Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με τις κλήσεις που όταν απομακρύνω το κινητό από το αυτί δεν ενεργοποιείται η οθόνη έχει αρχίσει και με νευριάζει... Κάποια "oem" λύση μέχρι να το διορθώσουν με κάποιο update?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό με τις κλήσεις που όταν απομακρύνω το κινητό από το αυτί δεν ενεργοποιείται η οθόνη έχει αρχίσει και με νευριάζει... Κάποια "oem" λύση μέχρι να το διορθώσουν με κάποιο update?

 

H καλύτερη λύση όταν συμβαίνει αυτό είναι να βάζεις το κινητό σου για λίγο και απότομα σε οριζόντια θέση, όπως θα καθόταν πάνω σε ένα γραφείο δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι έχουν μπερδέψει το θέμα με αυτό των αγγελιών.

Με την κινηση δουλευει κανονικα....Κανεις την κινηση οπως πρεπει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H καλύτερη λύση όταν συμβαίνει αυτό είναι να βάζεις το κινητό σου για λίγο και απότομα σε οριζόντια θέση, όπως θα καθόταν πάνω σε ένα γραφείο δλδ.

Λαθος παραθεση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω και εγω....εχω ενα θεματακι πολλες φορες ειδκα οταν δουλευω το gps εμφανιζεται η μαμα εφαρμογη της αριθμομηχανης στην οθονη !!!εχει συμβει σε κανεναν η γνωριζει καποιος πως μπορω να το φτιαξω αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, μια ερώτηση θα κάνω, το κινητό έχει ραδιόφωνο;;

Ευχαριστώ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

οχι δυστυχως!!!

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Ούτε micro sd, ούτε ραδιόφωνο;

Ας βγάζανε και τις κάμερες, περιττές είναι και αυτές.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Ούτε micro sd, ούτε ραδιόφωνο;

 

Ας βγάζανε και τις κάμερες, περιττές είναι και αυτές.

Υπάρχουν τόσες συσκευές με SD και ράδιο για εμάς που τα χρειαζόμαστε, οπότε επιλογές υπάρχουν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω και εγω....εχω ενα θεματακι πολλες φορες ειδκα οταν δουλευω το gps εμφανιζεται η μαμα εφαρμογη της αριθμομηχανης στην οθονη !!!εχει συμβει σε κανεναν η γνωριζει καποιος πως μπορω να το φτιαξω αυτο???

 

δεν μου έχει συμβεί ποτέ, δεν ξέρω τι σκάλωμα είναι αυτό. Δες μήπως έχεις ενεργοποιήσει την λειτουργία που χτυπάς την πλάτη του τηλεφώνου για να ανοίξει κάποιες εφαρμογές κλπ.

 

Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Συντομεύσεις χειρονομίας -> Χτύπημα πίσω

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τόσες συσκευές με SD και ράδιο για εμάς που τα χρειαζόμαστε, οπότε επιλογές υπάρχουν.

Αδερφέ όντως υπάρχουν, αλλά με 5G και Amoled και με τέτοιες τιμές όμως;;;

 

Άντε την sd να την παραβλέψω αν πάρεις την έκδοση 8/256, αλλά το ραδιόφωνο, ποσό θα τους κόστιζε παραπάνω;

 

Έλεος πια με δαύτους.

 

Είμαι τώρα στην παραλία, έχω το OnePlus 8pro και ακούω ραδιόφωνο από το RedmiNote4 που είχα παλιά.

 

Το ήθελα για δεύτερο για αυτό τον λόγο, νόμιζα ότι είχε ραδιόφωνο και το παρήγγειλα από Banggood, πήρα και το 8/256, δεν πειράζει θα το δωρίσω στον αδερφό μου και θα ψάξω κάτι άλλο ίσως, θα δω γιατί τώρα τελειώνει και το καλοκαίρι.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε ραδιόφωνο θα έπρεπε να έχει και θύρα ακουστικών.

Οπότε διπλό το κακό.

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε ραδιόφωνο θα έπρεπε να έχει και θύρα ακουστικών.

Οπότε διπλό το κακό.

