Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, p_k said:

Εάν το κινητό είναι μέσα στην εγγύηση, θα έλεγα να το πας στο service να το δουν.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Just now, MPOMP said:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Να είσαι καλά φίλε.

Εύχομαι να βρεις γρήγορα τη λύση στο συγκεκριμένο θέμα, διότι είναι αρκετά ενοχλητικό κατά τη διάρκεια της κλήσης να μη δουλεύει ο συγκεκριμένος αισθητήρας.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή είναι αυτή; Με ενδιαφέρει. Ο proximity δουλεύει όπως να 'ναι και όλο πατάω τη σίγαση κατά τη διάρκεια της κλήσης και δε με ακούνε.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλές εφαρμογές στο playstore.

Εάν γράψεις proximity sensor θα σου βγάλει αρκετές, δεν γνωρίζω όμως ποια από αυτές είναι η πιο αξιόπιστη.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, p_k said:

Έχει πολλές εφαρμογές στο playstore.

Εάν γράψεις proximity sensor θα σου βγάλει αρκετές, δεν γνωρίζω όμως ποια από αυτές είναι η πιο αξιόπιστη.

Καλημέρα φίλε.Πάντως δεν το ξεκαθάρισα. Εμένα μου σβήνει η οθόνη όταν γίνεται κλήση. Δεν ανάβει καθόλου. Αλλά σήμερα πότε δουλεύει κανονικά, και πότε δεν ανάβει καθόλου η οθόνη, όταν γίνεται κάποια κλήση. Έχει να κάνει με αυτά που είπαμε, έτσι δεν είναι?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MPOMP said:

Καλημέρα φίλε.Πάντως δεν το ξεκαθάρισα. Εμένα μου σβήνει η οθόνη όταν γίνεται κλήση. Δεν ανάβει καθόλου. Αλλά σήμερα πότε δουλεύει κανονικά, και πότε δεν ανάβει καθόλου η οθόνη, όταν γίνεται κάποια κλήση. Έχει να κάνει με αυτά που είπαμε, έτσι δεν είναι?

Κοίτα βίντεο στο YouTube, που αναφέρουν λύσεις με ολόιδιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, memostrikas said:

Κοίτα βίντεο στο YouTube, που αναφέρουν λύσεις με ολόιδιο πρόβλημα!

Καλησπέρα, πως θα τα βρω. Τι να γράψω.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, conan1 said:

https://www.youtube.com/results?search_query=poco+x3+pro+proximity+sensor

Δες μήπως βοηθήσει κάτ χαλάειι.

Πάντως πότε φτιάχνει ο αισθητήρας εγγύτητας, και πότε χαλάει. Μήπως είναι θέμα λογισμικού? Μήπως φταίει η ενημέρωση σε miui 13.0.1?Η οποία ήρθε τρεις με τέσσερις μέρες πριν μου έρθει το κινητό? Διότι το παιδί που μου το πούλησε, μου είπε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό. Στην αγγελία έγραφε ότι έχει miui 12.5.5 και την αγγελία την έβαλε 13 Μαρτίου, διότι η γυναίκα του, του έκανε δώρο ένα καινούριο κινητό. Το αγόρασα πριν τρεις μέρες, αλλά όταν το άνοιξα είχε ήδη την miui 13.0.1. Μακάρι να είναι θέμα λογισμικού, ο αισθητήρας εγγύτητας, και όχι υλικού. Το κινητό μου δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα, μόνο με τον αισθητήρα εγγύτητας.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ATITHASOS2 said:

Μου λέει ότι πρέπει να πάμε ρυθμίσεις τηλεφώνου. Μετά στο σχετικά με το τηλέφωνο, μετά στο όλα τα χαρακτηριστικά, και μετά στον kernel. Πατούμε τις τρεις τελείες πάνω δεξιά, μετά στο πάνω πλαίσιο, και μετά στο calibration proximity sensor. Εκεί μου γράφει 0.0 και από κάτω μου γράφει 6133.0. Όταν πατάω στο calibration, μου βγάζει fail. Τι σημαίνει το 0.0, και τι το 5.0. Εμένα μου λέει πάντα 0.0. Δηλαδή ότι είναι προβληματικός ο proximity sensor? Θέμα άραγε hardware η software? Μήπως φταίει η αναβάθμιση σε miui 13? Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

αν σου λέει μόνιμα 0.0 έχει πρόβλημα, μήπως έβαλες προστασία οθόνης και έφραξες την είσοδο στον σενσορα και δεν μπαίνει φως;; 0.0 πρέπει να είναι όταν βάζεις το χέρι σου στον σενσορα και κόβεις το φως.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MPOMP said:

