Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, loypis said:

δεν το αναφερει ετσι..το λεει "πραγματοποιηστε κλησεις μεσω wifi.

καρτες sim και κινητα δικτυα..

πανω πανω που ειναι οι καρτες sim 1 και 2..

επιλεγεις την υποδοχη που ειναι η καρτα sim σου

και ειναι κατω κατω η επιλογη..

δεν μπορει να μην το εχει..ιδια συσκευη εχουμε..τι στο καλο?

Το βρήκα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πάλι τα ίδια με τον proximity sensor. Όμως όταν μου το κάνει αυτό και μαυρίζει η οθόνη όταν ξεκινά μια κλήση, το κουνώ απότομα και φτιάχνει ο αισθητήρας και αναβοσβήνει η οθόνη όταν έρχεται σε επαφή με το αυτί η με το χέρι. Το screen protector το βγάζω και καθαρίζω την οθόνη, αλλά το πρόβλημα υπάρχει. Τι μπορεί να φταίει?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έφαγε καμία Τούμπα το τηλέφωνο και έγινε ζημιά στον σενσορα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MPOMP said:

Γεια σας. Πάλι τα ίδια με τον proximity sensor. Όμως όταν μου το κάνει αυτό και μαυρίζει η οθόνη όταν ξεκινά μια κλήση, το κουνώ απότομα και φτιάχνει ο αισθητήρας και αναβοσβήνει η οθόνη όταν έρχεται σε επαφή με το αυτί η με το χέρι. Το screen protector το βγάζω και καθαρίζω την οθόνη, αλλά το πρόβλημα υπάρχει. Τι μπορεί να φταίει?

Εκτός από τις κλήσεις, σου το κάνει και αλλού;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, memostrikas said:

Εκτός από τις κλήσεις, σου το κάνει και αλλού;

Όχι μόνο στις κλήσεις.

1 ώρα πριν, chios said:

Μήπως έφαγε καμία Τούμπα το τηλέφωνο και έγινε ζημιά στον σενσορα;

Βλέπω ένα χτύπημα στην γωνία πάνω αριστερά (στην πίσω μεριά) της θήκης tpu carbon που ήταν στο τηλέφωνο. Έπεσε προφανώς όταν το είχε ο άνθρωπος που μου το πούλησε.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να φταίει πάντως χτύπημα. Το proximity, ως hardware, είτε θα δουλεύει είτε όχι.

Πάντως να ξέρεις ότι πολλά mid range xiaomi βγάζουν random θεματα με το proximity λόγω ότι έχουν ποικίλους προμηθευτές ανα μοντέλο και οπότε το optimization της εταιρείας δεν ειναι και το καλύτερο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Antretng said:

Λίγο δύσκολο να φταίει πάντως χτύπημα. Το proximity, ως hardware, είτε θα δουλεύει είτε όχι.

Πάντως να ξέρεις ότι πολλά mid range xiaomi βγάζουν random θεματα με το proximity λόγω ότι έχουν ποικίλους προμηθευτές ανα μοντέλο και οπότε το optimization της εταιρείας δεν ειναι και το καλύτερο.

Πάντως αυτός που μου πούλησε το κινητό, μου είπε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα, το έβαλε στην αγγελία στις 13 του Μάρτη (ινσομνια), διότι η γυναίκα του, του πήρε δώρο καινούριο. Αυτός ανέφερε στην αγγελία, ότι έχει την 12.5.5 miui. Όμως όταν το πήρα το είδα με miui 13.0.1. Το τηλέφωνο του δεν το έχω, διότι δεν το αποθήκευσα στην παλιά συσκευή στο gmail μου. Και δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του. Λίγο γρίφος όλη αυτή η ιστορία. Μήπως λίγο πριν μου το πουλήσει αρχές Απρίλη, του έκανε ενημέρωση? Αν δεν είχε όντως κανένα πρόβλημα (μόνο ο αισθητήρας εγγύτητας έχει πρόβλημα, δεν υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα στην συσκευή), τότε ίσως η ενημέρωση σε 13.0.1 miui δημιούργησε το πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας. Αλλιώς αυτός μπορεί να είπε ψέματα. Υπάρχει περίπτωση να είναι η ενημέρωση που προκάλεσε το πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας? Έχει ξανασυμβεί μήπως κάποια ενημέρωση σε κινητό της Xiaomi, Redmi ,Poco, να δημιουργήσει πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας?

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την παρακάτω εφαρμογή και δοκίμασε μήπως στρώσει. Κάνε δοκιμή και με το τηλέφωνο οριζόντιο στο τραπέζι και κάθετο στο χέρι σου. 4e969ec6e7ddcccbfa2898e56ee1571e.jpg

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MPOMP said:

Όχι μόνο στις κλήσεις.

