Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν θελετε να δειτε την κανονικη ταχυτητα της συνδεσης κατεβαστε με εναν download manager ενα αρχειο απο apple.com,nvidia.com,adobe.com

γιατι με download manager η ταχυτητα ειναι παρα πολυ καλη και με το manager πχ του firefox σερνεται?

Link to comment
Share on other sites

γιατι με download manager η ταχυτητα ειναι παρα πολυ καλη και με το manager πχ του firefox σερνεται?

 

 

Γιατι με τον download manager κατεβαζεις με πολλες συνδεσεις ταυτοχρονα ενα αρχειο, ενω με τον firefox Πχ, κατεβαζεις με 1 connection/αρχειο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν ειναι απολυτο οτι με firefox θα κατεβαζεις πιο σιγα η πιο γρηγορα.πολλα παιζουν ρολο .εγω με κανενα δεν εχω προβλημα και την μετρηση την κανω σε ενα αρχειο της οτενετ που το εχει για αυτο ακριβως τον λογο..

 

http://my.otenet.gr/demos/files/

 

λογικα εδω πρεπει να πηγαινει φουλ η γραμμη

μου το ειπε ενας τεχνικος οταν ηρθε να δει την δικη μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα.

γνωριζει κανεις να μου πει,ποιο wifi modem router δινει ο οτε με καθε νεα συνδεσει?

τι μαρκα-μοντελο ειναι?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

γνωριζει κανεις να μου πει,ποιο wifi modem router δινει ο οτε με καθε νεα συνδεσει?

τι μαρκα-μοντελο ειναι?

 

BaudTec λεγεται η μαρκα τωρα τι μοντελο ειναι θα σε γελασω.

 

Ριξε μια ματια αυτο που μου δωσαν.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14420&d=1249584175

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

γνωριζει κανεις να μου πει,ποιο wifi modem router δινει ο οτε με καθε νεα συνδεσει?

τι μαρκα-μοντελο ειναι?

 

αναλογα με τη συνδεση και καταστημα που θα κανεις τη συνδεση conn-x

τελευταια τα πιο συχνα wi-fi routers ειναι το Sagem 2404 Baudtec Speedtouch

Link to comment
Share on other sites

24 mbps δεν μπορει να πιασει καμια γραμμη απο τον ΟΤΕ. Το μεγιστο ειναι 18 για να μην σας λενε και ψεματα κιολας
Link to comment
Share on other sites

Και πάντα επιμένεις να πάρεις το speedtouch, αν και θα σου κάνουν τους δύσκολους.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Και πάντα επιμένεις να πάρεις το speedtouch, αν και θα σου κάνουν τους δύσκολους.

 

Απο το Baudtec χιλιες φορες Speedtouch!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ sagem έχω, αλλά το speedtouch δεν έχει αντίπαλο, τουλάχιστον σε αυτή τη κατηγορία. Έχει ξελασπώσει αρκετούς εκεί που άλλα δεν μπορούσαν.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ sagem έχω, αλλά το speedtouch δεν έχει αντίπαλο, τουλάχιστον σε αυτή τη κατηγορία. Έχει ξελασπώσει αρκετούς εκεί που άλλα δεν μπορούσαν.

 

Sagem κυριως δινει ο ΟΤΕ για Connx-Tv

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβλεπα τις νέες προσφορές του ΟΤΕ.

 

Είμαι στη ΗΟL 2play.

Aν πάρω conn-x talk (δωρεάν προς όλα τα σταθερά/παρόχους, ΣΩΣΤΑ; )

θα πληρώσω:

 

conn-x talk: 14.90

conn-x 8Mbps: +22.50

-----------------------------------------------

= 37.40 :blink::blink:

 

https://oteshop.ote.gr/storefront/view-cart.ep

Δεν έχει κάποιο άλλο πάγιο; (πέρα του νέου τέλους ενεργοποίησης -35€- που θα πληρώσω)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβλεπα τις νέες προσφορές του ΟΤΕ.

 

Είμαι στη ΗΟL 2play.

Aν πάρω conn-x talk (δωρεάν προς όλα τα σταθερά/παρόχους, ΣΩΣΤΑ; )

θα πληρώσω:

 

conn-x talk: 14.90

conn-x 8Mbps: +22.50

-----------------------------------------------

= 37.40 :blink::blink:

 

https://oteshop.ote.gr/storefront/view-cart.ep

Δεν έχει κάποιο άλλο πάγιο; (πέρα του νέου τέλους ενεργοποίησης -35€- που θα πληρώσω)

 

πληρώνεις το πάγιο του ote που είναι 5€ νομίζω και κάποια άλλα μικροποσά για την αναγνώριση κλήσεων ή αν έχεις ενεργοποιήσει τη φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, yes, oui, si κλπ.

Αυτά που δίνουν οι άλλοι με 40 τα δίνει ο πΟΤΕ με 55 :(

 

Σ' ευχαριστώ, γιατί προς στιγμήν νόμιζα ότι ήταν ακριβώς τα ίδια λεφτά :blink:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εχθες που μιλησα με το 134 για να βαλω con-x σε εναν φιλο, μου ειπαν οτι εχει πακετο με 25€ που δινει 250 λεπτα προς σταθερα και 50 λεπτα προς κινητα, χωρις παγιο ΟΤΕ 14.75€.

Το συνολο δηλ. ειναι 25€ για το τηλ. και 22.5€ για το internet =47.5€ τον μηνα .

Καλο ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

ε τι καλό έχει. Σε τιμές που οι άλλοι με λιγότερα δίνουν όλα δωρεάν, ο ΟΤΕ δίνει κάποια λεπτά.

Το θέμα είναι ο ΟΤΕ να δώσει conn-x talk με τιμή στα 40 και άντε πάλι ακριβό θα είναι γιατί δεν θα έχει διεθνή απεριόριστα.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν θέλει να δώσει ο ΟΤΕ, αλλά αν τον αφήνει η EETT, που δεν τον αφήνει και καλά κάνει.

 

Αν δώσει ο ΟΤΕ double play στα 40€, τότε ποιος θα βάλει άλλο πάροχο; ΚΑΝΕΝΑΣ, άρα θα κλείσουν και τότε θα έχουμε πρόβλημα.

 

Άρα μια χαρά τιμή έχει για αυτά που προσφέρει...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι συνδρομητής στη HOL, στη Βέροια και στο πακέτο 2play με την 24ρα σύνδεση, πιάνω μέχρι 12 το πολύ. Μου απάντησαν πως δεν μπορώ να επιτύχω μεγαλύτερες ταχύτητες γιατί ο κόμβος βρίσκεται κάπου 1χλμ από το σπίτι μου.

 

Σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στον ΟΤΕ με 43 ευρώ ή να πάω στη Forthnet με την ίδια τιμή. Αν και από ποιότητα ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος, θέλω να ρωτήσω το εξής: Οι κόμβοι είναι κοινοί για όλες τις εταιρείες; Δηλαδή ανήκουν στον ΟΤΕ κι εκείνος τις "μισθώνει" σε τρίτες εταιρείες; Το νούμερό μου αρχικά ήταν του ΟΤΕ αλλά τώρα πέρασε στη HOL.

 

Αν αλλάξω πάροχο, ο κόμβος που θα συνδέομαι παραμένει ο ίδιος; Σκέφτομαι την αλλαγή μήπως κάποιος άλλος πάροχος χρησιμοποιεί κόμβο πιο κοντά στο σπίτι μου, άρα θα επιτύχω καλύτερες ταχύτητες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...