Μου λέει ότι πρέπει να πάμε ρυθμίσεις τηλεφώνου. Μετά στο σχετικά με το τηλέφωνο, μετά στο όλα τα χαρακτηριστικά, και μετά στον kernel. Πατούμε τις τρεις τελείες πάνω δεξιά, μετά στο πάνω πλαίσιο, και μετά στο calibration proximity sensor. Εκεί μου γράφει 0.0 και από κάτω μου γράφει 6133.0. Όταν πατάω στο calibration, μου βγάζει fail. Τι σημαίνει το 0.0, και τι το 5.0. Εμένα μου λέει πάντα 0.0. Δηλαδή ότι είναι προβληματικός ο proximity sensor? Θέμα άραγε hardware η software? Μήπως φταίει η αναβάθμιση σε miui 13? Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Το 0.0 που σου βγάζει είναι πρόβλημα. Πρέπει να βγάζει 5.0

Μήπως έχεις προστασία οθόνης και τον καλύπτει;

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, memostrikas said:

Το 0.0 που σου βγάζει είναι πρόβλημα. Πρέπει να βγάζει 5.0

Μήπως έχεις προστασία οθόνης και τον καλύπτει;

Του έχω βάλει screen protector. Επίσης υπάρχουν σκουπιδάκια, διότι έβγαλα το screen protector, για να δω μήπως φτιάξει ο σενσορας, και ξαναέβαλα το προστατευτικό. Θέλω να του πάρω τζαμάκι. Υπάρχει περίπτωση αν το screen protector δεν αφήνει τον σενσορα να λειτουργήσει, να κάνει το ίδιο και το τζαμάκι, αν του βάλω? Αν και το προστατευτικό οθόνης δεν καλύπτει τα μπεζελς του τηλεφώνου στο πάνω μέρος. Εμένα βέβαια μου σβήνει η οθόνη, όταν ξεκινά μια κλήση. Πότε πότε για λίγο βέβαια φτιάχνει ο σενσορας, αλλά χαλάει ξανά. Επίσης πως βρίσκω την βελτιστοποίηση miui, από τις επιλογές προγραμματιστών? Διότι στο προηγούμενο μου κινητό redmi note 8, την έβρισκα τέρμα κάτω στην επιλογή προγραμματιστών. Τώρα δεν τη βρίσκω στο Poco x3 pro.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MPOMP said:

Του έχω βάλει screen protector. Επίσης υπάρχουν σκουπιδάκια, διότι έβγαλα το screen protector, για να δω μήπως φτιάξει ο σενσορας, και ξαναέβαλα το προστατευτικό. Θέλω να του πάρω τζαμάκι. Υπάρχει περίπτωση αν το screen protector δεν αφήνει τον σενσορα να λειτουργήσει, να κάνει το ίδιο και το τζαμάκι, αν του βάλω? Αν και το προστατευτικό οθόνης δεν καλύπτει τα μπεζελς του τηλεφώνου στο πάνω μέρος. Εμένα βέβαια μου σβήνει η οθόνη, όταν ξεκινά μια κλήση. Πότε πότε για λίγο βέβαια φτιάχνει ο σενσορας, αλλά χαλάει ξανά. Επίσης πως βρίσκω την βελτιστοποίηση miui, από τις επιλογές προγραμματιστών? Διότι στο προηγούμενο μου κινητό redmi note 8, την έβρισκα τέρμα κάτω στην επιλογή προγραμματιστών. Τώρα δεν τη βρίσκω στο Poco x3 pro.

Υπήρχε και στο poco πριν την αναβάθμιση στην επιλογή προγραμματιστών.

Τώρα δεν υπάρχει όσο και αν έψαξα. Σε τι θα σε βοηθούσε όμως;

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, memostrikas said:

Υπήρχε και στο poco πριν την αναβάθμιση στην επιλογή προγραμματιστών.

Τώρα δεν υπάρχει όσο και αν έψαξα. Σε τι θα σε βοηθούσε όμως;

Για πιο βέλτιστη λειτουργία, αν και το κινητό πάει σφαίρα. Για τα χρήματα του (μεταχειρισμένο στα 177 μαζί με τα μεταφορικά), είναι σούπερ. Όσον αφορά τον αισθητήρα, μήπως να βγάλω τελείως το screen protector, και να κάνω calibration στον proximity sensor?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα σου έλεγα να το βγάλεις να δεις αν πηγαίνει από 5.0 σε 0.0, και άσε το λίγες μέρες χωρίς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, chios said:

Αυτό θα σου έλεγα να το βγάλεις να δεις αν πηγαίνει από 5.0 σε 0.0, και άσε το λίγες μέρες χωρίς.