Βλέπω ένα χτύπημα στην γωνία πάνω αριστερά (στην πίσω μεριά) της θήκης tpu carbon που ήταν στο τηλέφωνο. Έπεσε προφανώς όταν το είχε ο άνθρωπος που μου το πούλησε.

Δοκίμασε το true phone caller και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MPOMP said:

Πάντως αυτός που μου πούλησε το κινητό, μου είπε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα, το έβαλε στην αγγελία στις 13 του Μάρτη (ινσομνια), διότι η γυναίκα του, του πήρε δώρο καινούριο. Αυτός ανέφερε στην αγγελία, ότι έχει την 12.5.5 miui. Όμως όταν το πήρα το είδα με miui 13.0.1. Το τηλέφωνο του δεν το έχω, διότι δεν το αποθήκευσα στην παλιά συσκευή στο gmail μου. Και δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του. Λίγο γρίφος όλη αυτή η ιστορία. Μήπως λίγο πριν μου το πουλήσει αρχές Απρίλη, του έκανε ενημέρωση? Αν δεν είχε όντως κανένα πρόβλημα (μόνο ο αισθητήρας εγγύτητας έχει πρόβλημα, δεν υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα στην συσκευή), τότε ίσως η ενημέρωση σε 13.0.1 miui δημιούργησε το πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας. Αλλιώς αυτός μπορεί να είπε ψέματα. Υπάρχει περίπτωση να είναι η ενημέρωση που προκάλεσε το πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας? Έχει ξανασυμβεί μήπως κάποια ενημέρωση σε κινητό της Xiaomi, Redmi ,Poco, να δημιουργήσει πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας?

Καλησπέρα, αξιολογήσεις δεν κάνατε; Μηνύματα δεν ανταλλάξατε; Κάνε μια αναζήτηση στο αντίστοιχο πεδίο του insomnia.

Σίγουρα κάτι θα βρεθεί

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα ενα τεστακι και με φορεμενο screen protector μαυρο περιμετρικα και ο proximity δειχνει 5.0 ενω οταν πας το χερι κοντα στην καμερα ψηλα στην οθονη και σε αποσταση 3-4 ποντους απο την οθονη γινετε 0.0 
Βεβαια ειμαι με την 12.5 οποτε δεν ξερω αν στην 13 σου βγηκε το θεμα. Οπως και να εχει και προειπαν τα παιδια πιο πανω αυτος που στο πουλησε αν θυμασαι το ψευδωνυμο του στο insomnia μπορεις να του στειλεις μηνυμα.

εγγυηση αποδειξη δεν σου δωσανε ?

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 13.0.1.0...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 2 απαντήσεις και 50-50.

Θα βάλω την POCOX3Pro_V13.0.3.0.SJUMIXM και βλέπουμε...

Ευχαριστώ πολύ...

Και κάτι ακόμα. Εσάς σας ήρθε σαν update ή τη βάλατε με fastboot?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 2 απαντήσεις και 50-50.
Θα βάλω την POCOX3Pro_V13.0.3.0.SJUMIXM και βλέπουμε...
Ευχαριστώ πολύ...
Και κάτι ακόμα. Εσάς σας ήρθε σαν update ή τη βάλατε με fastboot?
Εμένα ήρθε update...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 2 απαντήσεις και 50-50.
Θα βάλω την POCOX3Pro_V13.0.3.0.SJUMIXM και βλέπουμε...
Ευχαριστώ πολύ...
Και κάτι ακόμα. Εσάς σας ήρθε σαν update ή τη βάλατε με fastboot?
Εγώ την πέρασα επί τούτου με fastboot. Το κινητό από το Πλαίσιο είχε έρθει με EEA (EU) ROM.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Magisk δεν ξέρω τι εννοείς με το "μαγείρεμα", εγώ θα σου πρότεινα να το κάνεις με το boot.img file

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι παλιότερα δεν έκανα κάτι...

Έβαζα εφαρμογή magisk apk, μετά εγκαθιστούσα magisk.zip και όλα καλά, αυτό ήταν.

Τώρα, μόλις εγκατέστησα το magisk.zip μέσω recovery, το κινητό έφαγε bootloop σε fastboot.

