείς με dirty flash πάνω σε προηγούμενη έκδοση γιατί βαριέμαι να ξαναστήνω κινητό :classic_biggrin:

edit: απαντώ στον εαυτό μου (και όποιον ενδιαφέρεται) αφού διάβασα το σχετικό νήμα σε xiaomi.eu...  ...αφήστε το για επόμενη έκδοση - βασικό πρόβλημα για πολλούς το nfc + άλλα λιγότερο σημαντικά. 

Την έβαλα εγώ, χωρίς format και είναι η χειρότερη ενημέρωση από όσες έχω βάλει από eu.
Δε δουλεύουν σωστά οι ειδοποιήσεις που είναι το βασικότερο πρόβλημα, αργούν ή δεν έρχονται ποτέ.
Επίσης υπάρχει ένα τεράστιο κενό στα εικονίδια μεταξύ της κάτω σειράς και της από πάνω.
Και τέλος δε λειτουργεί το OK GOOGLE με κλειδωμένο τηλέφωνο, αλλά αυτό λένε ότι θα δουλεύει όταν βγει επίσημη ευρωπαϊκή.
Το NFC θέλει ένα reset και παίζει.

Κάποιος έγραψε ότι αν κάνεις format δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Vangie said:

Την έβαλα εγώ, ...... Κάποιος έγραψε ότι αν κάνεις format δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ για το feedback. Μιας και δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, δεν "τρεχω" να εγκαταστήσω ο,τι καινουργιο βγει.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, tifozif1 said:

Ευχαριστώ για το feedback. Μιας και δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, δεν "τρεχω" να εγκαταστήσω ο,τι καινουργιο βγει.

Προσπερνάω το σχόλιο περί χρόνου μιας και έχω 3 παιδάκια μικρής ηλικίας.

Βγήκε νέο update και για αρχή έφτιαξε το κενό με τα εικονίδια. Ίσως να έφτιαξε και το ζήτημα με τις ειδοποιήσεις. Θα το ελέγξω. Μάλλον το είδαν οι devs και το διόρθωσαν. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Vangie said:

Προσπερνάω το σχόλιο περί χρόνου μιας και έχω 3 παιδάκια μικρής ηλικίας.

Βγήκε νέο update και για αρχή έφτιαξε το κενό με τα εικονίδια. Ίσως να έφτιαξε και το ζήτημα με τις ειδοποιήσεις. Θα το ελέγξω. Μάλλον το είδαν οι devs και το διόρθωσαν. 

Ευχαριστούμε πολύ, να 'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πέρασα εχτες το βράδυ. Όλα καλά, αν και δεν έχω δοκιμάσει το NFC payments. Βεβαια ουτε με την προηγούμενη (14.0.4) ειχα πρόβλημα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως άσχετο αλλά και σχετικό, ευχαριστώ πολύ τα μέλη για τα τελευταία τους posts σχετικά με το miui 14. Δίνετε χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τη νέα ενημέρωση και την πορεία επίλυσης των bugs, σε εμάς που δεν μπαίνουμε στη διαδικασία να βάλουμε eu roms και betas. Keep it up!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την stable xiaomi.eu 14.0.5 και όλα φαίνονται εντάξει. Δεν δοκίμασα το NFC προς το παρόν, και νομίζω ότι το modem είναι λίγο πιο αργό - αλλά μπορεί να είναι θέμα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fufutos said:

Έβαλα κι εγώ την stable xiaomi.eu 14.0.5 και όλα φαίνονται εντάξει. Δεν δοκίμασα το NFC προς το παρόν, και νομίζω ότι το modem είναι λίγο πιο αργό - αλλά μπορεί να είναι θέμα δικτύου.

To δοκίμασα το NFC payment πριν λίγο στο S/M, μια χαρά πέρασε.

 

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, potamia1 said:

Μόλις μου ηρθε η 13.0.11.0 SKHEUXM.

Την 14 περιμένουμε παλι 13 ηρθε

Screenshot_2023-02-25-20-11-35-900_com.android.updater.jpg

Είναι το τελευταίο security update της 13 και αμέσως μετά έρχεται η 14!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...