Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks lewton :)

Αν αποφασίσει να βάλει Net One (είναι η καλύτερη εταιρία στην Αθήνα), μπορούμε να συνεννοηθούμε για να τη συστήσω και να λάβουμε από 20 ευρώ έκπτωση ο καθένας. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσει να βάλει Net One (είναι η καλύτερη εταιρία στην Αθήνα), μπορούμε να συνεννοηθούμε για να τη συστήσω και να λάβουμε από 20 ευρώ έκπτωση ο καθένας. ;)

ΟΚ, θα σε ενημερώσω για να σας φέρω σε επαφή :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα και καλη χρονια!

έχω φορθνετ εδω και 2 χρονια περιπου με ταχυτητα 768.

2play δεν υποστηριζεται ακομα στην περιοχη μου. Αλλα απ'οτι ειδα στο http://www.altectelecoms.gr εχει και το κεντρο ΟΤΕ της περιοχης μου στην λιστα με τα "Κέντρα ΟΤΕ που υποστηρίζουν 24 Mbps" και σκεφτομουν να βαλω το πακετακι Jetpack Megabit. Στο Ρίο ειμαι. πιστευετε οτι αξίζει? δεν πιστευω οτι θα πιανω 24 Mbps, αλλα εστω και 5 και 10 Mbps ικανοποιημενος θα ειμαι!

(δεν εχω κανενα παραπονο απο την φορθνετ,ισα ισα για την ταχυτητα αυτη πιανω maximum, αλλα και παλι ειναι ταχυτητα αυτη που εχω πλεον?)

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από lewton

Αν αποφασίσει να βάλει Net One (είναι η καλύτερη εταιρία στην Αθήνα), μπορούμε να συνεννοηθούμε για να τη συστήσω και να λάβουμε από 20 ευρώ έκπτωση ο καθένας.

 

Επειδη το έψαξα λιγο και συμφωνω γι την netone θα ηταν too much να καρπωθω και εγώ την έκπτωση;;;;;ευχαριστώ..

PS

labroukos07@yahoo.gr

Τώρα είδα το μύνημά σου...Και έχει κάνει η μητέρα μου αίτηση από τις 12/12...

Link to comment
Share on other sites

kalispera!

 

Kathos de to katexw poli to thema, tha mporouse kapios na me dieykolinei stin epilogi adsl?

Menw pallini kai mpenw 1-2 to poli tin imera sto internet k thelw na epileksw kapio paketo tilefonia + adsl.

Lew na valw forthnet me 39,90 to mina i on me 32 an de kanw lathos alla exw akousei pos i on exei provlimata stis grammes tis..

Ti me simvoulevete?

 

Eyxaristw ek twn protervn:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Μήπως γνωρίζει κανεις : Ποιος κρατικός φορέας ελέγχει τους providers?

 

Σε περίπτωση διένεξης που μπορούμε να βρούμε το δίκιο μας?

 

Ευχαριστώ

 

baxy

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μήπως γνωρίζει κανεις : Ποιος κρατικός φορέας ελέγχει τους providers?

 

Σε περίπτωση διένεξης που μπορούμε να βρούμε το δίκιο μας?

 

Ευχαριστώ

 

baxy

Ειναι η ΕΕΤΤ

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κι από εμένα.'Εχω γραμμή adsl 1 Mbps από τον Ο.Τ.Ε και συνδρομή 1 Mbps από Forthnet (λήγει τον επόμενο Ιούνιο).Πριν μερικές μέρς ζήτησα από τον

Ο.Τ.Ε αναβάθμιση της γραμμής μου στα 4 Mbps.Όταν (αν...) αυτή γίνει,θα ήθελα να τη δοκιμάσω και μετά να προχωρήσω.Θα ήθελα να μάθω λοιπόν τα παρακάτω:

1.Υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα που να πιάνει ταχύτητα 4 Mbps και αν ναι,ποια είναι;