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγώ όταν το πέρασα το magisk στο κινητό, προτίμησα να μην το κάνω μεσω recovery και "έπαιξα" με το boot.img αρχείο του firmware. Το περνάς μέσα στο magisk apk στο κινητό και το μετατρέπει. Μετά ξαναφλασαρεις όλο το firmware με το τροποποιημένο boot file (όλα fastboot εννοείται, τίποτα που να περιέχει τη λέξη recovery). Λογικά θα έχεις τη διάθεση να το δοκιμάσεις, για τέτοιο σε κόβω

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 8:12 ΜΜ, MPOMP said:

Πάντως αυτός που μου πούλησε το κινητό, μου είπε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα, το έβαλε στην αγγελία στις 13 του Μάρτη (ινσομνια), διότι η γυναίκα του, του πήρε δώρο καινούριο. Αυτός ανέφερε στην αγγελία, ότι έχει την 12.5.5 miui. Όμως όταν το πήρα το είδα με miui 13.0.1. Το τηλέφωνο του δεν το έχω, διότι δεν το αποθήκευσα στην παλιά συσκευή στο gmail μου. Και δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του. Λίγο γρίφος όλη αυτή η ιστορία. Μήπως λίγο πριν μου το πουλήσει αρχές Απρίλη, του έκανε ενημέρωση? Αν δεν είχε όντως κανένα πρόβλημα (μόνο ο αισθητήρας εγγύτητας έχει πρόβλημα, δεν υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα στην συσκευή), τότε ίσως η ενημέρωση σε 13.0.1 miui δημιούργησε το πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας. Αλλιώς αυτός μπορεί να είπε ψέματα. Υπάρχει περίπτωση να είναι η ενημέρωση που προκάλεσε το πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας? Έχει ξανασυμβεί μήπως κάποια ενημέρωση σε κινητό της Xiaomi, Redmi ,Poco, να δημιουργήσει πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας?

Μάλλον δεν έχεις ξαναπάρει mid range της xiaomi. 

Είναι πολύ συχνό το θέμα με το proximity. Οπότε με το που διάβασα το θέμα σου δεν μου έκανε καμία εντύπωση. 

On 5/4/2022 at 9:17 ΜΜ, lokar said:

Καλησπέρα, αξιολογήσεις δεν κάνατε; Μηνύματα δεν ανταλλάξατε; Κάνε μια αναζήτηση στο αντίστοιχο πεδίο του insomnia.

Σίγουρα κάτι θα βρεθεί

Και θα του πει τι; Οτι μια δουλευει και μια δεν δουλεύει το proximity που ειναι απο τα πιο συνήθη θέματα της xiaomi ? 

On 5/4/2022 at 9:14 ΜΜ, ATITHASOS2 said:

γιατι ταλαιπωρησε?εγγυση δεν εχει?

Αμα το τεστάρουν και τους δουλέψει θα του το γυρίσουν όπως είναι ή θα του πουν περίμενε update να το φτιάξει (εδώ γελάμε).

Ας δοκιμάσει βέβαια αν έχει δεύτερη συσκευή να βολευτεί. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Antretng said:

Μάλλον δεν έχεις ξαναπάρει mid range της xiaomi. 

Είναι πολύ συχνό το θέμα με το proximity. Οπότε με το που διάβασα το θέμα σου δεν μου έκανε καμία εντύπωση. 

Και θα του πει τι; Οτι μια δουλευει και μια δεν δουλεύει το proximity που ειναι απο τα πιο συνήθη θέματα της xiaomi ? 

Αμα το τεστάρουν και τους δουλέψει θα του το γυρίσουν όπως είναι ή θα του πουν περίμενε update να το φτιάξει (εδώ γελάμε).

Ας δοκιμάσει βέβαια αν έχει δεύτερη συσκευή να βολευτεί. 

Καλημέρα. Τα προηγούμενα μου κινητά ήταν το redmi 5 plus και το redmi note 8, και δεν είχαν τέτοιο θέμα καθόλου. Μίλησα με το παιδί στο insomnia, και μου είπε ότι το αγόρασε από εξωτερικό, δεν του είχε κανένα πρόβλημα, και ότι ήταν μια χαρά λειτουργικό, και ότι έχει εγγύηση ένα χρόνο, άρα είναι μέσα στην εγγύηση ακόμα. Εγώ εύχομαι να είναι θέμα ενημέρωσης, και σε επόμενη ενημέρωση να φτιάξει. Δεν σκοπεύω να το στείλω. Διότι σε κάθε κλήση, αν θέλω πατάω το on off για να ανάψει η οθόνη, είτε για να τερματίσω την κλήση, είτε για να πατήσω κάποιο νούμερο, την ώρα που μιλώ. Το τηλέφωνο δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα. Αυτά και ευχαριστώ πολύ όλους που μου πρόσφεραν βοήθεια εδώ στο myphone.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει με την εγγύτητα είναι ότι θέλει να έχεις κολλημένο στο αυτί. Τα προβλήματα ξεκινούν αν το απόμακρινεις λίγο. Θα έπρεπε δηλαδή να είναι πιο δυνατός. 

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...