Μήπως εννοείς από 0.0 σε 5.0 και όχι το ανάποδο? Γιατί η τιμή του proximity sensor είναι 0.0. Βέβαια το screen protector είναι λερωμένο από μέσα, οπότε θέλει πέταμα. Απλά για να μην γρατζουνιστεί η οθόνη το έχω ακόμα. Πριν τέσσερις μέρες το έβαλα, όταν μου ήρθε το κινητό μέσω acs. Τέσσερις μέρες το έχω το τηλέφωνο από την Πέμπτη που μας πέρασε.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά το λέω, από 5 σε 0 πρέπει να πηγαίνει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chios said:

Σωστά το λέω, από 5 σε 0 πρέπει να πηγαίνει

Εμένα μου δείχνει πάντα 0.0. Δεν αλλάζουν νούμερα. Και δεν μπορώ να πατήσω το pass, αλλά μόνο το fail από το cit menu, και από το calibration proximity sensor.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πρόβλημα ο proximity αν δουλεύει σωστά πρέπει να γράφει 5.0. έβγαλες την προστασία;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, chios said:

Γιατί έχει πρόβλημα ο proximity αν δουλεύει σωστά πρέπει να γράφει 5.0. έβγαλες την προστασία;

Καλημέρα, ο αισθητήρας που ακριβώς είναι? Πάνω στο μαύρο πλαίσιο, κάτω ακριβώς από το ακουστικό του κινητού? Αν ναι, δεν το καλύπτει το προστατευτικό. Όμως μου κάνει εντύπωση, ότι πότε δουλεύει και πότε χαλάει ο αισθητήρας και μαυρίζει η οθόνη όταν γίνονται κλήσεις, οι οποίες παρεπιπτόντως είναι πεντακάθαρες.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω την βοήθεια σας .Αντιμετωπίζω πλέον έντονο πρόβλημα...Πάμε να σας το αναπτύξω...συσκευή poco x3pro με miui 13 . έστω οτι καλω τον συνομιλητή (1) και μετα απο χ χτυπήματα κλεινω την γραμμή και καλω τον συνομιλητη (2)...η συσκευή του συνομιλητή (1) δείχνει οτι δέχεται κλήση απο εμένα ενω εγω μιλαω με αλλον!!!! Επίσης αρκετές φορες ειτε δεν βγαζω γραμμή ειτε ανοιγει η γραμμη αλλα ο συνομιλητής ειτε δεν με ακούει ειτε δεν τον ακούω....κλεινω ξανακαλω και ειναι ολα οκ...Δίκτυο cosmote οπου από εκει δεν εντοπιζουν καποιο πρόβλημα στην γραμμή. Στην συσκευή υπάρχουν 2 κάρτες εκ των οποιων η μια μόνιμα απενεργοποιημένη. volte vowifi ανοιχτά αλλά και με κλειστά αυτά παλι το κανει. Εχω βγαλει και εχω καθαρίσει sim η οποια ειναι 2 ετων το πολυ. Παει καπου το μυαλο σας?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μήπως γνωρίζει κάποιος και με βοηθήσει.

Όταν από το bluetooth handsfree ακουστικό προσπαθώ να καλέσω την τελευταία κλήση που βρίσκεται στο αρχείο πρόσφατων κλήσεων με το κινητό κλειδωμένο και σβηστή οθόνη, δεν γίνεται η κλήση.

Εάν φωτιστεί η οθόνη ή το ξεκλειδώσω και το προσπαθήσω, πάλι μέσω bluetooth, η κλήση γίνεται κανονικά.

Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να προχωράει η κλήση μόνο από το ακουστικό και να μην χρειάζεται να ασχολούμαι με την οθόνη του κινητού κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2022 at 11:10 ΠΜ, memostrikas said:

 

Πουθενά δεν υπάρχει διακόπτης volte οπου και αν έψαξα.

δεν το αναφερει ετσι..το λεει "πραγματοποιηστε κλησεις μεσω wifi.

καρτες sim και κινητα δικτυα..

πανω πανω που ειναι οι καρτες sim 1 και 2..

επιλεγεις την υποδοχη που ειναι η καρτα sim σου

και ειναι κατω κατω η επιλογη..

δεν μπορει να μην το εχει..ιδια συσκευη εχουμε..τι στο καλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...