2.Αν όχι,αλλά και επειδή ούτως ή αλλως ενδιαφέρομαι για πάροχο στα 4 Mbps,ποιον θα μου συνιστουσατε;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα.'Εχω γραμμή adsl 1 Mbps από τον Ο.Τ.Ε και συνδρομή 1 Mbps από Forthnet (λήγει τον επόμενο Ιούνιο).Πριν μερικές μέρς ζήτησα από τον

Ο.Τ.Ε αναβάθμιση της γραμμής μου στα 4 Mbps.Όταν (αν...) αυτή γίνει,θα ήθελα να τη δοκιμάσω και μετά να προχωρήσω.Θα ήθελα να μάθω λοιπόν τα παρακάτω:

1.Υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα που να πιάνει ταχύτητα 4 Mbps και αν ναι,ποια είναι;

2.Αν όχι,αλλά και επειδή ούτως ή αλλως ενδιαφέρομαι για πάροχο στα 4 Mbps,ποιον θα μου συνιστουσατε;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Οποιονδηποτε παροχο με προσβαση στα 6mbps η αν δεν εχει διαθεσιμοτητα η περιοχη σου conn-x 4mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia mporwna sas kanw mia erotisi?menw sto kentro tou irakliou kritis kai xreiazomai adsl ...den goustarw omws na plironw ta pagia tou ote kai tha ithela na valw idioktito...iparxei kapia eteria pou na exei anaptiksei to diktio tis kai na mporw na valw?forthnet pou eida apo teli flevari to pige parei teli aprili....ti liseis protinete?
Link to comment
Share on other sites

ekane mia fili mu etisi proti fevrouariou stin netone kai stis 21 tou mina eixe energopoieithei..sigxronizei sta 19560 .. kai pire kai 2 mines doro..ti sto kalo re gmt.. oloi oi gnostoi mu pou einai asxeti apo pc exoun taleporithei elaxista kai exoun kai super grames.. ego pou tous simvoulevo se ola taleporoume akatapafsta :)
Link to comment
Share on other sites

Η προαιώνια ερώτηση:

 

Πρόσφατα αποδεσμεύτηκα από το 12μηνο της OteNet και θέλω να πάω σε HOL ή Forthnet.

 

Ποιά προτείνετε;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η προαιώνια ερώτηση:

 

Πρόσφατα αποδεσμεύτηκα από το 12μηνο της OteNet και θέλω να πάω σε HOL ή Forthnet.

 

Ποιά προτείνετε;;

Να παραμείνεις στην οτενετ (πλεον μόνο conn-x) για να έχεις την ψυχική σου ηρεμία και θα σε ανανεωσουν και αμέσως σε όποια ταχήτυτα θες (εκτος και είσαι σιγουρος ότι δεν θα μπλέξεις με την συνηθησμένη συμπεριφορά των εναλλακτικών)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πλέον δε συμφέρει καθόλου η OteNet.

 

Εννοείται πως δε θέλω να μπλέξω αλλά νομίζω πως είναι αναγκαίο κακό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η προαιώνια ερώτηση:

 

Πρόσφατα αποδεσμεύτηκα από το 12μηνο της OteNet και θέλω να πάω σε HOL ή Forthnet.

 

Ποιά προτείνετε;;

 

Forthnet. Tους τελευταίους μήνες έχει βελτιωθεί απίστευτα σαν εταιρεία (όχι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις πρόβλημα) σε αντίθεση με τη HOL που και στη ποιότητα του internet και στο χρόνο ενεργοποίησης και στη τεχνική υποστήριξη εξακολουθεί να είναι ένα χάλι που βελτιώνεται με ρυθμούς χελώνας...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

 

Η γραμμή είναι στο όνομα του πατέρα μου, η ADSL όμως είναι στο δικό μου.