 

Από poco f3 με Tapatalk

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά δεν μπορεί κανείς να ακούσει ραδιόφωνο από την θύρα φόρτισης με ανταπτορα για ακουστικά;;;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά δεν μπορεί κανείς να ακούσει ραδιόφωνο από την θύρα φόρτισης με ανταπτορα για ακουστικά;;;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε γνωρίζω. Αυτό που εχω δει είναι ότι αν δεν έχει ένα τηλέφωνο θύρα 3,5 για ακουστικά δεν έχει και ραδιόφωνο

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τόσες συσκευές με SD και ράδιο για εμάς που τα χρειαζόμαστε, οπότε επιλογές υπάρχουν.
Για πες μερικές τέτοιες να έχουμε υπόψη

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Poco m3 pro 5G επίσης.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Poco X3 Pro

και με ράδιο

και με κάρτα sd

Χωρίς 5G και Amoled όμως, σωστά ή κάνω λάθος;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Poco m3 pro 5G επίσης.

Επίσης χωρίς Amoled και με τον Dimensity 700 αντί SD.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είχε ραδιόφωνο θα έπρεπε να έχει και θύρα ακουστικών.

Οπότε διπλό το κακό.

 

Δε γνωρίζω. Αυτό που εχω δει είναι ότι αν δεν έχει ένα τηλέφωνο θύρα 3,5 για ακουστικά δεν έχει και ραδιόφωνο

Σωστά και αυτά.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μην τα θέλουμε όλα δικά μας, εγώ θα προτιμούσα τον Dimensity του m3 παρά το f3 με τόσες ελλείψεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα μπορούσα να κάνω ένα επιπλέον σκόντο στα στάνταρ μου για τον Dimensity, αλλά στο προτεύων που για μένα είναι η Amoled όχι δεν θα μπορούσα με τίποτα.

 

Το Redmi Note 10pro που έχει πάλι Amoled και καλύτερες κάμερες και ίσως και καλύτερη μπαταρία, δεν έχει 5G που για μένα είναι και αυτό ένα από τα προτεύωντα, οπότε ούτε και αυτό με καλύπτει.

 

Τέλος πάντων μην σας ζαλίζω άλλο, θα δω τι θα κάνω.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μην τα θέλουμε όλα δικά μας, εγώ θα προτιμούσα τον Dimensity του m3 παρά το f3 με τόσες ελλείψεις.

 

ε καλά όχι, άλλη σπιρτάδα έχουν οι Snapdragon και άλλη οι MediaTek, οι τελευταίοι σαν να έχουν ένα input lag, δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια τα κινητά μου έχουν ραδιόφωνο,κι'ομως ποτέ δεν το έχω χρησιμοποιήσει άντε να βρεις καλώδιο για κεραία κτλ...

Έχω το mi9 lite που πραγματικά έχει τα πάντα (με αργό επεξεργαστή βεβαία) και ράδιο παίζω με δεδομένα ,έχει τόσο μικρή κατανάλωση και ευκολία που δεν έχω μπει πότε στο μαμά ραδιόφωνο.

Τώρα κοιτώ για το F3 ....μόνο το μέγεθος με βάζει σε σκέψη.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος είναι ζόρικο. Τώρα καλοκαίρι ειδικά.

Δοκίμασα για τον proximity sensor και το γνωστό θέμα στις κλήσεις και απενεργοποιησα τα διπλά και τριπλά κτυπήματα στη πλάτη.

Νομίζω είδα μηδενισμό του προβλήματος αλλά θα το δω λίγο καιρό ακόμα για να έχω σίγουρο συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος είναι ζόρικο. Τώρα καλοκαίρι ειδικά.

 

Δοκίμασα για τον proximity sensor και το γνωστό θέμα στις κλήσεις και απενεργοποιησα τα διπλά και τριπλά κτυπήματα στη πλάτη.

 

Νομίζω είδα μηδενισμό του προβλήματος αλλά θα το δω λίγο καιρό ακόμα για να έχω σίγουρο συμπέρασμα.

Τι εννοείς δίπλα και τριπλά χτυπήματα στη πλάτη;;;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δίπλα και τριπλά χτυπήματα στη πλάτη;;;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, συντομεύσεις χειρονομίας, χτύπημα πίσω, εδώ απενεργοποιησα και τις δύο επιλογές διπλό και τριπλό κτύπημα βάζοντας το "τίποτα".

Αμέσως έχω την αίσθηση ότι άλλαξε η συμπεριφορά του σενσορα στις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα το f2 pro τοσο καλύτερο ειναι ακομα και κραταει τιμη τοσο ψηλα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...