 

Αν εξουσιοδοτήσω τη Forthnet να κάνει την καταγγελία της σύμβασης που χρειάζεται για να φύγω από την OteNet θα υπάρξει πρόβλημα μιας και δεν είναι στο όνομα του πατέρα μου που υπογράφει την αίτηση;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

erwthsh:

 

ADSL eimai sthn forthnet enw statherh eimai sthn altec telecoms me thn prosfora twn 15 eurw/mhna ola ta stathera dwrean.

 

Thelw na paw kai ta 2 se mia etaireia.Opote eimai apokleistika anamesa se forthnet kai altec telecoms.

 

poio tha proteinate k giati?Stoxos einai na mou vgainei maximum 40eurw/mhna statherh+adsl kai na yparxei kalh poiothta.Toutestin an h altec grafei 24mbps kai afto einai mono sta logia enw sthn forthnet isxyei tote einai profanes poia epilegw.An katalava kala eimai sto kentro tou Ote ths "VARNAS"

 

Leptomereia:prepei na xw ena ypoloipo sthn forthnet apo prohgoumenous logariasmous

Link to comment
Share on other sites

Vriskomai Thessaloniki sto kentro tou Ote "Varnas"

 

Poioi exoun empeiria apo taxythtes se diafores etaireies na mou poun poia einai protimitea?(katousian o provlhmatismos mou einai anamesa se altec telecoms kai forthnet, alla peite k gia ta alla an gnwrizete)

 

Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

Και απο μενα ΟΤΕ.Μπορει να δινεις κατι παραπανω αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι δεν θα εχεις προβληματα και θα εχεις και πολυ καλη εξυπηρετηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου που εχει φορτηνετ στην ιδια περιοχη , ειναι ευχαριστημένος εκτος της αργοπορίας γιατι ηταν απο τους πρωτους οταν ειχε μπει στο ιδιοκτητο, και οχι τελειες ταχυτητες.

εγω θα σου πρωτινά Hol επειδή την εχω (αλλα οχι στο ιδιο κεντρο) εγω ειμαι π.μελα και ειμαι ευχαριστημένος.

 

οσο για της αλλες(απο πανω) απαντήσεις ΕΓΩ ειμαι του σκεπτικού τοσα χρονια ο οτε μες εκανε τα ''χιλια μύρια'' (και τωρα το κανει με καθυστέρησης κ.α)

Ποτε οτε ! χιλιες φορές ιδιωτική εταιρία και με προβλήματα παρα οτε με ποιο λιγα προβλήματα και ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ !

ευχαριστω!

.

Link to comment
Share on other sites

ki egw ths idias apopshs eimai, pote ote me tosa provlhmata pou mou exei dhmiourghsei kata kairous, alla kalo einai na akougontai oles oi apopseis aneksarthta tou an a priori aporiptw arketes eksaftwn(paradeigma h hol gia thn opoia ki an exw akousei parapona apo eksyphrethsh mexri den symazevetai)

 

forhnet exei kanei kaneis ki an nai ti taxythtes pianei?oxi ti ypotithetai oti pianei alla ti pianei katousian?

Link to comment
Share on other sites

ki egw ths idias apopshs eimai, pote ote me tosa provlhmata pou mou exei dhmiourghsei kata kairous, alla kalo einai na akougontai oles oi apopseis aneksarthta tou an a priori aporiptw arketes eksaftwn(paradeigma h hol gia thn opoia ki an exw akousei parapona apo eksyphrethsh mexri den symazevetai)

 

forhnet exei kanei kaneis ki an nai ti taxythtes pianei?oxi ti ypotithetai oti pianei alla ti pianei katousian?

 

εγω δεν ειμαι κεντρο ειμαι καλαμαρια και αφου περασα τα χιλια μυρια απο ΟΤΕ - FORTHNET - HOL κατεληξα στην

TELLAS απο την οποια ειμαι απολυτα ευχαριστημενος 2 μηνες τωρα και στην ποιοτητα και ταχυτητα της συνδεσης αλλα και στην

εξυπηρετηση και τωρα με την Wind θα παει λογικα καλυτερα...

 

Εχω μονο ADSL , σταθερο στον ΟΤΕ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...